2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar yine ben ama benim bi derdim daha var az bişey su geldi altımdan sizce nedir bu bebeğin suyu değildir demi

canım merak etme ama önlemini mutlaka al.geçmişte okuyabilirsin bende böyle bir sıkıntıyla kızlara yazmıştım takip edenler bilir.hastanede kaldım hatta ama bebeğin suyu değilmiş enfeksiyon varmış bende.doktor ihmal edilcek bir şey değil demişti bana benim cevaplarımı yazılarımı okursan profilde görürsün zaten.

ay kıyamam ben yaa.önemli birşey yoktur umarım ama genelde böyle çalışan annelerin çocukları psikolojikman hasta olabiliyorlar.komuşumuzun oğluşuda devamlı ateşlenirdi.almaya giderlerdi tam eve gelicekler çocuk turp gibi olurdu.çocuklarda haklı ama herşey onlar için.anne baba onlar için çalışıyo,çalışmak zorunda kalıyo yada..bi doktora gösterin isterseniz.vallahi içim cız etti.kıyamam ben ona

aksama goturucez doktora. insallah bir sey yoktur. bide benim kızım istahsız ve nazlı bi cocuk :KK50: kim hasta oluyosa olsun ama cocuklar olmasın cok zor...

aktarda tamamen doğal bir ürün gördüm aktar tavsiye etti
gazi üniv.bir prof bulmuş bu formülü
ekoderm ismi
içinde kakao yağı jojoba yağı buğday tohumu kayısı yağı ve badem yağı vardı sanırım
hepsi bir arada yani
aslında birleştirmeye uğraşmaktansa almayı düşünüyorum
içerisinde başka herhangi bir kimyasal yok

tüm aktarlarda satılıyo muymus? ben cok korkuyorum. kızımda surekli lierac surmustum ama 37. haftada gobegin altı catlamıstı..bunda simdiden gobek deligi cevresi kasınıyo hep.duzenli de suremiyorum lieracı

bende şu çatlak kremi olayna bir türlü karar veremedim aslında badem yağı iyi fikir ama kıyafetllere yağ bulaşıcak diye düşünüyorum ,
evde bebe yağı sürüyorum sabah akşam masajla iyice yedirip giyiniyorum ama , sanırım birkaç kez daha sürmek gerek..

araştırmalar içerisindeyim..

bu arda şu badi çok hoşuma gitti ama gereksiz pahalı buldum beyaz badinin üzerine kendim yapıcam :)

Eki Görüntüle 477906

lierac aldım hiç leke felna yapmıyo kkyafette, kokusuda yok ınternetten aldım 35lira civarında,mustela için kokuyo yazmışlardı o yuzden almadım.

sorma ya minnacık yenidoğan kıyafetleri bizim ki de sevio onları dio ki minicik bunlar, eee bunun suratı da kaşık kadar olur :) benimki 1,86 boyunda artık ben kucağında bebişi görmek için sabırsızlanıorum... diorum ilk zaman maymun gibi minicik kalır kollarında :KK70:

ay biz küçükken bi komşumuz öyleydi avcuna oturtturdu bebişi bunebiçim bebek derdik meğerse bebiş normalmiş ama babanın kucağında :)

benim abim de 186 kızkardeşim 182 ben ortada ezilmişim 163 kocamda 172 bizim bebiş bize benzerse sizi görünce dev anası gördüm diye korkacak derdim ay kızkardeşimle hep topuklu giyip gezerdim kocamı buldumda spor ayakkabının keyfine vardım şimdi de babet spor ayakkabı topukluyu unuttum

Canim ins istahin yerine gelir bende tioid hastasiyim ve tsh degerin dusmus istahsizligin ondandir buyuk ihtimal gerci doktorun daha ii bilir ama iki yildir az bucuk biseyler ogrendim :)) doktorun buyuk ihtimal ilac vericektir canim vucudunda sislik varmi ??

Allah razı olsun canım sislik yok herhalde öyle birşeyi hissetmiyorum ama az önce mukabeleden geldim oradafenalastim yatırdılar beni sabahtan beri bişey yiyemiyorum birazdanda anneme tekrar gidicem.ay Allah kimseye vermesin cok zor.doktora yarın gidicem.

