2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ben baktim burada kullanilabilir denilen tylenol'un icindeki etkin madde de parasetamol'mus (acetaminophen ile ayni seymis). Kullanilabilir gibi gorunuyor. Bir de soyle bir haber buldum: Gebelikte ila almnda riske dikkat! Diyor ki:
"Gebelikte ağrı kesici ya da ateş düşürücüye ihtiyaç duyulduğunda ne yapmalı?

İlk tercih Parasetamol. Gebelikte en sık kullanılan, en güvenli ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçtır. Aspirin ise klasik 500 mg dozda sakıncalıdır. Özellikle gebeliğin son döneminde kullanımı bebekte dolaşım bozukluğuna yol açabilir. 80-100 mg.lık düşük doz aspirin ise kullanılabilir. Naproksen ve ibuprofen gibi romatizma ilaçlarının 34. gebelik haftasından sonra kullanılmamaları önerilir."

ek: eger ilac almak istemiyorsan ilik dus al, o da guzel ates dusurur. agrilara care olmaz ama :KK43:[/QUOTE

saol cnm Allah razı olsun arastırıp bakmışsın , ateşim olupta bebeğe bir zararı dokunmasın benim derdim o. Bugun tv de de parasatemolun gebelerde içebileceğini söylemişti, ateş düşürüp ağrı da kesiyor.

ah canım kader arkadaşım benim...
ben de öğlene kadar iyiydim ama şimdi gözlerim sulanıyor burnum tamamen tıkalı hapşırık yanaklarım sinüzitten şişmiş baş ağrısı kuru öksürük daha ne olsun...

eşim tavuk suyuna çorba yapıyor onu içip uyurum malesef bu mübarek günde erken yatmak zorundayım dualarınızdan beni de eksik etmeyin ne olur, hastalık ilk haftalarda tehlikeliymiş hele ateş varsa bende ara ara yükseliyor ama gece ne olur bilmiyorum yanlız bu durumda dünya yansa yarın işe gidemem inşallah sorun olmaz hala hamiş olduğumu bilmiyorlar ama anlayışlı olurlar umarım çünkü uzman tv de bol istirahat şart diyor...:94:

çok geçmiş olsun ; Allah şifa versin herkese , evet istirahat en önemlisi cnm

mrb arkadaslar bende sızler gıbı ocakta anne olacagım ısallah aa bu arada suaycım bu topık senınmıs yenı farkettım hemen kostum geldım bende:KK1::KK1::KK4::KK4::KK4:
rabbım bu mubarek gunu yuzu suyu hurmetıne hepınızın bebegını saglıklı bı sekılde kucagınıza almayı nasıp etsın ısallah hepınıze ıyı aksamlar:KK54::KK54:

Kızlar Bu Ara Meyvelere Sarmış Durumdayım.. :KK1:
Sabahları Bile Canım Öyle İstiyor ki.. :KK1:
Acayip Meyve Yiyorum..:21:
Normalde Karnım Ağrırdı Bu KAdar Yiyemezdim..

Kızlar Bu Ara Meyvelere Sarmış Durumdayım.. :KK1:
Sabahları Bile Canım Öyle İstiyor ki.. :KK1:
Acayip Meyve Yiyorum..:21:
Normalde Karnım Ağrırdı Bu KAdar Yiyemezdim..

benim de canım sadece meyve çekiyor ama korkudan yiyemiyorum
dr mide bulantısını artırır dedi asitli oldugu için
dün yedim biraz gerçi bişey olmadı

bu arada midesi bulanan arkadaşlara yarım çay bardagı soda tavsiye ediyorum
dün akşam benim bulantımı dakikalar içerisinde geçirdi
şimdi yine bulanıyo gerçi:26:

yanlis hatirlamiyorsam tuzlu gargara yaptigini da yazmistin, o bana da iyi geldi. bir de burada sinusleri "yikamak" icin bir aparat satiyorlar, tuz paketlerini kaynamis sogumus suya karistiriyorsun, bu aparatla burun deliginden sikiyorsun diger delikten cikiyor ama verdigin basincla bu sinusleri biraz "yikiyor" temizliyor. o da biraz rahatlatiyor. turkiye'de eczanede buna benzer bir seyler eminim ki vardir (ama burun spreyi falan degil ha, onlar zararli, sadece tuzlu su.) ben iki saatlik dersimden once ve sonra bogaz pastili kullanmak zorunda kalmistim, doktor sorun degil dese de bir daha kullanmadim. ha bir de buguseptil burada bulamadim, bulsam sicak suya dokup kafama da havluyu ortup onu soluyup genizleri acardim, onun da bir zarari yok, onu deneyebilirsin!
yok canım ben hiç tuzlu gargara yapmadım:)))ama iyi geliyorsa onuda denerim.
benim sinüzitim kronikleştiği için dr.um başlayacağını hissettiğin gibi ilaçlarını iç dedi ama tabi şuan mümkün değil bu
ben dayanamıcak gibi olurum birde hatta birçok kez hastaneye yatmışlığım var bu yüzden.
bahsettiğin şeyi hastanede sinüs temizleme diye duymuştum canım ama hiç araştırmadım:KK43:((
buğuseptil dediğin viks gibi birşeyse denedim:KK70:D
papatyayıda aynı şekilde yaptım faydasını görmedim ben
inş.hamileliğimiz bitene kadar allahım yardımcımız olur rahat geçiririz
mrb arkadaslar bende sızler gıbı ocakta anne olacagım ısallah aa bu arada suaycım bu topık senınmıs yenı farkettım hemen kostum geldım bende:KK1::KK1::KK4::KK4::KK4:
rabbım bu mubarek gunu yuzu suyu hurmetıne hepınızın bebegını saglıklı bı sekılde kucagınıza almayı nasıp etsın ısallah hepınıze ıyı aksamlar:KK54::KK54:

