2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kkarabiberim, bu acve hurmasını hurma satılan yerlerde de bulabilirmiyiz acaba:44:

canım ben sormadım ama tanıdıklarımdan soranlar olmuş,kaliteli hurmalar arasında.her yerde bulunmayabiliyormuş,pahalıymış ama zaten çocuk için alacağız.3-5 adet yeter. hurma satan yerler ellerinde yoksa bile yardımcı olurlar nerde bulabileceğine dair.

acve hurmasının neden değerli olduğuna gelirsek:

Hurma hakkında bir hikaye ;“ Peygamber Efendimiz, Mekke’den Medine’ye hicret ettiğinde Medine’deki gayrimüslimler kendisinden peygamber olduğunu kanıtlaması için bir mucize göstermesini istemiş. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz yerden kuru ve yanmış bir dal parçasını eline almış ve tükürüğüyle ısladıktan sonra toprağa dikmiş. Dikilen dal parçası anında büyümüş ve meyve vermeye başlamış. İşte bu hurmaların, o dikilen ağacın meyveleri olduğu söylenir.

bir de normal doğum düşünüyorsan eğer hurmanın doğumu kolaylaştırdıgını duymuştum.kendimize acve değil daha ucuzundan alırız

herkese hayırlı,kolay doğumlar nasip etsin Allah ım.

ben de normal doğum istiyorum, hurma yemeye san haftalarda başlasak yeterli olurmuki, bu arada doğuma 1 hafta kala hergün Taha suresi okunması da doğumu kolaylaştırıormuş,arkadaşlar bilginiz olsun

benim yeğenimin doğumunda kardeşim bebeğin ağzına hurma sürdü. Ve ben şuna inanıyorum tabi ki yanılıyorda olabilirim yeğenim sarılık olmadı.Ben bu verdiği hurmadan dolayı olmadığını düşünüyorum :44:

Ayrıca hurma yüksek miktarda folik asit içeriyormuş.O yüzden hamilelere faydalı sanırım.

günaydın ben de kendimi uykucu sanırdım:):)

Canım ben dün işten çıktım 7 de evdeydim. Eşim gelene kadar uyudum 10 da geldi birlikte bişeyler atıştırdık. Sonra gece 1 de yattım. Ertesi gün öğlen 12 de zor kalktım
En uykucu ben miyim yaa
Halada uykum var gibi.

ya deli olucam bi tane krem şantisiz yaş pasta tarifi olmazmı ya şöyle güsel içime sinen saatlerdir bakıyorum yok pöffffffff

canım ben izmitteyim değirmenderede. konak erkan beye gidiyorum.

çok şükür ne zamandır gidiyorsun memnunmusun ben akademide gökhan beye gidiyordum ama bir ikili test çıkardı başıma sonra da değerler yüksek deyip semih beye gönderdi bende gitmedim çevremde herkes erkan beyi tavsiye ediyor ama oda çok yoğun bu gün aradım 1 ay sonraya randevu veriyorlar acaba ısrarla erkan beyi beklesem mi bide ahmet doğruöz varmış onun hakkında bilgin var mı çok konuştum kusura bakma

kızlar merhabalar yaa hamilelikte sakız çiğnemenin zararı varmı acaba hiç ağzımdan çıkarasım gelmiyor sakızı

