2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim de bugün kontrolümüz vardı çok şükür herşey yolunda doğum şekli nasıl olur diye sordum normal istiyorsan herşey yolunda biraz daha zaman geçsin çatı muayenesi yapar tekrar bakarız dedi çok sevindim ben normal doğum istiyorum

Bende kisayim ya 1.60 eee bide eşim 1.90 olunca top gibi oldum yaninda :)) bakayim daha kac kilo alcam 7 daha alirim gibime gelio

son aylar yaza gelicek ya kızlar normale göre daha az kilo alırız gibime geliyor..
zaten daha çok sıvı ve hafif şeyler yemek isteriz
yazın zorluğu da eklenince diye düşünüyorum
bakalım hayırlısı artık ve normal olsun sezeryan olsun az kiloyla doğuma girmek çok büyük avantaj
ben ilk oğlumda yaşadım ama bakalım bunda nasıl olcak ..

Doğum konusulmaya başlanmış doktorum henüz bir sey demedi ben de sormadım ama bu ay sonu gidince soracağım bir de televizyonda yiyecek ne görsem biti yanımda ne derse yemek istiyorum ne oluyor böyle benim gibi olan var mı:KK1:

herşeyi değil ama bazı şeyleri canım çekiyor..
yalnız sürekli yemek halindeyim bende..
sanki doymuyorum ALLAH tan meyvelere çok düştüm daha çok meyve yiyorum
:KK34:

kızlar bir de ben evde sütümün içine biraz sıcak çikolta tozu atıyorum öle içiyorum
sizce sütün faydası gidiyor mudur bu şekilde?
ama canım da sade istemıyor şuanda çikolatalı istiyor
dışardakilere güvenemiyorum ama
evde kendim içine atıyorum :26:

bir de sırt ağrılarım var:KK43:(( 24 haftalık olduk bu hafta inşallah... buna da hamdolsun ama bu haftadan böyleysem ilerleyen haftalarda nasıl olacam bilmiyorum... etrafımdakiler "erkek bebek sırt ağrısı yapar" diyor...:) bir de büyüyen göbüşkomla beraber sanki dengem de şaştı:) göbek mesafemi ayarlayamıyorum ve düşecek gibi oluyorum:KK43:( inşallah hayırlısıyla sağlıkla kazasız belasız yavrularımıza kavuşuruz...

ayy canım yaa benim yarama parmak basmışsın
şu sırt ağrılarıyla benim de başım dertte
bazen nefes alamıcak gibi oluyorum
benim bebe de oğlan ondan mı oluyormuş kine :KK53:
totoşunu yediklerim şimdiden başldılar ağrı sızı vermeye :KK1:
helali hoş olsun canım yavrumlarım benim...

sanki özellikle bu saydıklarını tüketiyormuşum gibi geldi hepsinide çok severimmmmm :)

Çikolataya dondurmaya bende dayanamıyorum hiç sorma.. ondan sonra çikolatadan deli oluyo benim ki içerde kıpır kıpır :KK1: sonlara geldikçe çok tüketmemek lazım, doğuma az kala hurma sadece..

kızlar bir de ben evde sütümün içine biraz sıcak çikolta tozu atıyorum öle içiyorum

bende öyle yapıyorum hatta bazen kakaoyla beraber azıcık nescafe de atıyorum biraz da bal.. niye zararı olsun ki canım hiç bi zararı olmaz sütün faydası da gitmez. zaten içtiğin süt uht ise steril olmasından başka 'süt' gibi bi faydası olamaz bence, ha bir de ne yararsa kar. :KK1:

Doğum konusulmaya başlanmış doktorum henüz bir sey demedi ben de sormadım ama bu ay sonu gidince soracağım bir de televizyonda yiyecek ne görsem biti yanımda ne derse yemek istiyorum ne oluyor böyle benim gibi olan var mı:KK1:

bende öyleyim merak etme.. insan bir simiti bile kafasında evirir çevirir yok ankara simiti, yok izmir istanbul simiti der on yerden alır tatmin olmaz defalarca evde yapar, hatta interneten simitlik susam siparişi verir, bi oturuşta 3 tane filan yer mi??? oluyo işte :KK17: yandım ben..

hiii geldin gittin mi canim hadi bakim.bizde ev tasicaz yaaa simdiden onu stresi girdi bana.

Insallah canim ..

ne zaman tasinacagin belli mi canim?

mümkün oldugunca stres yapma kendine...

