2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Canim ben uzum yiyordum biraktim yemeyi.zaten cok kan uretiliyormus hamilelikte daha fazla basinc yapmasin diye biraktim.gorsen butun damarlarim amuda kalkmis resmen kansizlik yoksa fazla yemeyin bence kan yapicilari.

bende var kız kansızlık, kendimi bildim bileli hemde, elim ayağım yaz kış buz gibi, tırnaklarımın dipleri genelde mordur. ilaçtan sonra 3 aydır toparladım azbişi.
ama kansızlıkla, kandaki demirin az olması aynı şeymi farklı şeymi şimdi kafam karıştı birden.bilen varsa desin yaw?

Ben doktora sordum.annene anneannene bi sor onlar kullanmis mi diye dedibesinlerini duzenli yersen tek tip beslenmezsen her besini alirsin dedi.catlak kremibile vermedi.kilo alirsan catlarsin cildin kalitesizse yapacak bisey yok dedi.

.

ohhh içimi rahatlattınız kızlarrr... ben yediklerime dikkat ediyorum, dediklerinizi alıyorum hergün bir de artık çay içmiyorum, bazen haftasonları birkaç bardak içiyorum, inş. kan hapı falan gerekmicek hiç
Bu arada paradoks canım, bildiğim kadarı ile kansızlık için kan hapı ya da demir hapı veriyorlar, aynı şey sanırım. bende de önceleri biraz vardı ama hamilelikte çayı bırakınca normale döndüm, sen çay tüketiyprmusun

ikiziz bebişinin iyi olmasına sevindim herşey gönlünce olsun arada bir böyle haberler almakta güzel oluyormuş inşallah sorunsuz bir şekildede tamamlarsın hamileliğini

ikiziz bebişinin iyi olmasına sevindim herşey gönlünce olsun arada bir böyle haberler almakta güzel oluyormuş inşallah sorunsuz bir şekildede tamamlarsın hamileliğini

inşallah, çok saoll.hepimiz böle güzelce tamamlarıs hamileliğimizide miniş tatlı bebeklerimizide kucağımıza alırız sağlıkla.
dün birde doğum sonrası odalara baktım hastanede güzel ve temiz ve sessiz.beğendim yani.
bu hafta göbeğim iice çıkmaya başladı sert sert hissediorum karnımı , sizde durumlar nasıl? bide şimdi bu geçiş döneminde ne giyices?? hamile pantolonu olmaz normal pantolon da zorlamaya başladı artıkbi tane taytım var rahat sabah akşam gece gündüz onu giyiyorum:):)

tatlım sen sezaryan mı yapacajtın fiyat aldın mı hastaneden birde senin dr erkan bey değilmiydi sanki kazım beye gittin gibi kaldı aklım da ben hamile pantolonu aldım birazda bol aldım çok rahatım tavsiye ederim taytla ben üşürüm şahsen

yok canım eskidende fazla içmezdim. mide yanmamın sebebide çaymış, artık hiç içmiyorum

erkan bey benimki, sezeryan olcak yüksek ihtimalle. özel sigorta var bizim işte yaklaşık 400 500 ödiyces sanırım dün sordukta detayları. oda süsü, iki gün yatış, yenidoğan bakımı falan herşey içinde.normal doğum olsa hiç ödemiycektik ama.

taytı evde falan giyiyorum dışarda zaten kotlarımı zorluorum :):)

ay ne guzel ya ben 18 haftada 5 kilo aldim sonum ne olacak bilmiyorum oyle cok abartilida yedigim yok ama bu gidisle 20 kilo alicam heralde

benim göbeğim kocaman oldu,önden önden gidiyo, hamile kıyafetleri giymeye başlayalı çok oldu, özellikle bol hamile pantolonları çok rahat,tavsiye ederim canım

ay ne guzel ya ben 18 haftada 5 kilo aldim sonum ne olacak bilmiyorum oyle cok abartilida yedigim yok ama bu gidisle 20 kilo alicam heralde

ben de 20. hafta içindetim, utanarak sözylüyorumki 7 kilo kadar aldım ben de yediklerime dikkat ediyorum, abur cubur yeiyorum falan ama kilo aldı başını gidiyor, inşallah doğumda sıkıntı çıkarmaz

ben de 20. hafta içindetim, utanarak sözylüyorumki 7 kilo kadar aldım ben de yediklerime dikkat ediyorum, abur cubur yeiyorum falan ama kilo aldı başını gidiyor, inşallah doğumda sıkıntı çıkarmaz [/QUOTE]

insallah canim ya benim bebis kasikta durdugu icin yuruyus falanda yapamiyorum agrilarim basliyor hemen himbil himbil oturuyorum oyle, bebislerimiz saglikli olsunda kiloyu sonra veririz insallah

canım ben de uzun zamandır içenlerdendim.tüp bebekle hamile kaldım.tedaviye başlar başlamaz da sigarayı bıraktım.hiç kolay olmadı ama bebekler her şeyden daha önemli

