2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar bir mesainin daha sonuan geldik :)

eve gidince girerim diyorum hep ama yatıp uyumaktan fırsat bulamıyorum

yarın görüşrüz inşallahhh :)

iyi yapmıssın canım ayaklaını yükseğe koyup uzan he mutlaka 2 tane yastık koy ayagının altına :)

ya canım bişi cekti ama sölemicem sizinde cekmesin diye aksam gidince onu yapmak istiyorum ama önce biraz dinleneyim 2 gün boyuncada haftasonuda giremeyebilirim canlar kendinize iyi bakın iyi tatiller simdiden

canım ben de de 677 heterozigot mutasyonu var

bir de anti trombin aktivitem düşük bunun düşük olması baya sorun bişey ama

bi ara yukslemsıtı bu pai ne bılmıyorum ??? bana bakıldı mı acaba bakılmsıtır heralde yaa

neyı etkılıo canım pai ?

benım gecmıste 11 hafta 28 hafta 5 hafta 4 gunluk kayıplarım var

2 taneısnın kalbi durud biri daha atmaya baslamamıstı düştü kendılgıınden senınde sanırırm kalbi durmus

daha öncekı bebegının öyle mı bu pıhtılaşma belası böle zaten kalbi duruyo yavrularımızın :KK43:

iğne vurunuyro musun ?

ben celxane 0,4 ml 1 adet bebe aspirini 1 adet ve b12 takviyeli folik asit alıyorum canım

canım benim sadece bir kayıbım var, kalp atımını duymuştuk ama daha sonra kalbi durmuştu..bende peşini bırakmadım araştırdım, işte yazdığım o sorunlar çıktı bende..şimdi ise boş gebelik korkusu ile yüzyüzeyim..bakalım Allahım neyi nasip edecek..
pai ile ilgili şu linki inceleyebilirsin canım..fikir edinmende yardımcı olacağını düşünüyorum..
http://www.intergen.com.tr/upload/PAI.pdf
bende şuan innohep 0,4 iğne ile corasprini her gün alıyorum, günaşırı da bemiks içiyorum..o kadar tatlım..

kızlar bende yeni geldim dr dan ilk kez gittim.keseyi gördük bebeğimi de tabi..
düşük tehliken var dedi kese etrafında kanama var dedi.onun için iğne verdi.
alttan baktı 5+4 oldugum halde görünmez dedi.7 hafta çokk dikkat emmem gerekecek herşeye.
dualarınızı eksik etmeyin.

alttan baktı 5+4 oldugum halde görünmez dedi.7 hafta çokk dikkat emmem gerekecek herşeye.

Allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın cnm uzulmee..

Sakın Moralini Bozma..
Güzel Şeyler Düşün.. :KK34:

Dualarımız Seninle..
Allah Sağlıklı Sıhhatli Kucağına Almayı Nasip Etsin.. :nazar:

amin kızlar sağolun.buarada aç gitmeye gerek yokmuş.kan falan istemedi.ben levotron kullanıyodum
sakın bırakma devam et dedi demir ilacı vitamin levotron ve iğne verdi

Merhaba.
Kızlar bende gereksiz yere evhamlar oluşuyor.
Sanki bebeğimi kaybedecekmişim gibi benim yüzümden birşey olacakmış gibi...
İçim huzursuz oluyor...
Bir karar vermiştim. Sigarayı bırakma konusunda.
günde 1-2 max 3 içtim mesela bugün.
Ama bu vizdan azabı ve korkuyla yaşayamıyorum.
Yemin edeceğim bıraktım diye. Ondan sonra oruç gibi olacağım için artık içmem.
4. haftadayım şimdi. Sizce bir sıkıntı olmuş mudur bugüne kadar içtiklerim bebeğime birşey yapmış mıdı?
Çok üzgünüm bana bir akıl verin lüften. Ve az önce söndürdüğüm sigarada son olsun...

