2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

gece yola çıkmanız daha iyi olur bence çok kçük bebek çok dikkat etmek lazım hayırlısı olsun.yol kaç saatlik yoksa sen ve bebek uçakla gidin daha kolay olur.

Çok uzak bir yer değil canım ya, İstanbul Pendikten, Ankaraya gideceğiz. Normalde 4-4.5 saat sürer, bebek var diye yavaş yavaş gideceğiz 5-5,5 saat sürecek. Uçakta inip kalkarken emzirmek gerekiyormuş galiba yenidoğanın kulakları zarar görmesin diye, onu beceremem ben şimdi arabayla gitmek daha iyi. Annemde yanımda olacak zaten...:KK34: Gene de dediğin gibi sabaha karşı 4-5 yola çıkmak lazım, sıcaklara kalmadan öğleden önce Ankaraya varmak için. :)

Herkese günaydın güzel anneler.
kilolardan naber ben 10 kg aldımmmmm:KK52::KK37::KK53:

Sana da günaydın. Hiç sorma 12 kg almış bulunmaktayım. 100 kg olucam bu gidişle :18:

Merhaba kızlar,
son kontrolümde bebek beyin geşimi incelerken dr beyin omurilik sıvı boşluğunun büyük olduğunu fark etti. 9.5 mm ölçtü. 10 üstünde olanlarda anomaliler olabiliryormuş. 12 üstünde alıyoruz dedi. Beyinde sıvı birikmesi deniyor sanırım. 10 un altında diye telaş yapma dedi ama normalde 6-8 mm arası ölçülüyormuş. felçli doğum,görme kaybı, zeka geriliği vb problemlere neden oluyormuş.Çok korkuyorum.
Aranızda bu konuda bilgisi olan var mı veya yakınında duyan bilen.

Çapadan randevu almatya çalışıyorum, bir prenatolog uzmanı da görsün diye. Hamişlerin duası önemli sizden dua rica ediyorum kızlar..

Arada girip yazdıklarınıza göz atıyorum, dünkü konuda ben de mağdur anne adaylarından biriyim.. Benimki de kutladı sağolsun ama hediyeyi sorunca hele bi anne ol da dedi! Gıcık 😡

Günaydın taze anneler!!! :nazar::nazar:

Bende bütün gece uyutmadım adamı... Tayinimiz çıktı malum, 1 Ağustosta Ankara da göreve başlaması lazım, illa diyor beraber gidelim doğumu orada yap. Ben sana ordan dayalı döşeli ev tutayım bir aylığına, lojman çıktığı vakitte gelir eşyaları taşırım diyor. Bende diyorum sen git başla işine, bende annemi alayım yanıma, hastaneye gitmek gerekirse de babam bir araba tutup götürür beni. 15 gün çalış, sonra senelik iznini al gel yanıma... Eylül 15'e kadar kal yanımda lojmanda belli olur o zamana onu da taşırsın, bebeğimizde doğar Allahın izniyle buradan hep beraber gideriz. :KK34::KK34:

Yok diyor yav adam, 15 günlük bebek o kadar yol gidermiymiş? Bende mikrop kaparmışım zaten. (sanki at arabasıyla gideceğiz) Herkes üzüldü aileden bebeği göremeyecekmiyiz diye. Annemle ablam oturup ağladılar bile. Burada olursam kendimi daha iyi hissedeceğim dedim en son, tamam bir daha düşünelim dedi. :nazar: Bana çok düşkündür sağolsun, biraz da paniktir. O yokken başıma bir iş gelir diye endişeleniyor farkındayım ama şimdilik en iyi yol bu. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak? Herşeyden önemlisi bebeğin sağsalim istediği vakitte gelmesi, o ne derse o...:KK16:

Doğumdan sonra taşınacak birkaç kişi daha vardı. Siz ne zaman götüreceksiniz bebeği? Sabah çok erken yola çıkarız, sık sık durup emzirip altını değiştirip, terlerse de üzerini değiştirip devam ederiz yola diyorum. Annem kırkına kadar kalalım beraber diyor ama eşim bir gün dahi ayrı kalmak istemiyor haklı olarak. Hakkımızda hayırlısı, benimki de dert mi yani halledilir hepsi:KK34:
canım Allah kolaylık versin. bizimde tayinimiz çıktı. bu lojman işlerine uyuz oluyorum. karşı taraf çıkmayınca ortada kalıyoruz.
evim çabuk yerleşirse doğumdan 10-15 gün sonra evime gitmeyi çok arzuluyorum. eşimin iznini de bahane eder kaçarım inşallah. benim eşimde bebek yeni doğmuşken yola çıkılmaz diyor. ama arabayla sorun olmaz bence. hatta en rahatı arabayla dönmek. rahat rahat emzirir uyutursun. mola verirsiniz..