Yine yine biz
Ancak gelebildik bugün babamızdan gizli gizli evi süpürdük akşama gelince
kızacak bizeKızçem içeride bazen tekmeli
bazen uyuşuk günlerini dolduruyor ama ne zaman onunla konuşsam hemen
tepki veriyor Dün gece eşimle gardroplarımızı topladık
Eşim dolap konusunda benden daha titizdir herşeyi muntazam olacak
jilet gibi katlı herşey ütülü olacak.Sonra ben giymeyeceğim kıyafetleri
katlarken bankada giydiğim etekleri buldum 36 beden.Hemen denedim ve hala oluyorlar
Ama gömleklerimi giyemedim çünkü benim küçükler kocaman olunca hiçbir yere
sığmıyorlarBen bu görüntümden memnunum ve kilo almaktan da korkmuyorum
kilo almadım ama bu anın tadını yaşamak istiyorum.Herkesin bünyesi farkjlıdır kızlar
kafanıza takmayın ve habmileliğimizin keyfini sürelim

Annem çok ama çok geçmiş olsun ben hala öksürenlerdenim tam 1 ay olacak
ama şimdi daha iyiyim.İlk başta antibiyotik verişti acile gittiğimizde
Ama ben kullanmadım.Fakat daha sonra daha kötü olunca kendi
doktoruma gittim o da antibiyotik verdi muhakkak kullanmam gerektiğini
söyledi öksürmekten boğazıma birşey kaçmış gibi bebişim için içtim
1 hafta kadar doktorlar hamileler için herşeyin en iyisini,en faydalısını
biliyorlar merak etme.Tekrar geçmiş olsun cnm

benimde ev küçük oturma odasını çocuk odası yapıcaz inşallah bizde artık misafir odasında oturuyoruz :) ahh bide benim bebiş cinsiyetini belirleyebilirsek daha güzel olucak :) kordon bacakların arasından geçiyormuş göremiyorlar inşallah 2 düzeyli usg de belli olur :)

aşımızı olduk geldik ama öyle söylendiği gibi ağrı yok acımıyor şu an kızlar olmayanlar korkmasınlar yani tabi akşama ağrırsa bilemem :)

3'lü yaptırmadın mı ben 2'li ve 3'lü yaptırınca dörtlü yaptırmadım. herkes 2'li daha önemli diyor. birde bu bi test sonuçta üzülme bence takma kafana

merhaba bebeğiniz erkekmiş belirtileriniz neydi diğer erkek bebek anneleride cevaplarsa sevinirim

bence belirti diye bişey yok ya ben 3 ay yemek yemedim eksiden başka bişey yemiyorum ve karnım hiç sivri değil erkek dedi 2 doktorda. ama komşumunda oğlu olacak oda tatlı yedi bulantısı hiç olmadı belirtiler pek işe yaramıyor :)

bende 4 kilo aldım. bugün hemşire aşı yaparken normal dedi ama daha doktoruma demedim asıl onun tepiskini çok merak ediyorum.

kızlar ben 20+4 üm bugün daha, ama bu hamilelik takvimi şaşırmış 22 haftasın bugün diyor naapcam ben ya?

ya sen ona bakma ya ben artık onu ciddiye almıyorum doktorun dediği şekilde gidiyorum hafta konusunda sonuçta sanal alet yanılabiliyor :)

banada kayıt olduğumda 20 haftalıkta geleceksin ararız dediler 2 haftadır aramadılar bende gidip kavga edeyim dedim :) şaka bi yana benim kaydıma bakan hemşire izine çıkmış diğeride unutmuş çok tatlı ve ilgiliydi bende olsun ya dedim sorun değil geç mi kaldım dedim yok dedi 7 aylık olana kadar yaptırtman gerek dedi. korkmuştum bende 2 hafta geçti diye ama korkmaya gerek yokmuş.

walla bende 4 kg aldım ama bu son 1 ayda felan oldu. bende çok iştahlı değilim daha doğrusu canım çok şey istiyor ama frenliyorum abur cuburda yemiyorum ama alıyorum kan ilacından olduğunu düşünüyorum. birde bebek hızlı büyüyormuş ondan da olabilir. ben 16. haftamda gittim 150gr dedi 20 de gittim 350 dedi artık bebeklerin yağ dokuları oluştuğu için büyüme hızlı ondanda olabilirmiş

Son düzenleme:

teşekkür ederim canım dün başladım içmeye doktor beş gün kullan demişti bakalım inşallah geçer :) sanada geçmiş olsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…