2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
n alıştım demekki yutuyorum gidiyo
folik asiti bilmediğim için belkide :))

kocaman ya yutamıyorum :KK70: :KK70: :KK70:

hamile kaldıktan sonra tuzu azkullanmaya çalışıyorım işim masa başı sanırım sıcaktan olabilir yada az olan tuzu sıfıra indiricem

canım tuzu sıfıra ındırme tuz vücut için önemli sebzeden meyveden alıorm tuzu dıye bişeyde yok heee

mumkunde bu hımayal tuzları var ya öğütülerek kullanılıyo ondan kullan normal tuzdan daha sağlıklı

ve ödem yapamdıgını duymsutum bend e alıcam da hep ertelıyroum aslında almam lazım

ödeme sebep aşıırı yağ-tuz tukwetımı oalbilri ama en önemlisi dolaşım eksıklıgı....

yoksa normal tuzlu bi çorba bi salatadan aldıgın tuz ödem yapmaz...

hanımlaarr ben bir kaç gündür baş ağrısı çekiyorum
baş ağrısı mide bulantısına dönüşüyo :KK37:
hangi ağrı kesicileri kullanabiliriz

minoset kullabılabiliyor....kullanmıstım basım agrıdıgında

yıne de çeşitleri var mınosetın alırken eczacıya hamıle oldugunu söyelrsen ıyı olur gecmıs olsun

folik asite kurban olayım ben yaa :))) son zamanlarda o da midemi bulandırıyordu ama elevit iğrenç, bi kere çok büyük, yutmak cok zor. ikincisi de yuttuktan sonra ağızda kalan tat :KK43:((( çok fena çook allahtan bir defa günde . buna da şükür

ayy evet ya aynen bak onu unutmusum akşam yatamdan ıcıyorum ben sabah bı kalkıyorum öğ o nası bi agız tadıı :S

7 haftada olmuştu bende 2gun,o gunden beri progestan kullanıyorum bıdaha olmadı. 7 haftada yerleşme kanaması olabılırmiş ama doktor ılk 3ay herkes için risk önlemimizi alalım dedi bu haftadan sonra içmeyeceğim.ama hala sürekli tedirgın oluyorum hep kontrol ediyorum bişi var mı diye:)

Canım benim durumumda seninkine benzer ama progestanin bana yan tesiri cok oldu acayip baş dönmesi halsizlik iştahsızlık sizde varmı böyle şikayetler?

ya şu çoklu cevaplamayı nasıl yapıyorsunuz???

alıntı ile cevapla var ya canım mesajalrın altında onun yanında mesaj baloncugu gibi bişi var yanında artı olan

işte cevaplamak ıstedıgın yorumları ona tıklayıp secıyosun en son sececegın yoruma da alıntı ile cevaplaya tıklıosn

hepsi karsına gelıo alıntılanmış şekıdle :)

alıntı ile cevapla var ya canım mesajalrın altında onun yanında mesaj baloncugu gibi bişi var yanında artı olan

işte cevaplamak ıstedıgın yorumları ona tıklayıp secıyosun en son sececegın yoruma da alıntı ile cevaplaya tıklıosn

ayy evet ya aynen bak onu unutmusum akşam yatamdan ıcıyorum ben sabah bı kalkıyorum öğ o nası bi agız tadıı :S

Kızlar doktorum bana decovit (yazım hatası olabilir)verdi oda kocaman bı hap zor yutuyorum acaba elevitle icerigi aynımı?

Son düzenleme:
doktor elevite başlamam gerektiğğini söyledi ama ben başlamadım
çünkü yan etkilerinde mide bulantısı yazıyor, ben tam kurtulmmak üzereyken yeniden mide bulantısıyla uğraşmaktan korkuyorum
bi kaaç hafta sonra başlicam inş
demiri de aynı sebeple kullanmıyorum

aa süpermiş yaa ben onu hiç görmüyodum nedense:)))) teşekkür ederim canım saoll, ben de çoklu yorumlarla karşınızda olacağım inşallah ehhhehee :))))

Kızlar doktorum bana decovit (yazım hatası olabilir)verdi oda kocaman bı hap zor yutuyorum acaba elevitle icerigi aynımı?

belki de elevitin muadilidir. kutunun üzerine ya da prospektüse bak istersen..elevitte kutu üzerinde belirtmişler; vitamin(a,b1,b2,b6,b12,c,d3,e,biotin,kalsiyum pantotenat,folik asit,nikotinamid), mineral(KALSİYUM,DEMİR,MAGNEZYUM,FOSFOR), 3 eser element(bakır,mangan,çinko)... yok yok yani :))) seninkinde de bunlar varsa sorun yoktur canım..

belki de elevitin muadilidir. kutunun üzerine ya da prospektüse bak istersen..elevitte kutu üzerinde belirtmişler; vitamin(a,b1,b2,b6,b12,c,d3,e,biotin,kalsiyum pantotenat,folik asit,nikotinamid), mineral(KALSİYUM,DEMİR,MAGNEZYUM,FOSFOR), 3 eser element(bakır,mangan,çinko)... yok yok yani :))) seninkinde de bunlar varsa sorun yoktur canım..