Ben de şimdiden doğum egzersizleri nedir diye araştırıyorum. Normal ve az acılı bir doğum istiyorum. O sebeple suni sancı gerekmedikçe kullanmasınlar istiyorum. Doğumum en doğal şekilde geçsin istiyorum. Çok mu şey istiyorum acaba????:KK1::KK1:

buldugun bilgileri paylasabilirmisin canim ya...cok korkuyorum ben dogumdan:18:

Canım 32 haftalık bebeğin kaç gün küvezde kaldı? Sağlık sorunu oldu mu başka?benim rahim ağzı kısa erken doğum riskim var da ...herkes diyo ki 34 bitirmen lazım, ya bitiremezsem diyorum.bilgilenmek için sordum.

canım günaydın senin kaç cm çıktı rahim ağzı şu an yatıyorsun sanırım ...

canım günaydın senin kaç cm çıktı rahim ağzı şu an yatıyorsun sanırım ...

Canım benimki 4 cm ama sabit değil çok değişken her an düşebilir doktorum hiç güvenmiyo, yatırıyo..şahsen haftaya salı randevum var ödüm kopuyo , Allah korusun bebeklerimizi..daha önce de bu yüzden 20 haftalık doğum yaptım..biraz da bu yüzdennyatırıyo beni güveni yok hiç bana..

Canım benimki 4 cm ama sabit değil çok değişken her an düşebilir doktorum hiç güvenmiyo, yatırıyo..şahsen haftaya salı randevum var ödüm kopuyo , Allah korusun bebeklerimizi..daha önce de bu yüzden 20 haftalık doğum yaptım..biraz da bu yüzdennyatırıyo beni güveni yok hiç bana..

benimde 3,5 cm rapora gerek yok ama çok yürüme dediler bende iş için yürümek zorundayım dıken ustundeyım bişey olucak diye acaba 1-2 hafta yatsam tehlike biraz geçermi bilmiyorum,şimdi de kasıklarım agrımaya başladı dün geceden beri o da sıkıntı yapıyor...

Bu gece cok kotu ruyalar gordum deprem oluyo evin butun duvarlari yikiliyodu ruya tabirlerine bakayim dedim hamile kadinin cocugunu dusurecegine isarettr dedi dunde ark aradi nasilsn seni ruyamda gordum pek iyi degildi. Dedi ayyy butun enerjim dustu bisey olmayacakkkkkk off aglayasim vr durduk yere :KK43:

Bu gece cok kotu ruyalar gordum deprem oluyo evin butun duvarlari yikiliyodu ruya tabirlerine bakayim dedim hamile kadinin cocugunu dusurecegine isarettr dedi dunde ark aradi nasilsn seni ruyamda gordum pek iyi degildi. Dedi ayyy butun enerjim dustu bisey olmayacakkkkkk off aglayasim vr durduk yere :KK43:

sakın bunları kafaya takma bende hamileliğimde çok kötü rüyalar görüyorum bu annenin endişeleri ve korkularından dolayı bilinç
altına attıklarıymış .

Hamileyiz,kafamızda çok kuruyoruz.Kabus görmen normal.Rüya tabirlerine de çok takılma.Bence hemen bu ruh halinden uzaklaş.Yoksa kendi kendine zarar verebilirsin.

Kızlar selam, bi kaç sy geriye gittim ama konunun başına yetişemedim, neden herkes doğum konuşuyor hayırdır? :KK15:
güzel düşünelim güzel şeyler olsun di mi ama?

Alalh iyiliğini versin.Canımı çok çektirdin.Offf!

benimde 3,5 cm rapora gerek yok ama çok yürüme dediler bende iş için yürümek zorundayım dıken ustundeyım bişey olucak diye acaba 1-2 hafta yatsam tehlike biraz geçermi bilmiyorum,şimdi de kasıklarım agrımaya başladı dün geceden beri o da sıkıntı yapıyor...

Canım 3.5 cm normalde yeterli bence , 2.5 cm falan olunca tehlikeli oluyo diye biliyorum..ama için rahat değilse al rapor yat bence, ama rapor alıp yatınca 4 veya 5 cm'e çıkmaz sadece daha kötü olmaması için önlem almış olursun...en azından şu bi kaç haftayı geçirmek çok önemli..zaten 28.haftadan sonra herkesin ki milim milim düşmeye başlıycak, doğuma hazırlıyo rahim kendini çünkü..benim doktorumun beni yatırmaktaki amacı rahim ağzı çok düşmeden 28.haftaya ulaşabilmek.ondan sonra zaten düşecek.kiminin hızlı düşecek 32-34 gibi doğumları olacak , kiminin yavaş düşecek 37 de doğumları olacak, kimininse çok sağlam çıkıcak düşmiycek 40 olcaklar.

X