2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Herkeslere Günaydın

Az önce tetanos aşımın ilk dozunu oldum. Kolumda hiç birşey yok şuan. Sonra mı ağrıcak yahu :18: Aşıyı olalı tam 25 dk oldu şuan.

Ağrıycak diye düşünme benimki hiç ağrımamıştı canım, belki seninki de ağrımaz..

Ben de olmadım aslında onlar beni aradı Evlendiğimden beri kaydımı almamıştım.

İlgili cici insanlar oluyor genelde git yaptır kaydını bence canım.

işte sorun orda bizim hemşire gardiyan gibi:) kızıma hamileyken ben kayıt filan olucamızı bilmiyodum..topikte filan da konuşulmuyodu ozamanlar bukadar yaygın diildi bu..bebek doğdu ben sağlık ocağına aşıya gittim bana bi fırça:)) bunca zaman nerdesin de niye gelmedin de..dedim ne biliym hayatımda gitmemişim duymamışım..bisürü laf yemiştim:) ondan gidesim yok heralde nie bukadar geç kaldın dicekler yine:)

Bence şimdi git, çok üstüne gelirse hamileyim bak dersin 2 gözyaşı sarkıtırsın

Benim de sol kalçamda sürekli bi ağrı var canım ama ben çok önemli olmadığını düşünüyorum , ben hep sola yattığımdan ağırlık o tarafa biniyor ağrıyor diyorum , seninki de ayakta kaldığından bebeğin ağırlığıyla yorucu oluyordur beline ağır geliyordur o yüzdendir heralde , normal bence, dinlen her fırsatta canım...

anladım canım.. yatış olarak ben de hep solumdayım ama ağrıyan sağ kalça.. işyerinde de aslında çok rölantide çalışıyorum, elimden geldiğince oturuyorum ama bakalım.. bu cuma doktora da soralım ne diyecek... hafif ağrısaydı, yani yürüyüşümü etkileyip değiştirmeseydi iyiydi(( Allah hpimizi beterinden esirgesin..

evet ben de süleyman hocaya gidiyorum. gecen hafta sekerim çıktı diyetisyene ve endokronolojiye gönderdi sürekli dikkat ediyorum artık. onun dışında bir sıkıntı yok...

memnunum..iyi gidiyo şimdilik çok şükür..sen de mi ona gidiyosun

ay ben henüz sağlık ocağına kayıt olmadımm..tamamen çıkmış aklımdan..

yok canım ya benim kalça ağrım 3. aydan beridir var doktoruma söylemiştim calciumu erken başlayalım demişti. normalde 5. aydan sonra oluyomuş bu ağrılar ve rahim kendini doğuma hazırlarmış. halada acayip kalçadan bacak boyu ağrım var arada bi giriyor dediğin gibi yürüyemiyorum sana tavsiyem işyerinde ben kimse yokken iki masa arasına geçip ellerimi masalara koyup bacağımı ileri geri boşlukta sallıyorum evdede yatakta uzanır vaziyette ağrıyan tarafı ayaktan sağa sola oynatıyorum bi süre acıyı kesiyo ama doktorum olağan şeyler olduğunu söyledi ablamda kız bebeklerde kalça ağrısı oluyo diyo ki benim ilk oğlumda böyle bi ağrım hiç olmamıştı.

Ciddi mi Vallahi şuan çok sevindim. Giderken böyle 2-3 gün kolumu kullanamıcam falan diye düşünerek gittim ama, yaparken de şimdi de halen hiç olmamışım gibi kolum

Zaten ağrısı hemen belli olmuyor. Benim ikisinde de ağrıdı mesela. Hemşire eve gidince ara ara buz tut demişti unuttum ben onu ağrımaya başlayınca koydum ama iş işten geçti. Evdeysen ara ara koluna buz tut derim ben.

evet ben de süleyman hocaya gidiyorum. gecen hafta sekerim çıktı diyetisyene ve endokronolojiye gönderdi sürekli dikkat ediyorum artık. onun dışında bir sıkıntı yok...

benim de yüksek çıkmış dün söyledi pzt 100lük yükleme için gidicem..kaç çıktı seninki

Ben işyerindeyim

Halen ağrımıyor ama göreceğiz o zaman. Burada buz bulamam çünkü. Teşekkür ederim canım yine de.

50 lik 176 çıktı
100 lük 1. saat 211 2 saat 180 küsür:))
bi cihaz verdiler sürekli ölçüyorum ve artık herşeyi yiyemiyorum. umarım senin 100lük yüksek çıkmaz. zor oluyor...

benim de yüksek çıkmış dün söyledi pzt 100lük yükleme için gidicem..kaç çıktı seninki

Canım ben doğum iznim bitince çalışacağım için doğumdan önce son ana kadar çalışmak istiyorum ki bebeğimle daha çok vaktim olsun diye, yani sağlığım izin verirse 37. hafta sonuna kadar çalışmak istiyorum.

anladım canım. çok geçmiş olsun sana da .. ama bizimki oğlan:))) belki de benim de kalsiyum içmem lazım bu cuma gidince kalsiyum isteyelim doktordan magnezyuma başladım 4-5 gündür içiyorum ama kar etmedi gerçi onu kramplar için vermişti... normal bir durumsa panik olmama gerek yok:))) Allah yardımcımız olsun...

50 lik 176 çıktı
bi cihaz verdiler sürekli ölçüyorum ve artık herşeyi yiyemiyorum. umarım senin 100lük yüksek çıkmaz. zor oluyor...

geçmiş olsun hanımlar.. benim de 50lik 165 çıktı yarın 100lük yapılacak.. inşallah normal çıkar... Allah tüm hamilelere de bizlere de yardm etsin.

Olmaz mı ya, benim en çok göbek deliğimin çevresi acıyor, hatta birazcık yarılmış nasıl sızladı orası. Krem sürüyorum her akşam, Allah'tan kızım sürekli göbeğime dayanmıyor pozisyon değiştiriyor. Bunun dışında bel ağrım çok ayakta kalırsam oluyor, benim iç karnım geniş boyum uzun kiloda olunca hala anlaşılmıyor hamile olduğum :)

50 lik 176 çıktı

inşallah kontrol altında tutabilirsin hatta düşer seninkisi de..50lik 145 çıkmış benim de..o suyu bidaha nası içicem onu düşünüyorum çok zorlanmıştım çünkü..

Canım anne yanı beşiği nasıl yaptırıyorsun, benimde yatak odam dar ilk 3-4 ay için yaptırmak istiyorum. Sonrasında kendi odasına pış pış :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…