2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ınsallah canım yaa canım zaten doktor solemeseydı hıc kullanmazdım kullanalı 5ay oldu ama cok sukur kıst falan olusmadı zaten tak dedı artık ılacı falan da kullanmıcam

igne yapılıp uyuşturuluyor dikiş atılırken.sen agrı acı hissetmiyorsun ama oranın dikildigini düşünmek bile cok kötü hissetmeni saglıyor.

Hayır hayır canım yani tahmin ettigin kadar kötü değil benim doktorum nakış yapar gibi iğneyi yukarı doğru çekerek dikiyordu benimde o anda gulesim geldi beni görünce herkes gülmeye başladı kız sen daha yeni dogum yaptın dediler bu ne neşe yani hissetmiyorsunuz zaten bebegin oradan çıkmasından sonra acayip bı rahatlama bı huzur doluyor insanın ici.herzaman söylerim normal dogum dediğin yarım günlük bişey(hersey normal gidiyorsa tabi)sonrasında cok fazla ağrın olmuyor mesela sezeryanda dogum sonrası daha meşakkatli oluyor.Allah herkese bir avazda doğumlar nasip etsin.

ınsallah canım yaa canım zaten doktor solemeseydı hıc kullanmazdım kullanalı 5ay oldu ama cok sukur kıst falan olusmadı zaten tak dedı artık ılacı falan da kullanmıcam

Canım incir kurunu yaparsan icine mutlaka havuç da at, ben havucsuz yapmistim, yumurtalar çatlamadan iyice büyümüş, bu sefer kanama yaptı ilaç kullanmak zorunda kaldım. Sonra tekrar yaptığımda havuçla yaptım bı sıkıntı olmadı. Bir de yapacaksan once soğanı, sonra inciri yap. Klomeni zaten daha fazla da kullandirmazlar herhalde iğneye geçersin ama umarım gerek kalmadan bebisin olur.

canım erkeğin üreme sorunalrını anlamak kadınınkını anlamaktan daha ksıa zaman alır cunku erkekde sperm anomalisi var mı
diye bakılır yoksa gecılrı kadında olay daha karısık oldugu ıcın erkeğe önce bakılması zaman kazandırrı

ayrıca sunu söyleyım esınde varıkosel veya sperm bozuklugu varsa bu hamıle kalamazsın anlamıan gelmez
hamıle kalırsın fakat erken haftaalrda düşer yani ve bi sebepte bulunamaz
...sende de tabıı kı sorunalr oalbilir ama sana o kadar ugrasılıcagıan önce eşine bakılması daha kolay bı yol

klomen kullandıgına göre yumurtlama sorun yasıyosun sanırım çatlatma iğnesi de kullanıo musun ?
inşallah en kısa zamanda sonuc alırsınız ama tavsıyem bir de eşine baktırın
bu benım 4. gebelıgım 11 hafta 28 hafta 5 hafta kayıplarım var bızden dahı ıstedı dr ama o ay hamıle kaldım
kolaycada hamıle kalıyorum cok sukur ama bu da bı ıhtımal oldugu ıcın bakılamsı zaman kazandırır altı sütü bi sperm verıcek baska bişi yok :)

ohh cok sukur canım merak ettık valla habersiz bırakma bizi :)

canım hatırlıyosan aynı seyı ben de yasmasıtım daha once buraya da yazmıstım doktorlar bazen özensizce ölçebılıoalr
bebegın normal pozisyonunu almasını beklemerli lazım ama onalr bebek kıvrılmısken bile ölçüoalr o zmana sonuc yanlıs cıkıyo
inan kı bunu ben 2 kere yasadım sen gene de doktoruna söle düzgün ölçsün de ki hıca hoca zolruk cıakrma bizim kzıalr var onalrı
topalrsam sonuclarına karısmam deee

Katılıyorum sana Canim kesin benim psikolojim esime gecmis durumda alinganliginda bu kadarı yani

iyi ki hamıle kalmıoalr he yoska nazlarındna gecılmezdi :) eşim kırkyılın bası ayakalrını üşütür karnı agrır
sanırsın ölüm döşeğinde Allah korusun bi kere regl ağrısı ceksen utanrısın sunu söylemeye derım ben de ahhh ahh
kimse bılmıyo hallerımızı

ıkınıyorsun ve bebiş geliyor:)) ay inşallah oyle bi seferde olur:))) ççok güzel yazmışsın valla...

