2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
merhabalarr bende 18+1 günlük hamileyim cinsiyeti geçen ay kontrole gittiğimizde öğrenmisştik doktor evirdi çebvirdi göstertti bebeğimizde kızım olacak inşallah 2 sene geç gelen bir bebek olduğu için korkuyorum birşey olacak die ufak ufak kıpırdanmaları hissediyorum 2 gündür sanki alt karnıma bişi dokunup elini çekiyo özellikle düz yatınca inşallah sağlıklı kucağımıza alırız bebeklerimizi günler geçeçekmi die düşünüp duruyorum :)

vay arkadaş bi ben hiç bişey hissetmiyorum sanırım sakin oğlum benim :))

canım ilk aylarda bende süt içemiyodum midem çok bulanıyodu ama şimdi soğuk olarak ve içine bir iki kaşık nesguik atarak içiyorum günde 1 bardak.
amaaaaa KAN İLACI İÇEN ANNİŞLEERR ,süt ve süt ürünleriyle ilaçlarının öncesi sonrası arasında 2-2,5 saat bırakmaları gerek. kalsiyum demirin emilimini büyük ölçüde azaltıyor çünkü.bunu atlamamak lazım.

ama doktorum ultrasonda bakarken bile çok hareketli bi bebek dedi belki ondan olabilir :) çikolata yiyip sol tarafına yatınca hissedersin die duymuştum ama ne kadar doğru bilmiorum

kızlar ben 18. hafta içindeyim ve 5 kilodan fazla kilo aldım, hatta 6 ya yaklaştı diyebilirim aslında yediklerime de dikkat ediyorum,hamurişi falan haftada 1 yerim, ama yine de çok almışım bebeğin kilo ve boyu, hesaplamalarda biraz fazla çıkıyor,ondanmıdır acaba, yoksa gerçekten cok mu kilo almışım, ne dersiniz?

ztn bu aya kadar 2,5 ile 5 kilo normal diolar eger zayıf hamile kaldıysan sorun olmaz ama benim gibi 76 kilo ile hamile kaldıysan biraz fazla ben henüz 3 kilo aldım ama bebeğim iyi maşallahh

ztn bu aya kadar 2,5 ile 5 kilo normal diolar eger zayıf hamile kaldıysan sorun olmaz ama benim gibi 76 kilo ile hamile kaldıysan biraz fazla ben henüz 3 kilo aldım ama bebeğim iyi maşallahh

malesef ben de biraz kiloluydum gebelik öncesi sen çok iyi almışsın, maaşallah,doğumunda kolay olur inşaallah

tabi emzirme döneminde her diyet yapılamıyo biliyosun dimi...

evet ama tatlı ye sunu ye bunu ye hikaye onlar proteyine dikkat ederek bol su içerek yapılabilir. etrafımda 30 kg veren insalar gördüm ama çocuğa yarayacak diye doğum kilosuna 10kg alanda o yüzden sıkıntı yok yani

malesef ben de biraz kiloluydum gebelik öncesi sen çok iyi almışsın, maaşallah,doğumunda kolay olur inşaallah

bende 65 kg ile kaldım 67 oldum şimdi. zaten ben diyet yaparken hamile kaldım önceleri 72 idim 65 e düştüm hedefim 58 felandı baktım bebek var. doktroum devam edebilirsin sporada diyetede ama abartmadan tabi dedi protein ağırlıklı beslen yine eski diyetinde olduğu gibi hamur işi kızartmadan uzak dur dedi ilk başlarda zaten kusmalar vs yiyemiyorum ama şimdi canım saçma sapan şeyler istiyor abur cubur konusunda vs o yüzden devamlı ceviz su meyve vs yiyerek bunu bastırmaya çalışıyorum değilse acayip açıldı iştahım 2 haftadır.

bende 18 hf. da 4 kio almıştım o kadar kiloya takma bence canım bi kısmı ödem olabiliyo. sen sağlıklı dengeli beslenmene bak. bazı annişler 1-2 kilo alııyo bazılarınında vücudu bizim gibi kilo almaya müsait olduğundan daha fazla alıyo. bebişin sağlıklı olsunda kilo dediğin nedirki ya veririz doğumdan sonra. sen cildine iyi bak deforme olmasın yeter, eski halimize dönmek kolay o zaman

inşallaj hepimizin ki kolaay olur fazla kafanı takma ama bende kan ilacına yeni başladım artık alırım heralde bide benim hiç iştahım olmuo eşim bile nasıl hamilesin bişeyler istesene dio hiç birşeye aşermedim mesela :)

Salıya bişey kalmadı zaten bu hafta bitti sayılrı.
İnşallah güzel haberlerini alırız

Günler geçiyor hemde çok çabuukk.
Ben hiç anlamadım ne zaman 18. haftanın içine girdim. Hatta yarın 19 a giriyoruumm

Kan ilacı kullanmıyorum ama sanırım önümüzdeki ay başlatıcak doktorum iyi oldu bunu öğrendiğimm

ama doktorum ultrasonda bakarken bile çok hareketli bi bebek dedi belki ondan olabilir :) çikolata yiyip sol tarafına yatınca hissedersin die duymuştum ama ne kadar doğru bilmiorum

Bende burdaki tecrübelerin annişlerden duyduktan sonra son kontrolüme çikolata yiyip gitmiştim. Kıpır kıpırdı oğluşum. Hatta bize selam verdi eşşek sıpası heheheh Doktor bile çok güldü ogünde cinsiyetini öğrendik zaten. Bizimki bacaklarını açmış yatıyordu keyfi pek yerindeydi

süper... bende protein diyetiyle 17 kilo vermiştim...

süper... bende protein diyetiyle 17 kilo vermiştim...

İyi kilo vermişsin
İnşallah doğumdan sonra bizde veririz. Ben çok takıntılıyım bu konuda. Ben hayatım boyunca hiç kilolu olmadım. en fazla 48 oldum. Ortalamam 45ti yani birde minyon olduğum için hemen belli oluyor bende kilo.
Doğumdan sonra bende eğer saatlerini uydurabilirsem spora gitmek istiyorum

Doğumdan sonra bende eğer saatlerini uydurabilirsem spora gitmek istiyorum

Spor diyince aklıma ne geldi, sizler şuanda egzersiz yapıyormusunuz, ben çok kilo aldığımı farkettiğimden beri yaklaşık 1 haftadır yani,başladım egzersizlere,bakalım faydasını görecekmiyim

Spor diyince aklıma ne geldi, sizler şuanda egzersiz yapıyormusunuz, ben çok kilo aldığımı farkettiğimden beri yaklaşık 1 haftadır yani,başladım egzersizlere,bakalım faydasını görecekmiyim

plates yapıyordum bıraktım hangi hareket iyi olur bebeğe hangisi kötü bilmedim risk almak istemedim ama yürüyüş yapıyorum arada. bu ara rüyalarımda devamlı koşuyorum yaa :))

Canım işten eve gidince kendimi bıraktığım yerde kalıyorum. Spor yapmayı bırak ben evde yemek bile yapmıyorum. Sağolsun kv yemek yapıyor onlarda yiyoruz.
Beni baya tembelleştirdi hamişlik.
Bütün gün yatsam bile yine kendimi yorgun hissediyorum

bende 19.haftamın içindeyim canım ,63 kilo ile hamile kaldım benim maşallahım var şuan 71 oldum valla:)))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…