hayırlısı olsun

Günaydın....

herkese günaydın. hasta olanlar dilerim bi an önce iyileşir. tarhana çorbası sevenler hastayken denesin. ev yapımı tarhana bana iyi gelirdi hastayken

günaydın kızlar.dün tahlil sonuçlarını aldım.çok yüksek oranda idrar yolu enfeksiyonu çıktı.zaten diyodum ben iyi değilim,sadece bulantı değil diye.çok kötü grip olursunuz heryeriniz ağrır kafanızı kaldıramazsınızya öyle perişandım.soğuk soğuk terliyodum falan.ilaç verdi doktor.bir kerede suda eritilip içilen bi antibiyotik.akşam içtim bu sabah sanki biraz daha iyiyim.kendimede kızıyorum niye önceden yaptırmadım tahlil 20 gün perişan oldum diye.oğlumdada hamileliğim boyunca çok çekmiştim idrar yolundan.yaptırmadıysanız mutlaka idrar tahlili yaptırın.çok mide bulantısı yapıyo çünkü ve bende idrarda yanma şikayeti hiç olmadı.bol su içmek gerekiyo ama bende hiç içemiyorum.

Günaydın kızlar,
Bende mide bulantısı yok şükür, canım bişey de istemiyor :)
Uslu uslu duruyorum...

kızlar regaip kandiliniz mübarek olsun . rabbim bütün dularımızı kabul etsin inşallah :nazar::KK49:

ayshecim cnm benim bilgilerimide ekleyelim

yaş 27
bursa ilk bebek
doğum tarihi 3 ocak

tamam canım eklıyorum :)

hoşgeldın canım hayrılı olsun :)

bu arada midesi bulanan arkadaşlara yarım çay bardagı soda tavsiye ediyorum
dün akşam benim bulantımı dakikalar içerisinde geçirdi
şimdi yine bulanıyo gerçi:26:

canım soda gecırmıyo ya benım alıskanlıgımdır vücudum magnezyumu ve bazı mınarelleri çok tutmadıgındna sık sık

soda içerim....sımdıde ıcıyorum ama bence gecırmıyo hatta afedersın geyirttiği için bazen dahada cok bulanamsına sebep oalbilri

ama ıste bu bulantı ıslerı kişisel ya yeme alıskanlıgı ıle alakalı

günaydın kızlar.dün tahlil sonuçlarını aldım.çok yüksek oranda idrar yolu enfeksiyonu çıktı.zaten diyodum ben iyi değilim,sadece bulantı değil diye.çok kötü grip olursunuz heryeriniz ağrır kafanızı kaldıramazsınızya öyle perişandım.soğuk soğuk terliyodum falan.ilaç verdi doktor.bir kerede suda eritilip içilen bi antibiyotik.akşam içtim bu sabah sanki biraz daha iyiyim.kendimede kızıyorum niye önceden yaptırmadım tahlil 20 gün perişan oldum diye.oğlumdada hamileliğim boyunca çok çekmiştim idrar yolundan.yaptırmadıysanız mutlaka idrar tahlili yaptırın.çok mide bulantısı yapıyo çünkü ve bende idrarda yanma şikayeti hiç olmadı.bol su içmek gerekiyo ama bende hiç içemiyorum.

canım günaydın ıdrar yolu ıltıhabı cok manyak bişey ya bende de olmsutu sırf o yuzden hamıle kalamamıstım bi sorun olmamasına
rağmen dediğin gibi ben de de ıdrar yanma fln yapmıyodu gayet ıyıyıdım ama ıste varmsı meger ben de o antıbıyotıkten kullandım
hemen gectı çok iyi gelıo cidden bir de gebelıktede cok önemlı rahım kasıp gevsettıgı ıcın düşüğe veya ilerki haftalarda erken doğuma bile
yol açabiliyo Allah koruusn 1 veya 2 ayda bi tahlıl yaptırmak lazım cok gecms olsun canım

Günaydın kızlar,
Bende mide bulantısı yok şükür, canım bişey de istemiyor :)
Uslu uslu duruyorum...

