2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bu gece cok kotu ruyalar gordum deprem oluyo evin butun duvarlari yikiliyodu ruya tabirlerine bakayim dedim hamile kadinin cocugunu dusurecegine isarettr dedi dunde ark aradi nasilsn seni ruyamda gordum pek iyi degildi. Dedi ayyy butun enerjim dustu bisey olmayacakkkkkk off aglayasim vr durduk yere :KK43:

Allah hayırlara çıkarsın canım hayra yor iyiye yor rüyalarını kötü olmasın..

Canım 3.5 cm normalde yeterli bence , 2.5 cm falan olunca tehlikeli oluyo diye biliyorum..ama için rahat değilse al rapor yat bence, ama rapor alıp yatınca 4 veya 5 cm'e çıkmaz sadece daha kötü olmaması için önlem almış olursun...en azından şu bi kaç haftayı geçirmek çok önemli..zaten 28.haftadan sonra herkesin ki milim milim düşmeye başlıycak, doğuma hazırlıyo rahim kendini çünkü..benim doktorumun beni yatırmaktaki amacı rahim ağzı çok düşmeden 28.haftaya ulaşabilmek.ondan sonra zaten düşecek.kiminin hızlı düşecek 32-34 gibi doğumları olacak , kiminin yavaş düşecek 37 de doğumları olacak, kimininse çok sağlam çıkıcak düşmiycek 40 olcaklar.

banada riskli haftalar dedi ama özellikle şu haftayı atlatalım demedı oyle dese biraz daha rahatlıycam , bu haftayı bıtırmeye çalışayım haftaaya 19 mayısla bırleşip baya dinlenirim ...
yolculuğu pek önermedi bana sendedemı durum aynı ....

Bu gece cok kotu ruyalar gordum deprem oluyo evin butun duvarlari yikiliyodu ruya tabirlerine bakayim dedim hamile kadinin cocugunu dusurecegine isarettr dedi dunde ark aradi nasilsn seni ruyamda gordum pek iyi degildi. Dedi ayyy butun enerjim dustu bisey olmayacakkkkkk off aglayasim vr durduk yere :KK43:

Canım ya boşver o rüyaları , ben her gece görüyorum öyle kötü şeyler düşünme ayrıca o rüya tabirleri hiç doğru çıkmıyo söliyim sana..hamilelet görürmüş hep kötü rüya...kayınvalidem söylemişti bana da..

günümüz aydın olsun tüm annne adayları ,bugün benim oğlışum geceden beri hiç yerinde durmuyor ben hurmayı çok seviyor ve çok yiyorum ondan mıdır acaba aslında korkuyorum ama engel olamıyorum işte

Canim hayırdır inşallah ama hiç bakma boşver alakası yok onlarla. .eşiminde hakimlik sınavı açıklandı olmadi zaten biliyorduk torpil filan gerekti ama umut ediyordum..en azından doğuma kadar yerim yurdum belli olurdu neyse hayırlısı olsun. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

banada riskli haftalar dedi ama özellikle şu haftayı atlatalım demedı oyle dese biraz daha rahatlıycam , bu haftayı bıtırmeye çalışayım haftaaya 19 mayısla bırleşip baya dinlenirim ...
yolculuğu pek önermedi bana sendedemı durum aynı ....

Canım beni 5 aydır yatırıyor doktorum , ben burda en uzun yatan tek kişiyim malesef...sadece tuvalete ve yemek yemeye kalkıyorum...oturmak bile yasak..günde 10 dk kaçamak oturuyorum..ama sen bana bakma benim geçmişim köttü.doktor resmen söyledi bana normalde kaldırırdım ama dedi geçmişin kötü güvenemem dedi..28 e kadar kalkmıycaksın dedi..bence rapor alabiliceksen 2 hafta falan al sonra da dikkatli yaşarsın..

ya canım zaten bizim sancı diye adlandırdığımız olaya adamlar doğum refleksi diyorlar ve bebiş sağlıklıysa kalp atışları normalse hiç bir müdahalede bulunmuyorlar. Sadece anneyi yönlendiriyorlar. Öyle sakin sakin suyun içinde doğum yapmayı çok isterdim. Ama nerde o şartlar ve o anlayışta doktorlar. :KK47::KK47::KK47::KK47:

türkiyede çoğu doktor beklemiyor bile o kadar saat
kesiveriyorlar alttan hoop tamam
sonra anne uğraşsın dikişlerle
zor tabi
ya paran olcak doğum yardımcısı tutucan
yada avrupada yaşıcan

