2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sağol kuzum 24+3 günlüğüm inanmıyorum 6 ay bitmişşşşşşşşşş
kocam herkese eşim 5 aylık yeni gebe diyo ben yarılıyorum gülmekten
yenisi mi kalmis ayol :) benimkide soyle diyo *bizim hanimda hamilelik bi durum var * cumle bu :)))) kac aylik diye soranlara bi sn diyip bana donup kac aylik dio.
Maasallah bitmis 6 ay cnm yani sen de artik 3. Trimester desin :)

teşekkürler canım. iphone değil ama galaxy s lere de uyumludur heralde. bi bakayım. inşallah vardır. her gün internette bakmaktan yıldım.
bide unutkanım aklımda tutamıyorum.
benim bu bebeye ne hayrım olcaksa bu akılla

Hayelikte kullanılması sakıncalı olan bitkiler
Bitki Olası etkisi
Aloe Vera Yaprakları müshil etkisi gösterdiğinden ağızdan alınmamalıdır
Sarı çiğdem, Cohosh, (Colichicum autumnale) Yüksek dozlarda alındığında hücre bölünmesini etkileyerek doğum defektlerine neden olabilir.
Fesleğen (reyhan) yağı Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Kanotu (Sanguinaria canadensis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Kusmaya neden olabilir.
Aslan kulağı (Caulophyllum thalictroides) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Karanfil yağı Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Eşekkulağı, karakafes (Symphytum officinale) Bebek için toksik maddler içerdiğinden kullanılmamalıdır.
Pamuk kökü (Gossypium herbaceum) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Dong quai (Angelica polymorpha var. sinensis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Koyungözü (Tanacetum parthenium) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir..
Kırlangıç otu (Chelidonium majus) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir..
Ardıç ve ardıç yağı (Juniperus communis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Ökseotu (Viscum album) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. İçerdiği toksik maddeler plasentadan bebeğe geçebilir.
Yarpuz (Hedeoma pulegioides) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Kınakına (Cinchona officinalis) Geçmişte sıtma tedavisinde kullanılan bu bitki körlük ve komaya neden olabilir.
Yalancı Ginseng (Panax notoginseng) Doğum anomalilerine neden olabilir.
Sedefotu (Ruta graveolens) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.
Kafuriye (Artemisia abrotanum) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.
Adasoğanı (Urginea maritima) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.
Solucan otu(Tanacetum vulgare) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.
Yabani yer elması (Diascorea villosa) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kizlar ben banyodan sonra bebeyagi suruyom ya O yaginda ustunde aloe verali yazio.ben artik onu kullanmayim mi ? Aylardir da suruyom hic haberim yok.yani onun icindeki aloe vera kac damladir ki ??

dün doktor randevum vardı.. şeker yüklemesi yapıldı 50 lik olandan .. 1 saat sonraki şekerim 144 çıktı. maksimum 140 olmalıymış sanırım.. bu durumu yaşayan var mı aranızda??

dün doktor randevum vardı.. şeker yüklemesi yapıldı 50 lik olandan .. 1 saat sonraki şekerim 144 çıktı. maksimum 140 olmalıymış sanırım.. bu durumu yaşayan var mı aranızda??

benim 138 çıktı 50 grlık
doktor sınır
dikkat et tam sınır çıkmış dedi
yani fazla yüklenmemek lazım şekere

yenisi mi kalmis ayol :) benimkide soyle diyo *bizim hanimda hamilelik bi durum var * cumle bu :)))) kac aylik diye soranlara bi sn diyip bana donup kac aylik dio.
Maasallah bitmis 6 ay cnm yani sen de artik 3. Trimester desin :)

hahaha ay ne güldüm hamilelik bi durum yazık bu erkeklere ya
hepimize maşallah kızlar valla burda güzel güzel vakit geçince anlamıyo insan. ta ki gece olup rahatsızlıklar nüksedene kadar

Rica ederim Valla bi bak,umarım vardır.Benim çok hoşuma gidiyor canım sıkıldıkça ona bakıp kaç günüm gecmiş,kaç günüm kalmış saymak,kilomu,muayeneleri takip etmek falan :)
O unutkanlık şu sıra çoğumuzda vardır...

Gözünden kaçmış sanırım" ağızdan alınmamalı "diyor Ve onun içindeki aloe vera eser miktardadır,bişey olmaz

hahaha ay ne güldüm hamilelik bi durum yazık bu erkeklere ya
hepimize maşallah kızlar valla burda güzel güzel vakit geçince anlamıyo insan. ta ki gece olup rahatsızlıklar nüksedene kadar

Gece olunca anliyorum bende gebeligimi.. Tum vucudumda kirginlik var 1 aydir benimde.

canım ağızdan alımlarda etkili oluyor sanırım bu bitkiler. bence bi sakıncası olacağını sanmıyorum bebe yağınınkinin. ama yanıltmayım seni de.
iyi ki yazdın ben reyhanın kurusunu bazı yemeklere kullanıyordum

Son düzenleme:
Günaydin kizlarrrr!!!

Sinirlerim iyice tepemde ama ne yedim ki ben ya?? Peynir yesem sisiyorum, domates yesem mide asitim aziyo. Laktozsuz yarim yagli süt aldim, müsli yedim o da yani cok bise yemedim. Al karnim yine sis! Kendinden gecmis halde. Patlayacak!

Oturmam ve calismam lazim oturamiyorum karnimin sisliginden. Uzaninca bilgisayari bacaklarimin üzerine koymak istemiyorum cocuga zarar verir diye...

Karnim da büyüdü iyice... Sabah uyaninca önce bir sasiriyorum bu benim göbegim mi diye...

bende deli gibi telefonun takvimine not ediyorum kilomu kolaylık varmış meğerse
Gece olunca anliyorum bende gebeligimi.. Tum vucudumda kirginlik var 1 aydir benimde.

aynen canım. bel ve sırt ağrım,bacağıma giren kramplar hep gece oluyor. ayrıca rahat pozisyonu bulamıyorum uyumak için. kaç yastık koyuyorum ama yok yüzüstü yatmayı özledim bebişde tepinmeye başlayınca uyku haram oluyo

iyiyim canım çok şükür. kuduruk bebemle uğraşıyorum
niye o kadar uzun sürdü senin bulantılar. ben 3 hafta kadar çektim sonra geçti.
benim boğazım mide suyundan tahriş oldu.
isim düşünmedik canım. çok düşüncesiz bi anne baba çıktık biz bu aralar başım öyle dar ki valla son ana kalacak bebeğin ismi.
şu an sadece alacaklarımı tamamlamaya çalışıyorum. evimi topluyorum. sınavım var.hepsine kafa yoruyorum.
fazla girmiyorsun artık. çalıimaya devam ediyor musun sen canım yoksa ayrıldın mı işten?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…