2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
unuttuğum şeyler vardır, aklıma gelirse dönerim..

özel olarak, doğum çantasına zemzem ve hurma koydum, ilk ağzına bunlardan verdik..
sorularınız olursa bize yazın.. kendinize iyi bakın

sağol canım bilgiler için.
bizimkiler de yeğenlerimde yedirdiler bebek odaya gelince hurmayı.

abim geçenlerde umreye gitmişti zemzem ve acve hurmasından getirdi,isteğim üzerine.Allah (c.c) razı olsun kendisinden.

sen arada sırada uğra bize....

hurmanın parçasını vermiyorlar ağzına zaten,tadını alsın diye damağına bir parça hurmanın içinden sürüp çekti bizimkiler.

kızlar ben yarın tırsa tırsa sağlık ocağına gidicem aşı olmaya. son anda vazgeçmezsem tabi o yüsden bugün evi şöyle bi kırklayayım diyorum ütüler flnda var 3-4 makine. kolum ağrırsa bişeye elleyemem. kimsemde yok yanımda çünkü. akşama görüşürüz sizi pembiş yanaklarınızdan, minnoşlarınızı da totoşlarından öpüyorum

ah anacıııığğğııımmmm nerdesiiinnnn?

aynen canım bende,kakao ve badem yağı kullanıyorum.bir de çatlak kremim var arada onu kullanıyorum.
vazelini oldum olası sevmem zaten,bir yerde okumuştum ben de petrol türevi oldugunu.

Canım, bu bahsettiğin kraft baston pusetin bi fotoğrafı varsa paylaşabilirmisin :)

baston pusetimiz
Kraft Spot Baston Puset (Yamurluklu + n Barl)-1110 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
360 derece dönen ön tekerler süpper, çok kolay hareket ediyorsunuz her yöne.
ve çok hafif yaklaşık 7 kg ürün, kolay açılıp kapanıyor.
eşim mama sandalyesiyle birlikte saraçhane haşim işcan geçidinden aldı..
bilenler bilir, orada bebek araç gereçleri var. net üzerinden araştırın seçin, oradan pazarlıkla çok daha ucuza geliyor..
ve bu modelin yağmurluğu var, rüzgarda yağmurda iyiki bunu almışız diye şükrediyorum..

ana kucağımız
http://www.bebekbezi.com/oto-koltug...5-ana-kucagi-ve-oto-koltugu-gri-turuncu_p1177
ama 150 tl ye aynı niteliklerde daha hafif bi model alabilirdik.. aklınızda olsun..

yatağımız

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/kraft-504-luks-oyun-parki-kirmizi-2012-model-57332441
bunun eni içten içte 70 cm. epey geniş. genel ebadları 70.110
bazılarının ebadları 60.120. satın alırken ebadlara dikkat edin..

ana kucağı, yatak gibi ihtayaçları şimdiden araştırmaya başlayın, anca karar verirsiniz..
doğumdan önce alın ki, aklınız kalmasın..

Son düzenleme:
ben çatlaklar için hiç krem kullanmadım..
doktorum, dilediğin kozmatik ürünü kullan, eğer genetiğinde varsa;
annen kardeşin teyzen halanda çatlak olduysa sende de olacak.
bunu kremlerle yağlarla %20 azaltabilirsin.
işin sırrı bol su içmek demişti..
hakikaten günde 3 litre su içtim.. karnımda hiç çatlak yok..
aldığım kilolar bacaklarımda toplanmıştı daha çok, o yüzden yan taraflarında çatlaklar oldu.
ama şuan çok az belli oluyorlar..

