2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
evdeki tartışmaların evin içinde kalması düşüncesindeyim
birde tartışmaya şahit olsa bile aileler karışmayacakkk......
ben evliliğimin ilk dönemleri saflığımdan ötürü eşimin ailesine çoğu basit şeyi bile anlatırdım ama sonra gerçek yüzlerini gördüm
ve şimdi sır küpüyüm....
benim evimde eşimin işte olduğu bir gün kayınvaldem ve kayınpederimi misafir ettim
saçma bir konudan dolayı kayınpederim önüme gelip ayakta bana el kol yaparak konuşmaya başladı
aileme laf söylemek istediki açtım ağzımııı
oğlumu alıp götürmekle bile tehtid etti
adama ne hakaretler ettim,sen kimsin ki oğlumu alıcaksın bile dedim:KK70:
eşim ailesinin sorunlu olduğunu bildiği için bana hiç cvp.verme konuşsun dursun desede dayanamadım ogün
tel.açtım eşime ben gidiyorum dedim eşim babasına tel.de evden git desede adam gitmiyorum dedi
babam geldi arka çıktı bana, kayınpederim sinirlenip evden gitti
ama 1 hafta sonra ailemi arayıp özürdiledi ve bendende
bazı erkek aileleri için konuşuyorum ki cidden çocuklarını paylaşmakta zorluk çekiyorlar
özl.anneler.........
şmdi konuşuyoruz kayınpedrimle ama okadar mesafeliyim ki
kayınvaldeme en son hafta sonu dayanamayıp 2.bebeğimde sık boğaz etmeyinde kendi bildiğim gibi büyüteyim
çocuk benim çocuğum dedim ve kendimle gurur duydum:KK70:DDD
çünkü hep içinde kalıp üzülen bendim
ne doluymuşum bende
canım tartışsanızda eşinle kimseye belli etme
çok mutlu bunlar deyip dahada çatlasınlar.....

aynen katılıyorum sana. ben de yeni evli sayılırım. henüz söyleyemedikleri içinde patlayıp kendi kendini yiyenlerdenim. ama zorr tutuyorum kendimi. hakikaten insanlar ne çok seviyo birilerinin hayatına burnunu sokmayı. ilk zamanlar ben de yaptım aynı aptallığı en ufak sorunumu paylaştım. başıma kalkmadılar ama çok gereksiz yorumlar yapıp ucunu bana dokundurdular hep. söylediğim anlattığım herşeyle ilgili yorum yapma karar verme hakkını buldular kendilerinde. ben de şimdi assla anlatmıyorum hiçbirşey. görmek bile istemiyorum valla ne yalan söliyeyim. garip bir duygu.

ben evliliğimin ilk dönemleri saflığımdan ötürü eşimin ailesine çoğu basit şeyi bile anlatırdım ama sonra gerçek yüzlerini gördüm
ve şimdi sır küpüyüm....
benim evimde eşimin işte olduğu bir gün kayınvaldem ve kayınpederimi misafir ettim
saçma bir konudan dolayı kayınpederim önüme gelip ayakta bana el kol yaparak konuşmaya başladı
eşim ailesinin sorunlu olduğunu bildiği için bana hiç cvp.verme konuşsun dursun desede dayanamadım ogün
tel.açtım eşime ben gidiyorum dedim eşim babasına tel.de evden git desede adam gitmiyorum dedi
bazı erkek aileleri için konuşuyorum ki cidden çocuklarını paylaşmakta zorluk çekiyorlar
özl.anneler.........
kayınvaldeme en son hafta sonu dayanamayıp 2.bebeğimde sık boğaz etmeyinde kendi bildiğim gibi büyüteyim
ne doluymuşum bende

aynen katılıyorum sana. ben de yeni evli sayılırım. henüz söyleyemedikleri içinde patlayıp kendi kendini yiyenlerdenim. ama zorr tutuyorum kendimi. hakikaten insanlar ne çok seviyo birilerinin hayatına burnunu sokmayı. ilk zamanlar ben de yaptım aynı aptallığı en ufak sorunumu paylaştım. başıma kalkmadılar ama çok gereksiz yorumlar yapıp ucunu bana dokundurdular hep. söylediğim anlattığım herşeyle ilgili yorum yapma karar verme hakkını buldular kendilerinde. ben de şimdi assla anlatmıyorum hiçbirşey. görmek bile istemiyorum valla ne yalan söliyeyim. garip bir duygu.
Aynen Canim bide ben aynı apartmanda oturuyorum hayırlısı olsun valla ilk baslarda çok cahillik ermişim bundan sonra ağzımdan laf çıkmaz bitti yani
Akıllandim

kızlar bebeğin hareketlerini hisseden varmı.veya ne zaman tam anlamıyla hissedicez.doktora gidip bebeği sağ salim görünceye kadar stres oluyorum.görünce rahatlıyorum.sizde böyle bir korku varmu

kızlar bebeğin hareketlerini hisseden varmı.veya ne zaman tam anlamıyla hissedicez.doktora gidip bebeği sağ salim görünceye kadar stres oluyorum.görünce rahatlıyorum.sizde böyle bir korku varmu

