2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayy inşallah hepiniz sağlıklı sıhhatli bebişler getirirsiniz.....

ben de size dahil olmak isterdim ama şimdi yapsam ocağa mümkünatı yok yetişmez:))))

bu arada ay_she selam:)))))))) sen anladın kim olduğumu:)

aaa adaşım :KK52:

bak tam görümce çekiştiriyodum sen geldin kız daha güzel bi zamanlama yapamaz mıydın hayın :KK9:

işte yay şanssızlığı bir kez daha vurdu beni :KK9:

ay ben seni louselame die beklıyodum kim kocasıan aşık hatun diyorum hoşgeldin bebemm :KK9:

kızlarr yaaa ben kafayı yedi bu ara tedirginim yaaa harekette yok ya bebişte göbüşümü ölçüyorum 3 gün önce 93 tü dün akşam 96 olmuş 3cm büyümüş göbüşüm :)) sizdede böle bişi varmı ???

ayyy kuzu merak ettim seni ben insan ara ara ceee der :) en güzel takipcim benimm bitanemmm :)) afferim hemşerime bırakmamış senii ee yakında tamamen gelinimiz oluyıosun yanii :)) bayramda sinoptayım benn :))

Vayyyy bana da gel diyorlar sevdiceğin ailesi yazın orda kalıyorda.
Şimdi ortada resmi bişi yokken gitmiyim diyorum sonra ne rahat kız durumu olur falan.
Çokta merak ediyorum ama.:KK52:
Hamiş topiği diye sinop un yöresel yiyeceklerinden bahsedemiorum sen biliyorsun zaten hepsinden yidir bizim bıdığa.:KK1:

biliyosun yüz nakli bile yeni yapıldı kafa nakline çok var o zamana kadar idare ediceksiniz artık :KK9:

ayy evet ya ınsallah kışın kuytu köşelerde büyütüp yazın ce'eee dicez ınsaallaahhh :)

evet canım 21 ne kadar oğlak sonrası kova bizimki oğlak olcak ıns bakalımmm :)

ha görümce ha kaynana ikiside aynı ağacın odunu bebem :KK9: damada da o ağacın meyvesı diyebılırız ancak :KK9: :KK9:

ay okuyanda ne sanıcak ya yok valla kaynanalaar görümcelere garezim yok laf olsun diye diyom :KK70:

Tugba sen erkek tarafıysan bak ben de kız tarafı syaılırım şu durumda :KK9: :KK9: :KK9:

Yazın tam dolanıyorlar valla ortada.:KK1:
Kovalar çok yaratıcı oluyorlar. Benim yegen 19 aylık oldu.
Oyuncaklarla değilde daha cok makinelerle ilgileniyor, kurcalıyor açıyor faalan.
Dahi burcu diyorlar.:KK1:

Kaynanam iyi hoş telefnda konuştuk bi de görümce fettan geliyor.:KK52:
Tanışmadan yaftayı yapıştırmıyım gerçi.:KK1:
Valla sen benim tarafımdasın Tuğba erkek tarafı.:KK1:

biliyosun yüz nakli bile yeni yapıldı kafa nakline çok var o zamana kadar idare ediceksiniz artık :KK9:

ayy evet ya ınsallah kışın kuytu köşelerde büyütüp yazın ce'eee dicez ınsaallaahhh :)

evet canım 21 ne kadar oğlak sonrası kova bizimki oğlak olcak ıns bakalımmm :)

ha görümce ha kaynana ikiside aynı ağacın odunu bebem :KK9: damada da o ağacın meyvesı diyebılırız ancak :KK9: :KK9:

ay okuyanda ne sanıcak ya yok valla kaynanalaar görümcelere garezim yok laf olsun diye diyom :KK70:

Tugba sen erkek tarafıysan bak ben de kız tarafı syaılırım şu durumda :KK9: :KK9: :KK9:

ayşecim ben hem kız hem erkek tarıyım o sinop a bize gelin geliyo ben kırklareline onlara gelin gittim :)

aaa adaşım :KK52:

bak tam görümce çekiştiriyodum sen geldin kız daha güzel bi zamanlama yapamaz mıydın hayın :KK9:

işte yay şanssızlığı bir kez daha vurdu beni :KK9:

ay ben seni louselame die beklıyodum kim kocasıan aşık hatun diyorum hoşgeldin bebemm :KK9:

demek görümce kaynana aynı odun ha:)))))))))))) bittin kızım sen...

