2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sıgara malesef kötü bir alıskanlık keske bırakabılsen canım...bende uzun zamandır sigara ıcenlerdendım ama hamıle oldugumu ögrendıgım gunden bu yana esımden haftada belkı 1 defa 1 nefes cekmısımdır onuda ıcıme cekmek ıcın arzu duyuyorum ama yapamıyorum :) ınsan ıcındekı canlının kucucuk cıgerlerını dusununce o bır nefese bıle lanet edıyor...

çok haklısın
zaten ilk aylarda mide bulantısından kokusuna bile dayanamadım..
dedim heralde ben bir daha sigara ağzıma sokmam..
ama şimdi bulantı geçti
gel gör öyle değilmiş
insan oğlu bi tuhaf
arkadaş nasıl çekiyor canım zararlı ne varsa
nargile
türk kahvesi
bira
sigara
vsss
bi canavar oldum çıktım

tabi hiç birini içimiom sadece türk kahvesi
arada da yarım sigara:KK53:

slm teyzecikler ,

biz dün ayrıntılı ultrasyonumuza girdik, yarında şeker yüklemesi yapılıcak herşey çok şükür normaldi bi sıkıntımız çıkmaadı . çok korkarak endişe ederek gittim,insan hep kotu olanını düşünüyor ister istemez .
hamdolsun herşey gayet iyidi.

Oğluşumdan selamlarrr:KK16: $WP_20140501_008.jpg

çok haklısın
zaten ilk aylarda mide bulantısından kokusuna bile dayanamadım..
dedim heralde ben bir daha sigara ağzıma sokmam..
ama şimdi bulantı geçti
gel gör öyle değilmiş
insan oğlu bi tuhaf
arkadaş nasıl çekiyor canım zararlı ne varsa
nargile
türk kahvesi
bira
sigara
vsss
bi canavar oldum çıktım

tabi hiç birini içimiom sadece türk kahvesi
arada da yarım sigara:KK53:

:KK1::KK1::KK1::KK1: dogru canım..benımde kola nasıl canım ıstıyor esım ızın vermıyor :) bazen o yokken mutfakta azcık ıcıyorum zararlıymıs sözde..normalde sevmem ama hamılelıkle can cekıyor ıste..bugün topik nekadr kalabalık butun anneler burda :21::21::21:

şeker belirti veriyor mu peki ??
bu arada bende haftaya gidicem 8inde senin ne zaman?

walla ben de hiç bir belirti vermemişti
ilk hamilelikte neden nasıl oldu anlamadık seker cıktı
neyseki insülin iğnesi vurulmadım..ama dikkat etmek zorunda kalıyorsun..

allaha şükür bu sfeer bir şey çıkmadı
sadece açlık sekerim düşük cıktı
95in üzerinde çıkması gerekiyormuş benim 73 çıktı diğerleri normal

Herkese merhaba;
Uzun zamandır siteyi takip etmeme rağmen bir süredir yazmıyordum. Ancak bugün kötü bir durum yaşadım ve paylaşmak istedim.24+4 günlük hamileyim. Bugünki rutin kontrolümde doktorum usg de inceleme yaparken ben terlemeye başladım sonra başım dönmeye başladı o kadar çok terledim ki sırtımdan boşalan terin kalçama kadar indiğini hissettim. Dün akşam evde baya bir yormuştum kendimi temizlik ile sabah da kahvaltı yapmadan aç karna gittim.Ben bunlara yorarken gözlerim kararmaya başladı bayılmak üzereydim. Doktorum hemen beni kaldırdı alnıma başıma ıslak havlu tuttu karnım açık şekilde oturur poziyonda 5 dk bekledim ve normale döndüm.
Doktor; bazı hamilelerde bu durumun yaşandığını bebeğin yaptığı baskı nedeni ile uzun süre sırtüstü yatar pozisyonda olunca bu durumun yaşanabileceğini böyle bir durum olduğunda yatılmamasını tam tersi hemen hamilenin oturur pozisyona getirilmesi gerektiğini söyledi.
Hamileliğimin başlangıcından beri soluma yatmaya dikkat ederim bir sebepden ya da şüphelendiğim için değil tamamen anneden ordan burdan kulaktan dolma bir durumdu. Bir kere gece uykumda sırt üstü dönmüşüm ve o pozisyonda uyanmıştım kalktığımda başım dönüyordu ama endişe etmemiştim.Benzer bir durum yaşayan var mı aranızda? Uykumda dönersem diye korkmaya başladım artık. Nasıl bir gebelik rahatsızlığıdır bu?

ay evet ya şu sigara mevzusu
insan dayanamıyorum
bende günde 1 paket içerdim
kız da pek dikkat edemedim..bi de çok sorunlar vardı o zaman sinir stress içmiştim baya
paşa da dikkat ediyorum
günde 3 tane falan içiyorum o da su nikotini 1 olan sigaralar var ya onlarda

canım nikotini 1 se hiç içme daha iyi kafanan at sigara çok zararlı.sen dumanı içine çekince bebek içerde ağzını burnunu kapatmışsın oksijendiz kalmış gibi oluyormuş yazık yapma

:KK1::KK1::KK1::KK1: dogru canım..benımde kola nasıl canım ıstıyor esım ızın vermıyor :) bazen o yokken mutfakta azcık ıcıyorum zararlıymıs sözde..normalde sevmem ama hamılelıkle can cekıyor ıste..bugün topik nekadr kalabalık butun anneler burda :21::21::21:

walla sorma ya
benim de canım bi ara nasıl cips cekti
normalde zararlı kimbilir hamilelikte ne kadar zararlıdır

ölecektim cipssizlikten :KK52::KK52:
:KK53:

slm teyzecikler ,

biz dün ayrıntılı ultrasyonumuza girdik, yarında şeker yüklemesi yapılıcak herşey çok şükür normaldi bi sıkıntımız çıkmaadı . çok korkarak endişe ederek gittim,insan hep kotu olanını düşünüyor ister istemez .
hamdolsun herşey gayet iyidi.

