2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kızlar daha önce ayrıntılı ultrason çektiren arkadaşlara sormuştum; ayrıntılı ultrasonda bebeği görebiliyor muyuz? 3 boyutlu ultrason ve ayrıntılı ultrason aynı şey mi? diye... Sağ olsun bir arkadaş cevap yazmıştı.

Ben araştırdım, bildiklerimi paylaşayım ki benim gibi bilmeyenler de fikir sahibi olsun dedim:

Öncelikle ayrıntılı ultrason kesinlikle doktorlar tarafından önerilen ve olası gebelik sorunlarının önceden teşhisi için zorunlu olan bir test. Herkes maddi durumuna göre ister devlet hastanesinde isterse özel hastanelerde bu ultrasonu çektirebiliyor.

Ben İstanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum. Zeynep Kamil hastanesinde ücretsiz çekilebiliyormuş fakat önceden muayeneye gitmeniz gerekiyor, daha sonra doktor sizi dobbler odasına yönlendiriyor oradan da size ileriki bir tarih için randevu veriliyor. Devlet hastanesi olduğu için oldukça yoğun bu yüzden acele etmeniz gerekiyor...

Ben evime yakın özel hastanelerden bilgi aldım: Allah nasip ederse doğumum için düşündüğüm Kartal umut hastanesinde ayrıntılı ultrason yapılmıyor!, Medicana hospital asya hastanesinde yine önceden muayeneye gidip isim kartı alıyorsunuz, doktorunuz kararlaştırdığınız (ki bu 20. haftadan önce olmuyor) bir tarihte size ayrıntılı ultrason için randevu veriyor. Renkli ultrason çekiliyor, bebeğinizi 3 boyutlu görme imkanınız da var ayrıca cd olarak ta veriyorlarmış. Muayene ücreti 34 TL, ayrıntılı ultrason ise 190 Tl.
Pendik hospital hastanesinde ise muayene ücreti 20 TL, ayrıntılı ultrason fiyatı 140 Tl fakat burada ayrıntılı ultrason sadece siyah beyaz her zaman girdiğimiz ultrason gibi sadece kan akışı renkli görülüyormuş.

Sanırım 60 Tl daha verip medicina hospital asya'ya gideceğim Allah nasip ederse.

Bu arada daha önce kendi sorduğum soruya kendim cevap vereyim:KK52: Ayrıntılı ultrason ve 3 boyutlu ultrason aynı şey değillermiş:KK16::KK1::KK1: Ayrıntılı ultrason 2. düzey tarama olarak ta geçiyor...

Rabbim hepimize bebeklerimizin hayırlı ve sağlıklı haberlerini almayı nasip etsin. Sağ salim kurtulalım inşallah. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Son düzenleme:
Kızlar daha önce ayrıntılı ultrason çektiren arkadaşlara sormuştum; ayrıntılı ultrasonda bebeği görebiliyor muyuz? 3 boyutlu ultrason ve ayrıntılı ultrason aynı şey mi? diye... Sağ olsun bir arkadaş cevap yazmıştı.

Ben araştırdım, bildiklerimi paylaşayım ki benim gibi bilmeyenler de fikir sahibi olsun dedim:

Öncelikle ayrıntılı ultrason kesinlikle doktorlar tarafından önerilen ve olası gebelik sorunlarının önceden teşhisi için zorunlu olan bir test. Herkes maddi durumuna göre ister devlet hastanesinde isterse özel hastanelerde bu ultrasonu çektirebiliyor.

Ben İstanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum. Zeynep Kamil hastanesinde ücretsiz çekilebiliyormuş fakat önceden muayeneye gitmeniz gerekiyor, daha sonra doktor sizi dobbler odasına yönlendiriyor oradan da size ileriki bir tarih için randevu veriliyor. Devlet hastanesi olduğu için oldukça yoğun bu yüzden acele etmeniz gerekiyor...