Vayyyy bana da gel diyorlar sevdiceğin ailesi yazın orda kalıyorda.
Şimdi ortada resmi bişi yokken gitmiyim diyorum sonra ne rahat kız durumu olur falan.
Çokta merak ediyorum ama.:KK52:
Hamiş topiği diye sinop un yöresel yiyeceklerinden bahsedemiorum sen biliyorsun zaten hepsinden yidir bizim bıdığa.:KK1:

Oyuncaklarla değilde daha cok makinelerle ilgileniyor, kurcalıyor açıyor faalan.

ayy kuzu valla ordada görüşürüz senlee bi imzayı basta :)) ayy aklımda var bişiler gitmeden annaneme sipariş vercem gittiğimde hepicini yicemm :))

kızlarr yaaa ben kafayı yedi bu ara tedirginim yaaa harekette yok ya bebişte göbüşümü ölçüyorum 3 gün önce 93 tü dün akşam 96 olmuş 3cm büyümüş göbüşüm :)) sizdede böle bişi varmı ???

ayy ben hıc ölçmüyorum gazdan flnda şişio cunku bence sen de ölçme :)

cunku genelde sabah dumduz olur akşama kadar gene şişer hep böle :)

evet cidden kovalar öyle ama o kadar tutamam içimde yavrum ya ya yay oalcak ya oğlak :KK1:

maşallahh bu aradaa ufaklığa ene bizimki de 19 aylık melojj un kı yani :) o da teknolojıye çok düşkün

dün mp3 çalarımı kulaklıgındna tutmus evın içinde koşarak sürüklüyodu :KK9: :KK9:

evet ben kız tarafıyım öhöm öhöömmm ona göreee :KK51:

Difenbafya çok üzüldüm canım. İnşallah en kısa zamanda güzel haberler alırsın. Başka bir doktora gidecek misin?

ayşecim ben hem kız hem erkek tarıyım o sinop a bize gelin geliyo ben kırklareline onlara gelin gittim :)

ooo berdel hesabı olmus o zaman sen uzkatan kız tarafı sayılırsın protokolü kaptırmam hacıı :KK9: :KK53: :KK51:

demek görümce kaynana aynı odun ha:)))))))))))) bittin kızım sen...

eheueheue :KK70: aynı toprağın şeysi anlamında cnaım mesela aynı gül fidanının çiçee deseydım

odundan almıceksın dımı ama lütfen objektıf bakalım :KK9: :KK9: :KK9:

o değilde kafam hala şeye takıldı sen telefonda bana heceleye heceleye louselame dememısmıydın yaa

o nerden gelmsı aklıma ne ıcmısım ben Allah Allah kk yı alt ust ettım yok yani iyi çıktın ortaya merak ettıydım kız :)

bu arada yenı uye oldum dememıs mıydın 760 mesajı ne zaman yazdın abbovv :KK70:

Son düzenleme:
ben söyliyim benimde kızım olucak allah izin verirse :))))) kız belirtileri kalçamdan kilo almayan ben kalçadan genişledim ğöğüslerim büyüdü dar vücütlüyüm normalde ama vücüdümda genişleme var güzelleşmeye gelince bir erkek annesinden daha çok güzelleştim hiç çirkinleşmedim.:))))))) herşeyi yiyorum tatlı tuzlu karnım yaygın gibi sivri değil böyleysen kızdır :)
)))

senin adinada cok ama cok sevindim canim darisi tüm istiyenlerin basina insallahhh.allah saglikli sihatli kucagina almayi nasip etsin canim.bende genisliyorum karnim cok yok gögüslerim hamile kaldigim günden beri hala aciyor büyüyorlar eksi cok aserdim cirkinlestim sanki aynaya bakinca güzel bulmuyorum kendimi öyle insallah hayirlisi olur canim ...

