2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam kizlarrrr...cezaliydimmm :) kk bana ceza vermis hatunun biriyle kapismistim.dun sizi takip ettim sma yazamadim.:KK43: neyseeeee kocalarinizi cekistirip durmyssunuz hatunlar:KK70: benimki gitmis cicek almis ustunede kizimin agzindan ilk harcligimdan aldim anneler gunun kutlu olsun seni cok seviyorum guzel annem altinada asya yazmis.ayyyy nasil duygulandim anlatamam.ne yalan soyleyeyim beklemiyordum:) insan mutlu oluyor bir cicekte olsa..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım halsizlik yogunluk vs belirti varmıydı.. benim ablamda kronık b12 eksikliği var bu dodexi o kullanır belli dönemlerde

Dvid3 ne ise yarıyor ki

Canım aslına bakarsan normal işe geliyorum ama sanki son 1 aydır hep yatsam hiç kalkmasam gibi hissediyordum.
Yorgunluktan çok unutkanlık öyle vahim bir hal aldı ki cuma akşam telefonumu şirkette unuttum, evden geri almaya geldik, içeri girdim telefonu aldım anahtarı içerde unuttum. Farkettim aldım çıktım, dönerken para çekeyim dedim atm önündeyim kartı çantada unutmuşum :18: Yani bu gidişle kendimi biryerlerde unutucam.

Doktorum hamilelikte unutkanlığın biraz arttığını söylemişti zaten. Ama tahlilleri daha çok ani tansiyon düşmelerim için vermişti. Demir eksikliği çıktı onlarda da. B vitamini de alt sınıra yakın olduğu için iğne verdi.

Dvid3 D vitamini eksikliği için verilen bir ilaç. Ekmeğe damlatıp içiyorsun.

İğneden korkuyorum ben :KK17: Normal doğum isteyen birinin bunu söylemesi de çok komik kaçıyor :KK49:

selam kizlarrrr...cezaliydimmm :) kk bana ceza vermis hatunun biriyle kapismistim.dun sizi takip ettim sma yazamadim.:KK43: neyseeeee kocalarinizi cekistirip durmyssunuz hatunlar:KK70: benimki gitmis cicek almis ustunede kizimin agzindan ilk harcligimdan aldim anneler gunun kutlu olsun seni cok seviyorum guzel annem altinada asya yazmis.ayyyy nasil duygulandim anlatamam.ne yalan soyleyeyim beklemiyordum:) insan mutlu oluyor bir cicekte olsa..

benimkide eve çiçek gönderttirmiş. canım benim ya. ilk anneler günün kutlu olsun cemremin annesi diyerek. çiçek değilde not ağlattı ya beni:KK43:

Canım aslına bakarsan normal işe geliyorum ama sanki son 1 aydır hep yatsam hiç kalkmasam gibi hissediyordum.
Yorgunluktan çok unutkanlık öyle vahim bir hal aldı ki cuma akşam telefonumu şirkette unuttum, evden geri almaya geldik, içeri girdim telefonu aldım anahtarı içerde unuttum. Farkettim aldım çıktım, dönerken para çekeyim dedim atm önündeyim kartı çantada unutmuşum :18: Yani bu gidişle kendimi biryerlerde unutucam.

Doktorum hamilelikte unutkanlığın biraz arttığını söylemişti zaten. Ama tahlilleri daha çok ani tansiyon düşmelerim için vermişti. Demir eksikliği çıktı onlarda da. B vitamini de alt sınıra yakın olduğu için iğne verdi.

Dvid3 D vitamini eksikliği için verilen bir ilaç. Ekmeğe damlatıp içiyorsun.

İğneden korkuyorum ben :KK17: Normal doğum isteyen birinin bunu söylemesi de çok komik kaçıyor :KK49:

geçmiş olsun canım bu dediklerin ablamda var :) neyse sen ye o iğneyi nasıl oluyor bak :) sivilce sorunum var mı bılmıyorum ama

kan iğnesi sivilce çıkarıyor.. D viatamini hiç vermediler ama önemli aslında güneşten almaya çalışıyorum ama kapalıyım eşit derecede alıyor muyum bilmem
anca çillerim belirginleşiyor:21::21:

hay maşallah afferim kocana benimkine diyom herkesın kocası bebeğin ağızdan mektup yazmiş neden yazayım başkasının ağzından diyor deli ediyor :KK33::KK33:

benimkide eve çiçek gönderttirmiş. canım benim ya. ilk anneler günün kutlu olsun cemremin annesi diyerek. çiçek değilde not ağlattı ya beni:KK43:

dimi insan tuhaf oluyor..bebeklerimiz saglikla dogsunlar yuvamizza saglik mutluluk huzur bereket getirsinler isallah...

