2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

nasi yani? genital bolgeyi agdayla almayanlar napicak? benim doktorum da agdaya karsiydi

büyük geçmiş olsun canım inlşallah sağ salim kucağına alırsın bebeğini..

sakın üzülme herşeyden önce Allah a emanet, bence de atlatacaksınız geçmiş olsun canım

slm kızlar
oğlumla güneşe çok yakalanmadan çarşıya çıkalım dedik
ilk girdiğim mağaza bebek mağazasıydı ve alışveriş yapıp eve döndük:)))
Allah korusun bebeklerimizi ama ben dayanamadan alışveriş yapıyorum(tabi pembe ve mavi dışında renkler alıyorum)
hava çokk sıcak biz daha 3.ayımızda bu kadar rahatsız oluyorsak ileriki ayda olanlar ne yapıyor acaba(

Kızlar, bazılarınızın doktorlarınıza oruç tutup tutmamayı sorduğunu yada soracağını okudum ve çok ama çok şaşırdım. Yapmayın n'olur kızlar, inanamıyorum. Hamile bir kadının 12 saatten uzun bir süre aç ve susuz kalması ne demek? Yazık o bebeğe. İbadet edeyim derken en büyük günahı işlersiniz. Kusura bakmayın, çok yargılayıcı görünmüş olabilirim, ama elimde değil, çok şaşırıyorum.

Bu dünyada buna izin verecek herhangi bir doktor olmadığından adım gibi eminim, boşuna sormayın. Peki dinde bu konunun yeri yok mu? "Hamile kadın oruç tutamaz" demiyor mu? Neden hala doktorlara soruluyor boşu boşuna, anlamıyorum.

Parmak kadar bebek taşırken yarım günden fazla aç - susuz kalmanın --ve bunu 1 ay boyunca her gün yapmanın-- günahı; değil 30, 300 gün de oruç tutsanız silinmez.

Şimdi birkaç kişi "insanları yargılamaktan", "üsluptan" filan dem vurup saldırır bana. Ama hiç kusura bakmasınlar. Saldıracak bir şey söylemedim. Söylediklerim katıksız doğrudur. Üslubum da elimden gelenin en yumuşağı...

Son düzenleme:

cümlemizin canım moralim iyi normalde stres de yapmıyorum ama beklemedıgım analrda gelen leker
naparsam yapayım riskin bi türlü azalmaması ne bileim bazen canımı sıkıyo ıste :)
evet aynen rızıkları yoksa doğmazlar canım herşey kısmet bizim için en hayırlısının ne olacagını bilemeyiz :)

canım cidden antin kuntin dr lar denk gelıo sana da niye acaba :) istanbuldaysan benım dr a gel :)

hamılelıkte oruç im kan sızzz sormana bile gerek yok hele ki bu yaz gununde

günaydın canım ınsallahh hepimiz ocak ayında bebekelrımızı kucaklayıp yasadıgımız tüüm kötü analrı unuturzz :)

ay-she'cim, herşey güzel olur inşallah. içini ferah tut canım.
Ocak ayında tatlı kuzunu kucağına alınca bunların hepsini unutcaksın inşallah.

canım çok teşekkürler
inşallah bebekelrımzıı sağlıkla kucakalrızz :)

canım ben bebe aspirini kullanıyorum....bu hamılelgıımden önce 5+4 haftalık ıken bır bebek kaybetmıstım
o zaman sadece clexane kullanıyordum ama bebe aspirini de kullanmam gerekıyormuş bu sebepten kaybetmıstım bebeği
yoksa erkenden 3+6 da keseyı gormsutuk sağlıklıydı kanama alanı yoktu hersey ıyıdı bırden düştü anlayamadık

bu seferkınde bebe aspirinini mutlaka kullanıyorum onun için ağzım fena yandı yani....aslında bebe aspirinin leke yapıcagı hakkında
etraftan bişey duyamdım...ama doktorum aspirin clexane gibi kan sulandırıcııların pıhtıları açarak ufak lekelenmelere
sebep oalbileceğini bunun ise zararsız oldugunu söylemsıtı hoş ikinci gebelıgımde hıcbısey kullanmamama ragmen (henuz hast. bilmıodk)
gene de kanama alanım vardı 14-15 hafta gibi lekelenmem tamamen bıtmıstı o zamankı çok büyüktü bu seferkı büyümedı aksıne hemen kuculdu
böyle işte canım...bir de bu pıhtılaşma rahatsızlıkalrı değişik faktörlerden kaynakalndıgı ıcın herkeısn tedavisi bir olmuyo
bu gibi farklılıklarda olabılıyo yani...ben bebe aspirinini ve folik asiti 2011 ın basından beri kullanıyorum hematologum hayat boyu kullanmam
gerektıgını söledi..