Ben evime yakın özel hastanelerden bilgi aldım: Allah nasip ederse doğumum için düşündüğüm Kartal umut hastanesinde ayrıntılı ultrason yapılmıyor!, Medicana hospital asya hastanesinde yine önceden muayeneye gidip isim kartı alıyorsunuz, doktorunuz kararlaştırdığınız (ki bu 20. haftadan önce olmuyor) bir tarihte size ayrıntılı ultrason için randevu veriyor. Renkli ultrason çekiliyor, bebeğinizi 3 boyutlu görme imkanınız da var ayrıca cd olarak ta veriyorlarmış. Muayene ücreti 34 TL, ayrıntılı ultrason ise 190 Tl.
Pendik hospital hastanesinde ise muayene ücreti 20 TL, ayrıntılı ultrason fiyatı 140 Tl fakat burada ayrıntılı ultrason sadece siyah beyaz her zaman girdiğimiz ultrason gibi sadece kan akışı renkli görülüyormuş.

Sanırım 60 Tl daha verip medicina hospital asya'ya gideceğim Allah nasip ederse.

Bu arada daha önce kendi sorduğum soruya kendim cevap vereyim:KK52: Ayrıntılı ultrason ve 3 boyutlu ultrason aynı şey değillermiş:KK16::KK1::KK1: Ayrıntılı ultrason 2. düzey tarama olarak ta geçiyor...

Rabbim hepimize bebeklerimizin hayırlı ve sağlıklı haberlerini almayı nasip etsin. Sağ salim kurtulalım inşallah. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım bende hiçç bi bilgim yoktu sayende öğrendim bende zeynep kamilden elif demirci diye bi doktora randevu aldım 26 sına şimdi senden öğrendim hemen 2li düzey yapmıyorlar yani çok sağoll :)

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım bende hiçç bi bilgim yoktu sayende öğrendim bende zeynep kamilden elif demirci diye bi doktora randevu aldım 26 sına şimdi senden öğrendim hemen 2li düzey yapmıyorlar yani çok sağoll :)

Ne demek arkadaşım:KK16::KK16: Benim ilk gebeliğim çok tecrübesizim, annemin zamanın da yokmuş böyle şeyler yani sorup öğrenebileceğim kimse yok. Böyle internetten falan araştırıyoruz işte... Yalnız şöyle birşey var hamileliliğinin 20. haftasındaysan en geç 23. haftaya kadar ayrıntılı ultrasonu çektir çünkü Allah korusun bir sorun olmasın hiçbir zaman ama farklı bir durum olursa müdahele edilmesi için erken çektirilmesi gerekiyormuş bu ultrasonun haberin olsun cnm. Rabbim sağlıklı haberlerini almayı nasip etsin bebişlerimizin.:KK54::KK54::KK54::KK54::KK16::KK16::nazar::nazar::nazar::nazar:

Ne demek arkadaşım:KK16::KK16: Benim ilk gebeliğim çok tecrübesizim, annemin zamanın da yokmuş böyle şeyler yani sorup öğrenebileceğim kimse yok. Böyle internetten falan araştırıyoruz işte... Yalnız şöyle birşey var hamileliliğinin 20. haftasındaysan en geç 23. haftaya kadar ayrıntılı ultrasonu çektir çünkü Allah korusun bir sorun olmasın hiçbir zaman ama farklı bir durum olursa müdahele edilmesi için erken çektirilmesi gerekiyormuş bu ultrasonun haberin olsun cnm. Rabbim sağlıklı haberlerini almayı nasip etsin bebişlerimizin.:KK54::KK54::KK54::KK54::KK16::KK16::nazar::nazar::nazar::nazar:

benimde ilk gebelik hiç bilgim yoktu şubatın 26 sına randevu almıştım.Amin inşallah :)