geçmiş olsun canım bu dediklerin ablamda var :) neyse sen ye o iğneyi nasıl oluyor bak :) sivilce sorunum var mı bılmıyorum ama

kan iğnesi sivilce çıkarıyor.. D viatamini hiç vermediler ama önemli aslında güneşten almaya çalışıyorum ama kapalıyım eşit derecede alıyor muyum bilmem
anca çillerim belirginleşiyor:21::21:

Oyyyyyy deme :18: Sivilceden vaktizamanında çok ama çok çektim. Şükür şuan hiç yok. Yine mi olacaklar ?

Ben güneşe ne ara çıkayım zaten 9-18 iş yerindeyim :KK43: haftasonu bazen işte. Baktırmakta fayda var.

Oyyyyyy deme :18: Sivilceden vaktizamanında çok ama çok çektim. Şükür şuan hiç yok. Yine mi olacaklar ?

Ben güneşe ne ara çıkayım zaten 9-18 iş yerindeyim :KK43: haftasonu bazen işte. Baktırmakta fayda var.

belkide olmaz sivilce ..ben hamilelikte ara ara sivilce çıkarıyorum ay çıkmayan heryerde çıktı çok gıcık erkek çocuk güzeleştirir derler ama beni birşeye çevirdi :KK1::KK1:

belkide olmaz sivilce ..ben hamilelikte ara ara sivilce çıkarıyorum ay çıkmayan heryerde çıktı çok gıcık erkek çocuk güzeleştirir derler ama beni birşeye çevirdi :KK1::KK1:

Ben başta kötüydüm. İlk aylar her yerimde isilik tarzı döküntüler oldu ama kayboldu.
Şuan mutluyum. Arada minik sivilcemsi şeyleri önemsemiyorum o yüzden.

Güzelleştim mi bilmiyorum da eşim yuvarlak oldum azıcık diye sevinçli. Sürekli ben sana yaradım aldığımda bir deri bir kemiktin diyor :KK17:

Hamileliğe 52 kilo ile başladım şuan 59 oldum. Bu vitamin iğneleri ile aynı kalmayacağım kesin ama. Vitaminler iştah açar bende.

disari cikarken mutlaka gunes kremi kullanin kizlar hamilelikte leke leke oluyormus cilt kalici olabilir..

Sent from my GT-I9100 using Kadınlar Kulübü mobile app

disari cikarken mutlaka gunes kremi kullanin kizlar hamilelikte leke leke oluyormus cilt kalici olabilir..

Sent from my GT-I9100 using Kadınlar Kulübü mobile app

güneş kremim bitti :) çok pis durumdayım önce daylong kullanıyordum şimdi ne kullacam bilmiyorum bulamadım birkaç yerde hangi marka iyi olur bari alayım benim yazın çiller güneş kremide etkilemiyor ama leke kalmasın benimkier mevsimsel

BEBEĞİN GÜNCESİ DEVAM :KK49:

22 hafta yaşındayım ; Ben bir muz kadarmışım, muz denen şey mide yakar mı annemin midesi yanıyormuş, bir de diş etleri şişiyormuş, babam “bu kadınlar hep böyle, her şeyden şikayet ederler” diyor. Kendi kendine de “sabırlı ol, hepsi geçecek” diye tekrarlıyor sürekli, o böyle kendi kendine konuşunca çok komik oluyor. Ben yaklaşık 500 gr. olmuşum, anneciğim uzun süre ayakta duramıyor, ve yürümeye gittiğimizde o alçak topuklu ayakkabı giyiyor. Çünkü beli ağrıyor, hamileyken vücudunun ağırlık merkezi sürekli değişirmiş, biraz oturuyoruz sonra ayağa kalkıyoruz, biraz ayakta duruyoruz sonra tekrar oturuyoruz, ben daha çok yoruluyorum. Omurgalarım ağrıyor. İyi ki otururken dizlerini kalçasından yukarıda tutuyor, böylece ağrılarım geçiyor.

