2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar nasılsınız?
ben temizliklerimi bitirdim dün akşam itibariyle
1 haftanın sonunda çok mutluyum

canım normal doğummu olur sezeryan mı bilmiyorum ama doğumdan önce alttan muayene yapılıyorya o ara gecelik daha rahat olur diye düşündüm.. bencede bu ikisi bana yeter başkada almam artık.. sen naptın aldınmı???

alttan muayene evetttt bide o var.Ben henüz almadım canım ya eşimin sınavını bekliyoruz ondan sonra toplu alışverişe çıkıcaz ne gerekiyosa hepsini alıcaz.Ablamlarda hastane konsepti hazırlıyolarmış süslü püslü bişeyler bakalım neler yapacaklar?vallaha hiçbiri gözümde yok onların beni bir korku sardıki anlatamam sana napıcam bilmiyorum doktorumla konuşmam lazım bu konuyu doğumdan bukadar korkulurmu ya kendime çok kızıyorum

canım ben hiç korkmuyorum derse biri yalan söylemiş olur.. herkeste bir tedirginlik korku oluyor. bende de var.. en çokta belden yapılan iğneden korkuyorum.. ama düşünmemeye çalışıyorum şimdiden..düşünmeye kalksammmm ohhooooo neler neler geliyor aklıma..... zaten yaşayacağım şeyleri şimdiden düşünmek üzülmek kaygılanmak istemiyorum.. günü gelince yaşıycaz biticek inşallah... kimin bebeği içinde kalmışki bizimkide çıkar elbet

evet o bebiş bizim keyfimizi beklemeyecek zamanı gelince tasını tarağını içerdeki valizini hazırlayıp çıkacak kaçış yokama korkunun ecele faydasıda yok ogün gelecek mutlaka.Belkide mutlulukdan ve heyecandan acıyı ağrıyı unuturuz hissetmeyiz.Allah hepimizin yardımcısı olsun 1 avazda doğuralım inşallah:18::18:

ayça şey demişti birde.. doğuma yakın annede bir bıkkınlık yeter artık doğurayım duygusu oluşuyormuş, bir cesaret geliyormuş.. inşallah bıdıklarımızı o duyguların yardımıyla Allahın izniyle doğururuz kurtuluruz ... hem bizimkiler senden önce yaaa bizleri duydukça belki daha da rahatlarsın..

sizleri duydukça dahada rahatlarmıyım yoksa daha da korkarmıyım görücez canım.Unuttun galiba beni korkutmak için korkunç doğum hikayeleri anlatmayı planlıyordunuz burda gıcıklar sizi

Ben de doğumdan çok korkuyorum ama bu kadar insan doğuruyorsa ben de yapabilirim diye düşünmemek insanın kendisine haksızlık olur. Ve de aslına bakarsan sezeryan bir ameliyat türü ...Gelişmiş üllkelerde anca normal doğum yapılamazsa ,bebeği kurtarmak adına yapılan bir operasyon. Bebeğin son ana kadar anne karnında kalması da onu bir çok hastalığa karşı bağışık kılıyor.Son ana kadar akciğerleri gelişiyor.Unuttum içeriğini de sezeryanla alınan bebeklerin astım olma ihtimalinin fazlalığıyla ilgili bilimsel bir yazı okumustum.Demin paylaştığım hypnobirthing eğitimini beğenmişsin ya,o tarz eğitimlerle ,bilinçaltında korkuyu aşmak lazım sanırım

ben böyle deyince içerde kalanı görmedik diyorlar ama o korku çok fazla ölüm korkusu ben hani hissettiğimden değilde yapamazsam diye

ben ölürsem bebeğimi siz alın anne dedim paparayı yedim ,ya bu his değil ama hemen babam annem başladı ...

geçen gittiğim normal yapmıyormuş şimdi başkasına geçtim son kez onu bilmiyorum hayırlısı olsun bakalım

evet canım o eğitim süpermiş.Ama sezeryanla doğan her bebek de astım olacak diye bişey yok.Benim 5 tane yiğenim var hepsi sezeryanla doğdu ve turp gibiler maşallah.Ben korkarsam çok acı çekersem bidaha doğum yapamam.Oyüzden sezeryan istiyorum.

yok canım abartma okadarda değil.Korkuyosan sezeryan olursun olur biter kendini bukadar kasma.Ben o acıyı çekmek istemiyorum sadece oyüzden sezeryan istiyorum.

kızlar bu arada size bahsetmiştim hatırlarsanız benim oda arkadaşımda hamile bayan 37 yaşında.Benden 1 hafta falan geride o.Geçenlerde enfeksiyon nedeniyle günlerce hastanede yatmıştı 15 tane serum vermişler ve ayrıca birsürü ilaç.Neyse sonra çıktı işe başladı tekrar.Dün akşam ofiste biraz karnı ağrıyodu acı çekti falan hastaneye gitmişler bugün.Ve bebek baş aşağı duruyormuş,suyu azalmış doktorlar erken doğum olabilir diye tekrar yatırmışlar şimdi.Yazık çok üzüldüm ya kadının başına gelmeyen kalmadı Allah yardımcısı olsun

kızlar beşik konusunda öneriniz var mı? şu yanına alınıp mesela arabada taşınabilir cinsten beşikler varmış. ben oyun parkı almayı düşünüyordum. sizler ne tavsiye edersiniz?

Bben sunny baby 705 riga aldım yanında içindeki yatağı da hediye ettiler, 219 tl, kurduk çok güzel ve kullanışşlı..

Şu ılık su ve kayısı formülü verenlerden Allah razı olsun kızlar, çok rahatladım ya şükür yarabbim...

Geçmiş olsun yaa..benim bebeminde başı aşağida ayaklari yukarda geçen gittiğimizde sırtı sola dönük yatıyormus. .ay o minik minik ayaklarıyla itiyor sipa dün bebem mozart komasina girecekti tekme tekme acaba sevmiyorda mi yapıyor çocuk rahatlasin diye işkence mi yapıyorum ne

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…