iyi akşamlar herkesee :KK9: iki gündür giremedim. geçmişi okuycam şimdi, ben okurken bi konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
dün eşimle bi avmye gittik, orda e-bebek.com un mağazası vardı, çok istedim herşeyi didikleyip bakmayı, ama eşim hiçbirşeye bakmak istemiyor, genel olarak evi nasıl yapıcaz diyorum neyi nereye koycaz diyorum bakarız diyor. biraz tepkisiz. mağazada ilgisizdi ne bileyim? mesela artık elimi karnıma koyunca bazen hissedebiliyorum o hiç merak etmiyor sanki, eli karnımda gözü televizyonda, hissedemiyorum ben işte diyor? aranızda eşi böyle olan varmı? ya ilgisizde demek istemiyorum zoruma gidiyor aslında ama off? normalmi bari bilemiyorumki

canım benimkide öyle ya malesef. ve bu beni çok üzüyor. diğer arkadaşlar eşlerini anlatıyorlar gayet hevesliler. benimkinde hiç heves yok:KK43:

Ben doktora sordum.annene anneannene bi sor onlar kullanmis mi diye dedi:21:besinlerini duzenli yersen tek tip beslenmezsen her besini alirsin dedi.catlak kremibile vermedi.kilo alirsan catlarsin cildin kalitesizse yapacak bisey yok dedi.

Bana 20. Haftada var dedi.20. Haftan bitene kadar aramazsa sen git.aramana gerek yok.arada kaybolmustur ya da unutmustur felan.

Öyle yapacağım artık napayım umarım ararlar ben aramadan:21::21::21::21:

bende var kız kansızlık, kendimi bildim bileli hemde, elim ayağım yaz kış buz gibi, tırnaklarımın dipleri genelde mordur. ilaçtan sonra 3 aydır toparladım azbişi.
ama kansızlıkla, kandaki demirin az olması aynı şeymi farklı şeymi şimdi kafam karıştı birden.bilen varsa desin yaw?

Ara sira kan degerlerine baktir o zaman.belki demir artinca kan da artiyordur.bilmiyom ki hic.sadece b 12 eksikligi var demisti eskiden.o da kanda mi oluyor bilmiyom:KK1::KK1:

Kızlar size bişi sorucam kaçıncı haftada aşı olunuyor sağlık ocağına kayıt için gittimde ebe demişti 5 aylıkken aşın var ben seni ararım diye aramadı daha doktora gitmemede çok var daha arasammı ben acaba ebeyi bilemedim herkes yavaş yavaş aşısını olmaya başlamış:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

genelde 20. haftada yapıyolar benimki yarın mesala sen bi ara istersen

canım benimkide öyle ya malesef. ve bu beni çok üzüyor. diğer arkadaşlar eşlerini anlatıyorlar gayet hevesliler. benimkinde hiç heves yok:KK43:

malesef benim eşimde öyle ilk bebeğimiz bu ikinci hamileliğim ilki olmadı ama ikisinde de gayet normal tepki verdi bazı eşler okadar heyecanlı ve ilgiliki insan elinde olmadan üzülüyor ve imreniyor

Selam kızlar!!!

5 haftalık uzuuuuun bir aradan sonra yarın kontrol günümüz ve inşallah bebişimle görüşecegiz en güzel şekilde. Ayrıntılı ultrason yaptırma zamanımızda geldi ama yarın yapılır mı ya da yeni bir randevu tarihi mi verir doktorumuz şuan için kestiremiyorum.Sizi kontrolümüz sonrası bilgilendiririm.

Buarada sizinle paylaşmak istedigim bir yazıda var ilgilenirseniz;

Müzik bebeği zeki yapar mı?

ANNE KARNINDAKİ BEBEĞİN SESLERE TEPKİSİ...

Anne karnında gelişen bebeğin dış dünyaya; seslere ve ışığa olan tepkisi annelerin ilgisini çeken bir konu. Özellikle, o anne karnında gelişmeye devam ederken, anne adayı doğru beslenmek ve sağlıklı yaşamak dışında daha neler yaparak bebeğine gelişimine destek olabileceğini düşünür. Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmek de tam da bu noktadan hayatımıza giren bir eylemdir. Müzik bebeğin zeka, duygu ve fiziksel gelişimini nasıl etkiler? Anne karnındaki bebek kaçıncı haftadan itibaren müzik dinleyebilir? Bebeğin gelişimi için ne tür müzik dinletmekte fayda vardır? Dış dünyadan gelen müzik sesleri, fetusun kulaklarına ulaşır mı? Sese ve müziğe anne rahminde bebek tarafından verilen cevaplar nelerdir?

