2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar markafoniden aldığım ciciler geldi çok güzeller yumuşacık kumaşları.diğer topiğe yüklemeye çalıştım olmuyor.dijitalle çektm fotolarını sanırım büyük geliyor olmuoyr yüklenmiyor.sinir oldum

kızlar markafoniden aldığım ciciler geldi çok güzeller yumuşacık kumaşları.diğer topiğe yüklemeye çalıştım olmuyor.dijitalle çektm fotolarını sanırım büyük geliyor olmuoyr yüklenmiyor.sinir oldum

hadi bakalım güle güle kullan annesi iyi günlerde inş..

fotografı paint te aç, ordan boyutunu küçült o zaman oluyor geçen bende de öyle omuştu.Bu arada hangi markadan aldın?

fotografı paint te aç, ordan boyutunu küçült o zaman oluyor geçen bende de öyle omuştu.Bu arada hangi markadan aldın?

canım markafoniden aldım crazy baby dden aldım.dünde yine markafonide baby jemde havlu,battaniye,birde önlük aldım.onlarda haftayagelecek onlarıda yüklerim.

canım evet ya sorma :KK70: 2 hafta önce aşerdim sımdı de ara ara aklıama gelıo tursuuu die ama

bı kavanoz tek basıam yedım biraz ara verıcem ödem fln yapmasın :)

bi de gecen gun lımon sıkıcaktım salataya ayy eelrım ttıredı resmen dayanamdım nası yedım lımonu :KK9:

ama yıycekler tam berlılemıo sanırırm ya gecen hamılelıgımde de bebgım kzıdı o zmaand alımonu canım cekıoıdu yıyodum ama

tuzlu seler cekıodu canhım ve tatlı gorunce mıdem kalkıodu...ama bu sefer öle olmadı en basından beri tatlı cektı canım

ama onun yanında vişne suyu lımonata tursu da cektı :)

doğru ya herkes öle söylüyo yediklerimiz c,nsiyeti nasıl belirlesin ki zaten saçma ya :)):KK51:

Ya canım önceden öyle zamanlarımızda oluyordu tamam uzatma desemde illa uzatır strese sokardı.Ve o gün veya sonraki gün konuşmazdık.Ama hamile oldugumu anlar anlamaz konuştum kendisiyle hamilelik sürecinde bebeğe bişiy yansıtmayalım die.Ne olursa olsun alttan alalım birbirimizi die.Galiba dün ben özür dilerim hatalım deyince belki onunda aklına geldi ve konuyu kapattı.Keşke hep böle olsalar yada olsak:)

Sultancım çok geçmiş olsun tekrardan.Merakla yazmanı bekliorduk.Şükür bebeğinde iyiymiş.Diğer sorunuda umarım hemencik atlatırsın.Acil şifalar canım....

canım çook teşekkür ederim allah doğumda tekrar hastane yüzünü göstersin arada evde oluyum.hastane çoook kötü çünkü.

Canım ya iyi olmana çokkk sevindim Allah beterinden saklasın hiç belirti hissetmedinmi su gelmesi dışında?Hani başımıza gelirse temkinli olalım:)

hiç belirtisi yok canım akıntının az kıvamlı şeffaf veya beyaz olması gerekirken.böyle su gibi renksiz ve değişik bir kokusu var.

cok gecmiş olsun sultan, bir daha yaşamazsın umarım, hiç birimiz yaşamayalım tabi ki.. ikinizin de iyi olmasına sevindim.. :)

sağol canım amin kimselere yaşatmasın.ne sıkıntılar var ...hastanede yatınca daha iyi anlıyorsun.

o
izini yok galiba canım işte sen al randevunu..bende hiç anlamadım cihazın günleri yalnış hesaplama olasılığı var mıdır acaba..bilemedim ki SAT ı yakaladık diye sevinirken yine mi uğraşıcam poff..

ne çok uğraşmışsınız canım,inşallah tez zamanda müjdeli haberi alırsınız ,bu kez sağlıcakla gelir dünyaya..
bnmde ploraktinim yüksekti doktor olmaz şimdi dedi bizde olmad diye koyverdik süpriz yaptı bize :)

:KK70: :KK70: :KK70: ne güldüm yaaa...

canım çok geçmiş olsun geçmişten eklentiden okudum sonucu..inşallah bundan sonra korkutmasın Rabbim..

sağol canım amin.

