2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hb canım aynen benimde çook hoşuma gittii:) cinsiyeti bellimi canım senin ? ben en son 11 haftalık gittim dr. belli deqildi tabiki bidaki randevumda 2 ağustos:KK43: merak ediorum açıkcası hem bebişim nasıl hemde cinsiyetini:) 1 kızım var benim 10 yaşında bakalım bu ne:) hayırlısı olsun sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin yüce rabbimmm hepimizin bebişleriniii..

Sen tecrübelisin o zaman benim ilk bebğim 10 haftalıkken gıtmiştim en son şimdide 17-20 temmuz arası gel test için dedi ama 4 aydan önce pek söylemiyorlar sanırım. ultrasonlada göremedi çok içte dedi.bakalım bu sefer görüncek mi

kızlar koku duyusu arttı peki herzamanki sesler aşırı gürültülü geliyormu size? arabada radyo gürültülü geliyor tvnin sesini iyice kısıyorum cok rahatsız ediyor.

evdeki kokular benimde dikkatimi cok cekiyor ama bulantılarım gectiginden cok rahatsız etmiyor, ama cok kokuyor yumusatıcıyı bıraktım zaten.

koku evet ses de evet :)) arabada radyonun sesine tahammül edemiyorum, bütün sesler rahatsız ediyor beni de.. hatta bazen eşim yüksek sesle konuştuğunda ona bile dayanamıyorum inan.. koku hele türk kahvesi en sevdiğim şeydi bazen günde 3 defa içtiğim olurdu, ne uykusuzluk ne başka bişey yapardı.. ama şu an türk kahvesinden nefret ediyorum, kokusuna dayanamıyorum.. havasız ortamların kokusuna da dayanamıyorum.. peynir, badem, süt, ceviz.. bunları da öyle zor yiyip içiyorum ki anlatamam.. hepsi de sevdiğim şeylerdi oysa ki.. sütü nesquik ile içiyorum drum da sorun yok içebilirsin dedi.. ayrıca günde iki bardak acık çay içiyorum onu da söyledim; keyfine bak tatlım dedi :) çok seviyorum doktorumu ya allah ondan bin kere razı olsun ...

Sen tecrübelisin o zaman benim ilk bebğim 10 haftalıkken gıtmiştim en son şimdide 17-20 temmuz arası gel test için dedi ama 4 aydan önce pek söylemiyorlar sanırım. ultrasonlada göremedi çok içte dedi.bakalım bu sefer görüncek mi

tecrübe yok valla herşeyi unutmuşum sanki bu benim ilk gebeliğim:) eeee 10 sene ara verirsem böle olur işte bide ilk zamanlar az lekelenme ve kanama oldu şimdi böle pipirikli gezioum aman bişi olcak die pskolojim bozulcak nerdeyse:) allah yardımcımız olsun hepimiznnn..

Günaydın güzel anneler.Biz tatil yaptık 1 hafta anneanne ve dedenin yanında.Bol bol uzandık,dinlendik,yüzdük.Bugün doktorumuza gideceğiz ense kalınlığı ölçümü yapılacak.Ordan da ikili test için kan tahliline gideceğiz.Allahın izniyle inşallah sağlıkla görelim de bebişimizi.Şu sonuçlar da normal çıksın.Doktora sorcam bakalım cinsiyetle ilgili birşeyler söyleyecek mi?Dua edin bizim için e mi? Mutlu günler olsun hepinize.

ayy süper.. hadi bakalım hayırlı haberlerle dön inşallah, belki cinsiyet de belli olur.. yaz hemen bekkliyoruz bak tamam mı :)

tecrübe yok valla herşeyi unutmuşum sanki bu benim ilk gebeliğim:) eeee 10 sene ara verirsem böle olur işte bide ilk zamanlar az lekelenme ve kanama oldu şimdi böle pipirikli gezioum aman bişi olcak die pskolojim bozulcak nerdeyse:) allah yardımcımız olsun hepimiznnn..

7 haftada olmuştu bende 2gun,o gunden beri progestan kullanıyorum bıdaha olmadı. 7 haftada yerleşme kanaması olabılırmiş ama doktor ılk 3ay herkes için risk önlemimizi alalım dedi bu haftadan sonra içmeyeceğim.ama hala sürekli tedirgın oluyorum hep kontrol ediyorum bişi var mı diye:)

Halbuki kahve kokusu cok hoş bi kokudur.bende mesela hiç kusmadım kızıma hamileykende öyle ama progestan kullanıyorum ben ona bağlıyorum acayip bı iştahsızlık yemek görmek istemiyorum.biliyorum bunlar hep geçici ileride bana artık dur yeme diyecekler.inşallah!

ya ben türk kahvesiz yaşayamayan bir insandım ne diyosun :)) kokusu da kendisi de vazgeçilmezimdi. ve hamile kalmadan önce de tek derdim buydu, zararlı diye içemiycem, dr yasaklıycak napıcam nası dayanıcam diye düşünüyodum.. görümcemle beraber kahve keyifleri yapardık, bizim için büyük zevkti yani.. ama şimdi kızcağız benim olduğum ortamda benden uzak bir noktada içmek zorunda kalıyor maalsef..

