2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kızlar ben ilk hissettiğimde sabahın 4ydü ya takla attı ya zıpladı kızım beni şok etmişti geçengün bir daha hissettim miinnicik bir dürtücük o da gecenin bir yarısıydı, gece mi uyanıyolar yoksa kızım anası gibi gece kuşu mu :KK1: Siz nasıl hissediyorsunuz kızlar

aynen gece yatınca başlıyor benimki de kıpraşmaya :) genelde gündüz uyuyorlarmış..

günaydın kızlar
bugun pazar çalışıyorum saat 3 e kadar
akşam annemler geldiler
yemek yedık ama işten geldiğim için çabuk çabuk 3çeşit yemek hazırladım salata zetinyağlı falan 1,5 saatte hepsi tamamdı
ama anormal sekılde yoruldugumu farkettım
saat 10 gbi kalçama bi ağrı girdi bacağıma doğru inen yattım
sabah kalktım
cok az kahverengi lekelenme gelmiş
ço korktum
salı gunu dr kontrol var işallah kötü bişi yoktur

inşaallah kötü bir şey yoktur,aynı tür ağrılar bende de oluyordu magnezyum içmeye başladım doktora gitmeyi beklemeseydin ,tel falan edemiyor musun doktoruna?

merhabalar bende temmuz annesiyim inş bir oglumuz olcak inş bu 2. bebişim ilkide erkekti buda erkek inş şuan 18 haftalık hamileyim 2 gun once ogrendik cinsiyetimizi ve uzucu bir haber aldık bebegimin kafasında kistler varmış ole dedi doktorumuz bunlar gecici olabilirmiş ama kalıcıda olabilirrmiş bilmiyorum ama inş sorun çıkmaz içim rahat ama rabbim buyuk inş sag saglim dogar bebişim hepimizin bebişlerini RABBİM KORUSUN AMİNNNNNN

İnşaallah geçicidir ve sağlıkla kucağına alırsın bebişini hepimizinkini Allah korusun

Aa o da iyiymiş ya bende rüyalara cok inanırım aslında ben hep erkek bebek gördüm mesela adı bile söyleniyodu fln fln,hayırlısı olsun canım ama anneye malum olurmuş benmki cıktı bakalım senn ne olcak?:)Ben baya bi şok olurum heralde o dru da parcalarımm düşünsene oğlum oğlum diye seviyosun birden kız bi de herkese söylemşsin fln aman Allah korusun:))ya bide bende sey var doğumda bebeğimi görüp iyice ezberlemek istiyorum karışır diye cok korkuyorum bütün bebekler birbirine benziyo böyle karışıklık hikayesi cok dinledim asırı evham yaptım saçma biliyorum ama napsamki ben niye hep böyle şeyler benm aklıma gelir ki :))

benim de aklıma geliyor aynı zamanda bizimle aynı soyadı taşıyan biri daha olursa ?? hani soyisimleri yazıyorlar ya bebişlerin bileklerinee ayyy :KK31:

suzan6638 dualarını okudum Allahım kabul eder inşaallah ,,,iyi gecelerrr tontişş anneler bol bol uyuyalım sonra uyuyamıyacağızzz :)

İnsallah canimm insallah sana da boyle bı oğlan bı kiz sonra d bı tekne kazintısı nasip olur..2. Si farklı cinsiyet olunca insn inanılmaz seviniyormuş ya...anlatmam..2 cocuğumun arasında insallah 21 ay fark olucak...biz bu durumdm cok memnunuz...4 sene sonra yine boyle peşlere 2 dogum düşünüyoruz Allah nasip ederse..yasarsak..4 cocuk istiyoruz...bakalım hayat bize neler getirecek...

kendini bu kadar yorma lutfen yaaaa...simdi nasılsın gecti mı kanma

gecti gecti vcanım zaten 1 yada 2 damla gelmiş koyu kahve
bıdahada bısı olmadı allaha sukur agrım falanda yok gıtmeıdm dr a zaten yarın kontrolumuz var dr soracağım
muhtemel çok ayakta durdum ondan

aynen gece yatınca başlıyor benimki de kıpraşmaya :) genelde gündüz uyuyorlarmış..

inşaallah kötü bir şey yoktur,aynı tür ağrılar bende de oluyordu magnezyum içmeye başladım doktora gitmeyi beklemeseydin ,tel falan edemiyor musun doktoruna?

yarın gidecğim canım magnezyum takvıyesı yapar herhalde valla 3.dr değişiimim olacak daha adını koyamadım bı turlu frekanslarım tutmuyor
bu sefer prof.a randevu aldım
bakalım inşallah bundan sonrakı drum olur

