2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Merhaba,
Kendi Doktorum Senelik İzinde Bende Başka Bir Yere Gittim..

Doktor Dedi ki Gayet Sağlıklı Gebelik,
Bebeğin Suyu Yeterli,
Kalp Atışları İyi..
Fakat Bu Ayakta Duruyor, Ayaklar Aşağıda Kafa Mide de Dedi..
Sürekli Oynadığı İçin Ölçerken Zorluk Çekti..

Tövbe Tövbeee Ölçemiyorum Yahu Bu Çok Oynak Dedi.. :KK53:
Mesela Bu Doktorda Cinsiyetini Sorduğumda;
Çok Küçük Evladım, Ancak 10 Gün Sonra 16. Haftaya Gireceksin O Zaman Gösterirse Söylerim Dedi..

Şu Cinsiyet Kesinleşsin Yoksa Meraktan Öleceğim.. :KK1:

Son düzenleme:
KiZlar nasılsiniz benim biraz moralim bozuk bı kac gündür stresliyim ins bebeğim çok etkilenmiyodur:KK50:

niye noldu ki? stres yapmamaya çalış! sonuçta senin herşeyinden etkilenir bebişin. mutlu olmaya bak. bebiş insana çok büyük bi hayat sevinci veriyo!

niye noldu ki? stres yapmamaya çalış! sonuçta senin herşeyinden etkilenir bebişin. mutlu olmaya bak. bebiş insana çok büyük bi hayat sevinci veriyo!

Canim hiç sorma bı kac gün önce esim görümcemin yanına izmire gitti gitmeden önceki gün baya baya tartıştık ama ole bı tartışmalı beni hiç dinlemeden yargıladı tansiyonum 16 ya çıktı babamin arabasida bendeydi ben gözüne bu kadar batiyosam gidiyorum dedim gittim ben annemlere gidince babam esime tel açtı hamile kızımı bırakmıcaktin beni hayal kırıklığına uğrattık diye nese biz ertesi gün esimle arayı düzelttik kayınpederimi aramış esim baba böle böle oldu git konus yanlış anlaşılmasın kübranın gitmesi demiş Kayinbabam babama tel acmış ağzına geleni saymış ertesi gün bana tel açtı sen nasi benim oğluma tavır yapıp babanın arabasini kullanırsın iki gündür oğlum orda burnundan getirdin zehir gibi diye bende dedimki ben trip yapiosam kocama yapiorum bu sizi niye ilgilendiriyor dedim yok neymiş annem benim evliliğime karışıyormuş bir buçuk yıldır ben hep boyleymisim fln filan yıkıldım resmen en çok düşündüğüm Bebeim annem ve bab bunları hak etmediler sonu nolcak bilmiyorum:KK5:

Son düzenleme:
Ole tabi Canim inan suan sadece Bebeim için güçlü olmaya çalışıyorum

Yalnız değilsin. Hamile kaldığımdan beri ciddi sıkıntılarla baş etmeye çalışıyorum (gebelikle alakası yok)
O kadar sıkıntıdayım ki içsel olarak anlatamam sana...
Ama iki kişiyiz bir bedende... Onu üzmeye hakkım yok desem de bazen irademi kaybediyorum.
Yine de Allah sıkıntılarımızı bitmiş eylesin.

stres stres stres...

şööyle bir ayaklarımı uzatıp kitabımı alsam elime. bir okusam bir uyusam...
ama nerdeeee yarına yetişecek raporun daha 2. sayfasındayım.
kızım olursa okutmıcam, gitsin köyde inek beslesin ne güzel hayat ohh bee, doğal hayat mis gibi hava, gökyüzü yıldızlar konu komşu sohbet muhabbet.
hayat mı bu bizimki çalış çalış eşşek gibi.

Yalnız değilsin. Hamile kaldığımdan beri ciddi sıkıntılarla baş etmeye çalışıyorum (gebelikle alakası yok)
O kadar sıkıntıdayım ki içsel olarak anlatamam sana...
Ama iki kişiyiz bir bedende... Onu üzmeye hakkım yok desem de bazen irademi kaybediyorum.
Yine de Allah sıkıntılarımızı bitmiş eylesin.