Kızlar dr.um izindeydi bugün bende büyük doğuma gittim.Çok şükür kanama odaklarım kapnmış ,Fakat bu kezde oğluşumun beyninde kistler gördüler zamanla geçebiliyormuş ama yinede amniyosentez yaptırmamı söyledi zaten ikilim bozuktu..Amniyo önerilmişti şimdi hiç kaçış yok.Kistler hakkında bilgisi olan vasa lütfen beni aydınlatsın arkadaşlar.Her hastaneye gittiğimde olumsuz bişey duymak beni çok yoruyor umarım kimsenin başına gelmez benimkide bir an önce geçer
canim senin adina cok ama cok üzüldüm cok ama cok gecmis olsun kisa zamanda sifa bulman umuduyla canim.üzülme demek kolay anliyorum seni ama kendini cok uzme tekrar gecmis olsun..

aklında başka sorunların varken kafanı şişirmek istemem fakat sen konuyu açtığın için yazıyorum....ne face de nede burda nede başka bir yerde buradaki hiç kimseyle bir sorunum yada anlaşmazlığım olamaz sadece aramızda fikir ayrılıkları olabilirki buda çok normal....kaldıki pembetoka seninle facedeki olaydan önce burada güzel paylaşımlarımız olmuştu......vede son olarak facede beni yalnış anlayan ve samimiyetime güvenmeyen sendin hatırlatırım , pardon sizmi demeliydim pembetoka hanım :)))

ben senin yazdıklarını çok doğru anladığıma inanıyorum tepkim çok yerindeydi bence
ama seninde yazdığın gibi aynı şeylerin doğruluğunu savunmayabiliriz buda normal
inan düşünmem gereken birçokşey varken bu konuyla meşgul olamam

canım biraz araştırdım ve içim rahatladı bu kistler gecıyormuş...ilerleyen haftaalra doğru kayboluyorlarmış...

Konjinental anomali adı altında Koroid Pleksus adı ile geçiyo.....Bu ksitler sağlıklı bebekelrde olustugu gibi

trizomi 18 ve 21 riski yüksek bebekelrde veya kromozom anomalisi tasıyan bebeklerde de oalbiliyormuş...

eğer amniyo yapılr ve bebekte hiçbi kromozom anomalisi çıkmazsa....bu kistlerden korkmaya gerek yokmuş..

sıkı takip edilmeliymiş ve doğuma kadar gecermiş yani sakin olc anım bir de yanlış teşhislerde olabiliyormuş...

canım kk da aynı sorunuyaşamış ama bebegını sağlıkla doğurmuş biriside mevcut hala bakmaya devam ediyorum

farklı bişey bulursam yazarım...bilgi edindiğim linkleri de ekliyorum incelersin

1.... bebegin anne karninda beyinde olusan kist
2.... Koroid Pleksus Kisti Nedir, Koroid Pleksus Kisti Ultrason Grnts
3.... Koroid pleksus kisti,koroid plexus, neden oluşur, tedavisi, belirtileri, nedenleri, tedavisi, ilaçları

Son düzenleme:
senin adinada cok ama cok sevindim canim darisi tüm istiyenlerin basina insallahhh.allah saglikli sihatli kucagina almayi nasip etsin canim.bende genisliyorum karnim cok yok gögüslerim hamile kaldigim günden beri hala aciyor büyüyorlar eksi cok aserdim cirkinlestim sanki aynaya bakinca güzel bulmuyorum kendimi öyle insallah hayirlisi olur canim ...

HAYIRLISI yazarsın artık ama kızımızda yok oğlumuzda ben hep oğlan istiyodum şimdi kızıma alıştım allah ikisinide nasip etsin hepimize

merhaba canım hayırlı olsun bir kız bebısı daha sobeledık desene cıktı saklandıgı yerden :)

Evet hayırlısı inşAllah. :) Seninde kızmış gördüm. Allah sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin hepimize.

herkese günaydın... bende aranıza yeni katıldım. hepimiz için hayırlısı olsun inşallah bebişleri sağlıkla kucaklarımıza alırız :)