tontrikin dediği doğru canım cidden ıkınıyosun ve cıkıyo çok güzel bişey bunun ıcın sezeryan ıstemıom ıste

eheueheu valla haklısın canım sıradan bı agda yaptırırken bile bisürü risk var oan bakarsan.... :) nasıl olunca kendını iyi
hissediceksen onus ec kımseye takılma bazıları sen sezeryanıs ecersen normal doğum yapmısları yuceltıcekler fln sallama
boşver en önemlisi annenın nası hıssettiği nası rahat olacagı :)

ayrıca normal doğum sonrası cinsle organın sarkması diye bişey yok öle olsa kımse 2. yapmazdı ya da yapamazdı dıyelım
adam yanasmayacagındna dolayı demekkı topluyo 7-8. bile doğuranalr var dımı heh o zaman no problem :)
bi de kızkardesımın çok güzel bi lafı var en güzel doğum kontrol yöntemı cocuk yapmak cunku bı tanee bebegın olunca
ıkıncıyı yapmaya fırsatın olmuyo diyo eheueue

adam oğlunun mutlu aile yuvasını düşünüo haklı söled eiçi rahat etsın kzı da doğuyo de su serp canım eheueheue

canım bılgılerın eksık yazmıstım eklememıstım ama görmedın sanırırm neyse eksık meksık ekledım hayırlı oslun :)

Son düzenleme:

valla benim eşim o kadar poposunun rahatına düşkünki anlatamam tek cocuk ondan mı ne ben mi hamileyim o mu doğuştan hamile bilmiyorum.bi ara düşük tehlikem vardı tutturmuş tatıle gıdelım ya yasakladı doktor dıyorum asma yaprağı mı bu hemen düşsün dıyo.hamile kalmadan önce ılacla korunuyordum emzırırken sen koruncaksın dıyorum hayatımızı felç etme içersin hap bişi olmaz bebişe babası mutlu olunca o da olur dıyo..:)[/QUOTE]

ay kızlar ne alemsiniz yada kocalarınız bi alem yaa ne güldürdünüz beni he....

kızlar oraya doğumda sonra nasıl dikiş atıyolar ya acımıyo mu incecik bi yapı sonuçta:26:
ay ben evliliğimizin ilk ayında vajinismusla uğraşmıştım da şimdi böyle şeylerden korkuyorum hala

ay canım sorma bende biraz mücadele verdim vajinusmusla çok korkyrum normal doğumdan alttan muayeneden dikiş falan of napcaz allah yardımcımız olsun

bu sabah oldu canım ama oruc oldugumuz ıcın aksamı beklıcez ınsallh catlamaylada ılgılı bı sıkıntı yoktur

o şeffafımsı akıntı var ya o mucizevi birşey, döllenmedeki zincirin bir halkası :) spermlerin daha uzun kalmasını sağlıyor rahimde.. siz yasak kalkınca hemen deneyin bence uygun zaman.. hayırlı haberlerini bekliyoruz, hayırlısı hakkınızda.

ben yanlış duyum almışım demek ki.. cünkü ağrı eşiği düşük ve normal doğum yapmak isteyen biri olarak normal epidurale sıcak bakıyordum.. söylediklerin icimi rahatlattı.. doğum ile ilgili dr umuzla konuşacaz tabi doğum yaklaşınca ondan da bilgi alıcam. ama şu da beni rahatsız ediyor ; dr un son anda doğuma dahil olması. yani ebeler herşeyi yapıyor, son anda dr geliyor.. umarım benim dr um böyle yapmaz..

ayşee sen bu hamileliğinde çok turşu yedinmi yada turşu aşerdinmi salatalık turşusu :)

pardon canım strese sokmam istemedim tabiki sadece doktoruna güveniyorsan sorun yok.benimde etrafımda çok var epidural olan ben sadece öyle duydum.

çok şükür canım be ya..meraktan öldük buralarda..çok çok geçmiş olsun..herşeyin yolunda olduğuna sevindim..kendine dikkat et..

kızlar bebek sepeti araken buldum bayıldım bi bakın bakalım siz ne düşünüceksiniz baya orjinal olmuşlar
BebishBox Bebek hediyeleri - Giyilebilir Bebek buketleri, kekleri, sepetleri - %100 pamuklu bebek giysileri

çok orjinal geçekten çok beğendim..

bilgilendirme için sağol..Allah hakkımızda hayırlsıını versin..

