2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

güneş kremim bitti :) çok pis durumdayım önce daylong kullanıyordum şimdi ne kullacam bilmiyorum bulamadım birkaç yerde hangi marka iyi olur bari alayım benim yazın çiller güneş kremide etkilemiyor ama leke kalmasın benimkier mevsimsel

Ben rossmandab sun days miydi neydi 30 faktor onu kullanıyorum memnunum ama benim cildim narin değildir öyle sivilce falan cikmaz ciksada oynarim yara olur ama yinede iz kalmaz belki sana uymayabilir daha hassas bisey tercih edebilirsin

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ben rossmandab sun days miydi neydi 30 faktor onu kullanıyorum memnunum ama benim cildim narin değildir öyle sivilce falan cikmaz ciksada oynarim yara olur ama yinede iz kalmaz belki sana uymayabilir daha hassas bisey tercih edebilirsin

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

esmer misin 30 faktör yetiyor mu çok düşük gibi ben 50+ kullanıyorum oda bişey yapmıyor ama cilt bakımı yaptırırsam o zaman iyi oluyor..onuda şimdi yaptıramam sanırsam :)

esmer misin 30 faktör yetiyor mu çok düşük gibi ben 50+ kullanıyorum oda bişey yapmıyor ama cilt bakımı yaptırırsam o zaman iyi oluyor..onuda şimdi yaptıramam sanırsam :)

Çok esmer degilim ama bugdayim normalde 30 faktör bile kullanmam hatta bazen kullanmam bile :)) anca denizde kakao yaglari falan varya onları surerim kapkara olayim diye o yüzden bana yeterli geliyor canim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Çok uzak bir yer değil canım ya, İstanbul Pendikten, Ankaraya gideceğiz. Normalde 4-4.5 saat sürer, bebek var diye yavaş yavaş gideceğiz 5-5,5 saat sürecek. Uçakta inip kalkarken emzirmek gerekiyormuş galiba yenidoğanın kulakları zarar görmesin diye, onu beceremem ben şimdi arabayla gitmek daha iyi. Annemde yanımda olacak zaten...:KK34: Gene de dediğin gibi sabaha karşı 4-5 yola çıkmak lazım, sıcaklara kalmadan öğleden önce Ankaraya varmak için. :)

Sana da günaydın. Hiç sorma 12 kg almış bulunmaktayım. 100 kg olucam bu gidişle :18:

hmm ,uçaktayken emzirmekmi gerekirmiş hiç uçağa binmedim ama gerçekten binenler çok uğultu oluyor dedi bebeğe gerçekten zararlı olur.evet sıcağa kalmamak lazım birde ağustoski hayırlısı olsun.
bu arada ben kilo aldım sanıyorum hastaneye gidiyorum ayda bir kilomda değişiklik yok heralde en fazla 3-4 kilo aldım .bebekte 25 haftalıkken 650 grm çıktı

ya kaynanama sinir oldum :)

bugün bi kaza ağzımdan yemeği ben yapabilirim çıktı bezelye yemeği ben zaten evlenince öğrenmiştim yemek yapmayı bunuda iyi yaptığımı düşünüyorum

neyse hemen tamam dedi çıkardı malzemeleri sonra ben geçen tavuk göğsü yapmıştım muzlu sarıp ondanda yap dedi bende bakarım dedim o arada dayısının karısı geldi bi işleri varmış kaldı yemek neyse şimdi kısır filan yapmış biz aksama yemeğe çıkacaktık evlilik yıldönümü için
bi yere gideceklermiş yine yemeklerde kızmdan dedı ya tamam yapayım ama ben servise kalamam ay hiç düşünmüyor bunlarda bir sene oldu ilk evlililk yıldönümü mecbur bızle geçirecekler bırakyım bari demiyor ..eşimde ee sen yap gelince çıkarız diyor mutfakta duruyorlar ben şimdi yapamam o kadar kişi bakarken hay dilimi demek istiyorum :) yemek yapamam diyordum hep şimdi yapayım dedım neden bilmem şimdi kalkıp yapsam mı

ya birde ben hep etlı yapıyordum bu kıyma,sogan,patates,kıyma ve salçayı mı kavuracam nasıl edecem :)