ayşecim çok geçmiş olsun canımcım lütfen dikkat et kendine herşey çok güsel olacak böyle düşün bebeklerimizi kucağımıza alırsak hayırlısıyla:)

sağol canım bebiş korkuttu azcık sıkılıyo mu ne içerde :)

evett şu bebıslerı bi alsak kucagımıza öpsek kokalsak ohhhhh :) nasıb olr ınsallahhh cumelmzıe

sakın üzülme herşeyden önce Allah a emanet, bence de atlatacaksınız geçmiş olsun canım

evet Allah a emanet yoksa daha çok stresli olmam gerekrıdı
çünkü baya canım yandı gene sakinim iyyim :)
sadece dun her zmankınden fazla gorunce korktum :)
ınsallah öle olur canım sağol

büyük geçmiş olsun canım inlşallah sağ salim kucağına alırsın bebeğini..

ınsallah canım tesekkurler hepımzı sağlıkla alırız bebısleri :)

nasi yani? genital bolgeyi agdayla almayanlar napicak? benim doktorum da agdaya karsiydi

bilemıyorum canım hatta ben dedım ben de agdayı yaskalrsınzı sanıyodum çekıyo fln ya dedim yok en sağlıklısı ağda dedi.
bilemıyorum zaten ben en basındna beri ağda kullandıgım ıcın relaxx :)

bana da sruyorlar:
tutacak mısın? diye...bende kalıyorum öylece bu sorulur mu,tutacaksan da tutma demeleri gerekiyor ama çevremdeki buyuklerim hamıleyken hep tutmuş,el gün ne der dedik diyolar,halam doğuma kadar tutmuş Allah tan yiğenim ramazan ın 20.gunu doğmuşta 10 gün ü tutamamış... ibadet eziyet demek değil bu yıla kadar tutuyordum ama b yıl ve emzirisem de seneye tutamam,Allah bu bebeğe eziyet et diye vermedi bana diye düşünüyorum.Bazı Doktorlar siz bilirsiniz diyomuş çünkü tutma deyince günah onların gibi oluyormuş ama gunahı yok keyfimizden değill bebişlerimiz için

Eeeee cicileri söyledim geçende kimse oralı olmadı forumda. Arkadaş iki cici alsanız, bi eldiven alsanız da koyun foruma görelim. Ben üç tane çıtçıtlı badi aldım işte, şirin olanları koydum bu 2012 ocak annelerinin cicileri forumuna. Sizden de destek bekliyorum yahu.
Pembetoka senden de bekliyorum cicileri. Çok güzel olur onu da paylaşalım.

hop hop hop canım sakin ol kimse seni dışlamadı kimse bişey demedi

evet dedikelrin doğru bebekelrımız Allah ın bize birer emaneti ve o emanete

karnımızdayken de doğduktan sonra ömür boyunca da

sahip çıkmamızı istiyor....ve sana diyor ki kulum hamıleyken orucu tutma emzırırken tutma sonra kaza edersin

kaza edemeden ölürsen de o tutamadıgın oruclardan hesaba çekilmezsın diyor...Kulunu en çok Allah düşünüyor

Dediğin doğru kimsenin bu yazdıgından sonra sana kızacak oldugunu da sanmıyorum...

Allah u tela aregl günlerinde kadının oruç tutmasıan fıkhen bir engel olmadıgı halde kulum zaten eziyet çekiyor

diyerek onu dahi kazaya bırakmasına izin verıyor ki hamılelıkte mı vermeyecek...Toplum olarak bazı şeyleri yanlış

biliyoruz maalesef...Reglken oruc tutmayanlar bu ruhtası kullananlar hamıleyken kesınlıkle kullanmalı :)

Son düzenleme:

"El gün ne der" diye yapılan ibadet artık ne kadar sevap, ne kadar günah getirir, orasını Allah bilir! Büyükleri yargılayamam. Eski zaman insanları. Cehalet olabilir. Ortam şimdikinden çok farklıdır. Ben bu zamandayım.
"Siz bilirsiniz" diyen doktora doktor demem ben. Günah - sevap hesabı yapıyorsa "siz bilirsiniz" diyerek işlediği günahı hesap etsin önce.
Gerçekten doktor olan doktorlar, günde kaç lt su içmemiz gerektiğinin hesabında. Nerde kaldı hiç su içmemek...