Canım sen kendini niye okadar yordun ki annenler yabancı mı beraber yapsaydınz yada annen yapsaydı kuzum ben sana diyorum ama arada ben de fütrsuzca iş yapıyrm ama yazık bebişlermize azcık kahverengi lekeden bişey olmaz korkma bikez bende de oldu ama devamı gelirse hemen acile git canım yat dinlen ayaklarını yükseğe koy ok..

annemler tekirdağda yaşıyor canım her zaman gelemiyorlar
o yuzden onlara yaptırmak ıstemedım
kendım yapıyım dedım ama uzun zamandır bu kadar ayakta durmamıstım neyse gectı bıttı
şimdi iyiyim bişiyim yok allaha şükür
yarın da dr kontrolum var hayırlısıyla bebegımı cok özledım

herkese günaydın kızlar....
3 gündür girmiyorum ne kadar çok şey yazılmış walla okuyamadım bile hepsini :) ama genel olarak göz attım. bende ilk kez haftasonu hissettim sanki çok güzeldi :))
kötü haber ise 1 kg daha almışım sabah ağlayacaktım tartıya çıkınca 1 haftada 1kg :KK43: toplamda 3kg oldu bile çok mu hızlı alıyorum ne :KK43: kontrolde bu konuyuda konuşacağım doktorumla

Yüreğinizin sesi hiç susmasın,
En tatlı tebessümlerle bakın geleceğe.
Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevinçler eksik olmasın
Yunus Emre’nin dediği gibi;
"Sevelim, Sevilelim Dünya Kimseye
Kalmaz”
Sevgi dolu, huzurlu, bereketli, başarılı bir hafta olması dileğiyle
Mutlu olun, sağlıklı olun, sevgi ile kalın
Günaydın herkese...:KK16::KK16:

Yüreğinizin sesi hiç susmasın,
En tatlı tebessümlerle bakın geleceğe.
Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevinçler eksik olmasın
Yunus Emre’nin dediği gibi;
"Sevelim, Sevilelim Dünya Kimseye
Kalmaz”
Sevgi dolu, huzurlu, bereketli, başarılı bir hafta olması dileğiyle
Mutlu olun, sağlıklı olun, sevgi ile kalın
Günaydın herkese...:KK16::KK16:

günaydın herkese :))
şeker hergün ne güzel günaydın diyorsun sen :) yüreğine sağlık ..

bütün güzel annelere tekrar günaydın :))
İstanbul bugünde bulutlu ve kasvetli ama olsun çok şükür bizim mucizelerimiz bebişlerimiz günümüzü aydınlatıyor :))
suzan6638 duanı okudum canım inşallah allah kabul etsin :))
cuma günüden beri girmedim doktora giden güzel haberlerle dönen annecikleri kutluyorum Allah herzaman gönlümüze göre hayırlısını versin..
kocaman sevgiler :))

benim de aklıma geliyor aynı zamanda bizimle aynı soyadı taşıyan biri daha olursa ?? hani soyisimleri yazıyorlar ya bebişlerin bileklerinee ayyy :KK31:

Ohh yalnz diilmişim ya ama napcaz canım ben dövmeci bile düşündümm,yada sürekli şak şak şak foto olcak bebeğimzde ben fln olursa zaten bi problem olmaz ama o an onu göremeyz ki poff çıkamadım işin içinden:KK43:(

günaydın güzel anneler ve melekleri umarım herkes iyidir geçmişi biraz okudumda muzicelerimiz artık kıpır kıpır. benim oğluşumda öyle ama 1 haftadır falan gripdim ve hiç hissetmedim pıt pıtlarını ama bugün yine başladı benim tatlı oğlum:) kızlar ben geçen hafta misafirlerden dolayı baya ayakta kalmıştım ve o anda belime kramp girdi masajla falan rahatlatabildi eşim. ogünden beri ara ara aynı yere kramplar giriyor ve baya zorluyor beni. sizlerde de ayakta kalınca yada yorulunca böyle sıkıntılar yaşayan oluyormu?

Bu Arada en iyi gogus ucu çatlak kremi lansinoh..tecrübe ile sabittirrrrrrr....