Ankaradamı kalacaksın hep? yoksa ziyarete mi geldin?
İlknur hanıma arkadaslar gidiyordu memnundu. Ben aylin hanıma gidiyorum cok memnunum ama dısarıdan hasta almıyor artık mevcut hastaları cok fazla.

29 mayıs hast. de öneririm nesrin hanım iyi diyorlar
1,5 ay daha buradayım geleli bi kaç ay oldu yine yolcuyuz trabzona taşıncaz kısmet olursa burda kimseyi bilmiyorum cebecide oturuyoruz ulaşımı kolay diye fatih hastanesini aradım ayla hanım diye birine randevu verdiler değiştirsem mi? biliyor musunuz ultrason mahareti nasıl acaba?

fatihte ikbal kaygusuzda genc bir doktor. Cok ilgileniyor genc olduguna bakma tecrübelilerden iyi biliyor. doktorum izindeyken ona yönlendirmişti bir defa muayene oldum 7 aylıkken cocugun iri olacagını anlamıstı. anne baba irimi dogmus dedi cocuk iri görünüyor demişti eşim 5 kilo dogmus hakikaten oğlumda 4 kiloyu geckin dogdu
maşallah:) kızım 3.3 kg doğdu

:

ben görmedim canım senin hastane tavsiyesi istediğini :26:
ben akropolde ışın hanıma gidiyorum ama özel. tavsiye ederim eğer özele giderim dersen.
ayrıntılı bakıyo. ultrasonu çok iyi. yeri balgatta. her gidilşte 30 lira veriyosun muayene için. doğum da 1500 tl.

.:KK42:

evet canım geçen hafta devlete gidip dersimi aldım artık özele gitmek istiyorum

7 haftada olmuştu bende 2gun,o gunden beri progestan kullanıyorum bıdaha olmadı. 7 haftada yerleşme kanaması olabılırmiş ama doktor ılk 3ay herkes için risk önlemimizi alalım dedi bu haftadan sonra içmeyeceğim.ama hala sürekli tedirgın oluyorum hep kontrol ediyorum bişi var mı diye:)

bende kullandım ama kanama kesilince bıraktırdı bana.. aynen:)) bende hep kontroldeyimm allahım bida göstermez inşş yaşatmaz o günleri çok korkmuştumm benn kabuss gibiydi resmen:KK43:

Son düzenleme:
Sabahtan beri öğle yemeğinde ne yesem diye düşünüyorum

düşünüyorum bulamıyorum yok :26:

Sabahtan beri öğle yemeğinde ne yesem diye düşünüyorum

düşünüyorum bulamıyorum yok :26:

evet ya herşeyden bıktım ben de... ev yemeği bile olsa o yağlı, bunu canım istemedi derken aç kalıyoruz yaa :KK43:( zaten herşeyi yiyemiyoruz ...

evet ya herşeyden bıktım ben de... ev yemeği bile olsa o yağlı, bunu canım istemedi derken aç kalıyoruz yaa :KK43:( zaten herşeyi yiyemiyoruz ...

evet canım sorma yaa

şöyle güzel tavuklu bi salata yerdım aslında da ıs yerındeyım e burada yapan yer yok

çorbalar hep mercımek zaten mercımek de yenmıyo bu sıcaktaa

hergun tost yıyodum o da baydı artık bugun napıcam gercekten bılemıyorum

kara kara dusunuyorum :S

evet canım sorma yaa

şöyle güzel tavuklu bi salata yerdım aslında da ıs yerındeyım e burada yapan yer yok

çorbalar hep mercımek zaten mercımek de yenmıyo bu sıcaktaa

hergun tost yıyodum o da baydı artık bugun napıcam gercekten bılemıyorum

kara kara dusunuyorum :S

dışardan söyleyebileceğin bi yer yok mu şöyle temiz yapan :KK43:( ben arada sırada evden getiriyorum. ama her gün de olmuyo tabi mecbur dışardan yiyoruz. allahtan ev yemeği yapan bir yer var ordan istiyoruz. ama orası da her gün aynı şeyleri yaptığı için sıkıyor bir zaman sonra ..

kızlarrr çatlaklarla nasıl mücadele ediyorsunuz.ben aktardan yağ karışımı aldım.içinde kayısı çekirdeği yağı üzüm çekirdeği yağı jojoba yağı kakao yağı gibi birçok yağ var iyi gelir dediler ama başka bir ürün kullanan varmı

mrb ben çtlaklar için doktora sormuştum bacaklarım çatlamaya başladı die oda bana excipial lipo die yağ içinde su emilasyonu verdi reçeteyi okudum hamileler için denenmemiş hayvanlarda çok mecbur kalmadıkça hamilelerin kullanmaması iyi olur yazıyo napsam bilemedim bi eczaneye yine sorucam

X