Günaydın canımmm :) ayy bende de sabah ne bulantı vardıı bi de gece neysekı sımdı rahatım kahvaltımı yaptım çok sukur :)

herkese günaydın hani midem bulanmıyo hiç tık yok diyodum ya yanılmışım sabahtan dünden beri başladı

O zaman boşuna yiğitlik yapmayayım. 5. haftada olduğum içindir belki bu sakinlik :)
Bu midesi bulanan arkadaşlar ayrıca kusma da oluyor mu? Merak ettim.

O zaman boşuna yiğitlik yapmayayım. 5. haftada olduğum içindir belki bu sakinlik :)
Bu midesi bulanan arkadaşlar ayrıca kusma da oluyor mu? Merak ettim.

canım kişiden kişiye değişir hatta bebekten bebege bile değişir ama daha evvelki tecrübelerime dayanarak söyleyim

önce bulantı sonra öğürme sonrada kusma oluyo....benım gecen haftadan beri bulantım var

dün akşam ve bu sabah kusmamak cıın zor tuttum kendımı su an 6+0 ız biz :nazar: :nazar: :nazar:

zannedıyorum 7+0 gibi istifra etmeye başlarım :) 8.-9. haftada sürer istifra kısmı sonra yavas yavas azalır

ama yıne de bulantı devam eder belkı daha az belkı daha cok seklınde böyle yanı :) 12+16 haftaya kadar

bulantı azala azala biter herkesde cok uzun sürmez ama süredebilir :)

canım kişiden kişiye değişir hatta bebekten bebege bile değişir ama daha evvelki tecrübelerime dayanarak söyleyim

önce bulantı sonra öğürme sonrada kusma oluyo....benım gecen haftadan beri bulantım var

dün akşam ve bu sabah kusmamak cıın zor tuttum kendımı su an 6+0 ız biz :nazar: :nazar: :nazar:

zannedıyorum 7+0 gibi istifra etmeye başlarım :) 8.-9. haftada sürer istifra kısmı sonra yavas yavas azalır

ama yıne de bulantı devam eder belkı daha az belkı daha cok seklınde böyle yanı :) 12+16 haftaya kadar

bulantı azala azala biter herkesde cok uzun sürmez ama süredebilir :)

Hımm anladım. Kişiden kişiye göre değişiyor yani. Allah yardımcımız olsun. + Maşallah :nazar: :)

bencede hiç sesini çıkarma bende bi sorun var diye korkuyodum demmekki onunda zamanı varmış

Tmm sustum :26: bende sadece baş dönmesi var şimdilik. O da aşırı değil.

Hıı kızlar birde ben çayı severim.
Sizce bir sorun olur mu içmemin.
Mesela büyük bir kupayla içtim şimdi. Bir daha içeceğim.
Bırakayım mı sigara gibi... :KK43:

Allah şu sigaradan da bir tiksinti versin Yarabbim!
Kıvrandırıyor yokluğu sabah saatlerinde.

canım çok demli ve bartmıycakkadar günde bir demliği tek basıan fln ıcmıyosan sorun yok bence :)
ben mesela hafta ıcı hergun sabah kahvaltıda içiyorum bi kupa açık hegun bi tane yanı
haftasonu da evde eşimle yaptıgımız kahvaltılarda daha cok ıcıyorum yanı 4-5 bardak içiyorumdur
çay ın bilinen bi zararı yok kansızlık fln yaptıgını söyluyolar ama ben zannetmıyorum
ayrıca açık çay ıcersen cok da sorun değil o kadarda kendını kısmana gerek yok
gebelık normal bi olaydır yanı olağanüstü gibi davranmaya gerek yok gıdım gıdım ölçerek aman efendım hesap yaparak yemek
falan gereksiz cidden akışına bırak zararlı seyelr elbettekı var bu çaydır seydır cokta sorun değil dr bitki çayalrından uzak dur dmeıstı
etkısı bellı olmadıgı ıcın bazıalrının söktürücü etksıı var bebege zarar verıo die bir de kahve kola canın ıstedıgınde ıc bi bardak
demıstı yanı hıc ıcmıyceksın fln yok böle bişey he sigara alkol baska bişey onalr zaten normal dısı doğal değil yanı
onun ıcın gebelıgın doğallıgına da uymaz.....bulantıların baslasın bak nası tıksınıceksın :)

Hımm anladım. Kişiden kişiye göre değişiyor yani. Allah yardımcımız olsun. + Maşallah :nazar: :)

Tmm sustum :26: bende sadece baş dönmesi var şimdilik. O da aşırı değil.

hepimizin bebıslerıne maşallah canım :nazar: :nazar: :nazar:

Son düzenleme:

en azından azaltman lazım canım çok iyi değil çayda hamilelikte öyle okumuştum biyerde

X