2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar bu arada salatı tefriciye okuyan vars artık eksık olanalrı tamamlıcam

varsa bildirebilir mmi.....

Bir de topiğimiz için bebişler doğana kadar 500 yasın okuyalım demsıtık

onalr ne alemde kım ılglenıodu onlarla ben 12 tane okudum okumaya devam edıyorum bılgınıze..

Ayşecim 1000 tefriciye demiştim okudum canım..ama daha hiç yasin okumadım, okuyunca haberdar ederim..

Nilhans dün hcg degeri ile ilgili bilgilendime msj için cok tşkler.inan cok daha iyi hissediyorum kendimi.
birde ense kalınlıgıma baktım 0,8 mm cıkmış.bu degerde gayet iyiymiş.
down sendromunda 3 mm den fazla oluyormuş.

Son düzenleme:
kendi doktoruna gitmelisin.usg den suyunun azalıp azalmadıgını anlar.alttan bakmaya bile gerek yok.

malesefki usg yeterli değil canım sızma yeniyse alttan teşhis edilmeliymiş.ayrıca bu suyun tek nedeni amniyon sıvızı değil.mesela bende böyle bir sıkıntıyla gittiğimde enfeksiyon olduğu belirlendi.

Ayşecim 1000 tefriciye demiştim okudum canım..ama daha hiç yasin okumadım, okuyunca haberdar ederim..

canım Allah razı olsun :) artık ben bıtırdım de 2000 tane kalmsıtı okuyan varsa ondna

düşeim dedım sağol :) ben her akşam okumaya calısıyorum yasini ama bazen
,
hiç halim olmuyo :)

Herkese hayırlı cumalar.Allah dualarımızı kabul etsin

hayrılı cumaalr canım amiin..

1279718000245587_b.jpg

Jean Jile | Gebe ve Hamile Giyim Ürünleri

1315943345818336_b.jpg

http://www.ebrumaternity.com/index.php?page=product&id=1066&urun=Kot-Jile

Son düzenleme:
Ben de oda almayı planlamıyorum canım, katılıyorum sana. 3-4 yaşındayken hatta 2. bebişi yaparsak ikisine bir bişeyler bakarız belki ranza falan.. Park yatak alcam ben de ilk etapta. Tabi kaynanamın çenesinden kurtulabilrsem.:KK25: Kendisi mutlaka o ahşap karyola yı almamız konusunda ısrarcı da. Bizim de tayin riskimiz var, önce park yatak almak istiyorum. Bi süre bakim deniyim istiyorum.
Burdaki park yataktan beğendim ben de. 250 lira demişlerdi. Tek farkı üzerinde cibinlik vardı çok tatlıydı.
Bakalım kocam gelsin İzmirden bu park yatağı almak istiyorum ben de canım. Beşik olayını ise düşünmekteyim. 3-4 ay için bişeye para bağlamak ne kadar mantıklı diyorum. Bi de şimdi bizim onbin kadar borcumuz var, her ay borç ödüyoruz. Bebiş gelene kadar bitirelim di mi borçlarımızı:18:

.
aslında kısa süre için verilmez belki beşiğe ama ilk 6 ay zaten en huysuz dönemleri
bi de benim ikiz olduğu çin rahaat ederler diye düşündüm
bi de zaten mama sandalyesi almamız gerek
bu da mama sandalyesi olarak da kullanılıyor
o yüzden bi daha onu almaya da gerek yok
ilk 6 ay uyutup sonra mama sandalyesi olarak kullanılabilir
borç deme borcun alası var bizde
ayda kaç lira borç ödediğimi duysan dudağın uçuklar :KK1:

malesefki usg yeterli değil canım sızma yeniyse alttan teşhis edilmeliymiş.ayrıca bu suyun tek nedeni amniyon sıvızı değil.mesela bende böyle bir sıkıntıyla gittiğimde enfeksiyon olduğu belirlendi.

eger gelen sıvının aminiyo sıvısı oldugundan endişe ediliyorsa usg de bakmak yeterli.
amniyo sıvısında azalma yoksa zaten diger faktörler göz önüne alınır.
her doktorun görüşü farklı oluyor.benim doktorumda bu şekilde sölemişti.

selam kızlar..dün iftara kayınvalıdemı falan cagırmıtım baya yorulmuum gec uyandım.bışı sorcam gecen bı saglık dergıısınde okudum hamıleyken besın takvıyesı kullanmayın dıyordu ben elevıt kullanıyorum baska kullanan varmı?ama tum vıtamınlerı nasıl alıcaz dogal olarak dımı

besin takviyesi o değil, doğal vitanin hapları felan oluyo, ya da toz seklınde suda içilenelr... hani sporcular kas için kullanıyo vb

canım Allah razı olsun :) artık ben bıtırdım de 2000 tane kalmsıtı okuyan varsa ondna

düşeim dedım sağol :) ben her akşam okumaya calısıyorum yasini ama bazen
,
hiç halim olmuyo :)

aynen öyle canım akşamları hiç halim olmuyor..ama inş okurum

eger gelen sıvının aminiyo sıvısı oldugundan endişe ediliyorsa usg de bakmak yeterli.
amniyo sıvısında azalma yoksa zaten diger faktörler göz önüne alınır.
her doktorun görüşü farklı oluyor.benim doktorumda bu şekilde sölemişti.

evet farklı galiba.özellikle küçük gebeliklerde sızma şeklinde bir sıvı akıntısı varsa usgden anlaşılamayabilir demişti doktorum.içimiz rahat etsin diyip hastaneye almıştı takip eden arkadaşlar bilirler.bir kit veriyorlar pedin içinde renk değişikliği olup olmadığını kontrol ediyor sürekli.benim şükürki su değildi ama bu çok cidddi bir konuymuş....ne gerekiliyorsa yapılmalı.dulgere yazdım inş msjlarımı görmüştür.