Günaydın taze anneler!!! :nazar::nazar:

Bende bütün gece uyutmadım adamı... Tayinimiz çıktı malum, 1 Ağustosta Ankara da göreve başlaması lazım, illa diyor beraber gidelim doğumu orada yap. Ben sana ordan dayalı döşeli ev tutayım bir aylığına, lojman çıktığı vakitte gelir eşyaları taşırım diyor. Bende diyorum sen git başla işine, bende annemi alayım yanıma, hastaneye gitmek gerekirse de babam bir araba tutup götürür beni. 15 gün çalış, sonra senelik iznini al gel yanıma... Eylül 15'e kadar kal yanımda lojmanda belli olur o zamana onu da taşırsın, bebeğimizde doğar Allahın izniyle buradan hep beraber gideriz. :KK34::KK34:

Yok diyor yav adam, 15 günlük bebek o kadar yol gidermiymiş? Bende mikrop kaparmışım zaten. (sanki at arabasıyla gideceğiz) Herkes üzüldü aileden bebeği göremeyecekmiyiz diye. Annemle ablam oturup ağladılar bile. Burada olursam kendimi daha iyi hissedeceğim dedim en son, tamam bir daha düşünelim dedi. :nazar: Bana çok düşkündür sağolsun, biraz da paniktir. O yokken başıma bir iş gelir diye endişeleniyor farkındayım ama şimdilik en iyi yol bu. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak? Herşeyden önemlisi bebeğin sağsalim istediği vakitte gelmesi, o ne derse o...:KK16:

Doğumdan sonra taşınacak birkaç kişi daha vardı. Siz ne zaman götüreceksiniz bebeği? Sabah çok erken yola çıkarız, sık sık durup emzirip altını değiştirip, terlerse de üzerini değiştirip devam ederiz yola diyorum. Annem kırkına kadar kalalım beraber diyor ama eşim bir gün dahi ayrı kalmak istemiyor haklı olarak. Hakkımızda hayırlısı, benimki de dert mi yani halledilir hepsi:KK34:

Canim bende bu şekilde geldim adanaydaydik kurumu değiştirdi eşim 5 ay eğitimi vardi ben kalirim ya da ablamda kalayım dedim yok dedi illa biz ailesiyle kalıyoruz. .ve eğitimin en son sınavı 18 eylülde bitiyor puanlara göre tercih yapacak ama işte hadi eve gidelim olmayacak..benim annem yurt dışında o gelecek doğum ankarada olacak ama ablamin oraya geçecez arabayla kuzenim annesinin orada doğum yaptı 1 hafta sonra ikiz bebekleriyle gittiler..senin doğum ne zaman?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

günaydınlar...
üzülmeyin kızlar biraz okudum da. benim eşim anneler gününe hediye almak yerine dalgaya aldı.
pazardan sebze meyve aldım yavrumuzu besle diye benim hediyemde bu dedi. bende gülmekten öldüm :KK9:
takılmayın bunlara. ağaç yaşken eğilir. bizim odunları yontma zamanında anneleri kendi odunlarıyla uğraşıyordu belli ki :KK53:

canım Allah kolaylık versin. bizimde tayinimiz çıktı. bu lojman işlerine uyuz oluyorum. karşı taraf çıkmayınca ortada kalıyoruz.
evim çabuk yerleşirse doğumdan 10-15 gün sonra evime gitmeyi çok arzuluyorum. eşimin iznini de bahane eder kaçarım inşallah. benim eşimde bebek yeni doğmuşken yola çıkılmaz diyor. ama arabayla sorun olmaz bence. hatta en rahatı arabayla dönmek. rahat rahat emzirir uyutursun. mola verirsiniz..