Oğluşumdan selamlarrr:KK16:Eki Görüntüle 1097348

maşallah sübhanallah....benim oğluşumun böyle resmim yok hiç :KK43:(

canım nikotini 1 se hiç içme daha iyi kafanan at sigara çok zararlı.sen dumanı içine çekince bebek içerde ağzını burnunu kapatmışsın oksijendiz kalmış gibi oluyormuş yazık yapma

cok haklısında gel onu nefsime anlat
cok fena bağımlılık zor bişey
azıcık ucundan alıyom bi nefes 2 nefes
nefsimi köreltiyorum

çok içmiom merak etmeyin :KK70:

Kızlarrrr bu arada bugün işden 16:00 da çıkacağız aile hekimliğine gidip tetanoz aşımın ilk dozunu yaptıracağım çok heyecanlıyım:18:

evet yaa resmen evrim geçiriyoruz :KK52:Sütaş ineği gibi dolaşıyorum:KK52:

benım zaten normalde göguslerım ırıdır..sımdı resmen belıme gelıcek buyuduler bedenım tasımıyor..kendım ınceyım memeler aldı basını bagımsızlıgını ılan ettı resmen :KK1:

cok haklısında gel onu nefsime anlat
cok fena bağımlılık zor bişey
azıcık ucundan alıyom bi nefes 2 nefes
nefsimi köreltiyorum

çok içmiom merak etmeyin :KK70:
benim kadar bağımlımısın bilmiyorum ben 1 paket içerdim günde içtiğim sigara çok ağır dı öyle 1 falan değildi nikotini.Ben bıraktıysam herkes bırakır kafada bitiyor.

Herkese merhaba;
Uzun zamandır siteyi takip etmeme rağmen bir süredir yazmıyordum. Ancak bugün kötü bir durum yaşadım ve paylaşmak istedim.24+4 günlük hamileyim. Bugünki rutin kontrolümde doktorum usg de inceleme yaparken ben terlemeye başladım sonra başım dönmeye başladı o kadar çok terledim ki sırtımdan boşalan terin kalçama kadar indiğini hissettim. Dün akşam evde baya bir yormuştum kendimi temizlik ile sabah da kahvaltı yapmadan aç karna gittim.Ben bunlara yorarken gözlerim kararmaya başladı bayılmak üzereydim. Doktorum hemen beni kaldırdı alnıma başıma ıslak havlu tuttu karnım açık şekilde oturur poziyonda 5 dk bekledim ve normale döndüm.
Doktor; bazı hamilelerde bu durumun yaşandığını bebeğin yaptığı baskı nedeni ile uzun süre sırtüstü yatar pozisyonda olunca bu durumun yaşanabileceğini böyle bir durum olduğunda yatılmamasını tam tersi hemen hamilenin oturur pozisyona getirilmesi gerektiğini söyledi.
Hamileliğimin başlangıcından beri soluma yatmaya dikkat ederim bir sebepden ya da şüphelendiğim için değil tamamen anneden ordan burdan kulaktan dolma bir durumdu. Bir kere gece uykumda sırt üstü dönmüşüm ve o pozisyonda uyanmıştım kalktığımda başım dönüyordu ama endişe etmemiştim.Benzer bir durum yaşayan var mı aranızda? Uykumda dönersem diye korkmaya başladım artık. Nasıl bir gebelik rahatsızlığıdır bu?

canım o sola yatma meselesıne bende cok dıkkat edıyorum am a nekadar dıkkat etsem kendımı sabah sırt ustu uyuyor buluyorum napıcaz bılmem...sırtıma rahatsız edıcı bırseymı baglasam acama dıye dusunmeye basladım batsın bana yan döneyım :KK53:

benım zaten normalde göguslerım ırıdır..sımdı resmen belıme gelıcek buyuduler bedenım tasımıyor..kendım ınceyım memeler aldı basını bagımsızlıgını ılan ettı resmen :KK1:

evet yaaa nolacak böyle bilmiyorum 9.ayın sonunda bebişi doğurabilmek için önce göğüslerimizi kesip alacaklar sanırım:KK52::KK52::KK52::KK52:

Anammmm söylemeyin böyle şeyler duymak istemiyorum :confused::confused::confused::confused:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Benim de şimdiden çatladı özellikle göbeğim, doktorlar kreemler için kozmetik, bebek yağ, kakule, badem yağ karştır sür demişlerdi. hiçbir işe yaramadı.

bugün çatlak kremi sipariş ettim, daha fazla çatlamasını belki engeller diye, ayrıca çatlayan kısımları da azaltmak için lierac solute aldım, bakalım azaltacak mı

İrsi de diyorlar ama benim ablam hiç çatlamadı, ben şimdiden cırım cırım çatlıyorum, Allah'tan hayırlısı

X