2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım iri derken kaç gram aynıyızı ya seninle artı kafası nasıl iri :) ay koca kafalı oğlum heee alemsin ..

ya bu arada ders çalışabiliyor musun :)

998 gram, boyu 34 cm. canım kafa ölçümünü yaptı doktor. sonra kafası biraz iri dedi. genetik olabilirmiş. neye göre ne kadar iri açıklamadı. çok önemli değil dedi. haftasından önde gittiği için büyük ihtimal dedi. genetik olabilirmiş. babasıyla dedesi koca kafalı dedim, eşim senin babanında kafası büyük diye savunmaya geçti :KK53::KK53:

sadece bir ünite çalıştım o da koca haftasonunda :KK53: sen çalışıyor musun? ben çok zorlanıyorum bu dönem. sanırım dondurucam bu yıl bitince.

teşekkür ederim canım fotoğrafı indirip çevirdim çok sağol :)

Rica ederim :)
Canım paralı ama bir kurs duydum böyle. Doğum Akademisi diye bir yer. Belki yardımcı olur sana.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Teşekkür ederim :)Evet biliyorum orayı 2 çeşit kursu var.Paralı olması değil de çok pahalı olması sorun :KK52: Biri KEŞKESİZ DOĞUMA HAZIRLIK VE NEFES ÇALIŞMALARI PROGRAMI çiftli katılım ücreti 940tl +%18kdv
Biri de HYPNOBIRTHING EĞİTİMİ;HypnoBirthing tekniği doğumlarda standart hastane müdahalelerini en az %50 düşürebilen bir teknik. HypnoBirthing doğal doğum felsefelerini benimseyerek, sizleri kendi kendine hipnoz ve gevşeme teknikleri vasıtasıyla mutlu ve rahat bir doğuma hazırlıyor. Annelerin kolay, mutlu ve daha rahat bir doğum yaşamaları için annelik içgüdülerini ortaya çıkarılması bu tekniğin temelinde yer alıyor. Çift katılım 799 TL + KDV dir. Kursun içeriği nedeni ile eşli katılım alıyorlarmış.

Benim plasenta henüz aşağıdaydı,ancak yukarı çıkarsa normal dogum yapabilicem.Durumum belli olunca hypnobirthing kursu çok ilgimi çekti .Eskiden şifa hastanesi de veriyordu bu eğitimi ama kaldırmışlar.Henüz bu eğitimi baska veren yer bulamadım.Eğitimi alıp da doğum yapanların yorumlarını okuyorum da baya faydasını görmüşler.

Rica ederim :)

Teşekkür ederim :)Evet biliyorum orayı 2 çeşit kursu var.Paralı olması değil de çok pahalı olması sorun :KK52: Biri KEŞKESİZ DOĞUMA HAZIRLIK VE NEFES ÇALIŞMALARI PROGRAMI çiftli katılım ücreti 940tl +%18kdv
Biri de HYPNOBIRTHING EĞİTİMİ;HypnoBirthing tekniği doğumlarda standart hastane müdahalelerini en az %50 düşürebilen bir teknik. HypnoBirthing doğal doğum felsefelerini benimseyerek, sizleri kendi kendine hipnoz ve gevşeme teknikleri vasıtasıyla mutlu ve rahat bir doğuma hazırlıyor. Annelerin kolay, mutlu ve daha rahat bir doğum yaşamaları için annelik içgüdülerini ortaya çıkarılması bu tekniğin temelinde yer alıyor. Çift katılım 799 TL + KDV dir. Kursun içeriği nedeni ile eşli katılım alıyorlarmış.

Benim plasenta henüz aşağıdaydı,ancak yukarı çıkarsa normal dogum yapabilicem.Durumum belli olunca hypnobirthing kursu çok ilgimi çekti .Eskiden şifa hastanesi de veriyordu bu eğitimi ama kaldırmışlar.Henüz bu eğitimi baska veren yer bulamadım.Eğitimi alıp da doğum yapanların yorumlarını okuyorum da baya faydasını görmüşler.

Fiyatı da epey varmış yahu. Benim de çok ilgimi çekti şimdi içeriği ama benim eşim hayatta gelmez herhalde benimle. Utanır öyle şeyler yapmaya. Evde olsa yapalım der.