Merhaba arkadaş,
Cumanız mubarek olsun inş..Sizden fikir almak istiorum.Battaniyemi daha önce eklemiştim ya tam bitmeden önce.Krem renginde yapıordum hem kız hem erkeğe gider hemde sade olur diyordum.Akşam kurdalelerini yapıordum kızım olacağını da öğrenince acaba kurdaleleri pembeye mi çevirsem dedim evde de vardı azbişiy deneyim dedim.Ekliyorum 2 şeklinide bi bakın bakalım hangisi daha güzel durur fikir verin accık bana:)
Bide kurdale üzerine organzeden hazır gül buldum onları mı yapsam diyorum yada aralarda filan.

$Fotoğraf0711.jpg $Fotoğraf0710.jpg $Fotoğraf0713.jpg

Herkese günaydın kızlar
Hayırlı cumalar...
Dualarınızda unutmayın...
fesleğen sen iyi misin, artık hiç yazmıyosun, son durumunu bilmiyoruz. sorunlar aynen devam mı, bir gelişme var mı ??
kendini üzme lüften, bebeklerimizi de düşünmek zorundayız. ben artık bişey olduğu zaman diyorum ki bebeğimin sağlığından önemli mi hayır, o zaman salla gitsin :))

ya kızlar karnı ayrıyan varmı bugün 3 kere karın ayrısından uyandım sabah arra arra devam etti şimdi bişey yok bakalım
sanki addet sancısı gibi((

ne yasağı canım, yasak kalktı demişsin ben onu merak ettim, ayrıca gecmiş olsun :))

selam kızlar..dün iftara kayınvalıdemı falan cagırmıtım baya yorulmuum gec uyandım.bışı sorcam gecen bı saglık dergıısınde okudum hamıleyken besın takvıyesı kullanmayın dıyordu ben elevıt kullanıyorum baska kullanan varmı?ama tum vıtamınlerı nasıl alıcaz dogal olarak dımı

ben de 12.haftam bittiğinden beri kullanıyorum arzucum. bi zararı olsa dr vermezdi diye düşünüyorum.alabildiğimiz vitaminleri doğal yoldan almaya devam ediyoruz zaten ama alamadıklarımız için de bir önlem bence elevit. ha içmekten cok mu zevk alıyorum. hayır. hatta her sabah kendimle mücadele ediyorum, erteliyorum :KK1: ama kacış yok içeceğiz.. bi ark demişti doğurana kadar içmiş, son bir hafta demiş dr a icmiycem artık. o da benim gibi nefret ederek içtiğinden :KK43:

bende elevit kullanıyorum canım

Merhaba arkadaş,
Cumanız mubarek olsun inş..Sizden fikir almak istiorum.Battaniyemi daha önce eklemiştim ya tam bitmeden önce.Krem renginde yapıordum hem kız hem erkeğe gider hemde sade olur diyordum.Akşam kurdalelerini yapıordum kızım olacağını da öğrenince acaba kurdaleleri pembeye mi çevirsem dedim evde de vardı azbişiy deneyim dedim.Ekliyorum 2 şeklinide bi bakın bakalım hangisi daha güzel durur fikir verin accık bana:)
Bide kurdale üzerine organzeden hazır gül buldum onları mı yapsam diyorum yada aralarda filan.

Eki Görüntüle 479087 Eki Görüntüle 479086 Eki Görüntüle 479088

bence krem olan güzel en baştaki..ben biraz sadeciyim galiba :KK1:

Merhaba arkadaş,

Eki Görüntüle 479087 Eki Görüntüle 479086 Eki Görüntüle 479088

canım aynı battaniyeden annem kardeşime örmüştü..kurdaleleri bir mavi bir pembe yapmıştık..hem kız hem erkek kullansın diye..çok hoş olmuştu..hani ikinci erkek olursa yine kullanabilirsin..bende aynı battaniyeden düşünüyorum..

kızlar bu arada herkesin cuması mübarek olsun. dualarımız kabul olsun inşallah. bebeklerimize allahım sağlık sıhhat versin, güzel yazılar yazsın. anne babalar tahtını yaparmış ama bahtını yapamazmış.. bahtları güzel olsun yarabbimm.. amiiiiiiiiinnnnnn...

kızlar bu arada herkesin cuması mübarek olsun. dualarımız kabul olsun inşallah. bebeklerimize allahım sağlık sıhhat versin, güzel yazılar yazsın. anne babalar tahtını yaparmış ama bahtını yapamazmış.. bahtları güzel olsun yarabbimm.. amiiiiiiiiinnnnnn...

aminn canım..hayırlı cumalar..

X