ya msutelanınki nasıl acaba

paradoks, bangbang, yarim_, rm07 , ezgi0909 dualarınızı okudum,Allah kabul etsin inşaallah

amin canım

Kızlar size bişey sorucam.
2 gündür hastayım. Dün merkezden aradılar. Sesimi duyunca ne işin orda var git evine dinlen dediler :KK1: Hem çok şaşırdım hemde çookk sevindim. Allah herkesi anlayışlı yöneticilerle karşılaştırsın :KK16:
Neyse bende çıktım sağlık ocağına gittim ama orda da kadın doğumcunun bilgisi olmadan biz bakamayız dediler.
Bende eve gittim doktorumu aradım. Anlattım derdirmi o da bana Duocid diye bir antibiyotiği kullanabilirsin dedi.
Eşim işten gelirken almış. Yemekten sonra aldım bir tane. Sonra yattım uyudum. Gece terleyerek mide bulantısıyla uyandım. Hamileliğim boyunca hiç kusmamıştım. Gece tam bir felaketti.
Gerçi kustuktan sonra ilginç bir rahatlama geldi. Bugünde daha iyiyim. Doktorumu aradım hastaneden ama yemekteymiş. Cebide yok bende ulaşamadım.
Birazdan da çıkıcam evden sınava gitmem lazım. Zaten sabahkine gidemedim :KK5:
Baya detaylı anlattım çünkü çok tedirginim. Bu ilacı kullanan var mıydı aramızda?Böyle bişey yaşayan. Bebeğime bişey olmuşmudur. Çok korkuyorum.
Bilgi verirseniz çok sevinirim kızlar

canım geçmiş olsunbence sıkıntı yapma

bendeee 83 le dıyete baslayıp 6 ayda 69,5 dustum ve gebe oldugumu ogrendım suanda .ayımız bıtmek uzere ve ben suan 73,5 lardayım gereklı olanları yıyorum hamur ısı kızartma pılav fılan pek tuketmıyorum meyve ve besleyıcı seylere agırlık verıyorum onuda bebegım alıyor hemen 2 st bır bır acıyorum gece yatarkenmıdem kazınıyor ama su ıcıyorumm sadece ben su dada cok fayda var gunduz yerım dıye dr ıı gelısmesı senn kg gelısımınde ıstedıgım gıbı dedıı hayıırlısı daha ıstahım tam acılmadı faydalı olan seyler sadece eee sadecede meyveye aş erdıgım ıcın hehehe sbh aksam meyveeeeeeeeeeeeeee:KK39::KK39::KK39::KK39:

5.aydayız ve 4 kg mız var bendekı kıtapa gore onu en az 3 kg sı bebegın kesesının vs. tek saglıklı olsunda benn gene dıyet yaparım annemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:21::21::21::21:

kk takvımınde bgn yazdıgı gıbı hıckırık meselesııı gn cok sert 3-4 kes yasadım kkk da da yazınca dedım heralde bu hıckırık yoksam bu kaa sert tekme ye daha erken yahuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:En Büyük KK

suzancığım geçen aile hekimliğindeki hemşireye sordum önceki beş doz tetanoz aşısı oldüumu o da gerek yok ama istersen hatırlatma dozu yapabilriz dedi bir de istediğin hafta olabilir 20. hafta zorunlu değil dedi bana

merhabalar bende temmuz annesiyim inş bir oglumuz olcak inş bu 2. bebişim ilkide erkekti buda erkek inş şuan 18 haftalık hamileyim 2 gun once ogrendik cinsiyetimizi ve uzucu bir haber aldık bebegimin kafasında kistler varmış ole dedi doktorumuz bunlar gecici olabilirmiş ama kalıcıda olabilirrmiş bilmiyorum ama inş sorun çıkmaz içim rahat ama rabbim buyuk inş sag saglim dogar bebişim hepimizin bebişlerini RABBİM KORUSUN AMİNNNNNN

canım inşaallah hiç birşeyi kalmayacak minnoşunun üzme kendini

kızlar özellikle yemekden sonra içim bir tuha oluyor,bulantı da değil de nasıl anlatsam kıyılıyor gibi birtuhaf oluyorum,sizde de oluyormu böyle benzeri şeyler,kansızlığım var acaba ondanmıki,doktoruma gidince sorucam..

ben de bugün öyle oldum neden bilmiyorum

günaydın kızlar
bugun pazar çalışıyorum saat 3 e kadar
akşam annemler geldiler
yemek yedık ama işten geldiğim için çabuk çabuk 3çeşit yemek hazırladım salata zetinyağlı falan 1,5 saatte hepsi tamamdı
ama anormal sekılde yoruldugumu farkettım
saat 10 gbi kalçama bi ağrı girdi bacağıma doğru inen yattım
sabah kalktım
cok az kahverengi lekelenme gelmiş
ço korktum
salı gunu dr kontrol var işallah kötü bişi yoktur

helal olsun nasıl yaptın o kadar şeyi ben korkumdan kimseyi çağıramıyorum açıkçası, yorma kendini

