2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın kızlar. ben bugün akşam 4 de 2. kontrolüme gitcem. mercimeğimin kalp atışlarını dinlemek için. ama dün gece hiç uyuyamadım. şimdi okuldayım ve her yerim ağrıyor. vakit de geçmez bugün. ben neden sevinemiyorum yaaa. sürekli kötü bişey olcak gibi geliyor. çook sıkıldım kendimden :KK43:

ayy negüzeldir şimdi onu dinlemekk
aklına kötü şeler getirerek bu mükemmel duyguyu kendine zhir etmemelisin arada bende düşünüyorum ya şöyle olursa ama hemen başka bişeylerle uğraşıyorum unutuyorumm daha eğlenceli şeyler düşünmeye çalışıyoum bebişle ilgili
elinden geldiğince güzel şeyler düşünmeye çalış herşy hayırlısı olur

Merhaba.
Kızlar bende gereksiz yere evhamlar oluşuyor.
Sanki bebeğimi kaybedecekmişim gibi benim yüzümden birşey olacakmış gibi...
İçim huzursuz oluyor...
Bir karar vermiştim. Sigarayı bırakma konusunda.
günde 1-2 max 3 içtim mesela bugün.
Ama bu vizdan azabı ve korkuyla yaşayamıyorum.
Yemin edeceğim bıraktım diye. Ondan sonra oruç gibi olacağım için artık içmem.
4. haftadayım şimdi. Sizce bir sıkıntı olmuş mudur bugüne kadar içtiklerim bebeğime birşey yapmış mıdı?
Çok üzgünüm bana bir akıl verin lüften. Ve az önce söndürdüğüm sigarada son olsun...

canım bende içiyodum öğrendiğim gün bıraktım bu zamana kadar içtiklerin fazla etkilemez ama bundan sonra içtiklerin bebeğini etkilicektir hele ki şu gelişme döneminde sakın canım içme doktor benim yanımda eşimin bile sigara içmesini yasakladı bebeğini düşün ....

ya canım bişi cekti ama sölemicem sizinde cekmesin diye aksam gidince onu yapmak istiyorum ama önce biraz dinleneyim 2 gün boyuncada haftasonuda giremeyebilirim canlar kendinize iyi bakın iyi tatiller simdiden

canım bende cnaım çeken yemeği pişriip yedım eve gıdınce :)

o kadar ıstıyodum kı seve seve pişridim çok güzel olmsutu eşim ıkı koca tabak yedı eheheh :KK70:

canım benim sadece bir kayıbım var, kalp atımını duymuştuk ama daha sonra kalbi durmuştu..bende peşini bırakmadım araştırdım, işte yazdığım o sorunlar çıktı bende..şimdi ise boş gebelik korkusu ile yüzyüzeyim..bakalım Allahım neyi nasip edecek..
pai ile ilgili şu linki inceleyebilirsin canım..fikir edinmende yardımcı olacağını düşünüyorum..
http://www.intergen.com.tr/upload/PAI.pdf
bende şuan innohep 0,4 iğne ile corasprini her gün alıyorum, günaşırı da bemiks içiyorum..o kadar tatlım..

anladım canım bana sanırırm yapılamdı o tets ya nasılsa 4 hazıranda gıudınce ınsallah tum tetsler yapılıcak bunu da ısterım dr dan

canım ınsallah boş gebelık olmaz güzel düşünelım güzel olsun innohep clexan benzeri bi iğne değil mi ?

kızlar bende yeni geldim dr dan ilk kez gittim.keseyi gördük bebeğimi de tabi..
düşük tehliken var dedi kese etrafında kanama var dedi.onun için iğne verdi.
alttan baktı 5+4 oldugum halde görünmez dedi.7 hafta çokk dikkat emmem gerekecek herşeye.
dualarınızı eksik etmeyin.