çabuk yazın lütfen eşim gelmeden yapayım tek kayınvalıdem olsa yaparım baska kadınalrda oturuyor mutfakta tırstım

Son düzenleme:
:KK19:

bugün bi kaza ağzımdan yemeği ben yapabilirim çıktı bezelye yemeği ben zaten evlenince öğrenmiştim yemek yapmayı bunuda iyi yaptığımı düşünüyorum

neyse hemen tamam dedi çıkardı malzemeleri sonra ben geçen tavuk göğsü yapmıştım muzlu sarıp ondanda yap dedi bende bakarım dedim o arada dayısının karısı geldi bi işleri varmış kaldı yemek neyse şimdi kısır filan yapmış biz aksama yemeğe çıkacaktık evlilik yıldönümü için
bi yere gideceklermiş yine yemeklerde kızmdan dedı ya tamam yapayım ama ben servise kalamam ay hiç düşünmüyor bunlarda bir sene oldu ilk evlililk yıldönümü mecbur bızle geçirecekler bırakyım bari demiyor ..eşimde ee sen yap gelince çıkarız diyor mutfakta duruyorlar ben şimdi yapamam o kadar kişi bakarken hay dilimi demek istiyorum :) yemek yapamam diyordum hep şimdi yapayım dedım neden bilmem şimdi kalkıp yapsam mı

ya birde ben hep etlı yapıyordum bu kıyma,sogan,patates,kıyma ve salçayı mı kavuracam nasıl edecem :)

çabuk yazın lütfen eşim gelmeden yapayım tek kayınvalıdem olsa yaparım baska kadınalrda oturuyor mutfakta tırstım

evet aynen etli yaptığın gibi yapacaksın et yerine kıyma koyacaksn farkı yok yani etli yapıyor gibi düşün sonuçta oda et :)

Bu arada sürekli güneş kremi kullanmak da d vitamini alımını yok ediyormuş.

ben evde bile kullanıyordum yazım ama hamile kalalı pek kullanmadım..sadece dışarı çıkarken çünkü yazın çil oluyor ama sevimli sevimli :KK53::KK53::KK53:

sevmiyorum yinede ben onlar olmasın diye uğraşıyorm oluyor

Ben normalde de hiç makyaj yapmadığım için sorun olmuyor ama ne kadar az kimyasal o kadar iyi tabii ki.

Bu tek olmasına rağmen o kadar pahalı değil. Ama kullanan var çok memnun. Ben de tatile gideceğimiz için aldım. Normalde güneşi pek göremiyorum :KK17:

Ben de makyaji 7 ay sonra ilk kez birkac gün önce yapmistim. :) Normalde ben de yapmiyorum.
Dogru diyorsun ne kadar az kimyasal o kadar iyi.
Ben de alayim, cok günese cikmiyorum ama normalde cabuk yanan biriyim, yazin yüz kremi mutlaka kullaniyorum. Hamilelikte de artiyormus lekelenmeler, alayim bari. :)

Güldüm vallahi şuan alemsin canım ya :KK53:

Ağızdan çıkmış bir kere yapıcan mecbur. Arada söyle ama biz akşam yokuz diye :KK76:

Et ile farkı yok. Daha dün akşam yaptım. Sadece etten daha hızlı pişiyor kıyma. Azıcık kavururum onu rengi hafif döner, soğan atarım az daha kavururum, salça atarım az daha kavururum. Sonra patates bezelye suyunu veririm kısık ateşte pişiririm. :KK49:

Alemsin kizim ya kaynana söyle anne bizim evlilik yildonumumuz Esim biyerde yer ayirttirmis ben yemekleri yapayim ama biz kalamicaz haberiniz olsun de olsun bitsin ne var bunda cekincek en doğal hakkin bezelyeye gelince ilk sogani güzelce pembeleşinceye kadar Kavur tencerenin agzini kapa ocagin altini ama öyle cokda açma cabuk yanar sogar kiyma koyacaksan ekle yine ikisini bir kiymayi topaklanmadan Kavur patatesi havuç bezelyeyi salcayi tuzu ekle bir iki Cevir üzerine kaynamis suyu ekle fokurdayinca altini kis kendi kendine piser iste bu kadar bide yanina pilav cacık offffff super