bebgımle daha ayaktayız cunkuu tempomm hıc bıtmıyorrr gorumler sbh gıttıler ama amcalar eltımle rvardı yenı gıttıler yaaaaaaaaa bebegımle tamm temızlıgı bıtırdık dınlenmeye cekıldık kapı caldıı bır yogun dahaaaaaaaaaaaa yazı ıple cekıyorum kv memelekete gıdınce cok gelen lmaz hehe mısafırı sevıyorum ama bu durumda yorgun dusuyorum hafta sonuda annemlere gıdecegız kocısleeeeeeee nısan varr aılede hehe vee bacılarımm abılerım hep berabe rolucazz göbişimi kımse gormes dıyordum ama ank.dakı ıstanbl dakı butun herkes orada olucak ve oglusumu herkse ler gorucekkkkkkkkkk heheheh :KK9::KK9::KK9: ee ben hamıs kıyafetı de lmadım ark.verdıgı yenı ye yakınhamıs patolanu var normalde esım musade etmes ama bgn onu gıy ustune bır badı alırız dedıı ustunede salllllll hehehe sakladım gıttı gobısımıııııııı neyse ıı geceler sızeeeee oykumuz kacmadan dogru uykuyaaaaaaaaaa:KK25::KK53::KK53:

ben de görümcemlerden aldığım pantolonları giyiyorum ne olacak ki temizse :)

günaydın güzel anneler ve melekleri umarım herkes iyidir geçmişi biraz okudumda muzicelerimiz artık kıpır kıpır. benim oğluşumda öyle ama 1 haftadır falan gripdim ve hiç hissetmedim pıt pıtlarını ama bugün yine başladı benim tatlı oğlum:) kızlar ben geçen hafta misafirlerden dolayı baya ayakta kalmıştım ve o anda belime kramp girdi masajla falan rahatlatabildi eşim. ogünden beri ara ara aynı yere kramplar giriyor ve baya zorluyor beni. sizlerde de ayakta kalınca yada yorulunca böyle sıkıntılar yaşayan oluyormu?

günaydın canım
aynı ağrılar bendede oldu
çok ayakta kaldım
koyu bı leke geldı hatta
dikkat et lütfen
bende cok meraktayım suan agrım falan yok ama insan acaip tedirgin oluyor

günaydın canım
aynı ağrılar bendede oldu
çok ayakta kaldım
koyu bı leke geldı hatta
dikkat et lütfen
bende cok meraktayım suan agrım falan yok ama insan acaip tedirgin oluyor

sanada geçmiş olsun canım aynen bende çok tedirgin oldum şuan oğlumun hareketlerini hissetmek rahatlatıyor beni en azından çok şükür bişiy olmamış diyebiliyorum. çok dikkat etmemiz lazım aslında

Kızçeler naneli lokumumla biz geldikkkk:KK55::KK55:
Hafta sonu giremedim yoğun geçti annemler de kahvaltı,
eşimle dün akşam yemekten sonra alışveriş merkezinde soluğu aldık
Artık tutamıyoruz bir sürü kıyafet aldık.Pmebe şeyleri çok sevmem ben
zaten.Rengarenk hepsi :moru,sarısı,mavisi,yeşili,kırmızısı,fuşyası,siyahı,beyazı
(ANASI FANATİK BEŞİKTAŞLI OLUNCA :KK1::KK1:)derken almışız da almışız.Bu zamana
kadar tutarsak kendimizi.Ama hepsi uygun fiyatlardı.Aklımıza mantığa uygun şeyler alalım dedik
Kızçem de annesi gibi dolaplara sığmayacak kadar elbiseleri olacak :KK1::KK1::KK1:
Dualarınızı okuyorum kızlar ama yazmayı unutuyorum.Her banyodan sonra Kurandan
süreler de okuyorum hepimize bağışlıyorum ALLAH'ım kabul etsin:nazar:
Feci bir öksürükle başım belada antibiyotikle biraz azalıyor ama gece yatağa
yatar yatmaz bir gıcık bir gıcık ki sormayın.Hamilelikte çok zor geçiyormuş hastalıklar
Buna da şükür ne yapalım artık:nazar::nazar::nazar:

Bu arada canlar yeni gelen arkadaşlara kocaman kokulu kokulu
hoş geldin diyorum ve cinsiyetlerini öğrenen arkadaşlara da
gözünüz aydın diyorum...Ve sizleri öpüyoruzzz kızçemle:KK54::KK54::KK54:

Grafım annem yorma kendini canım
teeee tekirdağdan gelen anneciğin için nasıl da
heyecanla mutfağa girmişsindir sen şimdi:KK1::KK1::KK1:
Ben de kayınvalidemler tekirdağdan gelince öyle oluyorum
Ama ben de çok yoruluyorum.Kendi annem zaten gelmiyor bana
Biliyor mutfaktaki huyumu hep o çağırıyor bizi:KK1::KK1:Ana yüreği işte
Ama bu hafta içi çağıracağım onu zorla da olsa :KK1::KK1::KK1:

X