ayşee sen bu hamileliğinde çok turşu yedinmi yada turşu aşerdinmi salatalık turşusu :)

canım evet ya sorma 2 hafta önce aşerdim sımdı de ara ara aklıama gelıo tursuuu die ama

bı kavanoz tek basıam yedım biraz ara verıcem ödem fln yapmasın :)

bi de gecen gun lımon sıkıcaktım salataya ayy eelrım ttıredı resmen dayanamdım nası yedım lımonu

ama yıycekler tam berlılemıo sanırırm ya gecen hamılelıgımde de bebgım kzıdı o zmaand alımonu canım cekıoıdu yıyodum ama

tuzlu seler cekıodu canhım ve tatlı gorunce mıdem kalkıodu...ama bu sefer öle olmadı en basından beri tatlı cektı canım

ama onun yanında vişne suyu lımonata tursu da cektı :)

tontrıkcımm gecen hamılelıgımde bunları çalışmöıstım ve doğumda ısıme yaramsıtı zaten ama açılmam da iyiydi

yıne de hem doktor ıcın hem anne ıcın rahat oluyo bilinçli oluyosun en azından iyi ki paylasmıssın du alıştırma yapaım

ben yanlış duyum almışım demek ki.. cünkü ağrı eşiği düşük ve normal doğum yapmak isteyen biri olarak normal epidurale sıcak bakıyordum.. söylediklerin icimi rahatlattı.. doğum ile ilgili dr umuzla konuşacaz tabi doğum yaklaşınca ondan da bilgi alıcam. ama şu da beni rahatsız ediyor ; dr un son anda doğuma dahil olması. yani ebeler herşeyi yapıyor, son anda dr geliyor.. umarım benim dr um böyle yapmaz..[/QUOTE]

Evet canım maalesef nerdeyse son anda geliyor doktor bende gicik olmuştum.yabancilarin elinde kalmış gibi hissettim kendimi doktoru görünce rahatladım kapıdan girince eşarbını açıp yukarı doğru bağladı hani temizlik falan yaparken baglariz ya oradada bi hoşuma gitti gulesim geldi kollari sıvadı girişti :)))))ay kiZlar daa fazla konusturmayin beni anılarım debreşti:)))))heeyt gidi günler .

aldım cnm randevumu cumartesi 9 da gidicem herşey yolundadır inşallah :)) cnm bazen cihazlarda gün değişebiliyo eger çarşamba gittiğinde büyüme oranı normalse problem yok :)) benim satla bebek uyumlu diil 2 hafta var aramızda o önden gidiyo ona kalsa 19 haftalık olucaktık ama geç döllenme olmuş o yuzden çok kafaya takma cnm gelişimi önemli

ebeler acılmanı kontrol ederler.9 cm acılman oldugunda seni ıkındırırlar.bebek göründügündede doktor gelir.

sonucta seni doktorun dogurtacak,kesini ve dikişinide doktorun yapacak
yani cok sorun etme onu da.

Evet canım maalesef nerdeyse son anda geliyor doktor bende gicik olmuştum.yabancilarin elinde kalmış gibi hissettim kendimi doktoru görünce rahatladım kapıdan girince eşarbını açıp yukarı doğru bağladı hani temizlik falan yaparken baglariz ya oradada bi hoşuma gitti gulesim geldi kollari sıvadı girişti :)))))ay kiZlar daa fazla konusturmayin beni anılarım debreşti:)))))heeyt gidi günler .[/QUOTE]

peki doğumun nasıldı, zor mu kolay mı ?? detay ver biraz :)

çok çok geçmiş olsun.allah bidaha yaşatmasın.

o hikayeler hiç bitmezki.ona bakarsan herşeyin riski var nırmal doğumun narkozun vs vs.
bende epiduralle sezeryan oldum.bunuda öyle yapıcam nasipse.çok rahat geçmişti.resmen bebeğimi çıkarttıklarını herşeyi hissediyosun.ama acı yok.o ilk ağlamasına şahit oluyosun.sezeryan olacaklara tavsiyem boşu boşuna bayılmayın.bebeğinizin doğuşuna şahit olun:)

çok çok geçmiş olsun.allah bidaha yaşatmasın.

o hikayeler hiç bitmezki.ona bakarsan herşeyin riski var nırmal doğumun narkozun vs vs.
bende epiduralle sezeryan oldum.bunuda öyle yapıcam nasipse.çok rahat geçmişti.resmen bebeğimi çıkarttıklarını herşeyi hissediyosun.ama acı yok.o ilk ağlamasına şahit oluyosun.sezeryan olacaklara tavsiyem boşu boşuna bayılmayın.bebeğinizin doğuşuna şahit olun:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…