Kızlar bir sorum var..
Ben hayatta hiç soğan ve sarımsak yemiyorum,sarımsağı yoğurdun içinde o da çok az olursa belki... Soğanın yeşili beyazı çiğ, pişmiş hiçbir şekilde, hayyata elıme alıp doğramadım,ust komşu pişirince bile kaçaçcak oda arıyorum.Bu arada ne tesadüf eşimde yemiyo:). Neyse sadede geliyim...
Bebeğim ek gıdaya geçince ne olacak? bi kase çorba yapıp içine arpacık soğan mı koycam? Kendimin tiksindiği bir şeyi çocuğa nasıl vercem? Vermesem olmaz ama tadına bakıp vercem ...
Hepinize çok komık, aa soğan yenmez mi, antıbıyotık vb yazcaksınız... 27yıldır her duyan bunu diyor, ama napıyım, taa dedmden gelme annem dayılarım ve son ben olur inşallah... Kokusuna hiç tahammulum yok zaaten:KK43:(Ben soğan yuznden çok çektım her yemekte var,mısafırlıkte ayy bılseydık sana ayrı yapardık, azcık koydum bişi olmaz vb denmesınden bıktım,, Dışarda eşimle kaşarlı pide ve iskenderden başka bişi yiyemiyoruz,her şeyde var:KK43: Ama bebğim bu zorlukları yaşamamalı ama nasıl???

canım iştahsızlık ve istememe bende de var ama şu .27 olan değer .35 ve 4.2 arası biliyorum benimde 10 cu haftalarda tsh .o9 du doktor takip edelim diye endokrine yolladı yada iç hastalıklarına ve hamilelikte diğer ikisi normal tsh düşük olması normalmiş ama diğer ikiside düşük olursa veya tsh ın yüksekliği sorun ayda 1takip ediliyor benim buhafta .32 çıktı düzelsede yine düşük ama buseferki bayan da hamileydi normal budeğer dedi bide ben hamilelik öncesi guatr için çıkmıştım odeğerlerde elimizde olduğu için ozamanki değerlerim çok güzel çıkmıştı ona da dayanıp normal deniliyor 1ay sonra yine ölçülecek eğer t3 ve t4 normal çıkarsa bi sorun olmaz hap yazmam dedi seninde aynı benim gibi takip verdilermi vermedi normal dediysede korkma

Canım. Daha dün sonucu aldım bugun gidecektim doktor yarım gün çalışıp çıkmış yarın gidicem ama benim istahsizligin öyle böyle değil aynı derecede halsizligimde öyle.bende Allah'tan hamile kalmadan baktirmistimnormaldi hersey seninkine benzer bı durum herhalde.

ay biz küçükken bi komşumuz öyleydi avcuna oturtturdu bebişi bunebiçim bebek derdik meğerse bebiş normalmiş ama babanın kucağında :)

benim abim de 186 kızkardeşim 182 ben ortada ezilmişim 163 kocamda 172 bizim bebiş bize benzerse sizi görünce dev anası gördüm diye korkacak derdim ay kızkardeşimle hep topuklu giyip gezerdim kocamı buldumda spor ayakkabının keyfine vardım şimdi de babet spor ayakkabı topukluyu unuttum

çok güldüm dev anası hee :KK70: oğlun olursa dayıya çeker inşallah maşallah onda da boy varmış :) halası var mı bebişinin belki ona çeker :KK70: kız halaya oğlan dayıya derler :KK70:

ben 172 yim eşim 186... 14 cm var aramızda bende yaz kış hep topuklu giyerim bu yaza babetler aldım ama kısa hissediom eşimin yanında :KK70: o da dalga geçio aşkım sen küçüldün die :KK70: diorum bebek doğsun topuklulara dönim görcen sen :KK70: bizde de ben 172 küçük kız kardeşim 175 ortanca kız kardeşim de 163 o da kızıo anneme ben nie halama çektim bu kızları uzun doğurdun die :KK70: sanki kadının suçu var :KK70: bakalım ortanca teyzeye çekmezse bizim kızımız da uzun olur herhalde ama yine de ilk zaman kaşık kadar kalcak babasının kucağında hep o günleri merak ediorum şimdiden :)

canım sadece iğneyle çzigilerin sütüdnen dıekrek gıdıosn kolay zevklı bısı yaparsan tarif ederım :)

evet cervevelri öyle değerlendırmek çok güzel olur ayy bende cok fotograf cekerım yaa :)

canım eşin öle diosa bi kulak ver bı taned eo bulsun bakalım....eşim doktrlarıma hıc karısmadı ama
bu son gitiğimiz doktora cok guvendıgını söledıkçe benım de ıcım rahatlıo ben de çok guvenıyorum cunku :)

Bende ole dusundum canim bakalim aklinda bi doktor vr onun yani teyzesinin kiz o doktorda dogum yapti takti kafayi ona o doktorunda o kadar cok hastasi varki randevu almak istediginde ta 3 4 hafta sonraya veriyo simdiki doktorum ablamin doktoru o memnun kaldigi icin bende gittim memnunumda ama her doktora giisimizde esim beni strese sokuyo yarin onun istedigi doktordan randevu aliyim bari bide onudeneyelim

canım doktorundan sen memnun olduktan sonra eşine laf düşmez bence.. ama illaki de deiştirelim die tutturursa araştır bi doktor.. bi süre ikisine birlikte git baktın memnun kalmadın kendi doktorunu bırakmamış olursun..