canım kese etrafında kan var ama kanaman yok dğeil mi sen bol bol dınmlen yorma kendını hıc

duş alırken suyun ılık olmasıan dıkkat et dırekkasıkalrına tutma içini ferah tut senın pozitif enerjınle ve sevgınle büyüycek bebegın :)

bende heterozigotum faktör 5 leinden mi ne öle bişey hemde 2 çocuğum olduğu halde bunu daha yeni öğrndim 8 haftalık kalbi duran bebeğim oldu arkasından 12 haftalık normal sancı başladı ve doğum gibi oldu ve düştü bebeğim benim heterozigorttan dolayı rahimde hematom oluşuyo önce çok küçük sonra 8 cm oluyo ve rahmim kasılması yapıyo sonrada bebeği dışarı atmaya çalışıyo ayrıca benimde litrelerce kanamam oluyo ve elimin yarısı kadar her gün pıhtı düşürüyorum kansızlık vs başlıyo tabii vede ağrılar öldürüyo beni bakalım bu sfer kontrollü gidilecek keseyi salı günü görmeyi umut ediyoruz hemen pıhtılaşma için iğneye başlıycaz fraxiparin 0.4 kullanıcam bende ayrıca hergün sabahları coraspirin içiyorum inşlh hepizin bu sefer yüzü güler

evet canım faktör 5 leiden mutasyonu bende de arastırıldı da o bende cıkamdı....o zaman dr demıstı bak bu faktör 5 leiden
mutasyonu baya zor dua et bu cıkmadı dedı bana cok gecmsı olsun canım...aa heterezigot hematom olusturuyo nasıl
bunu ultrasodna görebılıyoır mu doktorlar ben de gidince sorayım....benım de ıkıncı de cok kanamam olmsutu dediğin gibi litrelerce su an
çoık sukur kanamam yok iğnelerımı ilaçlarımı kullanıyorum ıse yaradıgı ıcın belkı de olmuyo bişey dımı ?

canım ben de en son kaybımda dr a demıstım benım bebegım olmıycak mı hiç diye ben cok sukur gebe kalmakta zorlanmıyorum :nazar:
ama kaybedıyorum ıste bu 4. gebelıgım ve yasayan bebegım yok su an...dr da mutasyon tasıyıp 7 çocuk doğuran ve farkında
olmayan cok ınsan var veya son cocugunu kaybedıuo öle anlasılıo dmneıstı garip bi durum cidden...hematologum da teshıs koyduktan sonra
bak dedi ıkı zıt sorun var vücudunda bırını ıyılestırırken diğerının aleykıne iş yapıyo olabiliriz onun ıcın devamlı dene
yılma anne olmak senın de hakkın ama çok dıkkatlı olman lazım demişti...ınsallah bu sefer gelrı bana bebıslerımzı canım sağlıklaa

Aynı benim yeğenim Canim benim ablamın kızıda 3 yasinda nasi düşkün bana oynardik aynı senin dediğin gibi şimdi almıyorum kucağıma bozuluyor ablam diyo teyzosun bebisi olcak diye ben varım ya ne gerek diyo :)) ama gecen TEYZOS bebeğine oyuncak aldık dedi alışıyor yavaş yavaş :)

ehehehe akıllıya bak :KK70: ben varım ya :KK70: bızımkı daha öle cümleler kuramıyo küçük teezesi :)

kızlar ben de geldim ocak anneler yavaş yav belli oluyor herkese hayırlı olsun benim 2. geiyor ve spiralle hamile kaldım şoklardyım kızım daha 20 aylık çalışan anneyim öğretmenim çok zor artık izin kullanacağım mecburen bakalım neler olacak üzerimden şoku atlatınca düşüneceğim burada okgüzel dostluklar kurduk bz eylül annelerydik darısı ocak annelerine iyi paylaşımar

hoşgeldın canım hayırlı olsun :)

ani kalkışlarda benimde sancım oluyor ayşe sen de telefona yetişmek için acele ettiysen başın dönmüş olabilir dikkat et canım...

ben söylemedim bir iki kişi dışında belki bir sorun olur sonra taziyeler geçmiş olsunlar kaldıramam valla :KK50:

yerim ben onu kuzu! ama anlıyorlar tatlım küçük olsalar da anlıyorlar hatta doğunca seninkini de kıskanır o şimdi paylaşamaz teyzesini :nazar:

gecen arkadasın bebegı omsutu onu zıyarete gıttık ksıkanmadı hıc bız de ksıkanrı dıoduk ama basına cici yaptı öptü kafasından gene :)