Sanirim ilk bebekte biraz daha gec hissediliyormus, seyirme gibi oluyormus baslarda. 17-18 haftalarda baslamisti arkadasimda herkeste farkli oluyor ama. Ben de kontrollerimi iple cekiyorum kalpatislarin görüp rahatlamak icin. Simdi daha hissetmedigimden olsa gerek sanki bebegim benimle degil de doktordaymis gibime geliyor=)

Ben de senin gibiyim canım, uzun süre görmeyince Allah korusun aklıma kötü şeyler geliyor, malum bir de hareketini hissedemeyince daha kötü hissediyorsun tabii. Bildiğim kadarıyla 4-5 ay arası filan hissediliyor, buradan da daha hisseden olmamıştır herhalde. Bu ve daha kendimize itiraf edemediğimiz ne korkular... Normal sanırım hepsi. Sonuçta çok kıymetli bir şey taşıyoruz içimizde :emir_bebek:

Simdi daha hissetmedigimden olsa gerek sanki bebegim benimle degil de doktordaymis gibime geliyor=)

Çok güzel ifade etmişsin canım, bayıldım :KK34: Ben de henüz duygusal bağı tam olarak kuramadığımı hissediyorum, yani henüz anne-bebek yakınlığını %100 hissedebilmiş değilim. Bu beni üzüyor ama onu ekranda görünce çok mutlu oluyorum, ultrason çıktısına bakıp bakıp seviyorum, bazen de ağlıyorum :) Herhalde hareketlerini hissedince daha da farkına varacağız.

Çok güzel ifade etmişsin canım, bayıldım :KK34: Ben de henüz duygusal bağı tam olarak kuramadığımı hissediyorum, yani henüz anne-bebek yakınlığını %100 hissedebilmiş değilim. Bu beni üzüyor ama onu ekranda görünce çok mutlu oluyorum, ultrason çıktısına bakıp bakıp seviyorum, bazen de ağlıyorum :) Herhalde hareketlerini hissedince daha da farkına varacağız.

Tek degilmisim rahatladim=) cinsiyetini bi ögrenebilseydim belki az da olsa farkli olurdu. İns o günleri de görmek nasip olur

Geçmiş olsun canım.Allah korumuş seni ve bebeğini

Offf çok geçmiş olsun...Dolgu yerine çekim yapsaydı daha iyi olabilirdi.doğumdan sonra köprü yaptırabilirdin.
bende ilk hamileliğimde diş çekimi ve kanal tedavisi yaptırmıştım çok şükür birşey olmadı canım içini ferah tut
diş.dr.ları zaman zaman eğitim alıyor ya hamile kadınların diş çekimi hakkında da eğitim alıyorlar.
bana diş dr.anlatmıştı

soğan kokusu özellikle beni mahvediyor:KK43:((doğuma kadar sürebilir ama malesef:KK43:

2.hamilelik daha zor oluyormuş bunu anladım
evde yatıp dinlenmek bile lüks geliyor
birde beden daha yorgun oluyor
benim oğlumda hep parktta yada arkadaşlarıyla olmak istiyor
dünde koltukta zıplarken karnıma oturdu ne olduğunu şaşırdım:KK43:
oğlumada kızamıyorum çünkü kardeşinin göbişimde olduğunun farkında değil
Allah yardımcımız olsun....

aynennn ama bu 10 sene değil 3senede olsa unutuluyor
hamilelik dönemimi kısmen unutmuşum ama bebek bakımıyla ilgili herşey aklımda çok şükür:KK70:D

bende decavit kullanıyorum canım.cidden büyük bir ilaç:KK70:

ve şimdi sır küpüyüm....
özl.anneler.........
ne doluymuşum bende

canım kızda güzel yaaa:KK70: ama gönlündeki neyse sağlıklı şekilde o nasip olsun inş.
bende önce oğlum var yine oğlum olsun derken aa aaa bir baktım kız fikrinede alışmışım:KK70:DD
oruç durumu kişinin kendi tercihi dr.unlada görüşmüşsün zaten
geçen gün bu konuda tartışma çıkmıştı ya oyüzden yorum yapmıcam ama herkes doğru olduğunu bildiği şeyi yapsın

öncelikle çok g.olsun.ne varsa insana evladından var iiki gitmişin sabah annene,alıpta dr.a götürmüşün kadını hiç deilse,onlara kalsa ne dr.u ben iim şimdi iileşirim deyip duruolar.. pembetoka hiiç alışamıorum kıza rabbime büyük konuşmak olmasın ama kız çocuğunu yanımda düşünemiorum,onun saçlarını taramak,şekil vermek,toka koleksiyonu,eteğinin altından tayt giydirmeye özen göster,sonra bi de makyaj malzemelerine mrklı olması sürmek istemesi ........hiiiç benim becerebilceğim işler deil.erkek çocuğu öle mi yıka kurula giydir yolla sokağa, pratik oluo erkek çocuğu :KK70: yinede hayrlısı sağlıklısı ,rabbim neyi uygun görürse o olsun inş.hayrlısıyla