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ben de makyaji 7 ay sonra ilk kez birkac gün önce yapmistim. :) Normalde ben de yapmiyorum.
Ben de alayim, cok günese cikmiyorum ama normalde cabuk yanan biriyim, yazin yüz kremi mutlaka kullaniyorum. Hamilelikte de artiyormus lekelenmeler, alayim bari. :)

Eeee ben hergun alliksiz gozalti kapatici ve siyah kalem sürmeden disari cikmam ne olacak simdi:? Bide benim göz altlarim daha karardı sanki varmi hic sizde öyle bisey?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

bende ağustosun sonu filan sanmıştım :) ay peki neden ağustos annelerine geldin mesela benim bura hiç aklıma gelmezdı

ben buradaki birçok kişiyi tanıyordum başka konulardan zaten sonra onlar bu topiği açınca bende gitmek istemedim.Eylül anneleri bizim gibi değil soğuklar:KK9:bende arada kaynadım işte

içerik ne bilmiyorum ama hani çatlak kremi gibi düşün firma gebelik lekelerine karşı üretmiş..

ben güneş kremlerindede 0 kimyasala inanmıyorum

ee o zaman nasıl korusun...'' Gebelik döneminde oluşabilecek kloazma ve güneşin zararlı etkilerinden korumak için özel geliştirilmiştir. C ilt gebelik döneminde güneşe bağlı lekelenmelere karşı her zamankinden daha hassastır. Solante pregna anne adayını Gebelik döneminde oluşabilecek kloazma ve güneşin zararlı etkilerinden korumak için özel geliştirilmiş, güçlü ve güvenli güneş koruyucu bir üründür. Yağsız sivilcelenmeye neden olmayan, hipoalerjenik suya dayanıklı formül.. Klinik olarak test edilmiştir. Bütün içerikler gebelik dönemine özgün şekilde bilimsel bilgilere uygun olarak özenle seçilmiştir. Bir Üründe Birden Fazla Özellik: Çok yüksek UVA/UVB koruması, Spesifik etki, Anti-Aging & Antioksidan, Ultra Nemlendirme, Matlaştırıcı özellik''
diyor yani 0 kimyasaldan bahsetmiyor bence ne bileyim iyidir illaki ama diğerleri zararlı değildir

Ya ben simdi bu markayi yabanci sitelerde tarattim ama cikmiyor, sadece Türkiye`de var sanirim. Yabanci sitelerde birkac öneri var aslinda tamamen dogal özlü seylerden yapilmis ama fiyatlari cok ucuk. Bir krem 90 euro. :KK52::KK52::KK52:
Bazilari da ayni kremimi kullanmaya devam ettim demis. Mesela birkac kisi La Roche Porsay 50 faktör önermis ama icerigine baktim, yabanci sitelerde icinde olmamasi gerekenler listesindeki iceriklerden de olmasi iyi olanlardan da karisik vardi. :KK52::KK52:

Cok kafa karistirici ya. Kimi de dogal tamamen organik ürünler korumuyor diyor.

Bu arada ben normal dus jeli, normal sampuan kullaniyorum. :KK3::KK3::KK3::KK3: Onlar da kimyasal aslinda...

Ama kremi cilt emiyor ya, yine belki en az kimyasalliyi bulmak lazim.

ben evde bile kullanıyordum yazım ama hamile kalalı pek kullanmadım..sadece dışarı çıkarken çünkü yazın çil oluyor ama sevimli sevimli :KK53::KK53::KK53:

sevmiyorum yinede ben onlar olmasın diye uğraşıyorm oluyor

O zaman senin d vitaminine kesin bakılması lazım. Ama çilleri severim ben, çok sevimli oluyorlar :21:

Bu hamilelik lekelerine de de iyi geliyormuş. Arkadaşım bunu sürünce kayboldu yavaş yavaş o lekeler diyor. Ben daha kullanmadım ama o memnun.

X