Canim sizin iyi ya lojman işi hemen ev belli gideceğiniz yer belliyse bizim lojman filanda yok:) olanda boş olmaz filan filan en azından ev arama derdi yok şanslisiniz. .Ankara olmazsa adanada kalalım istiyorum ev var herseyi topladık ama olsun evin içinde açması kolay olur.

Gunaydin hamislerrr..
Gununuz guzel gecsin Insallahhhh
Ben gogsumu parcalayip cikan oksuruklerle gune basladim..ustelik serklajli biri olarak oksuruk hapsuruk bile tehlikeliyken...Rabbim korusun napalim yattigim yerden hasta olan da yalniz benim her haldeee...pekmez icmeye calisayim ben..onerilere acigim kizlar oksurukleri hafifleticek onerileriniz varmi..dk ilac vermiycem dedi

Gunaydin annisler kizimin tekmeleriyle uyanmak gibisi varmi? Doğunca çok ozlicem bunları :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim sizin iyi ya lojman işi hemen ev belli gideceğiniz yer belliyse bizim lojman filanda yok:) olanda boş olmaz filan filan en azından ev arama derdi yok şanslisiniz. .Ankara olmazsa adanada kalalım istiyorum ev var herseyi topladık ama olsun evin içinde açması kolay olur.

haklısın canım ev belli en azından. bizim tek sıkıntımız eşyalar dışarda bekleyecek lojmandakiler çıkana kadar.
ev arama işini tayin yeriniz belli olunca inşallah eşin hemen halleder. bebek olmasa sorun değilde her yerde kalırsında işte bebek var.
eğer tayin yeriniz belli değilse keşke sen adanadki evinde bekleyeseydin daha.

Gunaydin hamislerrr..
Ben gogsumu parcalayip cikan oksuruklerle gune basladim..ustelik serklajli biri olarak oksuruk hapsuruk bile tehlikeliyken...Rabbim korusun napalim yattigim yerden hasta olan da yalniz benim her haldeee...pekmez icmeye calisayim ben..onerilere acigim kizlar oksurukleri hafifleticek onerileriniz varmi..dk ilac vermiycem dedi

geçmiş olsun canım. limonlu bal yutabilirsin. bi kaç saatini kurtarıyor emin ol.

Sana da günaydın. Hiç sorma 12 kg almış bulunmaktayım. 100 kg olucam bu gidişle :18:[/QUOTE]

bende 18 kilo aldım :KK50: amaaaaaaaan diyorum yavrum sağlıklı olsunda yada kendimi mi kandırıyorum ne :KK53:

Gunaydin hamislerrr..

Canım boğazını yumuşatmak için ıhlamur nane limonu aynı cezvede kaynat iç, bir de ılık süte 2 kaşık bal ve bi tutam tarçın ekle iç, bir de kara turpun içine bal koy ama önce alttan del turpu , biraz beklet altındanmakannturplu bal karışımı bişii olcak onu iç, benim bildiklerim bunlar , bir de canım eve buhar makinesi alın onu yakınına koy son güçle çalıştır çok iyi geliyor, umarım faydalı olur bunlar, bende çok işe yaramıştı..

Sana da günaydın. Hiç sorma 12 kg almış bulunmaktayım. 100 kg olucam bu gidişle :18:

bende 18 kilo aldım :KK50: amaaaaaaaan diyorum yavrum sağlıklı olsunda yada kendimi mi kandırıyorum ne :KK53:[/QUOTE]

Eveeet 9kg alan var ,8 var,10,12 ve 18.ilk doğumumdan çıktım hastanede tartıldım 7'si gitmişti.bunda da öyle olsa diyorum emzirirken gider.ilk hamileliğimde kiloyu bu kadar takmamıştım ama sonra kıyafetlerime girememek aynadaki görüntüm ve uykusuz geceler süt sıkıntısı birleşince depresyona girdim.bunda daha sağlıklı bir psikolojide olmak istiyorum inşallah.

daha burda kolik sancılarını, ek besine başladın mı sorularını sorcaz birbirimize.hepimiz hayırlısıyla alalım kucağımıza inşallah kızlar,iyi ki varsınız.

X