Âmin Canim gercekten bu durumlar çok zor iste sadece esimle mutlu ve huzurlu olmak ama anladım ki bu zamana kadar ne tartismamız olduysa Kayinbabam fiseklemis esimi yazık ediyo banda oğlunda :KK43:(

Canim hiç sorma bı kac gün önce esim görümcemin yanına izmire gitti gitmeden önceki gün baya baya tartıştık ama ole bı tartışmalı beni hiç dinlemeden yargıladı tansiyonum 16 ya çıktı babamin arabasida bendeydi ben gözüne bu kadar batiyosam gidiyorum dedim gittim ben annemlere gidince babam esime tel açtı hamile kızımı bırakmıcaktin beni hayal kırıklığına uğrattık diye nese biz ertesi gün esimle arayı düzelttik kayınpederimi aramış esim baba böle böle oldu git konus yanlış anlaşılmasın kübranın gitmesi demiş Kayinbabam babama tel acmış ağzına geleni saymış ertesi gün bana tel açtı sen nasi benim oğluma tavır yapıp babanın arabasini kullanırsın iki gündür oğlum orda burnundan getirdin zehir gibi diye bende dedimki ben trip yapiosam kocama yapiorum bu sizi niye ilgilendiriyor dedim yok neymiş annem benim evliliğime karışıyormuş bir buçuk yıldır ben hep boyleymisim fln filan yıkıldım resmen en çok düşündüğüm Bebeim annem ve bab bunları hak etmediler sonu nolcak bilmiyorum:KK5:

Ah çok üzüldüm ya:2:
Sen aranda tripleşiyosun falan da iki gün sonra unutup tekrar barışıp koklaşıyosun ve belki de bidaha hatırlamıyosun o olayı.
Ama aileler duyunca olay böyle oluyo işte. Onlar asla unutmuyolar ve olay küçükken halledilebilecekken işin içinden çıkılmıcak bi hal alıyo. Bence biraz süre verin canım. Aileler de yatışır o arada. Gerçi onun ailesinde celallenme durumu da. Ne bilim o sürede eşin de anlatır, o an sinirle ikimiz de öyle hareket ettik diye. Onlar da onu dinleyip sakinleşirler falan. Ama işte söylenen sözler unutulmuyo, seni anlayabiliyorum o noktada. Hem de hiç hak etmediğin sözleri duyunca sinir oluyor insan. Boşver aileler düzelsin de sen zaten gitceksin az bi süre birlikte olcaksın. Hem bak bebiş gelsin, herkes nasıl değişcek. Benim görümcemin kayınvaldesiyle arası çok kötüydü. Gelinini hırsız yerine koydu, oturttukları evden çıkın dedi, görüşmedi. Ha o da hak etmişti o ayrı da. Çok kötülerdi iki sene görüşmediler. Bi torun geldi, ohooo tüm sorunlar gitti.Aileler görüşemeye başladı, bebek için bir dolu hediye aldılar, ev bile aldılar düşün. Şimdi gelinlerinden iyisi yok:KK1: Tabi kaynana da stratejik burdaki, içten yapmıo ama olsun. dıştan da olsa yapıyo bi şekilde. Sen de boşver herşeyi canım. Bebeğine bak, kendi keyfine bak. Müzik aç dinle, tv aç izle. Ne bilim yürüyüş yap, bolbol seratonin salgıla. Bence ikinize de iyi gelecektir. Yoksa Allah korusun senin yüzünden bebişine bişey olursa sonra unutamazsın. O yüzden mutlu olmaya bak. Dinleme başkalarını. Eşine de söyle bu süreçte en azından bana kötü bişeyler söylemesin kimse de.

Âmin Canim gercekten bu durumlar çok zor iste sadece esimle mutlu ve huzurlu olmak ama anladım ki bu zamana kadar ne tartismamız olduysa Kayinbabam fiseklemis esimi yazık ediyo banda oğlunda :KK43:(

Bırakmıyorlar. Eşinle mutlu bir yuva kurup oturmanı hazmedemiyorlar mı desem kıskanıyorlar mı desem ne desem onu da bilmiyorum ama... Bırakmıyorlar...
İnşallah kötülük düşünenlerin ayaklarına dolansın. Daha ne diyeyim...
Bende çok üzgünüm gerçekten...