Çok sağoll paylaşımların için. valla çok iyi oluyor tecrübeli anneyle hemde temmuz annesiyle konuşmak.
Akşam eşime de gösterdim yazdıklarınızı ilgiyle baktı o da. Alışverişlerimizi söylediklerinize göre şekillendiricez. bende abartı kıyafet almıycam bu sayede

Akşam eşime de gösterdim yazdıklarınızı ilgiyle baktı o da. Alışverişlerimizi söylediklerinize göre şekillendiricez. bende abartı kıyafet almıycam bu sayede

bu işe en çok eşin sevinmiştir eminim

zira; çocuğun yediği helal, giydiği haram derler

Son düzenleme:
Bende daha yeni başladım ,katı kakao yağı susam ve buğday yağı karıştırdım sabahları sürüorum. bakıcas genetiğimiz nasılmış:) badem yağı sürmüorum kıl yapar die korkuyorum .bide fazla büyümezse karnımız fazla kilo almazsak daha şanslıyız gibi gelio bana.bebe yağını da banyo sonrası sürüorum heryere.ama zararlı şeyler var diosunuz moralim bozulduolmadı sürmüyces napalım.

aynen canım bende,kakao ve badem yağı kullanıyorum.bir de çatlak kremim var arada onu kullanıyorum.
vazelini oldum olası sevmem zaten,bir yerde okumuştum ben de petrol türevi oldugunu.

bize nasılsa ilkokul 5te öğretmenimiz söyemişti vazelinde petrol olduğunu hiç de unutmamışımdır :)) bu yüzden mi bilmem vazelini pek sevmem de

kolay gelsin ya ben ev işlerinde çok tembelleştim

benim annem badem yağı sürmüş ve çatlağı yok genetik mi yoksa yağdan mı bilmem ama bende henüz oluşmadıysa da daha önceki kilolarımdan dizlerimde basenlerimde bol çatlak var

merhaba kızlar.size birşey sorabilirmiyim?
yha ben tam anlamıyla birşey hissedemiyorum ne hareket ne tekme felan :44:
daha erkenmi sizce?
ama ikinci bebegim.erken hissetmek gerekmezmiydi.
oyhh kafam karışık.
sadece sabahları sağa kaymış,toplanmış şekilde oluyor.
çok nadir de segirme tarzında hafif şeyler hissediyorum hepsi bu.
normalmi sizce??

cevaplarsanız sevinirimm

cevabın için saol benimde tüp tek bebek bende sezeryan istiyorum riske atmak istemiyorum allah bebeklerimizi sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin

bence içini rahat tut herşey Allahtan herkesin bi çok hayalleri vardır mutlaka ama söz konusu bebek sağlığı olunca hayal felan unutuyorsun tek isteğin sağlıklı olmak oluyor. etrafımızda o kadar çok sinir bozacak insan varki kulak asmamak lazım. evet zor duymamak ister istemez insan bozuluyor ama stres bebkleri çok etkiliyor o yüzden bebeklerimiz için sallayalım duymayalım.

bizim komşumuzda yaptı aynı şeyleri oda söyledi hatta onun baya sıkıtnılı hamileliği olmuştu 2 kez düşük yaptı bu bebekte suyu azdı korkuyordu. bende normal yapmak istiyorum ama dayanmazsam epiduralı araştırmak istiyorum biraz. ama sezeryan a normal bişey olmadığı müddetçe istemiyorum.

bende tek ben miyim doğum rüyası gören diyordum varmış başkalarıda :)

bende 2 haftadır seğirme gibi bişeyler hissediyorum pıt pıt bi hareket 20. haftda olmaıza rağmen yeni oda. bence normal hissetmemen 6. ayda felan hissediliyormuş daha net gerçi senin 2. doğum senin bilgi vermen gerek bize bu konuda :)

kkarabiberim, bu acve hurmasını hurma satılan yerlerde de bulabilirmiyiz acaba:44:

ya arkadaşlar form da izmitte yaşayan varmı doktor konusunda danışmak istiyordum doktorsuz kaldım yardım

ben de hala hissedemiyorum, 22 haftaya kadar beklicem, hala bir tepki olmazsa doktora danışcam artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…