2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ben bugün doktordan geldim yaf ama unuttum yazmayı:) erkek olduğu kesinleşti ya zaten doktor o zamanda kesin gibi demiştide ben erken olduğunu düşünmüştüm içimden:) çok şükür herşey yolunda. bebişim elleriyle yüzünü kapadı göstermedi o güsel yüzünü bize. resmini çekti doktor ama eller kapalı sanki rahatsız etmeyin beni der gibi:) maşallah ona. 2li test ii dedi. ben 3 ve 4 lü teste gerek duymuorum dedi bende hah çok yaşa bencede gerek yok dedim:):)öle işte .

canlarım bende çok ağır grip geçirmiştim bir-birbuçuk ay fln sürdü 3. haftada artık dr. antibiyotik vermişti hamileler için ayrı antibiyotikler var onlar bebeğe zarar vermiyor dedi. ki migrenim bile tuttuğunda ilaç almak istemiyordum.ben kullandım başka türlü iyileşemezdim hiçbirşeyde olmadı. içinizi ferah tutun.

canım aklına kötü şeyler getirme yoğun çalıştığını söylüyorsun o yüzden hissedemiyor olabilirsin. böyle tedrgin olduğun durumlarda kendinde dinleyebilirsin kalp atışlarını. tansiyon aletlerinin içinde steteskoplar var ya onlarla duyulur artık. ben o aletlerden alıcam yakında mide yanmam benimde oldu ama geçti benimki çaydan oluyormuş bi yediklerini ölç tart belki geçebilir bişeyleri kesersen benim gibi

Kizlar minnos kizimin odasina zebra perde diktirecegim.altina fon guneslik gerekirmi.brilant in pembe bi modeli var ayiciklli cok guzell 150 tl diyorlar ama.sizin fikrinizi aliyim dedim.
zebralar çok güzel güneşliğin yerine geçiyor canım bence almana gerek yok ama sen bilirsin, e güneşlik çok güzelse o dediğin, ayrıca istiyorsan da, zebraya gerek yok bence

ya doğru diyosun bende farkındayım fazlasını beklemiyorum kendimi şımartmıyorum, abartılı hareketler göstermiyorum, o sormazsa hatta çoğu zaman hiçbirşey söylemiyorum bile, bebeğimle yada kendim hakkında bugün şöyle oldu böyle oldu fln diye. eşim hakkında bu tepkisiz tavrıyla ilgili aklıma getirmek bile istemediğim birşeyde var, dilim varmıyor söylemeye ama... ... acaba bu hastalık durumundan dolayı, doğumda yada sonrasında başına allah korusun birşey gelir diye düşündüğünden dolayı mı böyle davranıyor??
offf! ben niye böyle kötü kötü düşünüyorum ya sonrada vicdan yapıyorum işte, sadece bi çocuğu olabileceğine alışamamıştır belkide!

cevabın için teşekkürler,
ben bu aralar çok sinirliyim,eşimin burnundan getiriyorum hayatı ve bahsettiğim gibi iştahım çok açık
benimle aynı haftayı yaşayan herkesi merak ediyorum,neler hissediyorsunuz?Bende bir anormallik varmı acaba

hoşgeldin sans35 benim sinirim yok ama mide ağrısı beni mahvediyor bi de böyle ekşime gibi bir şey var midemde. Ama demir hapı vermişti doktor ondan mıdır bilmem son 1 haftada 1 kilo aldım. toplamda 2,5 kilo oldu böylece. benim derdim işe giderken giyecek kıyafet sıkıntısı, bi de ümitle kızımı hissedeceğim zamanı bekliyorum :)

Hoşbuldum canım,
Mide ekşimesi bendede bu hafta başladı,bende demir ilacı ve elevit vitamin kullanıyorum.
Henüz kızımı tekmeleme anlamında bende hissetmedim,ama içimde sanki kelebekler uçuşuyor gibi :)
Ya arkadaşlar benim 4,5 kilo almam çok anormalmi ya,diyete falanmı başlasam acaba
Kıyafetlere gelince,bende zaten 3-4 haftadır eski kıyafetlerimin hiçbirini giyemiyorum...