Ben de sırf o yüzden oğlum olsun istemiyorum.Ben kuzucuğumu el bebek gül bebek büyütücem sonra elin kızı gelip alıp gidicek:KK43: Tabi kızıda elin oğlu alıp gidiyo ama en azından istediğin zaman arayıp sorarsın gidip gelirsin annen niye arayıp duruyo hergün (eşimin annesi bazen günde 7 kez arar:) haftasonu cok erken aramadığı sürece sorun yok benim için kendimden bahsetmiyorum yani:)))artık senin bi ailen olduğunu kabullenmeli gibi sözlere maruz kalmaz kızım. Şaka bi yana sağlıklı olsunda kız erkek gercekten farketmez.

evet canım ya aynen ben de öle demiştim eşime kızım olsa kolay verıırm de oğlanı veremem elin cadalozuna dedim
ben de kızımı veremem elin herifine benım yavruma nası davrancka kımbılır dio :KK70: oğlanı verırım problem diil dio :KK70:
ya iş yerını temzıleyen bı abla var 3 kızı vardı sanırrım dıyo kı kızları el alcak gidicek oğlan oslaydı gene bi tane dıo
dedim hiçtebile...sen oğlanı yıllarca yoğur pişir öğret hoop baska kadın gelsın 2 gunde kendı düzenıne alıştırsın dünyayı kadınalr yönetiyo dedim.
dediğin gibi eşinini annesi hergun arasa hergun arıo olr ama sen annenle hergun konussan kadın muhabbeti denir kımsneın gozune batmaz :KK1:

yine de hepsi zor yaa kayınvalıdem ne ağlamıştı bizim nikahta hıc dayanamam ya özler o da oğluşunu yaa ah ayşe inanamıyorumm baba mı
olcak şimdi benım oğlum diyo ya kıyamam kı ben bu kadınaaa...biz de öle olcaz bi gun ınsallahh

en güzeli Allah hayırlı evlatalr versin hayırlı gelinelr damatlar versinnn

KiZlar nasılsiniz benim biraz moralim bozuk bı kac gündür stresliyim ins bebeğim çok etkilenmiyodur:KK50:

hamdoslun canım hayırdır neyın var ?

Merhaba,
Kendi Doktorum Senelik İzinde Bende Başka Bir Yere Gittim..

Doktor Dedi ki Gayet Sağlıklı Gebelik,
Bebeğin Suyu Yeterli,
Kalp Atışları İyi..
Fakat Bu Ayakta Duruyor, Ayaklar Aşağıda Kafa Mide de Dedi..
Sürekli Oynadığı İçin Ölçerken Zorluk Çekti..

Tövbe Tövbeee Ölçemiyorum Yahu Bu Çok Oynak Dedi.. :KK53:
Mesela Bu Doktorda Cinsiyetini Sorduğumda;
Çok Küçük Evladım, Ancak 10 Gün Sonra 16. Haftaya Gireceksin O Zaman Gösterirse Söylerim Dedi..

Şu Cinsiyet Kesinleşsin Yoksa Meraktan Öleceğim.. :KK1:

maşallah sübhnallah

İçerde canı sıkılyosa demekkı bebısınn :) :) :)

gecen gebelıgımde ıkılı testte görmustum bende öyle sıkılmsı kı artık demekkı

göbek krodonunu elinde sallıyodu :KK1:

Ah çok üzüldüm ya:2:
Sen aranda tripleşiyosun falan da iki gün sonra unutup tekrar barışıp koklaşıyosun ve belki de bidaha hatırlamıyosun o olayı.
Ama aileler duyunca olay böyle oluyo işte. Onlar asla unutmuyolar ve olay küçükken halledilebilecekken işin içinden çıkılmıcak bi hal alıyo. Bence biraz süre verin canım. Aileler de yatışır o arada. Gerçi onun ailesinde celallenme durumu da. Ne bilim o sürede eşin de anlatır, o an sinirle ikimiz de öyle hareket ettik diye. Onlar da onu dinleyip sakinleşirler falan. Ama işte söylenen sözler unutulmuyo, seni anlayabiliyorum o noktada. Hem de hiç hak etmediğin sözleri duyunca sinir oluyor insan. Boşver aileler düzelsin de sen zaten gitceksin az bi süre birlikte olcaksın. Hem bak bebiş gelsin, herkes nasıl değişcek. Benim görümcemin kayınvaldesiyle arası çok kötüydü. Gelinini hırsız yerine koydu, oturttukları evden çıkın dedi, görüşmedi. Ha o da hak etmişti o ayrı da. Çok kötülerdi iki sene görüşmediler. Bi torun geldi, ohooo tüm sorunlar gitti.Aileler görüşemeye başladı, bebek için bir dolu hediye aldılar, ev bile aldılar düşün. Şimdi gelinlerinden iyisi yok:KK1: Tabi kaynana da stratejik burdaki, içten yapmıo ama olsun. dıştan da olsa yapıyo bi şekilde. Sen de boşver herşeyi canım. Bebeğine bak, kendi keyfine bak. Müzik aç dinle, tv aç izle. Ne bilim yürüyüş yap, bolbol seratonin salgıla. Bence ikinize de iyi gelecektir. Yoksa Allah korusun senin yüzünden bebişine bişey olursa sonra unutamazsın. O yüzden mutlu olmaya bak. Dinleme başkalarını. Eşine de söyle bu süreçte en azından bana kötü bişeyler söylemesin kimse de.
Valla çok saol Canim konuşmak çok ii geliyo insana esim gelcek bugun evime geldim bende ama annemi evde hasta bıraktım kayınpederimin söylediklerinden sonra hastalandı Canim bide benim sole bı sorunum var esim babasını çok dinler zannetmiyorum ki benim karım o diip arkamda dururmu o yüzden korkuyorum :KK43:(

Valla çok saol Canim konuşmak çok ii geliyo insana esim gelcek bugun evime geldim bende ama annemi evde hasta bıraktım kayınpederimin söylediklerinden sonra hastalandı Canim bide benim sole bı sorunum var esim babasını çok dinler zannetmiyorum ki benim karım o diip arkamda dururmu o yüzden korkuyorum :KK43:(

Bizim arkamızda da Allah var...
Hem bak ne diyorum bütün insanlar tek başına ama bizler çiftiz. Yavrularımız bizimle yalnız değiliz.
Ağlatacaksın bak şimdi beni. Korkma hiçbir şeyden...
Seni çok iyi anlıyorum.

Bırakmıyorlar. Eşinle mutlu bir yuva kurup oturmanı hazmedemiyorlar mı desem kıskanıyorlar mı desem ne desem onu da bilmiyorum ama... Bırakmıyorlar...
İnşallah kötülük düşünenlerin ayaklarına dolansın. Daha ne diyeyim...
Bende çok üzgünüm gerçekten...

Âmin Canim âmin kayınpederim arkada uç tane daha evladı olduğunu unutuyor ne diim Allah ıslah etsin ins Canim :KK43:(

sdtiveee sen mi gelsın canımmm :)

canım çok üzülmüşsün keşke olmasaydı

eşin sana haksız yere bagırmıs olabilir sen haklı oalbilirsin ama
sen kayınpederin aradıgında eşime trip yaptım bundan size ne demıssın rahatsız olmussun bu durumdan eşinle
tartışmışken babasının arayıp sana kzımasından ,

ama senın babanda eşini aramış hatta olaya önce senın baban dahıl olmuş
kayınpederının yaptıgını önce senın baban yapmış...bu gibi durumalrda aileleri olaya katmamak en iyisi
sonra siz barısıcaksınız ama baban eşine sen kayınpederine kayınpederin sana düşman kızgın küs olucaksınzı
karı koca yorganın altıan girdimi konsuur aglar barısır biter baskları olaya dahıl oldumu büyür de büyür anne baba unutamaz cunku
evladına yapılanları....