bir sürü yeni anne adayımız var, maaşşallah. hoşegldiniz hepiniz arkadaşlar, herkese sağlıklı sıhatli hamilelikler dilyorumm :KK16:

ben 7+1 im şimdilik herşey yolunda, idrar enfeksiyonu demişti doktor idrar kültürü yaptıdık çok şükür sonucum temiz çıktı, ama geçen hafta saşe kullandım bunun için işe yaramış gibi. tek sorunum koku mahvediyo beni arkadaşlar, mutfağa giremiyorum eşim yapıyo akşam yemeğini :KK1: koku duydugum an bitiyo benim için o gün mide bulantısından. pek bişey yiyemiyorum 2.5 kilo vermişim :44:

herkese slmmm....benim hikayem çooookk uzun daha konusacak cok zamanımız olacak nasılsa oyüzden kısaca özetlersem dondurulumuş emb.ile tüp bebekle hamileyim şuan...ocak ayında yine tüp bebek olan kızımı 13.haftanın sonunda turner send.nedeniyle doğrurmak zorunda kaldım... dğerlerim güzel yükseliyor en son dün bakıldı 242di ama daha gebeliğin çok başındayım keseyi bile görmeme çok var...

bu arada bnm can arkadasım BRNYNS bahsetti bu topikten bende koştum geldim..biz onla neler yasadık,neler paylaştık.gerçek hayatta beraber olamasakta birbirimizi çok iyi tanıyoruz...aynı zamanlarda hamile kaldık aynı zamanlarda bebeklerimizi kaybettik hepp..ve şimdi tekrar aynı anda hamile kaldık bu sefer inşallah ikimizde kucağımıza alacğz bebeklerii:))))

kuzum yaaaa ayy çok fena oldum bennnn çok çokk duygulandım :KK43:( inşlhh benim cnm arkadaşım sonunuda bu sefer getircez beraber

Merhaba.
Kızlar bende gereksiz yere evhamlar oluşuyor.
Sanki bebeğimi kaybedecekmişim gibi benim yüzümden birşey olacakmış gibi...
İçim huzursuz oluyor...
Bir karar vermiştim. Sigarayı bırakma konusunda.
günde 1-2 max 3 içtim mesela bugün.
Ama bu vizdan azabı ve korkuyla yaşayamıyorum.
Yemin edeceğim bıraktım diye. Ondan sonra oruç gibi olacağım için artık içmem.
4. haftadayım şimdi. Sizce bir sıkıntı olmuş mudur bugüne kadar içtiklerim bebeğime birşey yapmış mıdı?
Çok üzgünüm bana bir akıl verin lüften. Ve az önce söndürdüğüm sigarada son olsun...

cnm bak sigara önce sana sonrada illaki bebeğine zarar veriyo ama daha çokkk yeni olduğu için henüz korkma zaten dr.lar geneli eğer bırakamıyosanız günde 3 taneyi geçmesin diolar önceden içtiğin sigaranında hiç bi sakıncası yok bebeğe bundan sonra önemli ve hamileliğin hangi evresinde bırakırsan bırak yinede faydalı sigara içen annenin bebeği otamatikman bebek doğduğunda 250 gr. eksik doğar içmeyen annenin bebeği 250 gr fazla ayrıca doğmadan önce oluşan organları vs. ve doğduktan sonraki andan itibaren bebeğin bir sürü şeyini etkiliyo en başta kan pıhtılaşmasını sağlıyo ve bebeğe giden kan dolaşımı azalıyo bu arada bende içyorum ve azalttım inşlh bırakıcam

bir sürü yeni anne adayımız var, maaşşallah. hoşegldiniz hepiniz arkadaşlar, herkese sağlıklı sıhatli hamilelikler dilyorumm :KK16:

ben 7+1 im şimdilik herşey yolunda, idrar enfeksiyonu demişti doktor idrar kültürü yaptıdık çok şükür sonucum temiz çıktı, ama geçen hafta saşe kullandım bunun için işe yaramış gibi. tek sorunum koku mahvediyo beni arkadaşlar, mutfağa giremiyorum eşim yapıyo akşam yemeğini :KK1: koku duydugum an bitiyo benim için o gün mide bulantısından. pek bişey yiyemiyorum 2.5 kilo vermişim :44:

Bende 2 Kilo Almışım.. :KK53:
Allah Allah Ne Yedim ki Anlamadım..
Hep Meyve Yİyorum Oysa ki.. :44:

Son düzenleme:
canımm bendeki mutasyonları sormuşsun,
mthfr c677t heterezigot
pai 5g-5g
fibrinojen 455-heterezigot..
bunlar işte canım..