estağfurullah canım anlıyorum seni bende çok sıkıntıtlıydım kadın doğumcu konusunda.Ama bikaç arkadaş tavsiyesi ve netten araştırdıklarımla erkan beyi tercih ettim. dediğin gibi banada bir aya randevu vermişti. bekledim mecbur öncesinde sadece hamileliğimi netleştirmek için yakında bi tıp merkesine gittim o kadar.dediğin gibi 3 saat falan bekliosun bide gittiğinde ama biz randevu saatinden 2 saat sonra giderek hallettik o sorunu:) doğuma falan gidio çünkü zırt bırt:)doktordan memnunmusun dersen memnunum çok rahat bi adam.seni gereksiz kasmıo üzmüo tam istediim gibi. tek sorun yoğunluğu.
gökhan beyle ilgili dediğine benzer bi olay arkadaşım da yaşamış anlamadım ne iş yani. semih bey de acıbademde bildiğim kadarıyla, onun ayrıntılı ultrasonu çok iiymiş doktor bi arkadaşım var o söyledi.eşinide götürdü bi kere sadece ayrıntılı için. bilmiorum yani izmitte işler biraz karışık bu konuda ve kesinlikle eksik. bak kim daha çok konuştu

cnm bu form sitesinde erken beyle ilgili bir arkadaş iyi şeyler yazmamış o da tüp bebekmiş ve erken bey doğuma kadar bebeğin çok sağlıklı olduğunu söylemiş ama çocuk bir gizü ve bir kulağı eksik doğmuş bu da beni biraz korkuttu ama tek bunu okudum erkan bey için kötü olarak yinede gidebilirim ona bu bir ay içinde başka bir doktorada gitmem şart ilaç yazdırmak için
semih beyde bence sadece ayrıntılı ultrason için düşünülebilir çünkü oda beni boşu bşuna ameliyet etmişti. sonrada pişkin pişkin dediğm şey yokmuş oma olsun görmüş olduk bir sorun olmadığını dedi anlayacağın izmitte malesef doktor kıtlığı var ama yinede bende galiba takiplerimi erkan beye gidicem çok saol allah bebişlerimize sağlık sıhat versin ve hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin

Merhabalarr bende konağa gidiyorum Kazım beye...Erkan bey falan deyince dikkatimi çekti...Geçmişi okuyunca da D.dereden old.nuzu okuyunca şaşırdım :) Bende D.deredeyim...Cumartesi kontrolüm var ve 17.haftaya girdim...Sağlıklı bir şekilde kucagimiza alırız ınş. bebeklerimizi...

Konu Sahibi : nnagihann #22

sevtap41

Nilüfer

Giriş tarihi: Nov 2010 Mesajlar: 204

bende gecen sene bu zmanlar en iyi doktor olarak erkan beyi bilirdim,taaaaaki.......
eylül ayında dogum yaptım.gebeliğimin 2.ayından itibaren,erkan türköze gittim.doguma 2 gün kala tekrar kontroldeydim istediği butun tahlilleri yaptırdım.gayet saglıklı bir bebegimin olacagını söyledi bana her kontrole gittiğimde.bebeğim tüp bebekti.her seferinde iyimi saglıklımı diye soruyordum.oda hiç bir sorun yok diyordu.taakiii dogumumu yaptım odama alındım,ve doktor erkan gelip bana bebeğinin bir gözü yok oluşmamış ve sol kulak yolu kapalı diyene dekiyi biliyordum.günümüz ultrasonlarında,bide kendi ultrason cihazı en ,iyisi derken peki neden görmedi bunları.eşim 6.aydaki ultrason resmindeki gözlerdeki farkı farkedince sormustu doktora suyun içinde oldugu için öyle demişti.eşim doktor degil doktor olan o ama farkedemedi göremedi.ihmalkarlık var.belki iyi bir doktor olabilir ama cok yogun oldugundan dolayı bastan savma bakıp gönderiyor.ben tavsiye etmiyorum.bu yazımı okuyanlar,gidip gitmemek size kalmış.ben yasadıgımı paylasmak istedim.iyi olan yorumları yapıyorsak bunuda yapmayı kendime görev bildim.saglıcakla kalın.bebeklerinizi saglıkla kucagınıza alın inşallah..........

ikiziz okumak istersen o bahsettiğim yazı erkan beyle ilgili(

ayy çok sevindim hemde değirmendere benim randevum da pazartesi,aynı gün olsaymış tanışırdık:):)
inşallah tek isteğimiz o zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…