ayrıca evden kendi rızasıyla sen gıtmıssın adam senı nası tutsun öle her olayda gidiyorum demek var mı azcık
da senın sahıp cıkman gerekmezmıydı yanlış anlama ben seni incitmek için söylemıyorum bunları
ama ınsan bazen kendı yaptıgı hataları goremeyebılıyor
şu anda hamıleısn sinirli veya huysuz olabilrisin ve karsındakının alttan almasını beklıyosundur ama bu her zaman olmayabilir

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar..

ben bir dün gelmedim topiğe neler konuşulmuş neler..hızınıza yetişemedim..oku oku bitmedi geçmiş..paylaştıklarınız çok güzel..bayıldımm..Rabbim bebeklerimize kavuşup bir an evvel cicilerini giydirmeyi cümlemize nasip etsin..sağlık sorunu yaşayan arkadaşlara acil şifalar diliyorum..havalar çok sıcak dikkat etmek gerekiyor arkadaşlar..bol bol sıvı tüketmek lazım..yiyip içemeyen arkadaşlar üzülmeyin asıl bu zamandan sonra beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor bebeklerimiz için..kendinize bişeyler yemek için zorlamayın..ne istiyorsanız onu yiyin..inanın zamanla herşeyi yer içer oluyorsunuzz..ailevi problemleri olan arkadaşlar umarım herşey yoluna girer ve düzelir sakın kendinizi üzmeyin..inanın kimse için üzülmeye yıpranmaya değmez..ilk planda bebeklerimiz var..Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin hepimizee...

kizlar nasilsiniz biraz 5te kontrolum var yaklasik 2saat sonra bebegimi gorcem cok ozledim merak ediyorum insaallah iyidir

sdtiveee sen mi gelsın canımmm :)

canım çok üzülmüşsün keşke olmasaydı

eşin sana haksız yere bagırmıs olabilir sen haklı oalbilirsin ama
sen kayınpederin aradıgında eşime trip yaptım bundan size ne demıssın rahatsız olmussun bu durumdan eşinle
tartışmışken babasının arayıp sana kzımasından ,

ama senın babanda eşini aramış hatta olaya önce senın baban dahıl olmuş
kayınpederının yaptıgını önce senın baban yapmış...bu gibi durumalrda aileleri olaya katmamak en iyisi
sonra siz barısıcaksınız ama baban eşine sen kayınpederine kayınpederin sana düşman kızgın küs olucaksınzı
karı koca yorganın altıan girdimi konsuur aglar barısır biter baskları olaya dahıl oldumu büyür de büyür anne baba unutamaz cunku
evladına yapılanları....

ayrıca evden kendi rızasıyla sen gıtmıssın adam senı nası tutsun öle her olayda gidiyorum demek var mı azcık
da senın sahıp cıkman gerekmezmıydı yanlış anlama ben seni incitmek için söylemıyorum bunları
ama ınsan bazen kendı yaptıgı hataları goremeyebılıyor
şu anda hamıleısn sinirli veya huysuz olabilrisin ve karsındakının alttan almasını beklıyosundur ama bu her zaman olmayabilir
Yok Canim neden inciniyim ben kendimi aklamiyorum evet sucluyum belki gitmemeliyim ama ben 1 yıllık evliyim ve 5 ayda nisanli kaldık o kadar çok tartışma suçlama olduki bana ve aileme karsı kayınpederim bana bı keresinde Dediki benim oğlum erkek doversede yeridir dedi bunu dediğimde daha 2 aylık evliydim bu zamana kadar esimle o kadar tartıştık ki eskisi gibi gülmüyorum bile hep esim naparsa yapsın onu sevdiğim için sabrettim oda bana hep sen sole sen bölesin tarzı yargılarda bulundu bu da son damla oldu benim ve ailem için :KK43:(

Bizim arkamızda da Allah var...
Hem bak ne diyorum bütün insanlar tek başına ama bizler çiftiz. Yavrularımız bizimle yalnız değiliz.
Ağlatacaksın bak şimdi beni. Korkma hiçbir şeyden...
Seni çok iyi anlıyorum.

Allah hakkimizda herseyin hayırlısını versin Canim ne diim ins bı gün benide anlarlar suan zaten hersey Bebeim için için Allah yardımcımız olsun

X