2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım eşimde yarık dudak var tek taraflı bende hamileliğimin başından beri çok sıkıntı ve stres yaşadım 20.haftada hem doktor hemde ayrıntılı ultrasona girdim yk dediler ama hala çok korkuyorum yalnız dudak boyunu filan ölçüyorlar illaki önceden olsa bilirlerdi ki ayrıca her 2000 bebekten 1 inde oluyormuş

olacak diye birşey yok kafanı takma annelerimiz sankı gördü mü olacak diye birşey yok ben eğer eşimde olmasaydı hiç aklıma bile gelmezdi..

şuandada acaba damağı gördü mü diye stres ediyorum raporda damaktada görünmedi diyor bebek ağızını açmamıs doktor görememiş olsa görünmedi derdi değil mi ya aman Allah kimseyi evladıyla sınamasın..

amin canım amin,benimde korkum eşimle uzaktan akraba durumumuz var o yüzden,çok şükür ilk çocukta hiç bir anormallik bir durum yok işallah bunda da olmaz,işallah hepimiz sağlıcakla kucaklarımıza alırız

Canim Türkiye`de ve yurtdisinda herkes yaptiriyor. Hatta benim Almanya`da bir arkadasim var, ebe özellikle önerdi, eskiden yoktu böyle bir olanak, kadinlar seker olma risklerini ögrenemiyorlardi demis. Eger cikarsa seker en azindan gelecegin icin yeme stilini falan degistirirsin demis. Benim doktorum da Almanya`da calismis uzun süre, o da yaptirmami istedi. Ki zaten benim aile soyum diyabetli.

Yine karar senin. Sonucta biz doktor degiliz. Sadece doktorun söylediklerine göre yol aliyoruz. Hangi fikir kafana daha cok yatiyorsa öyle yaptir.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim :)

Ee bende nie ole bise yazmuo üç nokta dedogin arama motoruyla bildirimlerin yanindaki yer dimi ??

Dediğim gibi belki telden tele farklilik gösteriyor olabilir ben simdi senden alinti yaptim cvp yaziyorumya sağ üstte yukarda bir ok gibi bisey var gönder demek onun hemen yanindakinde uç nokta var tiklayinca direk görüntü ekle gülücük ekle gibi seçenekler cikiyor alinti yapmadim direk msj yazicam sayfaya o zamanda benimkinde msj yazdigim yerde solda arti işareti cikiyor ona basinca resim ekleyebiliyorum seninkinin marka modeli ne ona göre olmazsa bir bakayim yazayim sana

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

günaydın herkese .. :KK3::KK3::KK3:

bebeğimi görmeyeli 35 gün oldu :KK43: perşembe günü randevumuz var iple çekiyorum resmen... bu randevu aralıkları ne zaman kısalacak haberi olan varmı???

Canimm kendini strese sokmamaya calis. Bazen tecrübeli doktorlarin bile bazi seyler gözlerinden kacabiliyor. Yalniz ters dudak, yarik dudak vs. olaylarinda dudak hic mi görünmüyormus? Insallah bir sorun cikmaz, güzel haberlerle geri gelirsin. Belki bebek cok kipirdiyorsa yakalayamiyordur...

yok canım ya artık sorunlarla karşınıza gelmekten utanıyorum aksine bebk oynamıyor,bugune kadar birkaç kez hissettim hareketlerini halbuki diğer çocuk kıpır kıpırdı,sabah doktora diyorumhareketleri çok az hissediyorum diyor göbeğinin yağ oranı fazla ondan

Üzme canim kendini, insallah bebeginde hic birseycik yoktur. Olumsuz düsünme, doktor tedbir amacli tekrar bakmak istemistir. Allahin izniyle sorun cikmaz.

işallah canım bişey çıkmaz bide korkuyorum işallah bu defa doktor görebilir son 3 kontrolde gidiyorum doktor çok uğraşıyorki dudaklarını görsün ona rağmen bi türlü göstermedi işallah bugun görür

Arkadaşlar,şeker yüklemesiyle ilgili bilgileriniz neler? Bebeğe zararlı mı gerçekten? Kayınvalidem sağlıkçı.Yaptırmamı istemiyor.Ben de bu fikre yakınım aslında.Sonuçta eskiden şeker yüklemesi mi varmış diyi düşünüyorum.Ama bir yandan da korkuyorum.Kararsızım.