Son düzenleme:

hareketlerini 5 aylıkken hissedermişiz öle dedi dr..en son dün gittim 1 ayın ardından aynı bahsettiğin duygular içindeydim.gördüm,rahatladım mı hayır. çünkü daha hareket etmelerini bile göremedim o kadr küçük demekki,hal böle olunca kalp atışı var mı dedim dr.a tabiki kalbi atıo işte bak dedi ve ayrıca harekette edio elleri yüzünde baksana dedi ama ben harekete dair hiç1şey anlayamadım oğlumda iken çok daha ii anlıodum ultrasondan bunda hiç1 şey anlamıorum. ya bende bi sorun var ya karşımda baktığım plazmanın çözünürlüğünd yada bebek hareketten büyümeden yana biraz geri,bilmiorum artık.1ay daha nasıl geçicek, daha şafak 29 :KK70: gümüşhanenin plaka kodu kadar:KK1:

Son düzenleme:
evet canım bende baya ilaç kullanıyorum.bebişleirmiz iyi olsunda başka bişe istemiyoruz iştem.progestanı önce ben 3tane alıyodum 100lükten sabah akşamda yatarken 2sinide vajinal alıyodum.şimdi 200lük verdi sadece yatarken vajinal al dedi.hatta 37.haftaya kadar kullan dedi.
kan hapımda seninkiyle aynıymış şimdi baktım.sabah aç karna alıyorum.

Pregestonu alttan alınca daha etkili oluyormuş. Benim de doktorum söyledi. Evet biraz yan etkisi var. Ama zamanla alışıyorsunuz. Ben en çok pregeston kullandıktan sonra, ertesi gün beyaz beyaz ilaç iç çamaşırımıza dökülüyor ya, onu hiç sevmiyorum. Çok rahatsız oluyorum. Günde kaç kere iç çamaşırı değiştirmek zorunda kalıyorum.

Kızlaaaarrrr çookk mutluyuuummm :21: 1,5 ay sonra ilk kez mutfağıma girdim veee yemek yaptım buzdolabının kokusunu duymaya tahammülüm bile yoktu burnuma geldiğinde direk çıkarıyordum dolabımı bile açtım :KK9: hala bulantı-kusma devam ediyor ama daha hafifledi. Ayyy eşim de ben de çookk mutluyuz. :KK52: :KK52: bir de bu sabaha karşı uyandım daha önceden kaybım olduğu için bebe aspirini kullanıyorum dün unuttum içmeyi sabah ezanı okunurken içtim. aklımda okadar çok şey kurdum ki köpeğin uluması kargaların bağırması kafayı yedim resmen uyuyamadım saatlerce, zar zor daldım uykuya kalktıktan sonra bebeğimin olduğu kısımda iğne batması gibi ağrı vardı okadar kuruntudan sonra panikledim sağlık ocağına gittim bebeğimin kalp atışlarını dinlettirdi hemşire biraz olsun rahatladım. Pazar gününü iple çekiyorum bebeğimi görmek için sabırsızlanıyorum umarım iyi durumdadır :KK14: :KK14:

Kızlaaaarrrr çookk mutluyuuummm :21: 1,5 ay sonra ilk kez mutfağıma girdim veee yemek yaptım buzdolabının kokusunu duymaya tahammülüm bile yoktu burnuma geldiğinde direk çıkarıyordum dolabımı bile açtım :KK9: hala bulantı-kusma devam ediyor ama daha hafifledi. Ayyy eşim de ben de çookk mutluyuz. :KK52: :KK52: bir de bu sabaha karşı uyandım daha önceden kaybım olduğu için bebe aspirini kullanıyorum dün unuttum içmeyi sabah ezanı okunurken içtim. aklımda okadar çok şey kurdum ki köpeğin uluması kargaların bağırması kafayı yedim resmen uyuyamadım saatlerce, zar zor daldım uykuya kalktıktan sonra bebeğimin olduğu kısımda iğne batması gibi ağrı vardı okadar kuruntudan sonra panikledim sağlık ocağına gittim bebeğimin kalp atışlarını dinlettirdi hemşire biraz olsun rahatladım. Pazar gününü iple çekiyorum bebeğimi görmek için sabırsızlanıyorum umarım iyi durumdadır :KK14: :KK14:

hadi qözün aydın:)) senin bebiş kaç aylık?

kızlar benim mesai bitti ben gidiyorum :) eve gideyim duş alayım sonra da kıtap okurum

paulo coelho - Elif e başaldım başları pek sarmadı ama bakalım nası ilerliycek okuyan var mı ?

yarın hastanede olucam ıkılı test ıcın...ondan sorna gorusuruz ınsallah :) hayırlı akşamlar....

değişik bir kitap benide pek sarmamıştı.sonunda bekletileri pek karşılamıoyr gibi.tabi zevk meselesi birazda.ikili test içinde hayırlı haberler alman dileğiyle inşallah

X