Sultan senden güzel haber aldığımıza çook sevindim.Şükür bebeğin ve sen iyiymişsin.Benim de son zamanlarda tüm belirtilerim neredeyse yok denecek kadar azaldı.Akıntım bile çok çok azaldı.Umarım kötü birşey yoktur diyerek 10Ağustos randevumuzu bekl
yorum.Kendini ve bebeğini koru canım.Bol bol dinlen.Geçmiş gitmiş olsun inşallah.

sağol canım.amin.gebelik haftası ilerlediği için belirtilerin azalmıştır benim de göğüslerim bile daha az acıyor.senin bulantın olmamıştı diye hatırlıyorum zaten.bende 10nunda tekrar gidicem.sende çook iyi bak bebişine ve kendine.

canım erkeğin üreme sorunalrını anlamak kadınınkını anlamaktan daha ksıa zaman alır cunku erkekde sperm anomalisi var mı
diye bakılır yoksa gecılrı kadında olay daha karısık oldugu ıcın erkeğe önce bakılması zaman kazandırrı

adam oğlunun mutlu aile yuvasını düşünüo haklı söled eiçi rahat etsın kzı da doğuyo de su serp canım eheueheue :KK70:

sağol canım.merek etmişsiniz ama napim hemşire ablalar bilgisayar getirmediler :)ya çevremdeki herkesin oğlan olacak.adam sünetini okumasını geçti kız derdinde.bende şu 5 ayı atlatayım derdindeyim.bırak tasalansın dursun.

çok şükür canım be ya..meraktan öldük buralarda..çok çok geçmiş olsun..herşeyin yolunda olduğuna sevindim..kendine dikkat et..

çok sağol canım.ancak haber verebildim.ama hayırlı haberle döndüm allahtan.

çok orjinal geçekten çok beğendim..

bilgilendirme için sağol..Allah hakkımızda hayırlsıını versin..

çok çok geçmiş olsun.allah bidaha yaşatmasın.
amin canım.allah hiçkimselere yaşatmasın.taki doğuma kadar hastanede yatırmasın.

yaaa inşallah karışmamıştır biraz karışık yazdım sanki.atladığım msj yoktur inşallah.

ayrıca evet medilifen makineleri gerçekten çok güzel ben bugüne kadar hep orada kontrole gittim.bebek daha çok küçükken çok net bir şekilde görüyrduk herseyini ki 12.haftada emin bir şekilde cinsiyeti öğrendik.ne dersin belki aynı gün orada doğumda oluruz:)))

Canım evet dısarıdan doktor gibi değil. ama gercekten işinin ehli :) sen gittiğinde sizin çok metinizi duyduk de. ben dedim böyle hoşuna gitti :) çokta mutavazi ama.

ah canım ne güzel olur. sen büyükçekmecede nerde oturuyorsun? ben mimarobadayım.

çok çok geçmiş olsun.allah bidaha yaşatmasın.

o hikayeler hiç bitmezki.ona bakarsan herşeyin riski var nırmal doğumun narkozun vs vs.
bende epiduralle sezeryan oldum.bunuda öyle yapıcam nasipse.çok rahat geçmişti.resmen bebeğimi çıkarttıklarını herşeyi hissediyosun.ama acı yok.o ilk ağlamasına şahit oluyosun.sezeryan olacaklara tavsiyem boşu boşuna bayılmayın.bebeğinizin doğuşuna şahit olun:)

benim kizim zorunlu sezeryanla dunyaya geldi her seyi de gordum. artik eskisi gibi degil ki..spinal ya da epidural olunca bayilmiyorsunuz dogdugu ani goruyorsunuz

Merhaba herkesee:KK3::KK3::KK3::KK3:

Yahu ne güzel sürekli birileri ve paylaşımlar var okuyamıyorum bile :) bi bakıyorum akşamdan sabaha ya da sabahtan akşama kadar 5-10 sayfa yazılmış:KK1: herkes iyidir inşallah, cicileri paylaşmaya başlamışsınız ama ben daha bişiy almadım daha doğrusu görümcelerimden hem kız hem erkek kıyafeti eşyası oyuncağı falan birçok şey var zaten halihazırda, ee daha cinsiyeti de öğrenemedik o yüzden beklemedeyiz :KK31::KK31:

bir de bir şey sorucam benim özellikle sol göğsümde inanılmaz bir yanma sızlama var ama dıştan değil içten taa uca kadar. ritmik oluyor olduğu zaman, süt kanalları mı gelişiyor acaba onun gibi bir şeyden kaynaklanıyor galiba, var mı başka yaşayan?