Canım beni 5 aydır yatırıyor doktorum , ben burda en uzun yatan tek kişiyim malesef...sadece tuvalete ve yemek yemeye kalkıyorum...oturmak bile yasak..günde 10 dk kaçamak oturuyorum..ama sen bana bakma benim geçmişim köttü.doktor resmen söyledi bana normalde kaldırırdım ama dedi geçmişin kötü güvenemem dedi..28 e kadar kalkmıycaksın dedi..bence rapor alabiliceksen 2 hafta falan al sonra da dikkatli yaşarsın..

hmm öylemi geçmiş olsun canım ,bende öyle yapayımda kafam rahat etsin,
ailen varmı yanında çok zor oluyodur...

cnm tabiki kullanmadim ama ben de oneriler aldim arkadaslardan onu soylediler.

ayy insallah cnm hepimizin ki..

bence yikamak icin erkrn cnm kokulari gider senin dogumun agustos sonu bide.mobilya yi da 2 ay kala siparis verirsek yeterli sanirim.

hayirli olsun cnm aldiklarini gule gule giysin pasa.cnm ozdilekte uyku setleri var guzel 150 lira bi sitesinden bak istersen..ben kizima hugglo deren modeli alicam o da 180 li bise. Bide cnm 220 ye alirim diyosan cok guzel bi yer soylicem sana ona bak.

ay canım benim çok sağol önerilerin için
hemen bakayım
ama 220 lira vermem ya bi uyku setine ..çok para
ama sen gene de söyle neresi bakiim:KK52::KK52::KK52::KK52:

Gunaydin canim ayni ruyayi bebegimin kalp atislarini dinlemeye gitmeden iki gün önce görmüştüm ve dediğin gibi rüya tasvirlerine baktigimda ayni seyleri okumuştum eşime ya ben kalp atislarini duyamazsam diye oturup aglamistim hatta iki günu nasil gecirmistim bir ben bir de allahim biliyor sonra kalp atislarini duyunca bir daha yarim saat aglamistim yasiyor diye bide üstelik ayni hafta en iyi arkadasim bebeğini kaybetmişti oda biraz etkilemişti beni bak çok şükür ruyanin ardından 24 haftaya geldim Allahin izni ile hic birşey olmaz takma heeee bide bu arada ben merdivenden bile düştüm dusun yani :KK66:)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

hmm öylemi geçmiş olsun canım ,bende öyle yapayımda kafam rahat etsin,
ailen varmı yanında çok zor oluyodur...

Eşim , annem ve kayınvalidem nöbetleşe bakıyolar canım sağolsunlar.ne istersem ayağıma geliyo çok şükür..Allah razı olsun hepsinden ama en çok eşimden..o olmasa hiç bişii olmazdı..en büyük desteğim eşim...

günaydın güzel annişkolar
doktordan geliyorum moralim bozuk,şeker yüklemesi yapıldı sonuçlar öğleden sonra çıkacak,ultrasonada girdim boyu kg vs herşey normal dedi doktor,bundan 4 hafta önce detaylı ultrasona gitmiştim doktor herşeyi görmüştü ama dudaklarını göstermiyor diyip dosyaya not almıştı,bugun doktor dudaklarına bakalım dedi bi öncekinde görememişim filan dedi uğraştı çok uğraştı ama yine dudaklarını göremedi..işe geldim doktor dedi saat 3,5-4 gibi tekrar gel ultrasonla yine bakayım çünkü önemli dedi yani öğleden sonra tekrar doktora gidecem,ben önemsemedim pek ama doktor bu kadar peşine düşünce ne olabilirki filan dedim ters dudak yarık dudak vs bisürü bişey saydı,eğer öyleyse yapılacak bişey yok dedi en azından kendini hazırlarsın filan dedi,ben şimdi google den baktım hiç iyi şeyler yazmıyor,biran önce saat geçsede tekrar gitsem

Eşim , annem ve kayınvalidem nöbetleşe bakıyolar canım sağolsunlar.ne istersem ayağıma geliyo çok şükür..Allah razı olsun hepsinden ama en çok eşimden..o olmasa hiç bişii olmazdı..en büyük desteğim eşim...