Kizlar merhabaaa ben de ocak annesi olacagim insallah.Satim 27 nisan,muhtemelen dogum tarihi 1 subat gosteriyor ama sezeryan olacagim icin dogum ocak sonuna inallah Allah nasip ederse.Bu arada ikinci bebisimmm beni de araniza alirsaniz mutlu olurum ))

hoşgeldın canım hayırlı olsunnn :)

günaydın kızlar. ben bugün akşam 4 de 2. kontrolüme gitcem. mercimeğimin kalp atışlarını dinlemek için. ama dün gece hiç uyuyamadım. şimdi okuldayım ve her yerim ağrıyor. vakit de geçmez bugün. ben neden sevinemiyorum yaaa. sürekli kötü bişey olcak gibi geliyor. çook sıkıldım kendimden :KK43:

günaydın canım sakin ol kendını kasıtıgn ıcın agrıyordurn her yerın

kızlar işyerine hamile oldğunu söyleyen varmı? ben daha söylemedim
ben hemen söyledim.çünkü durumum iyi değil.izin almam gerektiğinde töleranslı davranıyorlar.erken çıkıyorum falan.hem el üstünde tutuyolar.tabii ayy dördüncümü ne gerek vardı falan diyenlerde oluyor.sinir oluyorum.sanki kendileri bakacaklar.bende inadına iyikide olmuş ben çocukları çok seviyorum falan diyorum bozuluyolar.
kızlar doktorumdan cevap geldi, kanama olmadıgı sürece sorun yok dedi. Olursa gel görüşelim dedi. Simdilik sıkıntı yok ama dinlenmek için 2 gün rapor aldım

çok geçmiş olsun canım.inşallah düzelir.

kızlar dün doktora gittik.s.a.t. ile uyumlu bi bebekmiş.hareketleri bile seçiliyodu nerdeyse.kol ve bacak tomurcukları belliydi biraz.kalbinin attığı pıt pıt belli oluyodu.çok hızlı atıyodu ve sesinide duyduk.doktor bulantım için serum takalım rahatlarsın dedi sonra bi ilaç yazdı bunu dene geçmezse takarız dedi.özellikle tüp bebek merkezleri kullanıyomuş ikiz ve üçüz gebeliklerde çok bulantı oluyomuş diye.hiç bi eczanede yoktu.bi eczane getirtçek öğleden sonra.inşallah iyi gelirde toparlarım biraz.

Günaydın kızlaarrr Regaip kandiliniz mübarek olsunnn :)

eylülde görümcemin düğünü var vee ben ınslalah bebeısm güzelcene büyrse o zamna 5 aylık fln olcam sanırırm

ee ne gıycem telası sardı sımdı yenimoda.com da bi tunişk gördüm nasıl sizcee

düğüne cok gitmez ama daha şık bişey bulamam gibi gelıyo

vbig1.1.jpg

ne kadar kalabalıklaşmışız.ne üzel.aramıza katılan herkese hoşgeldiniz diyorum.hayırlı olsun inşallah.

bu arada ay-se nin verdiği sitedeki doktora bende sordum cinsiyet hesabını eğlence olsun diye.erkek dedi ama sanki çin takvimine bakıp söylüyo gibi geldi bana.

ay-se cim tunik çok güzel bence.hem düğüne gider niye gitmesinki.yani ben öyle şıkır şıkır şeyleri pek sevmediğim için benim hoşuma gitti.

eylülde görümcemin düğünü var vee ben ınslalah bebeısm güzelcene büyrse o zamna 5 aylık fln olcam sanırırm

vbig1.1.jpg

hoş elbise sade ama daha şık bişey bulamazsanda bunu takı makyaj falan birbirini tamamlarsın

ay-se cim tunik çok güzel bence.hem düğüne gider niye gitmesinki.yani ben öyle şıkır şıkır şeyleri pek sevmediğim için benim hoşuma gitti.