Arkadaşlarım birde sigara kullanan varmı aranızda?Ben doktorumla görüştüm,günde maksimum 5 taneye kadar içebilirsin dedi.
Eşimin işleri sebebiyle çok zorlu bir süreçten geçtik,bu yüzden malesef bendeki stres hat safhada.
İçmeyenler yada bırakanlar çok ağır yazmasın lütfen,sadece içen varmı merak ettiğim için sormak istedim..

Kuzum ben dedim kesiinnn yeni bir döneme girdik hamilelikte. Hamilelik depresyonuna girdik hep birlikte bence. Takmadığımız şeylere üzülüyoruz.
Sakınnnn sakın öyle şeyler düşünme bence. Senin bebeğinde sende çok iyi olcaksınız zaten doğumdan sonra hiç endişelenme. Babasına da birazcık şans ver harketlerini oda bi hissetmeye başlasın emin ol ki o da heyecanlanıcaktır. Çünkü şuan onlara göre bişey yok ki. Karnımızı severken bi tekmelesinler babalarını o zaman görürüm ben onları

Canım hep diyorlardı da inanmıyordum 5.aydan itibaren bunalımlar sinir gerilmeleri başlıycak o zaman çekilmez olcaksın diyorlardı bana. yavaş yavaş oluyoruz anlaşılan

Ama biz görmek istiyoruz onların yüzünü her yerini niye kapatıyorlar ki niye rahatsız oluyorlarmış kiii
Hadi gözünaydın canım güzel haberlerle dönmüşsün çok sevindim

Ben içmiyorum canım hadi gel sende katıl içmeyenlerin arasınaaa

bir de babalar da depresyona girebilir, onlar için de yeni bi süreç bu. bir tek bizim hayatımız değişmiyor. belki senin eşin biraz daha ağır geçiriyordur. bence bekle de bebeğin kendini ona hatırlatsın, bence de tekmeleri hissedince bakış açısı değişecektir

Normal kilo almışsın canım. Bende o kadar aldım. Diyet yapma sakında hamur işinden abur cuburdan fazla tuzdan yağlı yiyeceklerden uzak dur bence

Bayanlar mide eksimesi demir hapindan oluyor gibi geldi bana. 3 4 gundur icmiyordum rahattim. Bugun ictim ogle. Yemeginden sonra eksime basladi yine. Decavit ve asprinde kullaniyorum ama onlar yapmiyor. Karabiber de artiriyor birazda sanki.
Kilo alma konusundada ilk 3 ay 1 kilo aldim ama vitamin ve demire baslayali 1 ay oldu 4 kilo birden aldim. Doktora dedim decavit kilo aldirio falan dedim bu aylar hamililigin balayidir dedi bana ...

Son düzenleme:
Bayanlar mide eksimesi demir hapindan oluyor gibi geldi bana. 3 4 gundur icmiyordum rahattim. Bugun ictim ogle. Yemeginden sonra eksime basladi yine. Decavit ve asprinde kullaniyorum ama onlar yapmiyor. Karabiber de artiriyor birazda sanki.

Ben demir hapı kullanmıyorum ama yine yanıyor. düşünüyorum bugün öyle çok değişik bişeyde yemedim ki :44::44:

Keşke içmemeyi başarsam,denedim bir süre içmedim,hatta elektronik sigara bile aldım.Son doktor randevumda doktor ne bu stres dedi,işlerden,yaşadıklarımızdan bahsedince,birde sigara içmemeye çalışıyorum dedim,oda sigara fizyolojik bir etken psikoloji daha önemli 3-4 tanenin büyük bir zararı olmaz dedi..Hamile kalmadan önce günde en az 1,5 paket içen biriydim,benim için 4-5 adete düşürmek bile bir mucize ((