Canım kalp atsısları devam edıyorsa hiç korkma daha öne de söledım aynısını yasadım ben hem de litrelerce kanamam oldu
uyurken kanamayı hıssedıp uyandım yanı ben o derece
daha kalp atsıı bile başlamamıstı ustelık kanama baslaınca kese kayboldu sorna gozuktu vs vs hastanede yattım baya ama bebege
hiçbişey olmadı 28. haftaya kadar geldı ve cok cok da sağlıklıydı ben de genetık hastalık var pıhtılaşma onun yuzunden yanı baska sebepten
28. haftada kaybettım ama bu kanamayla alakası yok sakın üzülme bak ne güzel tutunmus demekkı kı hala kalbi atıyor
tedirginsin baya anlıyorum ama üzüleek olmuyo bişey ınan güven düzelicek hersey de :) ki zaten ehrsey cok güzel
duamdasın canım ben üç tane bebegımı kaybettım çok çok iyi anlıyorum senı hatta bırısını kaybettıgımı ancak muayenede anlayabıldım ne kanama
ne bişey olamdı kontrole gıtmsıtım bi baktık kalbi durmus yanı kanam illa kayıp olcak demek değil

eklıyroum canım

hayırlı olsun canım sağlkla büyüsün ınsallahh :)

canım uzan mutlaka dinlen bişeye mı zorladın acaba

bende heterozigotum faktör 5 leinden mi ne öle bişey hemde 2 çocuğum olduğu halde bunu daha yeni öğrndim 8 haftalık kalbi duran bebeğim oldu arkasından 12 haftalık normal sancı başladı ve doğum gibi oldu ve düştü bebeğim benim heterozigorttan dolayı rahimde hematom oluşuyo önce çok küçük sonra 8 cm oluyo ve rahmim kasılması yapıyo sonrada bebeği dışarı atmaya çalışıyo ayrıca benimde litrelerce kanamam oluyo ve elimin yarısı kadar her gün pıhtı düşürüyorum kansızlık vs başlıyo tabii vede ağrılar öldürüyo beni bakalım bu sfer kontrollü gidilecek keseyi salı günü görmeyi umut ediyoruz hemen pıhtılaşma için iğneye başlıycaz fraxiparin 0.4 kullanıcam bende ayrıca hergün sabahları coraspirin içiyorum inşlh hepizin bu sefer yüzü güler

cnm bak sigara önce sana sonrada illaki bebeğine zarar veriyo ama daha çokkk yeni olduğu için henüz korkma zaten dr.lar geneli eğer bırakamıyosanız günde 3 taneyi geçmesin diolar önceden içtiğin sigaranında hiç bi sakıncası yok bebeğe bundan sonra önemli ve hamileliğin hangi evresinde bırakırsan bırak yinede faydalı sigara içen annenin bebeği otamatikman bebek doğduğunda 250 gr. eksik doğar içmeyen annenin bebeği 250 gr fazla ayrıca doğmadan önce oluşan organları vs. ve doğduktan sonraki andan itibaren bebeğin bir sürü şeyini etkiliyo en başta kan pıhtılaşmasını sağlıyo ve bebeğe giden kan dolaşımı azalıyo bu arada bende içyorum ve azalttım inşlh bırakıcam

Çok teşekkür ederim cevabın için.
Bugün burada bitti bu iş. Bıraktım...
Çünkü sigara niye içilir? iyi hissedersin kendini
ama bana azap veriyor artık...

benımde yegenım var 1,5 yasında elif kızkardesımın kızı biz onla çok oyanrdık ben alırdım cevırır cevırır bırkaırıdm yere fln

oynardık ne güzel şimdi kucagıam gelmek ıstıo almıyorum eğilip sarılıyorum ııııııııhhh yapıyo ben de o zaman çok üzülüyorum ya

gecen gun kaç kere gelmek ıstedı almadım kardeısm dıo bana gel ona gıtmıo bana gelmek ıstıo bende almaınca

trip yapıo sankı gibi gelıo güldürmek ıcın bişeler yapıyorum yuz cevıro :KK70:

1,5 yasında cocuk neyın trıbını yapcak ama bana öle gelıo belkı de

Aynı benim yeğenim Canim benim ablamın kızıda 3 yasinda nasi düşkün bana oynardik aynı senin dediğin gibi şimdi almıyorum kucağıma bozuluyor ablam diyo teyzosun bebisi olcak diye ben varım ya ne gerek diyo :)) ama gecen TEYZOS bebeğine oyuncak aldık dedi alışıyor yavaş yavaş :)

kızlar ben de geldim ocak anneler yavaş yav belli oluyor herkese hayırlı olsun benim 2. geiyor ve spiralle hamile kaldım şoklardyım kızım daha 20 aylık çalışan anneyim öğretmenim çok zor artık izin kullanacağım mecburen bakalım neler olacak üzerimden şoku atlatınca düşüneceğim burada okgüzel dostluklar kurduk bz eylül annelerydik darısı ocak annelerine iyi paylaşımar

nasılsınız nası gidiyo, bende balkonda oturuorum hava alıyorum ,akşam olunca bulantım başlıyo benimde:KK43: bastırmaya çalışıyorum:)