Hoş geldin. :)

gunaydın
moralim cok bozuk. kızım krese basladı 3 gun oldu ama butun gece kustu sabaha kadar. sabah daha iyi gibiydi. krese gitmicem diye de agladı :KK50: ise gelmek zorunda oldugum icin bırakıp geldim. simdi kresten aradılar yine kusmus

Allah kolaylık versin. :S

eee artık sen bu konularda daha bilgilisin ilk hamileliği olanlara göre canım :KK70: doğru diosun tatlım yazıcam yazıcam unutuom :KK70: yaş 25 şimdiki kilo 69 hamile kaldığım kilo 74 boy 1,72 şehir samsun ilk bebiş cinsiyet kız...

5 kilo mu verdin??:44:

canım merak etme ama önlemini mutlaka al.geçmişte okuyabilirsin bende böyle bir sıkıntıyla kızlara yazmıştım takip edenler bilir.hastanede kaldım hatta ama bebeğin suyu değilmiş enfeksiyon varmış bende.doktor ihmal edilcek bir şey değil demişti bana benim cevaplarımı yazılarımı okursan profilde görürsün zaten.[/QUOTE

sağol canım bende sana bakmıştım ama yoktun ya çok az geldi endişelendim bi daha yok ama haftaya gidicem doktorada bakalım ne dicek

merhabalar bugün dr. a gittik ikili test sonuçlarını göstermeye Allaha şükür her şeyimiz normal. Hatta 1 hafta öne gelmişiz :)))) benim bebiş de sol tarafa yerleşmiş durumda şu an için. O kadar uğraştı yine de göremedi dr. cinsiyetini. Bizim bıdık göstermemk için elinden geleni yapıyor bugün de bağdaş kurmuştu resmen :)))
3 lü test e ihtiyaç duymadı önümüzdeki ay 4 lü test i yaptıracağız. Bu arada ben bi bahane bulup gitsem mi acaba dr. a bir ay nasıl geçecek yaaaaaa :))

Özlüyorum ben bebişimi göremeyince :))

canım işte diğer linkler hepsi güzel şeyelr söylüyo ne güzel kk da da bunun konusu var bak

paylasmıslar bebekelrı doğmus ıyılermıs canım içimiziii ferah tutuyoruuuzz :) zaten genedle bu haftaalrda

konuyomuş teşhis canım sık karşılaşılıyormuş bunalrda diğer buldugum linkler

1.... Bu bi profun sitesi Prof. Dr. Alkan Yıldırım - Koroid Pleksus Kisti
2.... Bu KK daki koroid pleksus topiği http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/249533-koroid-pleksus-kisti.html
3.... Bu aynı sorunu yaşayan bir anneın yazısı BİR ANNE DOĞDU...: Bir Koroid Pleksus Kisti Öyküsü
4.... Bu da vikipedia Koroid pleksus kisti - Vikipedi

Son düzenleme:
5 kilo mu verdin??:44:

hamile kaldıktan sonra 6 kilo verdim canım 1 ni geri aldım.. ilk üç ay hiç bişe yiyemedim ve günde beş altı kez çıkardım.. hiç bir bulantı hapı işe yaramadı.. biraz zofer bulantılarımı hafifletti işte.. doktor hastaneye yatırcaz seni bi kaç gün dedi bende ona yanaşmadım... yemek yapamadım hamile kaldığımdan beri.. eşim kayınvalidemde yiyodu beni arabayla gelip aldığı halde çoğu akşam oraya gitmeye bile mecalim olmuodu... kayınvalidem eşimle yemek yolluodu saolsun.. eşim zorla yediriodu yemezsen hastaneye yatırcam seni die tehdit ediodu gözümden yaşlar gelerek yiyodum walla... öğlenleri bile işyerinde yemiodu geliodu bana bi iki kaşık bişeler yediririm umuduyla yemek getirip evde benle yiyodu.. allahtan kendi işimiz gelip gidebilio yanıma.. inanır mısın yediğim hiç bir şey yarım saatten fazla kalmadı midemde o dönemde... şimdi iyiyim şükür.. en azından günde bir iki kez çıkarıyorum ve biraz yemek seçsem de yiyebiliorum..

X