Ben de kabus görüyorum sürekli ter içinde uyanıyorum ne zaman bitecek bu kabuslar yanlış yere gondermisim

Son düzenleme:
doktordan geliyorum moralim bozuk,şeker yüklemesi yapıldı sonuçlar öğleden sonra çıkacak,ultrasonada girdim boyu kg vs herşey normal dedi doktor,bundan 4 hafta önce detaylı ultrasona gitmiştim doktor herşeyi görmüştü ama dudaklarını göstermiyor diyip dosyaya not almıştı,bugun doktor dudaklarına bakalım dedi bi öncekinde görememişim filan dedi uğraştı çok uğraştı ama yine dudaklarını göremedi..işe geldim doktor dedi saat 3,5-4 gibi tekrar gel ultrasonla yine bakayım çünkü önemli dedi yani öğleden sonra tekrar doktora gidecem,ben önemsemedim pek ama doktor bu kadar peşine düşünce ne olabilirki filan dedim ters dudak yarık dudak vs bisürü bişey saydı,eğer öyleyse yapılacak bişey yok dedi en azından kendini hazırlarsın filan dedi,ben şimdi google den baktım hiç iyi şeyler yazmıyor,biran önce saat geçsede tekrar gitsem

Canım moralini bozma iyi şeyler düşün ki iyi olsun hiçbir şey belli değilmiş henüz bebeğini de kendini de yıpratma Allahin izniyle iyi olacak inşallah

Gunaydin canim ayni ruyayi bebegimin kalp atislarini dinlemeye gitmeden iki gün önce görmüştüm ve dediğin gibi rüya tasvirlerine baktigimda ayni seyleri okumuştum eşime ya ben kalp atislarini duyamazsam diye oturup aglamistim hatta iki günu nasil gecirmistim bir ben bir de allahim biliyor sonra kalp atislarini duyunca bir daha yarim saat aglamistim yasiyor diye bide üstelik ayni hafta en iyi arkadasim bebeğini kaybetmişti oda biraz etkilemişti beni bak çok şükür ruyanin ardından 24 haftaya geldim Allahin izni ile hic birşey olmaz takma heeee bide bu arada ben merdivenden bile düştüm dusun yani :KK66:)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ben de sürekli kabus görüp ter içinde uyanıyorum bitsin artık bu kabuslar

canım üzülme hiç birşey çıkmayacak inşallah... emin olmak için farklı bir doktora da gösterebilirsin..ama öyle olsa da düzelebilen birşey bu konuda cok büyük ilerlememeler kayedilmiş..sonuçta ..çaresiz değil.

kızlar,
netten bebek için özel müzükler indirdim.
albümü d&r satılıyor ama içeriğindeki şarkıları youtebasdan indirdim :) cd yaptım kendime..
müzikler klasık tabi ama cidden tugu dinlendirici müzikler.. bebeği sese müziğe alıştırmak istiyorum.
sesli ortamda uyusun...ne yapmak lazım nasıl alıştırmak lazım..
bu cdyi sürekli dinlyip . dogunca evde dinletmek lazım..

bunlar bazıları, sizde açın dinleyinn
Alexander Gavrylyuk - Debussy Arabesque No.1
Baby Sleep Music - gentle Christmas songs
Charles Gounod_ Ave Maria
Erik Satie - Gymnopédie No.2
Erik Satie - Gymnopédie No.3
Gabriel Faure Sicilienne

Son düzenleme:

Canım dur hemen telaşa kapılma , yoktur öyle bişii inşallah..bi git bakalım önce , bize de yaz sonucunu..inşallah sağsalim çıkcak bebeğin...

canım üzülme hiç birşey çıkmayacak inşallah... emin olmak için farklı bir doktora da gösterebilirsin..ama öyle olsa da düzelebilen birşey bu konuda cok büyük ilerlememeler kayedilmiş..sonuçta ..çaresiz değil.

ne bileyim kulağa öyle çok mühim bişeymiş gibi gelmiyor o yüzden başka doktora gidip dudaklarına bakın demedim,ultrason cihazıda 4 boyutlu ve doktorum çok tecrübeli bence o bişey gördü ama söylemek istemedi akşam iş çıkışı eşinle gel filan dedi o zaman mı söyleyecek acaba,adamın aklına herşey geliyor,sabah ben tek gitmiştim söylemek istemedimi,bide eğer bi anormallik varsa yapılabilecek bişey yok diye defalarca söyledi

X