Bu sorulara cevap veren bir yazı: Anne Olunca Anladm - Bebeim Byrken - ANNE KARNINDAK BEBEN SESLERE TEPKS...

Son düzenleme:
Selamm kızlar yine bir izin günüm başladı ve bitmek üzereee.
Öğlen gibi kalktık kahvaltıydı muhabetti derken bu saat oldu.
Birazcıkta bakayım dedim neler konuşmuşsunuz biz yokken :KK1::KK1:
Şimdi de çıkıcaz yine gezmelere gidicez. Kocişin ay sonu merkezde toplantısı var ona ciciler alıcaz bugünde.
Hepinizi çoookk öpüyoruzz :KK54::KK54:

günaydın kızlar...
biz bu sabah çok heyecanlı uyandık... babamızın bursada bi işi çıkmış, sizi anneanneye götürüyorum diye sürpriz yaptı bize... şimdi babişkomuzun gelmesini bekliyoruz...
kızımızın ismini de değiştirdik sanırım... dün gece babası saatlerce konuştu kızımızla... "Ayliz ismini beğendinmi kızım? ne dersin bu olsunmu senin adın?" diyip duruyo... elini koydu karnıma sözde kızından tepki alıcak... yani tekme atıcak ismine onay vericek babasının fikrine göre :KK9: ama sen daha hissedemezsin dedim... dün gece kıpır kıpırdı kızımız... belki de sevdi yeni ismini ne dersiniz:KK12:

Benim çok hoşuma gitti bu isim. duymamıştım daha önce ama çok tatlı söyleniyor. Daha iyisi çıkmazsa güzel hakkaten :KK16::KK16:

inşallah, çok saoll.hepimiz böle güzelce tamamlarıs hamileliğimizide miniş tatlı bebeklerimizide kucağımıza alırız sağlıkla.
dün birde doğum sonrası odalara baktım hastanede güzel ve temiz ve sessiz.beğendim yani.
bu hafta göbeğim iice çıkmaya başladı sert sert hissediorum karnımı , sizde durumlar nasıl? bide şimdi bu geçiş döneminde ne giyices?? hamile pantolonu olmaz normal pantolon da zorlamaya başladı artık:KK43:bi tane taytım var rahat sabah akşam gece gündüz onu giyiyorum:):)

Benim taytları ameliyatla alcaklar üstümden :KK9::KK9:
Hem çok rahat hem pratik çizmeyle falan güzel oluyor

Kizlar saglik ocagindan aradilar.kilomu ilaclarimi sordular.bebegi sordular gordun mu kendin diye felan.hareket ediyormuydu diye sordular.19. Haftanin bitiminde tetenoz var 2 dz dediler boyle iste.bu arada 2 kilo almisim ben de.

selam kızlar doktordan geldik bizde. oğluşumu gördüm. kıpır kıpırdı yavrum. 205 gr 20 cm olmuş. 5 günde öndeymiş. çok şükür herşey iyi dedi.dörtlü test sonuçları iyi dedi dr. amniyosenteze gerek yok detaylı usg istedi. rahat bir nefes aldım. şimdi isim arıyom oğluma
bu arada malesef 5 kg. aldım. hiç bir kıyafet olmuyo taytla bütünleştim adeta

Son düzenleme:
selam kızlar doktordan geldik bizde. oğluşumu gördüm. kıpır kıpırdı yavrum. 205 gr 20 cm olmuş. 5 günde öndeymiş. çok şükür herşey iyi dedi.dörtlü test sonuçları iyi dedi dr. amniyosenteze gerek yok detaylı usg istedi. rahat bir nefes aldım. şimdi isim arıyom oğluma

selam canım, foruma böyle güzel haberlerle gelmene çok sevindim,darısı da bizlere inşallah! Benim kontrolümde yarın. 3lü test yapılmıştık ve sorun cıkmamıştı ama Dörtlü test yapılmadık henüz belki yarın ki randevumuzda doktorumuz isteyebilir.