vbig1.1.jpg

hoş elbise sade ama daha şık bişey bulamazsanda bunu takı makyaj falan birbirini tamamlarsın

vbig1.1.jpg

hoş sade bi elbise daha şık bişey bulamazsanda işte takınla makyajınla falan tamamlarsın güzel olurr

evet canım ben de öle düşündüm bakalımm :) aslında düğün elbısemı amlmsıtım ama hamıle kaldıgım ıcın gıyemem onu o zaman :)

bende sade seyelrı sevıyorum canım bi de broş falan ekleyip süslediğim zamna olur ınsallah :)

bu arada ay-se nin verdiği sitedeki doktora bende sordum cinsiyet hesabını eğlence olsun diye.erkek dedi ama sanki çin takvimine bakıp söylüyo gibi geldi bana.

yok kadın çin takviminden bakmıyo doktor o kız ayrıca cın takvımıne bakmıs olsa kız cıkması laızmdı benım
neyse bi eğlence tbıı rabbim daha iyi bilir :) 16. haftada gorucez ınss cinsiyeti :)

kızlar dün doktora gittik.s.a.t. ile uyumlu bi bebekmiş.hareketleri bile seçiliyodu nerdeyse.kol ve bacak tomurcukları belliydi biraz.kalbinin attığı pıt pıt belli oluyodu.çok hızlı atıyodu ve sesinide duyduk.doktor bulantım için serum takalım rahatlarsın dedi sonra bi ilaç yazdı bunu dene geçmezse takarız dedi.özellikle tüp bebek merkezleri kullanıyomuş ikiz ve üçüz gebeliklerde çok bulantı oluyomuş diye.hiç bi eczanede yoktu.bi eczane getirtçek öğleden sonra.inşallah iyi gelirde toparlarım biraz.

canım ne güzel maşallahhhh sübhnallahh biz de duyarız ınsallah :)

bu arada herkesin kandili mübarek olsun.birbirimize bol bol dua edelim.

senın de kandilin mubarek olsun canım evet dua edelim bol bol :)

gunaydınn :KK55:
puppe senin de hcg degerin dusuktu dimi? :26:
ben de ctesi gidicem ilk kesz ama tırsıyorum :KK25:
su cinsiyete bakan kadın anladıgım kadarıyla nisanda hamile kalanların coguna erkek diyo. ne alakaysa :44:

kızlar bişey sorucam benim arada böyle adet sancısı gibi ağrılarım oluyo bu normal mi size de oluyomu korkmaya başladım şimdii

Günaydın...

Öncelikle kandiliniz mübarek olsun.
ay-she elbise çok şıkmış bu arada :)

Bugün 2. kez sağlık ocağına gittim. Bhcg artmış mı diye bakılacak... (İlk:71'di)
Eğer 30 çıkarsa gebelik bitmiştir dedi...
Gebelik bitseydi adet görmez miydim sizce?
Sat: 24 Nisan (Her ay 7 gün 5 gün ileri atar)
Eğer olacak olsam günüm yaklaşık 18 Mayısta olmam lazımdı...
İşte durum bu... Kafam karıştı...

Günaydın...

Öncelikle kandiliniz mübarek olsun.
ay-she elbise çok şıkmış bu arada :)

Bugün 2. kez sağlık ocağına gittim. Bhcg artmış mı diye bakılacak... (İlk:71'di)
Eğer 30 çıkarsa gebelik bitmiştir dedi...
Gebelik bitseydi adet görmez miydim sizce?
Sat: 24 Nisan (Her ay 7 gün 5 gün ileri atar)
Eğer olacak olsam günüm yaklaşık 18 Mayısta olmam lazımdı...
İşte durum bu... Kafam karıştı...

offf bu işler ne zorr herşey kafa karıştırıcı her şey korkutucu doğurana kadar panik atak olmazsak iyidir bu konu hakkında hiç fikrim falan yok fesleğencim ama moralini bozma sakınn öyle bişeyler falah olsa allah korusun hissedersn en önemli şey moral ne zaman belli olucak bhcg haber ver canım bizede sonucu

X