Çok imkansız gibi bakma bence sen yinede. 1 tane daha bile azaltsan kardır. Hem senin için hemde bebeğin için. İnşallah zor günlerinizide atlatırsınız bebeğiniz güneş gibi doğar evinize. Sende bir daha aramazsın hiç sigarayı

hoşgeldin...
ben de yeniyim birkaç günlük daha. bu arada sat tarihlerimiz ve bebeklerimizin cinsiyeti aynı ))

Grip olan tüm anne adaylarına geçmiş olsun diliyorum.
ben hamile olduğumu henüz bilmediğim dönemde grip olmuştum, hem de sinüzitüm, alerjik astımım var bir kapıldığımda komalık oluyorum bu durumu doktorum iğneyle atlattırır. bilmediğim dönemde iğne vurunmuştum. sonra hamile olduğumu öğrendim neyse ki hamileliğe zarar vermeyen iğne imiş onlar, sonra 1 ay sonra yine tekrarladı bu kez biliyordum tabi ki hamile olduğumu yine antibiyotik verdi dr.
ancak bu arada birisi doğal antibiyotik tarifi verdi ve yaptım, 2 günde hiçbirşeyim kalmadı.

1 adet soğanı yemek yapar gibi doğrayıp üzerine 2 kaşık şeker döküp bir kapta ağzını bir bezle veya havlu kağıtla kapatıp oda sıcaklığında 6 saat bekletiyoruz, (kabın ağzı sıkıca kapatılmadan ve buzdolabına konulmadan bekletilmeli.)
6 saat sonra sulu bir limonu üzerine sıkıyoruz bu karışımın yine bir 6 saat aynı şartlarda bekletiyoruz. bu karışımın sulu kısmından aç karnına bir tatlı kaşığı içip 10 dakika hiçbir şey yiyip içmiyoruz.
hiçbir yan etkisi olmayan ve etkili doğal bir ilaç... ben denedim iyi geldi ki iğnesiz düzelmeyen bir bünyem vardır....
tekrar herkese geçmiş olsun.

benim de bu akşam 15 dakika boyunca vurdu kimi zaman arka arkaya kimi zaman aralıklı çok şaşırdım elimi koydum aaaa bir baktım elimle hissedebiliyorum, konuştum ben konuştukça vurdu ne garip.. mucize...

hoşgeldin canım, benim kızımda ilk günden beri beni hiç üzmedi sıkıntıya sokmadı, tek belirtim adet olmamam :)

çok çok beğenirsen al canım 2. bebişin kız olur ona giydirirsin

bence eşin kaybetme korkusuyla bağlanmak istemiyor olabilir bebişinize, senin de çok bağlanmanı istemiyor olabilir o yüzden donuk soğuk davranıyordur, muhtemelen son aylara kadar hatta doğup sağlıklı olduğunu görene kadar odadır kıyafettir konusunda seni frenleyebilir. erkeklerin baba olduklarını hissetmeleri çocuk baba dediğinde başlıyor diyorlar düşün artık... sen ona aynı sorunu yaşamış doğumdan sonra sağlıkla yaşamına devam etmiş hatta başta dışarda olup sonradan düzelen sağlıklı doğan güzel örnekler okut göster bence. erkekler güçlü görünseler de bizden daha güçsüzler eğer kaybetme korkusuyla yapıyorsa onu telkin edebilirsin. aklına getirmek istemediğin şey de ne!!!! canımm daha önce yaşadınız mı böyle bir durum? yoksa paranoya mı yapıyorsun??? hamile kalmadan öncesinde davranışları nasıldı??

Bebeğinde Omfalosel Tespit Edilen Anne Adayı Var Mı? - Sayfa 1 - 0-40 hafta arasındaki hamileler - Nurturia
Barsaklar Darda Doan Bebee Ameliyat! - iskenderun - www.iskenderun.org

Son düzenleme:
gunaydın anneler bebisleriniz ıyıdır umarım ben dun hissedemiyorum demiştim halen yok gerçi 17+4 gunumdeyim ama böle ara ara hissedememek normalmiki

günaydın güzel anneler ve bebişleri :))
güzel , sağlıklı ve afiyettesinizdir inşallah ..
herkese kocaman sevgiler :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…