Aynen canim bmde aynisini diyorum bn memnunum sanane diyorum bide bu ablamin doktoru cok memnun kalmisti sezeryan olmak zorunda kaldi ama dogum yaptiginin ertesi gunu korse giyip ayga kalmisti ii bi dokor yani gata dan gelmis buraya esimin sevmemesinin nedeni doktorum cok konusmayi sevmiyo ulturasonla bakarken soru soruldugu zaman cvp vermez direk odakli sagligi cok ii gelisimi cok guZel der olcumlerini soyler bi sorun yok der ama esim dk basi sagligi iimi diye soruyo doktor ii dedgi halde bidaha soruyo adamda cvp vermiyo neymis sevmemis doktoru bu ay onun dedigi doktorada gidicem bakalim gonlu olsun

Kizlar bisey sorcam esim suan ki doktorumu sevmiyo ici atmiyomus bu doktora ama ben memnunum esim baska doktora gidelim diyo kafam karisti tamam onun istedigi doktora gidiyim ama hamileligimn ortasinda baska bi doktor fikrine alisamadim bana bi akil verirmisiniz
bende tavsyeler üzerine bir doktora gidiyordum ama kadın çok yoğunluktan pekte fazla ilgilenmedi,birazda evime ve iş yerime yakın diye tercih etmiştim ama eşim hep doktoru sevmediğinden bahsetti, sonra dikkat ettim burada herkesin doktoru bir sürü şeyle söyleyip,önerilerde bulunuyor ve eşime haklısın sanırım dedim ve burada tuğbanın tavsiyesi ile başka doktora gittik ve eşime hak verdim..şimdiki doktor çok daha ilgili ve açıklayıcı davranıyor..
aktarda tamamen doğal bir ürün gördüm aktar tavsiye etti
gazi üniv.bir prof bulmuş bu formülü
ekoderm ismi
içinde kakao yağı jojoba yağı buğday tohumu kayısı yağı ve badem yağı vardı sanırım
hepsi bir arada yani
aslında birleştirmeye uğraşmaktansa almayı düşünüyorum
içerisinde başka herhangi bir kimyasal yok
aktara bakmakta fayda var ,ben kremi iş yerinde,bu tarz yağları evde kullanmaya karar verdim..hem krem hem böylesini alıcam,umarım uğraşılarım sonucu yinede çatlamam :)
lierac aldım hiç leke felna yapmıyo kkyafette, kokusuda yok ınternetten aldım 35lira civarında,mustela için kokuyo yazmışlardı o yuzden almadım.

35 tl ucuzmuş, mustela için gramajı iki katı diye okudum o yüzden hesaplı diyorlar fakat nette baktım fiyatı 60 tl civarı..enteresan..hangi siteden aldın canım bende netten alıcam bana yazabilir misin ?

canım doktorundan sen memnun olduktan sonra eşine laf düşmez bence.. ama illaki de deiştirelim die tutturursa araştır bi doktor.. bi süre ikisine birlikte git baktın memnun kalmadın kendi doktorunu bırakmamış olursun..

Aynen canim bmde aynisini diyorum bn memnunum sanane diyorum bide bu ablamin doktoru cok memnun kalmisti sezeryan olmak zorunda kaldi ama dogum yaptiginin ertesi gunu korse giyip ayga kalmisti ii bi dokor yani gata dan gelmis buraya esimin sevmemesinin nedeni doktorum cok konusmayi sevmiyo ulturasonla bakarken soru soruldugu zaman cvp vermez direk odakli sagligi cok ii gelisimi cok guZel der olcumlerini soyler bi sorun yok der ama esim dk basi sagligi iimi diye soruyo doktor ii dedgi halde bidaha soruyo adamda cvp vermiyo neymis sevmemis doktoru bu ay onun dedigi doktorada gidicem bakalim gonlu olsun

biz internetten bir sürü şeyler öğrenebiliyoruz,bazıları yalnış bazıları doğru..en azından az çok fikir sahibiyiz ama internete girme olanağımız olmayadabilirdi ki çoğu kişinin yok,
bence doktorların daha açıklayıcı olmaları gerek..az ,öz konuşan doktorları mantıklı bulmuyorum ben hiç..:KK20:

bende tavsyeler üzerine bir doktora gidiyordum ama kadın çok yoğunluktan pekte fazla ilgilenmedi,birazda evime ve iş yerime yakın diye tercih etmiştim ama eşim hep doktoru sevmediğinden bahsetti, sonra dikkat ettim burada herkesin doktoru bir sürü şeyle söyleyip,önerilerde bulunuyor ve eşime haklısın sanırım dedim ve burada tuğbanın tavsiyesi ile başka doktora gittik ve eşime hak verdim..şimdiki doktor çok daha ilgili ve açıklayıcı davranıyor..