Sen aç karınla mı gitmiştin teste onu merak ettim, aydınlatırsan sevinirim.

Son düzenleme:

Oh sukur canim.benim bebegim ne kadar oldu acaba.ben de 3 ayin sonuna kadar tayt giyebildim.anliyorum seni.simdi de lcw den pantolon aldim onlari giyiyorum.havalar isinsa da elbiseye gecis yapsak:21:

selam canım, foruma böyle güzel haberlerle gelmene çok sevindim,darısı da bizlere inşallah! Benim kontrolümde yarın. 3lü test yapılmıştık ve sorun cıkmamıştı ama Dörtlü test yapılmadık henüz belki yarın ki randevumuzda doktorumuz isteyebilir.

Sen aç karınla mı gitmiştin teste onu merak ettim, aydınlatırsan sevinirim.

yok cnm aç tok farketmiyor özellikle sormuştum doktora.

benim doktorum dörtlü testi ikili test iyi ise yapmıyo.sadece afp bakıyor. ama benim ense kalınlığım 2.5 mm olduğu için yapmak istedi.

canlar selam yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişş

selam kızlar dua okuyanların ağzına sağlık Allah razı olsun...

bugün ayrıntılı ultrasonum vardı, bebeğimin böbreklerinde 5mm lik su toplanmış, doktor daha fazla çogalırsa dogumdan sonra bebek ameliyat edilir dedi
ama şimdi bişey demek istemiyorum dedi..
takip edicekmiş işte..
dua edin kızlar inşallah bi ay sonraki kontrole kadar bişeyi kalmaz bebişimin. bu arada oğlum oluyor inşallah, pipisini de ben göremedim ama olsun..

canım çok geçmiş olsun ama inşaallah birşeyciği kalmayacak sapasağlam ıkacak inş oğluşun

Canım çok sıkkın kızlar ya! Bugün kötü bir haber aldım. 14 aylık erkek yeğenim var doğduktan 1 ay sonra kasık fıtığından ameliyat oldu. Bugün yine farketmiş abimler doktora götürmüşler hemen. Yine ameliyat olacakmış. :KK43: Öyle üzüldüm ki bir de yanında değilim onların. aramızda 9 saat var. kızım da etkilendi herhalde sabahtan beri hiç hareket etmiyor. o yüzden bugün hiç keyfimiz yok yatıyoruz sürekli.

çok geçmiş olsun tez zamanda inş iyileşecek

araştırmadım ama araştıran ve kullananlardan aldıım bilgiyi sana aktarayım. kimisi o aleti kullnadıktan sonra kesildi diyor bebeğim sağılan sütü içmedi ve kesildi sütten diyor. kimsii göğüsü acıtıyor kanallara zarar veriyor birde onun tedavisi ile uğraşıyorsun diyor ama ne kadar doğrudur bilmiyorum ben almayı düşünmüyorum tabi fikrim değişirse bilemem süt iznimde gelip emzirmeyi düşünüyorum

süt sağma makinesi zaten şöyle lazım. tamam bebiş emicek ama emmediği zaman çok sızlıomuş göğüsler. o an onu sağman gerek birazki rahatlayabilesin.bir de sezeryanda hemen gelmioya, bebekte tabi ememio dolayısıyla sütün gelmesi açısından faydalı düzenli olarak makineyle sağıosun kendini:):)onun için şart olduğunu düşünüorum ben,[/QUOTE

]benim görümcemin bebeği 3 aydan sonra emmedi ama görümcem süt sağma makinesiyle 1 seneye kadar süt sağdı hatta sütü öyle oldu ki yoğurt ve tereyağı bile yaptılar annesütünden bebek için :))

merhaba anneler :)

ne güzel hazırlıklar yapıyorsunuz, ben daha bi çöp almadım. hoş zaten cinsiyetini bugün öğrendim kızım geliyor. ağzım kulaklarımda böyle saçlarını bağlarım, şortlar giydiririm diye hayal ediyorum, ne hoş duygular.