Süpersin canım teşekkürler eve gidince hemen karsilastircam.

aa süpermiş yaa ben onu hiç görmüyodum nedense:)))) teşekkür ederim canım saoll, ben de çoklu yorumlarla karşınızda olacağım inşallah ehhhehee :))))

rica ederım :)

canım sadece adı değişik sanıyorum :) google da elevit ve decoviti aratıp ieçrikelrını kıyaslayabılrısın

gece içme canım, kahvaltıdan sonra alınması en iyisiymiş, prospektüsünde okumuştum.. bir de öyle dene...

evet canım doğru söyluyosun vıtamın türü şeylerın kahvaltıdan sonra alınması gerekıyo

fakat hala bulantı cekıyorum ve gece alınca bulantım olmuyor uyudugum ıcın olsa da hıssetmıyorum

eczacı da gece kullanmamı söyledi...demiri de kahvaltıdan önce al dedi aç karnına

o kadar cok ilacım var ki sabah aç karnına demir kahvaltıdan sorna bebe aspirini ve progestan

akşam yatmadan elevit ve progestan yatarken celxane atlıcam camdna aşşaa öle bunaldım ki :S

demiri şu an ıcmeyı dusmuyorum vallaa kan degerleırm guzel zaten ayrıca cok terletıyo hararet basıyo

rahatsız edıyo benı kan hapı içmiyorum sorna içerim bıraz daha rahatalsın bunyem de :)

bu arada ben progetsanın saatini gecırmsıım iyi mi ooff Rabbimmmmm :)

Son düzenleme:

canım sadece adı değişik sanıyorum :) google da elevit ve decoviti aratıp ieçrikelrını kıyaslayabılrısın

evet canım doğru söyluyosun vıtamın türü şeylerın kahvaltıdan sonra alınması gerekıyo

fakat hala bulantı cekıyorum ve gece alınca bulantım olmuyor uyudugum ıcın olsa da hıssetmıyorum

eczacı da gece kullanmamı söyledi...demiri de kahvaltıdan önce al dedi aç karnına

o kadar cok ilacım var ki sabah aç karnına demir kahvaltıdan sorna bebe aspirini ve progestan

akşam yatmadan elevit ve progestan yatarken celxane atlıcam camdna aşşaa öle bunaldım ki :S

demiri şu an ıcmeyı dusmuyorum vallaa kan degerleırm guzel zaten ayrıca cok terletıyo hararet basıyo

rahatsız edıyo benı kan hapı içmiyorum sorna içerim bıraz daha rahatalsın bunyem de :)

düzenli içiyorsan bi kere kacırmaktan bişey olmaz diye düşünüyorum.. ama cok ilac olunca tabi sen de haklısın .. zaman geciyor canım biz anlamasak da, gün gelecek kucağımıza alacağız ve bu yaşadığımız herşeyi unutacağız.. o masum yavrunun yüzünü görünce ve miss kokusunu içimize çekince.. allahım hepimize sağ salim kucaklamayı nasip etsin inşallah, olmayanları da tez vakitte sevindirsin inşallah :))

kızlar bişi sorcam? dün gecede oldu ara ara da oluyo hızlı dönmekten sanırım yatakta karnıma bi ağrı giriyo bıcak saplanır qibi 1 dk sürüp geçiyo sizdede oluyomu? neden acaba?

Bende de oluyor bazen.Doktora sordum nerede dedi.Göbek deliğime yakın dedim.Bağırsak spazmı o dedi.

Bende Demir ilacını icemedim midemi cok rahatsız etti bende ac karnına içiyordum doktora söyleyincede sen hamilesin ac karnına ilaç içme dedi bende buaralar içmiyorum.

Canım sakın demir hapını sabah aç karnına alma. Çünkü hamileyken aç karnına alınan ilaçlar mideye çok dokunuyor. Benim doktorum özellikle öğle yemeğinden önce al dedi. Ben de ferro sanal kullanıyorum. Hemen yazayım dedim sana. Anne de ilerleyen dönemlerde mide ağrıları yapıyormuş çünkü.

X