998 gram, boyu 34 cm. canım kafa ölçümünü yaptı doktor. sonra kafası biraz iri dedi. genetik olabilirmiş. neye göre ne kadar iri açıklamadı. çok önemli değil dedi. haftasından önde gittiği için büyük ihtimal dedi. genetik olabilirmiş. babasıyla dedesi koca kafalı dedim, eşim senin babanında kafası büyük diye savunmaya geçti :KK53::KK53:

sadece bir ünite çalıştım o da koca haftasonunda :KK53: sen çalışıyor musun? ben çok zorlanıyorum bu dönem. sanırım dondurucam bu yıl bitince.

ben yaydım yatıyorum çalışma ne ola ki..ilk sınavda hiç çalışmamıştım çok parlak değilde kurtarırım diyordum..

birde benim eşim gece gündüz ders çalşan bir tip az ondan birşey alsam yatıyorum ama başalyacam :)

maşallah yaa Allah nazardan saklasın deme sen çok yinede kilosunu nazar mazar değer..ay canım koca kafa dedinde bir tanıdığın çocugu vardı yurt dısında doğdu çocuk ama kafa büyük Allahım yapmadığı şeyi koymadılar kafasını ölçüyorlar,minnacık bebeği mr a filan soktular kafası büyük olan zeki olurmuş deyim :) iyi yanı 1 kilo bebekten kilonun

Fiyatı da epey varmış yahu. Benim de çok ilgimi çekti şimdi içeriği ama benim eşim hayatta gelmez herhalde benimle. Utanır öyle şeyler yapmaya. Evde olsa yapalım der.

Evet çok pahalı ya :KK43: Ama doğum korkusunu yok etmesi muhteşem... Baksana ne güzel anlatmış,insanın doğurası geliyor :)

Türkiye’de aktif olarak “Hypnobirthing” eğitimi veren 3 sertifikalı uzmandan biri olan İstanbul Doğum Akademisi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Doğuma Hazırlık Eğitmeni Operatör Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin tek Hamile ve Doğum Psikoloğu Neşe Karabekir “Hypnobirthing” tekniğini uzun yıllardan beri uygulatıyor ve bu tekniğin eğitimlerini veriyor.

HAKAN COKER “Hypnobirthing yöntemi doğumda vücut ve zihin farkındalığını yüksek tutuyor”
Her anne, her ebeveyn kuşkusuz kendisi için en inanılmaz ve farkına vardığı doğumu yapmak ister. Bunun için kullanılan yöntemlerden biri de “Hypnobirthing”.

Hypnobirthing kişinin kendi gelişimi ve korkularından özgürleşmesi üzerine odaklanır. Hypnobirthing’i rahat bir doğum için ön şart olan derin gevşemenin temel alındığı, rahat, sağlıklı, huzurlu ve bilinçli bir doğum yolunda kullanılan uluslararası bir doğuma hazırlık tekniği olarak tanımlayabiliriz. Hypnobirthing daha sakin, korkusuz ve coşkulu doğum yöntemlerinden biridir. Anne adayına ve babaya derin gevşeme, özel nefes teknikleri, rehberli imgeleme teknikleri ile doğumda bedeni nasıl rahat bırakabileceklerini öğreterek, daha bilinçli ve farkında bir doğumun kapılarını açarız. Hypnobirthing tekniğinde doğuma hazırlanan anne adayının korkularından kurtulması ve içinde zaten var olan doğum yapma güdüsünü keşfetmesi için derin gevşeme, rehberlik eşliğinde imgeleme ve hipnoz kullanılır. Doğumu engelleyen, doğumda daha çok ağrıya neden olan korkular bilinçaltında gizlidir. Bilinçaltı doğumla ilgili bilgileri depolamaya başlar. Günlük hayattaki konuşmaların hepsi farkında olmadan depolanır. Doğum asla “keşke” denmemesi gereken bir deneyimdir. Anne adayları doğum gerçekleştiğinde, bebeklerini ellerine aldıklarında ve bağırlarına bastıklarında ya da anesteziden uyandıklarında geriye dönüp “keşke” dememek istiyorlar. Hypnobirthing sonrasında anne bir yandan doğumla ilgili daha pozitif bilgiler alarak endişelerinden kurtulurken, bir yandan da hipnotik seanslarda bilinçaltındaki doğumla ilgili negatif duygular pozitifleri ile yer değiştiriyor, bu da annenin daha huzurlu bir hamilelik geçirmesini sağlıyor. “Keşkesiz Doğum” açısından Hypnobirthing yöntemini bilmek çok önemli.

ben yaydım yatıyorum çalışma ne ola ki..ilk sınavda hiç çalışmamıştım çok parlak değilde kurtarırım diyordum..

birde benim eşim gece gündüz ders çalşan bir tip az ondan birşey alsam yatıyorum ama başalyacam :)

maşallah yaa Allah nazardan saklasın deme sen çok yinede kilosunu nazar mazar değer..ay canım koca kafa dedinde bir tanıdığın çocugu vardı yurt dısında doğdu çocuk ama kafa büyük Allahım yapmadığı şeyi koymadılar kafasını ölçüyorlar,minnacık bebeği mr a filan soktular kafası büyük olan zeki olurmuş deyim :) iyi yanı 1 kilo bebekten kilonun

tek derdim ders çalışmak olsa yattığım yerden çalışıcamda eşya topla, memlekete gitmek için, bebek için hazırlık yap; tırlatıcam :KK37:
eşine az bi takılsan geçersin o zaman sen :KK1:

canım bebeğin iri olmasının sebebini ben erken döllenme diye tahmin ediyorum.çünkü en başından beri hep 3-4gün önde diyordu doktor. zeki olsun olsunda nası doğurcam ay:KK19: sen benden önce doğurursan doktor tavsiyeni o zaman alırım artık :)))))

