2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

yalan söyleme kesin dayanamayıp 1 tane yiyosundur itiraf et ben olsam yerim

kız nolduuuuuAllah allah ne yiyeceğimi şaşırdım onu yeme bunu içme hamilelik ne zormuş kızlar iyi oldu söylediğin canım sağol

kızlar bencede facde grup mu yapsak
sonuçta fece daha çok kullanılıyor ve onu kullanmayı bırakmayız bunu bırakabiliriz heran
ne dersiniz

kızlar bencede facde grup mu yapsak
sonuçta fece daha çok kullanılıyor ve onu kullanmayı bırakmayız bunu bırakabiliriz heran
ne dersiniz

katılıyorummm hem bebişlerimizin falan fotolarını da koyarız faceden takip ederiz birbirimizi.

canım çok geçmiş olsun.Serviks boyu kısalığı nedemek?Ben ilk kez duydum

birde korkunç doğum hikayeleri anlatıp korkutalım :))))) çok mu çok gaddarım ne :))))
kız çok fenasın sen zaten korkuyorum doğumdan aklıma getirmemeye çalışıyorum ben de siz doğurduktan hemen sonra yazacaklarınızı okumadan valizimi falan toplar kaçarım bu topikten

katılıyorummm hem bebişlerimizin falan fotolarını da koyarız faceden takip ederiz birbirimizi.

Bencede acalaim foto felan eklemek daha kolay eltim8n var 2008 annesi halen gorusuyolar facede kapali grupta fikir alisverisi felan yapiolar artik ikinciler üçüncü ler var onlarda:) hepimiz face adreslerimizi yazip ekleyelim birbirimizi mademm ben baş liyorum GULFEM ÇAKAL ekleyip birbirimizi açalım grup

Gecmis olsun canim! Yat dinlen hicbir seyi kafana takma, kilolar da nedir ki verirsin sonra, bebekler saglikla gelsinler de. Benim de serviks boyum kisa ama sanirim seninki daha kisa ki serklaj yapilmis. Benimki de 3cm`de beklemede. Ben de tam yatak istirhatinde degilim ama yine de dikkat ediyorum. Görsen hicbir sey kaldirmiyorum, agir gelmesin diye. Evi temizlemiyorum, esim temizliyor.

Su konusu da ictigimiz suyla baglantili miymiss, ay o zaman ben cok az su ictim son 1 haftadir.

evet evet yapalım korkudan ödü patlasın yanlız aramızda cok fark yok benden önce dogurupta dogum hıkayesını abartırsa cok korkarım :18::18::18::18:
ahandaa bunu öğrendiğim iyi olduuuu arkamdan iş çevirmek haaaa görürsün sen sen den önce doğurursam görücen

geçmiş olsun canım Rabbim sağlık sıhhat versin,
serviks boyu ne demek ilk defa duydum nasıl bi zararı var sana yatacaksın?
Serviks boyu dogum kanali var ya cnm hani acilis oluyoo 3 5 10sm diyince bebek doguyo..iste o serviks boyu kisalinca sira acilmaya geliyo sanci geliyo..sanciyi durdurmak Mumkun degil ama serviks boyunu kisalmayi boyle engellemek mumkun..sukur sorun yok..
canim benim yaa 5aymiii??? Yaninda sana bakan birisi varmi peki??
Cunki benim esim 7de ise gidip aksam 7ye geliyo oylenleri yemeyini falan sbh gidince yanima koyup gidiyo..bakalim Insallah rahatca idare ede biliriz..az kaldi zatennn
kac santim cnm sende??

Sgl cnm..serviks boyu rahim boyu..yani normalde 4cm falan olmali.3.5 cmde sorun degil cok ama 3un alti riskli..ustelik bende gittikce kisaldigi icin serklaj yapilmasi mecbur oldu her ay kisala kisala gidiyordu..

Canim rahim agzi boyu kisaligi. Rahim agzi kisa olunca erken doguma sebebiyet verebiliyor. 14-28 haftalar arasinda özellikle 2.5 altinda olmamasi gerekiyor.
Ya genetik, ya da iste rahim bebegi tasimadigindan kisaliyor git gide. O yüzden yatarak rahime baski yapmadan günlerin gecirilmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

EVETT çok mantıklı canım ben facede buldum seni galiba ama emin olayım sen olduğundan Sakaryada mı yaşıyorsun?

Allah allahhhhh niye olurmuşki canım ya çok geçmiş olsun umarım hemen normale döner herşey yoluna girer

anladım canım çok üzüldüm ya Allah korusun kimseye yaşatmasın inşallah

anladım canım çok üzüldüm ya Allah korusun kimseye yaşatmasın inşallah

Bende 3cm.lerdeydi cnm ama iste oldugu yerde kalsa takilmiycakdi 1aya 3mm daha kisaldigi icin korktu dk..cok hizla kisaliyo dikkat etmiyorsun dedi..
lutfen sen dinle kesinlikle is yapma eline bi poset alip bile tasima...ben cok aldirmadim agir falan kaldirmadim cok is yapmadim ama gun icinde en az 1saat yuruyus yaptim evin gunluk islerini yaptim yemek bulasik toz alma utu falan...hafif is yaptigimi saniyordum ama demekki cok dikkatli olmam gerekmis onlari da yapmiycakmisim...
en az 2litre su en fazla 3litre icmek gerek.fazlasi su zehirlenmesi yapar.ben de hep o aralikta ictim ama icmesem artik suyu yetmezmis bebisim yani cok az degil ama normalin alt sinirinda..kesinlikle azaltmamam gerekiyo suyu..dikkat edin kizlar lutfen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…