23 hafta yaşındayım kocaman oldum ama annem hala şikayet ediyor ne zaman büyüyecekmişim, bacakları şişiyormuş şimdi de , o da yatıyor, benim için daha iyi oluyor yine müzik dinliyoruz hatta kitap bile okuyoruz, anneciğim anne karnında çocuğun eğitilebileceğine inandığından sürekli okuyor, bir çok şey öğrendim. Bazen müzik onu çok etkiliyor ve ağlıyor, ben de kızıyorum ters dönüyorum, doktor da hemen ona bunu söylüyor, çok üzüldüğünü görünce yine dönüyorum, neden üzülüyor ki, hep aynı şekilde duramam tabi ki canım sıkılıyor. Doktor ona benimle konuşmasını onu duyabilmem için orta kulağımın gelişimini tamamlamaya başladığını söyledi, ben bunu zaten biliyordum, o kadar çok gürültü var ki burada kendimi bile duyamıyorum, bağırdım ama beni hiç dinlemiyor, sonra neden tekmeliyormuşum. Tekmelerim işte….

24 hafta yaşımdayım artık çok hareket edince terliyorum ve hasta olduğum içinde öksürüyorum, bir de şu tatlı parmak yok mu hep onun yüzünden hıçkırıyorum. Ben hıçkırınca anneciğim de tekme attığımı zannediyor. 33 cm boyu 570 gr. ağırlığı olan biri buraya nasıl sığar, ne kadar daha var öteki dünyaya gitmeme öfffff bir an önce anneciğimi ve babacığımı görsem, dün gece anneciğim uyurken babacığım beni okşadı benimle konuştu, hatta anneciğimin huysuzluklarını anlatıp beni uyardı. İkisini de çok seviyorum. Bir de şu doktoru çok merak ediyorum, düzenli olarak onu görmeye gidiyoruz. Şimdi de anneciğimin şeker tarama testi olması gerekiyormuş.

25 hafta yaşındayım; anneciğime kramp denen bir şey gelip ağrı yapıyormuş o da ağlıyor, futbol topu kadar büyüdüm, anneciğim diyor ki beli ve bacakları zonkluyormuş, zonk ne demek? Zonk sesini duyunca bacaklarına buz koyuyor ya da duş alıyoruz. Yine de geçmezse doktorumuzun verdiği ilaçları alıyoruz. Babam çok heyecanlı bir şekilde geldi bu akşam. Anneme bağıra bağıra “ biliyor musun üç boyutlu ultrason varmış” dedi. Yani benim çeşitli açılardan görüntülerimi alıyor, bu
görüntülerin arasını bilgisayar kendi dolduruyor, bana benzeyen bir görüntü ortaya çıkarıyorlarmış. Ama doktorumuz bunu bize söylemişti çok önemli bir şey değilmiş. Babacığım beni görmek için sabırsızlanıyor herhalde.

26 hafta yaşındayım; artık 750 gramım cildimin altında yağ birikiyormuş. Kollarımı ve bacaklarımı çok hareket ettirdiğim için anneciğim çok kızgındı, annesiyle konuşurken bağırıyordu, çok korktum neden bu kadar sinirleniyor ki. Babacığımın dediğine göre bunların sebebi ani kasılma ve gevşemeler hissetmesi imiş. Bunlara Braxton-Hicks kasılmaları deniyormuş. Kasılmalar ağrılı olunca anneciğim benim sürpriz yapıp erken geleceğimi düşünüyor, ama ben ona kızdım erken gelmeyeceğim. Bazen de anneciğimin adet sancısına benzer kramp tarzı ağrıları, bel ağrıları, akıntıları, barsak krampları oluyor, herkes yine benden şüpheleniyor, dedim ya ben erken gel-me-ye-ce-ğim. Akciğerlerimdeki hava keseciklerim bile oluşumunu tamamlamadan, beynimdeki görme ve işitme dalgaları tam anlamıyla faal olmadan nasıl gelirim.

27 hafta yaşındayım; kalbim çok hızlı atıyor. ( 120-160/dak.), aydınlıkken anneciğimle yürüyoruz, karanlıkta yürüdüğümüz zamanlar babacığım da bizimle oluyor, annem çok su içiyor, onun yüzünden çok kilo alıyorum buraya sığmıyorum. Ben de annemin karnında yukarı doğru tırmanıyorum sürekli, bu nedenle derin nefes alırken zorlanıyormuş, ama bu beni etkilemiyor, hamile olunca bazı hormonlar onun daha sık nefes alıp vermesini sağlıyormuş, böylece bende bol oksijen kullanabiliyorum. Sürekli kilomu konuşuyorlar 950 gr. olmuşum, babacığım gibi çok oburmuşum, çok kilo almışım, demek ki ben ona benziyorum, onu daha çok merak etmeye başladım.

28 hafta yaşındayım ama cildim hala buruşuk ve pembe,yoksa şu vücudumdaki doğal krem işe yaramıyor mu? Bu yüzden karmakarışık düşüncelerim var, sıkıldıkça dönüyorum, annemi tekmeliyorum. Bugün küçük ressamlar geldi saçlarımı uzattılar, kaşlarımı, kirpiklerimi çizmeyi bitirdiler. Annem ile babam bir kitaptan boyumun 37 cm ve kilomun 1 kg. olduğunu söylediler bana. Onları duyduğumu öğrendiklerinden beri benimle konuşuyorlar.