benim doktorum sadece 2li test yaptı, 3lü ve 4lü yapmadı, yapmayacakmış. sizce normal mi? hoş 2li testte amniyosentez önermişti ama ayrıca 5 kadar daha doktorla konuşup aslında riskin çok da yüksek olmadığını öğrendim ve amniyosentez yaptırmamaya karar verdim ondan mı yapmıyor acaba?

bi de benden sonra sırada olan bi bayan vardı, onu koridorda ağlarken gördüm 7-8 aylık hamiledir herhalde, ne oldu bilmiyorum ama, çok moralim bozuldu, öyle üzüldüm ki, Allah hiçbirimizin elini bağrında koymasın inşallah. kötü etkilendim, iyice tedirgin oldum :KK43:

canım benimki de 2liden başkasına gerek görmedi amniyosentezden de hiç bahsetmedik, sen canını sıkma ama allah tabi yardım etsin ve tüm hamişlere sağlıkla bbeişlerini kucaklarına almayı nasip etsin

iyi akşamlar herkesee :KK9: iki gündür giremedim. geçmişi okuycam şimdi, ben okurken bi konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
dün eşimle bi avmye gittik, orda e-bebek.com un mağazası vardı, çok istedim herşeyi didikleyip bakmayı, ama eşim hiçbirşeye bakmak istemiyor, genel olarak evi nasıl yapıcaz diyorum neyi nereye koycaz diyorum bakarız diyor. biraz tepkisiz. mağazada ilgisizdi ne bileyim? mesela artık elimi karnıma koyunca bazen hissedebiliyorum o hiç merak etmiyor sanki, eli karnımda gözü televizyonda, hissedemiyorum ben işte diyor? aranızda eşi böyle olan varmı? ya ilgisizde demek istemiyorum zoruma gidiyor aslında ama off? normalmi bari bilemiyorumki

canım epresyona girmiştir ya da endieşeleri vardır sen dinleme onu takma, biz de alışverişe hiç beraber bakmadıkben 1-2 body istettim netten o kadar 2.yi göstermedim bile çünkü hıı hı deyip geçecekler, bu dooğalarında var

ya doğru diyosun bende farkındayım fazlasını beklemiyorum kendimi şımartmıyorum, abartılı hareketler göstermiyorum, o sormazsa hatta çoğu zaman hiçbirşey söylemiyorum bile, bebeğimle yada kendim hakkında bugün şöyle oldu böyle oldu fln diye. eşim hakkında bu tepkisiz tavrıyla ilgili aklıma getirmek bile istemediğim birşeyde var, dilim varmıyor söylemeye ama... ... acaba bu hastalık durumundan dolayı, doğumda yada sonrasında başına allah korusun birşey gelir diye düşündüğünden dolayı mı böyle davranıyor?? :KK43: :KK43:
offf! ben niye böyle kötü kötü düşünüyorum ya sonrada vicdan yapıyorum işte, sadece bi çocuğu olabileceğine alışamamıştır belkide!

belki dediğin gibi kaybetme korkusu da olabilir ama inşaallah doğup kucağına aldığında bırakamayacak bebişinizi biraz onların mızmızlıüını görmezden gelmemiz gerek sanırım :))

Canım benim kıyamam tek bu durumda olan sen değilsin merak etme bende de durumlar aynı hem kv konusunda hem de evcil öküs koca konusunda aynı kaderi paylaşıyoruz. Ama nasıl aşıcaz nasıl görmezden gelicez bilmiyorum. Pazar günü sırf özenicek mi diye avm ye götürdüm bebek mağazasına girmesiyle çıkması bi oldu söz konusu teknoloji olunca başından alamıyorum adamı off offff biz mi çok alınganız ki?