Herkese Merhaba kızlar :KK43::KK43:

Şimdi su-ay okudum üzüldüm:KK43: Çünkü dün de ben yaşadım bunları anlatayım.En son dün öğle vakti burda bişiyler yazıştık sonra kapamıştım.Neyse bi yarım saat geçti ve ben öyle ağır bi iş yapmadığım halde kanamam oldu.Hissettim hemen bişiyler aktıgını:KK43::KK43: Lavaboya koştum kırmızı kan yani resmen hemde çok:KK43: Dr umu aradım ve hemen progestan al bi tane daha dedi istirahat et dedi.Geçmezse görüşelim dedi.Saat ö.sonra 2 ye kadar bekledim ama geçmedi.Eşimi aradım hemen geldi Hastaneye yetiştirdi.Dr umda hemen ultrasyondan baktı bebeğin kalp atışları devam ediyo ama düşük yaşıomuşum hemen serum bağladılar.Akşama kadar hastanede yattım 3 tane serum ve iğne yapıldı.Ama henüz tam geçmedi.Gnlük iğne verdi biraz önce vuruldum geldim.Sürekli yatıştayım.Korkudam ölüyorum ne olur suay içinde benim içinde dua edin :KK43::KK43: Bunu yazarken bile ağlıyorum çok kötü bişiymiş Allahım kimseye yaşatmasın ve bebeklerimizi bize bağışlasın bu mubarek günler hürmetine inş....:KK43::KK43::KK43:

canım benim nasıl korktun kimbilir? şimdi de kalbin pır pır eminim ama dua et rahatlamaya çalış, dua çok rahatlatılıyor insanı huzur veriyor ve emin ol hepimiz senin için dualar ediyor olacağız inşallah hakkında hayırlısı olur bebişin seninle kalır şimdilik aksi ihtimali düşünmeyelim dua edelim, Allah a emanet olun güzel kardeşim :KK16:

ay telefona kalkmıstım pat diye düştüm bayılıp yaa :KK53:

kendıme geldım hemen neysekı faturaya yatırmaya cıkıckatım cıkmasam mı kı karar veremedım :26:

ani kalkışlarda benimde sancım oluyor ayşe sen de telefona yetişmek için acele ettiysen başın dönmüş olabilir dikkat et canım...

ben söyledim hemen bilsinler ona göre davransınalr :KK3:

ben söylemedim bir iki kişi dışında belki bir sorun olur sonra taziyeler geçmiş olsunlar kaldıramam valla :KK50:

benımde yegenım var 1,5 yasında elif kızkardesımın kızı biz onla çok oyanrdık ben alırdım cevırır cevırır bırkaırıdm yere fln

oynardık ne güzel şimdi kucagıam gelmek ıstıo almıyorum eğilip sarılıyorum ııııııııhhh yapıyo ben de o zaman çok üzülüyorum ya

gecen gun kaç kere gelmek ıstedı almadım kardeısm dıo bana gel ona gıtmıo bana gelmek ıstıo bende almaınca

trip yapıo sankı gibi gelıo güldürmek ıcın bişeler yapıyorum yuz cevıro :KK70:

1,5 yasında cocuk neyın trıbını yapcak ama bana öle gelıo belkı de

yerim ben onu kuzu! ama anlıyorlar tatlım küçük olsalar da anlıyorlar hatta doğunca seninkini de kıskanır o şimdi paylaşamaz teyzesini :nazar:

kızlar bugün kan testinin sonucunu aldım 10000 çıkmış sonuca göre 6. haftada görünüyor zaten sat 11 nisan nasıl sonuçlar sizce

bir de öğleden sonra üst solunum yollarında yanma hissiyle ve hapşırıklarla başlayan grip soğuk algınlığı ortaya karışık hastalığım hızla ilerliyor hayırlı olsun
tuzla gargara yaptım bol sarımsak ve karabiber limonlu çorba yedim bir de boğaz pastili aldım bakalım benim gibi ota köke hemen ilaç alan bir kız hastalıklarla ilaçsız nasıl başa çıkacak?

X