herkese hayırlı günler kızlar...

ayşecim Allahın izniyle İnşallah hepimiz ocakta yavrularımıza kavuşucaz hep güzel şeyler düşünelim.

hava çok sıcak kızlar haftasonuna doğru sıcaklık artacakmış

Canım, gergin mesajımla gergin bir ortam yarattıysam özür dilerim. Huzur kaçırmak istemem. Kendimi tutamadım sadece. En son yazan arkadaş -fesleğenim- tek başına üstüne alınmasın, ondan önce birkaç kişi daha aynı şeyi yazmıştı, biriktirip biriktirip bugün patlamışım. Ortamı gerdiğim için tekrar özür dilerim.
Mantıklı açıklaman için teşekkür ederim.

canım ben oğlumdan fırsat buldukça girebiliyorum.bazen yazılarınızı okumadan sadece msj yazıp kaçıyorum.
inan yazını görmedim(
hemen bakıcam nasıl ciciler aldın
eklerim tabiki resimlerini tam gaz destek benden
ben sadece aa daha çok erken diyenler olduğundan eklemiyorum
gerçi benim için 3.ayda alsanda son ayda alsanda allah kullanmayı nasip etmezse yinede olmaz
bu yüzden liste çıkarttım az az almaya başladım
oğlumu birazdan uyutucam sonra hemen eklicem

aa ben gormedım canım du işlerimi şapim da bakıym :)

öyle şey olur mu yaa hamıleyken oruç tutulmaz 2+2=4 olmaz mumkun değil helekı bu yaz gunu asla

tutulmaz ayıp günah diye iş olmaz sakın ha doktor sen bilirisnm dese dahı tutmaa aslaa

ınsallah canım sağlıkla kucaklarız yavrularımızı :)

evet cok sıcak devamlı tansıyonum düşüo benımde su içiormm devamlı

Arkadaşım bak durduk yere sinirlendiriyorsun insanı.
Sana ne milletin orucundan günahından sevabından.
İstemiyorsan, sağlığına, bebeğine birşey olacağını düşünüyorsan tutmazsın olur biter.
Kimse Kimsenin bedeninin avukatı değil.
Senin beni benden daha fazla düşüneceğin bir durumda söz konusu olamaz.
Durmuş durmuş patlamış.
Patlasan ne yazar?
Fikrini beyan edersin olması gereken bir üslupla olur biter.
Benim ismimle yorumunu aynı cümlede geçirme.

Bi tutturmuşsunuz bedenim, şuyum, buyum.
Senin bebeğini düşündüğümden sinirlenmedim heralde.
Bu zamanda bu kadar cahil olunabilmesine sinirliyim ben.
Yoksa sen kimsin de seni, günahını, sevabını düşünücem. Tut, bana ne.
Durdum durdum patladım evet. Oh rahatladım.

kızlar rica ediyorum sakin olun aşılmıycak bişey yok burada fesleğen doktoruna danışmak istemişsin ,

iadara herkeısn tutucam demesıne patlayıp ani çıkmış olabilirsin ve bu fesleğene denk gelmiş oalbilir

ama burada çözülmiycek bişey yok...dünyanın sonu değil

hepimiz duygusal zor kaygılı zamanalr gecırıyoruz birbirimizi anlayabilmeliyiz...rica ediyorum

''Sana ne'' ise yorum yapmasaydın o zaman. Sana mı kalmış?
Cahil lafını da aynen sana iade ediyorum.
Ben size oruç tutayım mı arkadaşlar? diye sorduğumu da hatırlamıyorum.
O yüzden terbiyesizlik yapma. Konuyu da uzatma.

senin gibi dusundugum icin bu siteden bi kadinla hafif bi munakasamiz olmustu. kendisi dogmamis bebegin gidadan cok maneviyata ihtiyaci oldugunu soyleyerek beni hayretler icerisinde birakmisti ki bu olay 3 aylar girince olmustu. yani o kadin birak sadece ramazani 3 aylari basindan tutmaya baslamisti hem de 28 haftalik hamileydi sanirim bazilarina ne desen olmuyo maalesef. dedim kazasi var zorunlu degil. sen 2 aylik bebegi birak 4 saat ac ortaligi birbirine katar , aglar..karnindaki bebegin aglayamamasi mi sucu demistim ama olmuyo iste anlatamiyosun..o yuzden cok yorum yapmak istemiyorum bu konuda artik. sonucta karninda bi can sadece senden beslenen bi can..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…