ayrıca kendimi bile tanıyamayacak derecede --2 dakika sonra pişman olmak suretiyle-- inanılmaz sinir atakları geçiriyorum, öyle basit şeylere bağırıp çağırıp öyle sinirleniyorum ki resmen sinir krizi gibi oluyor ve karnım başta olmak üzere her yerim kasılıyor. bebeğe bir zararı olur mu acaba...:26:bir de alışkanlık olur mu bu doğumdan sonra hele ki lohusalıkta da artıp sonra kalıcı olur mu :KK25::KK25:

Kızlar epidural, spinal, sezaryen derken, aslında son aylarda boool bol yazışcağımız konuları gündeme getirmişiniz, çok güzel olmuş. :KK76:
Valla ben normalde ağrı eşiği çok düşük biriydim ama bu çocuk planlarım başlayınca bi cengaverlik geldi, neler neler yaptım kendimi aşcak şekilde. Aslında 9 ay telkin yöntemiyle, herhangi bir sıkıntı olmazsa da, normal doğum yapmayı denemek istiyorum, ama beni bilen bikaç arkadaşım var. Sağolsunlar baya destek oluyolar, sen normal doğuramazsın, ilk sancıda beni sezaryene alın dersin diyolar. :26:
Sinirim bozuluyo, moralim bozuluyo doğal olarak. O yüzden hep epidurali düşünüyodum, bebek normal olursa tabi. Ama işte epidural da uzayınca sezaryene döndürme ihtimalleri yüksek oluyomuş, doğum ilerlemiyo diye. Bana azcık moral verin, gaz verin, bi el atın ne bilim:KK23::KK23::18::KK43:

Yahu ne güzel sürekli birileri ve paylaşımlar var okuyamıyorum bile :) bi bakıyorum akşamdan sabaha ya da sabahtan akşama kadar 5-10 sayfa yazılmış:KK1: herkes iyidir inşallah, cicileri paylaşmaya başlamışsınız ama ben daha bişiy almadım daha doğrusu görümcelerimden hem kız hem erkek kıyafeti eşyası oyuncağı falan birçok şey var zaten halihazırda, ee daha cinsiyeti de öğrenemedik o yüzden beklemedeyiz :KK31::KK31:

bir de bir şey sorucam benim özellikle sol göğsümde inanılmaz bir yanma sızlama var ama dıştan değil içten taa uca kadar. ritmik oluyor olduğu zaman, süt kanalları mı gelişiyor acaba onun gibi bir şeyden kaynaklanıyor galiba, var mı başka yaşayan?

ayrıca kendimi bile tanıyamayacak derecede --2 dakika sonra pişman olmak suretiyle-- inanılmaz sinir atakları geçiriyorum, öyle basit şeylere bağırıp çağırıp öyle sinirleniyorum ki resmen sinir krizi gibi oluyor ve karnım başta olmak üzere her yerim kasılıyor. bebeğe bir zararı olur mu acaba...:26:bir de alışkanlık olur mu bu doğumdan sonra hele ki lohusalıkta da artıp sonra kalıcı olur mu :KK25::KK25:

ya sorma bende de var o sinir bugün kadının biriyle kavga ettim ..

ya sorma bende de var o sinir bugün kadının biriyle kavga ettim ..

Merhaba kızlar benim gibi sürekli bel ağrısı çeken varmı yaa. bide okadaar yatışıma -dikkat ediyorum sabah uyanıyorumki gene karnımın üstüne yatmışım.ben nasıl karnımın üstüne dönmeden uyuyabilecem ya kafayı yedim bebişko büyüdükçe yamyassı olacak bee peeff

Merhaba kızlar benim gibi sürekli bel ağrısı çeken varmı yaa. bide okadaar yatışıma -dikkat ediyorum sabah uyanıyorumki gene karnımın üstüne yatmışım.ben nasıl karnımın üstüne dönmeden uyuyabilecem ya kafayı yedim bebişko büyüdükçe yamyassı olacak bee peeff

bende öyle canım yaaa.soluma yatıyorum bi uyanıyorum bebiş ezilmiş.doktor çok kötü dedi çare bulmak zorundasın dedi :KK43:

benimde canım belim ağrıyor..:KK43: iyi dinlenirsem geçiyor ama.

kızlarr iyi geceler

sana da ii geceler canım..

slm kızlar benden başka kimse yok gorünüyor :)

been varım canım :)