canım benimde perşembe günü şeker yüklemem var ama bende senin gibi kararsızım.. annemde yaptırma diyor..

yok canım ya artık sorunlarla karşınıza gelmekten utanıyorum aksine bebk oynamıyor,bugune kadar birkaç kez hissettim hareketlerini halbuki diğer çocuk kıpır kıpırdı,sabah doktora diyorumhareketleri çok az hissediyorum diyor göbeğinin yağ oranı fazla ondan

canım göbekteki yağ oranı etkiliyor ondan olabilir gerçekten.. inşallah bi problem çıkmaz sağlıkla kucağına alırsın

amin canım amin,benimde korkum eşimle uzaktan akraba durumumuz var o yüzden,çok şükür ilk çocukta hiç bir anormallik bir durum yok işallah bunda da olmaz,işallah hepimiz sağlıcakla kucaklarımıza alırız

yok canım ya uzaktan akraba filan diye şey yapma tanıdık biri halasının oğluyla evlendi 3 çocukları var birşeyleri yok..

canım senın bebeğinin arkası mı dönüktü? birde ben iki doktora gittim ama o zaman başka bir şehirdeydim ayrıntılı yapan 10 dk yaptı ama onu çok sordum..birde şöyle birşey var tedavisi olan birşey ama tabiki üzücü eşimde dikiş izi var dudağında annesi diyor minicik birseydı ama dikerken çok iz kalmış

eşimde sorun yok tek sorun geçen sene kaymakamlık mülakatından dediklerine göre dudağındakı izden kaynaklı elemişler.. şimdi teknoloji iyidir

ama vermesim Rabbim kimseye..

kızlar,
netten bebek için özel müzükler indirdim.
albümü d&r satılıyor ama içeriğindeki şarkıları youtebasdan indirdim :) cd yaptım kendime..
müzikler klasık tabi ama cidden tugu dinlendirici müzikler.. bebeği sese müziğe alıştırmak istiyorum.
sesli ortamda uyusun...ne yapmak lazım nasıl alıştırmak lazım..
bu cdyi sürekli dinlyip . dogunca evde dinletmek lazım..

bunlar bazıları, sizde açın dinleyinn
Alexander Gavrylyuk - Debussy Arabesque No.1
Baby Sleep Music - gentle Christmas songs
Charles Gounod_ Ave Maria
Erik Satie - Gymnopédie No.2
Erik Satie - Gymnopédie No.3
Gabriel Faure Sicilienne

çok iyi yapmişsin, not aldim bu mesajını. özellikle bu haftalardan sonra iç ve dış kulak tamamen aktif duruma geçiyor ve herşeyi basık da olsa duyabiliyor bebişler. çok sesli ve hareketli müzik agresifleştirebiliyormuş. :KK36: mümkün olduğunca dinlendirici müzikler dinlemeli, dinletmeli.

:26::26::26::26:
Ay rabbim yardimcin olsun Nebacim. Insallah bunlarin hepsiinin bir aciklamasi vardir, sonucta da hic üzüldügüne degmeyecek bir sekilde bebegini saglikla kucagina alirsin. Gün dogmadan neler dogar, öyle hikayeler var ki, doktorlar kesin konusuyor, cocuk dogdugunda aslanlar gibi cikiyor. Hic belli olmaz. Doktora gidince bizi haberdar et.

$10662_buyuk_2_zoom.jpg

$2cc32ec7fbb24d1889f220875f8da7d2_690.jpg

Biberonlari cam almaya karar verdim kizlar! Plastik de alsam mi diyordum ama vazgectim.

günaydın herkese .. :KK3::KK3::KK3:

bebeğimi görmeyeli 35 gün oldu :KK43: perşembe günü randevumuz var iple çekiyorum resmen... bu randevu aralıkları ne zaman kısalacak haberi olan varmı???

kız sen niye o kdar bekliyon ki
çok görmek istersen
önce gidersin..doktor almıcakmı
bak bana mayısın ortasında gel dedi
ben gidicem bu hafta :KK70:
çok merak edersende
baska doktora da gidebilirsin
her zaman bi başka göz iyidir

X