Anladim canim bende bu ay esimin istedigi dojtora gitmeye karar verdim evet o dokorun methini cok duydum ama cok kalabalik hastalari cok fazla bi randevu istiyosun 3-4 hafta sonra veriyo o yuzden cok istemiyodum ama bakalim artik ondan memnun kalmazsak kendi doktoruma devam ederim

aktara bakmakta fayda var ,ben kremi iş yerinde,bu tarz yağları evde kullanmaya karar verdim..hem krem hem böylesini alıcam,umarım uğraşılarım sonucu yinede çatlamam :)

35 tl ucuzmuş, mustela için gramajı iki katı diye okudum o yüzden hesaplı diyorlar fakat nette baktım fiyatı 60 tl civarı..enteresan..hangi siteden aldın canım bende netten alıcam bana yazabilir misin ?

böle düşünmene sevindim :) bu arada yarın için randevu aldım bakalım neler olucak içimde bi korku var umarım herşey yolundadır :)

tüm aktarlarda satılıyo muymus? ben cok korkuyorum. kızımda surekli lierac surmustum ama 37. haftada gobegin altı catlamıstı..bunda simdiden gobek deligi cevresi kasınıyo hep.duzenli de suremiyorum lieracı

ben krem almayı düşünmüyorum
içerisindeki maddeleri tam olarak bilmiyoruz
ama bunda hepsi yazıyor hiç kimyasal yok yağların karışımı sadece
o yüzden benim hoşuma gitti
yağları tek tek karıştırmaktansa karışmış halini almak istedim
fiyatı da 30 tl
netten de satışı var ekoderm çatlak kremi diye ararsanız çıkar karşınıza

kızlar 29 mayıs hastanesi( istanbul) Mine hanım a giden varmı? nasıl bir doktordur. yorumlarınızı bekliyorum

Kızlar bir sorum var..
Ben hayatta hiç soğan ve sarımsak yemiyorum,sarımsağı yoğurdun içinde o da çok az olursa belki... Soğanın yeşili beyazı çiğ, pişmiş hiçbir şekilde, hayyata elıme alıp doğramadım,ust komşu pişirince bile kaçaçcak oda arıyorum.Bu arada ne tesadüf eşimde yemiyo:). Neyse sadede geliyim...
Bebeğim ek gıdaya geçince ne olacak? bi kase çorba yapıp içine arpacık soğan mı koycam? Kendimin tiksindiği bir şeyi çocuğa nasıl vercem? Vermesem olmaz ama tadına bakıp vercem ...
Hepinize çok komık, aa soğan yenmez mi, antıbıyotık vb yazcaksınız... 27yıldır her duyan bunu diyor, ama napıyım, taa dedmden gelme annem dayılarım ve son ben olur inşallah... Kokusuna hiç tahammulum yok zaaten:KK43:(Ben soğan yuznden çok çektım her yemekte var,mısafırlıkte ayy bılseydık sana ayrı yapardık, azcık koydum bişi olmaz vb denmesınden bıktım,, Dışarda eşimle kaşarlı pide ve iskenderden başka bişi yiyemiyoruz,her şeyde var:KK43: Ama bebğim bu zorlukları yaşamamalı ama nasıl???

Canım belkı bebgınde sevmez :) doğrayıp buzluga atarsan kokusu gider çorbalarıda pişerlken içine atı atıverırısın

olmaz mı o zaman bı gelsınde ınsallah :)

Bende ole dusundum canim bakalim aklinda bi doktor vr onun yani teyzesinin kiz o doktorda dogum yapti takti kafayi ona o doktorunda o kadar cok hastasi varki randevu almak istediginde ta 3 4 hafta sonraya veriyo simdiki doktorum ablamin doktoru o memnun kaldigi icin bende gittim memnunumda ama her doktora giisimizde esim beni strese sokuyo yarin onun istedigi doktordan randevu aliyim bari bide onudeneyelim

tabıı canım yanı oncelıkle senın tahatın önemlı dr konusunda am eşinin de ebebgı ve sizin iyiliğinizi istiyo
onun goruslerı de önemlı tabıı denemekten zarragelemz... :)

Tuğbaaaaaaaa:KK3::KK3::KK54:
Bıdığınızlaa nabıyorsunuzz bakalımm sizz??:KK52:
İnşaallah herşey yolundadır canımmm dualarım bıdığınla ve seninle.:KK54::KK16:

eneeemmmm pucaa nappiosn kız :)

X