ya erkek milletine kendi işi dışında alışveriş deyince genelde öyle oluyorlar bence,

tatlım sen sezaryan mı yapacajtın fiyat aldın mı hastaneden birde senin dr erkan bey değilmiydi sanki kazım beye gittin gibi kaldı aklım da ben hamile pantolonu aldım birazda bol aldım çok rahatım tavsiye ederim taytla ben üşürüm şahsen

canım ben yün külotlu corapların ayaksız olanlarını tayt gibi yani aldım pantolon tayt ne olursa olsun altıma onlardan giyiyorum hatta daha soğuklarda en alta ince çorap üzerine yün tayt üzerine pantolon giyiyorum bir de soket çorap astronot gibi geziyorum bir de zaten zayıf değilim ama umurumda da değil :)))

benim göbeğim kocaman oldu,önden önden gidiyo, hamile kıyafetleri giymeye başlayalı çok oldu, özellikle bol hamile pantolonları çok rahat,tavsiye ederim canım :KK34:

ben de 20. hafta içindetim, utanarak sözylüyorumki 7 kilo kadar aldım :KK14: ben de yediklerime dikkat ediyorum, abur cubur yeiyorum falan ama kilo aldı başını gidiyor, inşallah doğumda sıkıntı çıkarmaz :KK53:

ben 10 kilo aldım

Yine yine biz :KK31::KK55::KK55::KK55::KK55:
Ancak gelebildik bugün babamızdan gizli gizli evi süpürdük akşama gelince
kızacak bize:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK1::KK1::KK1::KK1:Kızçem içeride bazen tekmeli
bazen uyuşuk günlerini dolduruyor ama ne zaman onunla konuşsam hemen
tepki veriyor :KK31::KK31::KK31:Dün gece eşimle gardroplarımızı topladık
Eşim dolap konusunda benden daha titizdir herşeyi muntazam olacak
jilet gibi katlı herşey ütülü olacak.Sonra ben giymeyeceğim kıyafetleri
katlarken bankada giydiğim etekleri buldum 36 beden.Hemen denedim ve hala oluyorlar
Ama gömleklerimi giyemedim çünkü benim küçükler kocaman olunca hiçbir yere
sığmıyorlar:KK1::KK1::KK1:Ben bu görüntümden memnunum ve kilo almaktan da korkmuyorum
kilo almadım ama bu anın tadını yaşamak istiyorum.Herkesin bünyesi farkjlıdır kızlar
kafanıza takmayın ve habmileliğimizin keyfini sürelim :nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

ya ne gzel benim ancak br bacağım geçer eskilerden :KK43:(

benimde ev küçük oturma odasını çocuk odası yapıcaz inşallah bizde artık misafir odasında oturuyoruz :) ahh bide benim bebiş cinsiyetini belirleyebilirsek daha güzel olucak :) kordon bacakların arasından geçiyormuş göremiyorlar inşallah 2 düzeyli usg de belli olur :)

ben de öyle istiyorum ama kocam kıyamıyor odamıza

oy yerimm benimki de bu sefer3-4 gün geride çıktı gerçi dr birşey demedi ama ultrason çıktısında yazıyor ya hep onda 1-2 gün ileri olurdu bugün geri çıkmış, düşünmeyeyim diyorum ama aklıma da takılıyor

merhaba kızlar.bizim de kontrolümüz cuma günü doktor değiştiriyorum bakalım inşallah bu doktorla devam ederim.önceki doktorum bir dahaki gelişinde ayrıntılı ultrason yapıcaz demişti,bakalım bu doktor da yapacak mı

iyi akşamlar anneler !

biz kızımla çok yoğun bi gün geçirdik, belki bygün hissederim diyordum ama hala kıpırtı yok :)

siz çok mu üşüyorsunuz? ben önceden inanılmaz innanılmaz üşüyen bi insandım, şimdi de aksine zerre kadar üşümüyorum. öğretmenim, elbise fln giyince iki kat çorap giyerdm şimdi bir tane giyiyorum, geceleri kısa kollu pijamalarla yatıyorum, üstümü de doğru düzgün örtemiyorum, anormal miyim neyim :KK1: ne güzelmiş üşümemek :KK8:

X