Son düzenleme:
Günaydın herkese benim sağ ayağımda şişlik oluştu geçmiyor da bilerek 1 numara büyük ayakkabı almıştım olmuyor şimdi bir de ağrı yapıyor bu şekilde ödem oluşan var mı

tek derdim ders çalışmak olsa yattığım yerden çalışıcamda eşya topla, memlekete gitmek için, bebek için hazırlık yap; tırlatıcam :KK37:
eşine az bi takılsan geçersin o zaman sen :KK1:

canım bebeğin iri olmasının sebebini ben erken döllenme diye tahmin ediyorum.çünkü en başından beri hep 3-4gün önde diyordu doktor. zeki olsun olsunda nası doğurcam ay:KK19: sen benden önce doğurursan doktor tavsiyeni o zaman alırım artık :)))))

Canım benim kocama bakma o beni deli ediyor bizi perişan etti bu ders çalışma sevdası sınav sevdası :)))

canım benimkide 5 gün ilerde ama normal doğum 27 ağustos sat a göre ama şimdi ultrason şeylerinde ölçümlere göre 22 ağustos.ama sezeryan olursa zaten biraz erken olabilir..

ben normal yapamacağımı anladım bilmiyorum o duygu değişik mi ben affedersın fitili bile yapamıyorum kendime korkuyorum hala atamadım üzerimden bazı şeyleri :) bilmiyorum aslında yapmak istiyorum ama yapamam kalırsa diye korkuyorum birde ölürüm diyr korkuyorum ne alakaysa :)

kızlar henüz doktorum bu konuyu konuşmanın erken olduğunu söylüyor ama sanırım ben sezeryanla doğum yapıcaam:18:
bebek iriymiş.koca kafalı oğlum babasına çekmiş:KK19: bebeğin iri ve kafasınında iri olması sonucunda normal doğum zora giriyormuş öfff :KK19::KK19:

Geçen hafta kontrolümde doktorum benim bebeğiminde kafasının iri olduğunu söyledi ama hemen ekledi Türk toplumu olarak bebeklerimizin kafa yapıları biraz büyük oluyor, genetik dedi.O yüzden endişelenecek bir durum yokmuş. Bence çok büyük bir rahatsızlık yoksa bu haftalarda sezeryan kararını netleştirmemek gerek, son haftalarda çatı muayenesinden sonra daha belirleyici olabilir. :KK15:

canımm çok güzeller bunlar güle güle kullanın.Bitanede lohusa geceliği al.Hastanede gecelik istedi hemşireler benim doğum yapan bikaç yakınımdan daha kolay oluyormuş onu açıp kapaması falan aklında olsun.

geceliğimi lcw den almıştım canım.. dur bak onunda resmini koyayım.....doğumdan önce onu giyerim doğumdan sonra pijamayı diye düşündüm.. yeter galiba değil mi??

$S_20131-3Y8590Z8-NAS_A.jpg

geceliğimi lcw den almıştım canım.. dur bak onunda resmini koyayım.....doğumdan önce onu giyerim doğumdan sonra pijamayı diye düşündüm.. yeter galiba değil mi??

Eki Görüntüle 1122944
canım doğumdan sonra bu geceliği giyersin asıl daha rahat olur.Sen normal doğum mu yapacaksın?Pansuman falan için hemşireler sürekli gelip açıcakya karnını falan oyüzden gecelik istiyorlarmış.Bu geceliği alman iyi olmuş çok beyendim güle güle giy.Yeter bunlar sana başka alma bence

kızlar beşik konusunda öneriniz var mı? şu yanına alınıp mesela arabada taşınabilir cinsten beşikler varmış. ben oyun parkı almayı düşünüyordum. sizler ne tavsiye edersiniz?

Canım benim kocama bakma o beni deli ediyor bizi perişan etti bu ders çalışma sevdası sınav sevdası :)))

canım benimkide 5 gün ilerde ama normal doğum 27 ağustos sat a göre ama şimdi ultrason şeylerinde ölçümlere göre 22 ağustos.ama sezeryan olursa zaten biraz erken olabilir..

ben normal yapamacağımı anladım bilmiyorum o duygu değişik mi ben affedersın fitili bile yapamıyorum kendime korkuyorum hala atamadım üzerimden bazı şeyleri :) bilmiyorum aslında yapmak istiyorum ama yapamam kalırsa diye korkuyorum birde ölürüm diyr korkuyorum ne alakaysa :)
al işte aynı ben.Bende normal doğum yaparken ıkınamayacakmışım da bebek içimde kalacakmış ve ben ölecekmişim gibi saçma bi düşünceye kapıldım GİDİYORUM.çok korkuyorum ya ben normal yapamam sezeryan isteyeceğim bakalım doktorum ne diyecek?Hiç konuşmadık henüz doğum konusunu.2 gün sonra cuma günü randevumuz var.

X