29 hafta yaşındayım 1,3 kg. olduğum için anneciğim ayakta çok duramıyor, çabuk yoruluyor ve tansiyon denen bir şey yine düşürüyor bu nedenle hep dinleniyoruz. Babama dedi ki “ kendimi sonsuza kadar hamile kalacakmış gibi hissediyorum, karnım kaşınıyor, nefes alamayacak kadar şişmanladım, midem yanıyor, bacaklarıma kramp giriyor, her yerim ağrıyor”. Babam onu teselli etti, bunların hepsi geçecek dedi. Sonra yürüyüşe çıktık, çünkü doktor yürümenin annem için en iyi egzersiz olduğunu söyledi. Bir de ona böyle şikayet etmemesini benim her şeyi duyduğumu, küsebileceğimi söyledi, evet ben her şeyi duydum, artık koku da alabiliyorum, görebiliyorum, tat alabiliyorum ve bir de seni üzdüğüm için üzülüyorum anneciğim.

30 hafta yaşındayım; bu günlerde anneciğim hep sol tarafına yatıyor böylece organlarına kan gidişi ve kan dönüşünün en az şekilde engellenmesini sağlıyormuş. Bu şekilde uyumakta zorlanınca karnının altına veya bacaklarının altına yastık koyuyor. Mide yanması olmaması içinde vücudunun üst kısmını alt kısmına göre hafifçe yukarıda tutuyor. Lanugo tüylerim kaybolmaya başladı, göz kapaklarımı düzenli olarak açıp kapatabiliyorum tabii 1,5 kilo oldum artık. Biliyor musunuz kemik iliğim kan yapabiliyor artık…

güneş kremim bitti :) çok pis durumdayım önce daylong kullanıyordum şimdi ne kullacam bilmiyorum bulamadım birkaç yerde hangi marka iyi olur bari alayım benim yazın çiller güneş kremide etkilemiyor ama leke kalmasın benimkier mevsimsel

Solante pregna hamileler için olan tek güneş kremi imiş canım. Ben onu aldım.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Aferin esine!!!!! :KK42::KK42::KK42::KK42::KK42:
Cok sevindim böyle güzel bir jest yapmasina. :KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:
Tabi canim minicik seyler bile insani cok mutlu etmeye yetiyor ki, düsünsünler yeter ki. :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

Benim esim bir sey yapmadi ama seneye yapacagina emin oldugum icin, idrak sürecini kolay atlatmasini bekliyorum. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Ben onun babalar gününü kutlayacagim, cok heyecanli. :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:
Ben süpriz yapmayi da en az süpriz yapilmasi kadar cok seviyorum. :KK1::KK1::KK1:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

Hamilelikte her günes kremini kullanamiyor muyuz?
Ay ben yüzüme nivea günes kremi kullaniyordum.... :44::44::44::44::44::44:

Canım diğerlerini kullanmanın zararını bilmiyorum, çok zararı olsa doktorlar söylerdi. Ama benim doktorum hamileler için özel üretilen tek güneş kreminin bu olduğunu söyledi. Gerçekten baktım başka da bulamadım. Ben de bunu aldım.

iyiyim canım çok şükür. kuduruk bebemle uğraşıyorum :KK53:
niye o kadar uzun sürdü senin bulantılar. ben 3 hafta kadar çektim sonra geçti.
benim boğazım mide suyundan tahriş oldu.
isim düşünmedik canım. çok düşüncesiz bi anne baba çıktık biz :KK53: bu aralar başım öyle dar ki valla son ana kalacak bebeğin ismi.
şu an sadece alacaklarımı tamamlamaya çalışıyorum. evimi topluyorum. sınavım var.hepsine kafa yoruyorum.
fazla girmiyorsun artık. çalıimaya devam ediyor musun sen canım yoksa ayrıldın mı işten?

evet canım çok giremiyorum işler okadar yoğunki..çalışıyorum canım bırakmayı düşünmüyorum kamudayım ben..doğumdan sonra izin ve rapor almayı düşünüyorum..bebişle olabildiği kadar vakit geçirmek istiyorum..sabahları safra çıkartıyorum gün içerisinde kalmadı ama sabahlarıda mahf ediyor beni..ilktede öyle olmuştu 9 ay safra kusmuştum sabahları..bizde daha isim bulamadık tembeliz bizde:)) :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

X