Kızlar epidural, spinal, sezaryen derken, aslında son aylarda boool bol yazışcağımız konuları gündeme getirmişiniz, çok güzel olmuş. :KK76:
Valla ben normalde ağrı eşiği çok düşük biriydim ama bu çocuk planlarım başlayınca bi cengaverlik geldi, neler neler yaptım kendimi aşcak şekilde. Aslında 9 ay telkin yöntemiyle, herhangi bir sıkıntı olmazsa da, normal doğum yapmayı denemek istiyorum, ama beni bilen bikaç arkadaşım var. Sağolsunlar baya destek oluyolar, sen normal doğuramazsın, ilk sancıda beni sezaryene alın dersin diyolar. :26:
Sinirim bozuluyo, moralim bozuluyo doğal olarak. O yüzden hep epidurali düşünüyodum, bebek normal olursa tabi. Ama işte epidural da uzayınca sezaryene döndürme ihtimalleri yüksek oluyomuş, doğum ilerlemiyo diye. Bana azcık moral verin, gaz verin, bi el atın ne bilim:KK23::KK23::18::KK43:

Ben gaz vereyim.
Arkadaslarina kulak asma sen, yillarca her ay adet sancisi ceken, bebegi 9 ay karninda tasiyan o bebegi kendisi dogurabilir. Biyolojik olarak buna programliyiz sonucta, vucut nasil sanci cekecegini, nasil ikinacagini biliyor. Bin turlu memeli hayvan var, yattiklari yerde doguruyorlar kendi kendilerine, bizde ebeler doktorlar hastaneler var, yalniz da degiliz. Hayvanlari birak, soyle dusun: Binlerce yildir milyarlarca kadin sancisini cekip cocugunu dogurmus, sen niye yapamayasin? Korkutucu dogum hikayelerini dinleme, yok bilmemkac saat bagirdim yok soyle terslik oldu boyle oldu diyen hikayeleri es gec. Pozitif dogum hikayeleri diye arat, onlari oku. Benim okudugum dogal dogum hikayelerinde anneler o dogum aninda hissettiklerini yaziyorlar, buyuk bir rahatlama, buyuk bir mutluluk oluyormus (dogum aninda salgilanan hormonlar yuzunden herhalde!). Sezaryende bunu hissetmen mumkun degil. Senin secimin, doktorunun yonlendirmesiyle secimi sen yapacaksin tabii ki ama secimini yersiz korkular yuzunden yapma. Yapabilirsin, guclu ol :))

kızlar 13 haftalığım karın ağrım var 4 gündür ve tam rahim kısmında seyirme oluyor çok korkuyorum bebeğe bişey mi oldu diye utanmasam steteskop alıp hergün kalp atışına bakıcam.karın ağrısına doktor rahim büyüyor dedi ama ben hala pimpirikleniyorum.bide hurma yiyorum o mu yaptı acaba.hamilelikde cok ıyımıs dıye duydum günde 2 tane yıyorum

cnm hurma bendede karnımda sancı yapıyor.hurma iyi birşey ama rahmin kasılmasına neden oluyormuş.benimde vajinamda sancılar var bu aralar belki sizdede oluyordur ama doktorum rahmin genişliyor.oyüzden dedi.sonra burda açılan başka bi konu üzerindende okuyunca rahatladım.için rahat olsun ama 1 tane ye istersen.ben arada yiyiyoruma artık 2 günde 1 falan

:KK16: kısmetse ocak 25 ve sonrası dedi doktorumuz.şuan 13+2 günlük hamişim..önümüzdeki cumartesi cinsiyet için tarih verdi doktorumuz.nasıl kızım olsun istiyorum ama hAyırlısı neyse rabbim onu versin inş.sağlıklı sıhhatli evletlar diliyorum sizlerede.ikli test sonucumuz iyi çıktı şükür.umarım bundan sonrasıda problemmsiz geçer..bazı arkadasların tarama testlerinin iyi çıkmadığını okudum ,inanın okadar içim acıdı annelik duygusu başka.daha doğmadan kıyamıyor insan:KK43:küçücük onlar daha çok geçmiş olsun test sonuçları kötü çıkan arkadaşlara.ama korkmayın.bir tanıdığımızın başına geldi bu durum.Allahtan amniyosentez olayı var artık.okadar kokmuşlardıki ama sonuçları daha sonra temiz çıkmıştı.içinizi ferah tutun arkadaşlar.. ben her ultrasonda bebeğimin kıpır kıpır hallerini görünce ağlamamak için zor tutuyorum kendimi.:nazar:rabbim olmayan herkese versin inşallah..olanada sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin.çok güzel duygular bunlar..

X