2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
İiaksamlar bu 2.kez yazisim hat düşmüş haberim yok hala yazıyormuşum epeyde uzun yazmıştım,1de telden yaziomki su kadarcik yazıyı 5dk.da yazdım..sut hamilelikten dolayı mı içirmiyorsunuz yoksa oncedende sevmezmiydiniz? Ben sütu severdim ama 1aya yakın bı süredir içemiorum istemiyorum,acaba sıcaklardan mı hamilelikten mı? Afrika sıcakları geliomus nasıl geçer bu yaz! Oğluma hamileykende 70 yılın sıcaklarını çekmiştim beni bulur hep yaa:KK1:

canım süt bende severdim puding yaparken falan 1 bardak içerdim sıcak yada soğuk farketmez ama şimdi yok canım hiçmi hiç istemiyo bence hamilelikte

senin gibi dusundugum icin bu siteden bi kadinla hafif bi munakasamiz olmustu. kendisi dogmamis bebegin gidadan cok maneviyata ihtiyaci oldugunu soyleyerek beni hayretler icerisinde birakmisti ki bu olay 3 aylar girince olmustu. yani o kadin birak sadece ramazani 3 aylari basindan tutmaya baslamisti hem de 28 haftalik hamileydi sanirim :KK50: bazilarina ne desen olmuyo maalesef. dedim kazasi var zorunlu degil. sen 2 aylik bebegi birak 4 saat ac ortaligi birbirine katar , aglar..karnindaki bebegin aglayamamasi mi sucu demistim ama olmuyo iste anlatamiyosun..o yuzden cok yorum yapmak istemiyorum bu konuda artik. sonucta karninda bi can sadece senden beslenen bi can..

böyle düşünen insanların olduğuna inanamıyorum

maneviyata bu kadar önem verirken Allah ın sana bir ödül bir kolaylık olarak

sunduğu ve minnettar olman gereken bir hediyeyi (hamıleyken oruc tutmama ruhtasını)

elinin tersiyle iterken ne tür bir maneviyattan bahsediyor acaba

canım ben oğlumdan fırsat buldukça girebiliyorum.bazen yazılarınızı okumadan sadece msj yazıp kaçıyorum.
inan yazını görmedim:KK43:(
hemen bakıcam nasıl ciciler aldın:KK70:
eklerim tabiki resimlerini tam gaz destek benden
ben sadece aa daha çok erken diyenler olduğundan eklemiyorum
gerçi benim için 3.ayda alsanda son ayda alsanda allah kullanmayı nasip etmezse yinede olmaz
bu yüzden liste çıkarttım az az almaya başladım:KK70:
oğlumu birazdan uyutucam sonra hemen eklicem

benim kizimdan kalan ve 1 kere bile giydiremedigim o kadar cok kiyafet var ki...buna erkege benziyo demisti eger erkekse uygun olanlari giydiricem..otekileri de cevremde maddi durumu olmayana vericem artik. ben cok almisim kizima ozellikle yeni anne olacaklar almasin yazik.. zibil gibi giydiremedigim ya da 1 kez giydirdigim kiyafetleri var kizimin

fesleğen bunlar niye hep sana denk geliyor tatlım ya:KK53:

kışın akşam ezanı 5 de falan okunur, kış olsaydı ben tutardım açıkcası
ama Allah izin vermiş, bizi düşünmüş her zaman oldugu gibi

böyle düşünen insanların olduğuna inanamıyorum

maneviyata bu kadar önem verirken Allah ın sana bir ödül bir kolaylık olarak

sunduğu ve minnettar olman gereken bir hediyeyi (hamıleyken oruc tutmama ruhtasını)

elinin tersiyle iterken ne tür bir maneviyattan bahsediyor acaba

bu sitede bi baslik var, onlar uzun sureli yazisiyolar ve zihniyet ayni..o kadinin bu yazisini begenen ve destekleyen o kadar cok kisi oldu ki o topikte dedim bi daha asla gelmem buraya..size degil ama karninizdaki o masum yavrular icin uzuluyorum dedim..ama dedigim gibi bazilarinin fikrini asla degistiremezsin

ya bişi sorucaktım size kızlar ortam gerilmiş hep hormonlardan hep :)

herkesin kendi düşüncesi ama bende tutulmamasından yanayım burda bebeklerimiz için nelerden vazgeçiyoruz bide açmı bırakıcm neyse

ayşecim üzüldüm canım ama ben de inanıyorum bu kez yavrunu kucağına alıcaksın allahın iznyle

ya bana bi yarrdım edin noluurr
ben pazartesi özeldeki doktoruma gittim
ense ve burun ölçümlerini yaptı gayet güzel dedi çoook şükür allaha
ikili test verdi işte
bende devlette yaptrırım die dün de devlete gittim
ama koskoca eğitm araştrma hastahanesinde doluymuş yapamıyolarmış çüşş napcam ben
sonra dedim l boşver devleti bidaa gitmicem
başka bi özele sordum fiyatı daha uygun geldi bana
kendi doktorumu aradım başka hastahanede yaptrırısan o doktora göster dedi
sinir olduk ya hayır doktorumuzdan memnun olmasak tınlamıcamda kahretmesinki memnunuz napalım şimdi paraya kıyıp kendi hastahanemizdemi yaptralım ikili testi bi akıl verin nolur ya:95::95:

bu sitede bi baslik var, onlar uzun sureli yazisiyolar ve zihniyet ayni..o kadinin bu yazisini begenen ve destekleyen o kadar cok kisi oldu ki o topikte dedim bi daha asla gelmem buraya..size degil ama karninizdaki o masum yavrular icin uzuluyorum dedim..ama dedigim gibi bazilarinin fikrini asla degistiremezsin

hangi başlık merak ettim

bazı topikler öyle cidden kurucuyu tarikat lideri gibi benımsemışler

bi topikte ben de baska bır meselenın yanlıslıgından bahsetmsıtım ve dediğimi hersekılde doğrulamama rağmen

tüm topik üstüme gelmişti var öyle topikelr ve tabii ki insanlar :)

bizde de ciciler var şimdiden bir kaç poşet oldu bile
ama ben cinsiyet belli olmadan bişey almak istemiyorum
bir de ilk bebiş oldugu için eşim çok hevesli her önümüze geleni almak istiyo
onu durdurmam lazım:))

k
Konuyu değiştirsek artık,zaten herkes akşama kadar gerilip akşam kocasına patlıyo:)) burda da gerilmeyelim...bu arada herkes bebeklerine kıyafetler alıyormuş ben de yelek örüyorum.Ben ilkokuldan beri örgü örerim yazları eğlencem hep örg olmuştur ören varsa örgü modelleri paylaşalım benim 20 kadar kendi ördüğüm bebek yeleğim var 1tanesini orta 2de ev ekonomisinde örmüştüm annem saklamış:)
Bu arada 2 yakın arkadaşım var aynı hafta öğrendik 1 er hafta arayla doğum yapacağız inşallahh,yeni stoklarım olduğundan 1 er tane onlara öreyim diye sarı ip aldım cinsiyetleri belli değil diye...
İyiki bu forumu bulmuşum yoksa tatil evde geçmiyo öğretmenim ve evde oturmak çok zor geliyo burası çok iyi oldu:)

benim kizimdan kalan ve 1 kere bile giydiremedigim o kadar cok kiyafet var ki...buna erkege benziyo demisti eger erkekse uygun olanlari giydiricem..otekileri de cevremde maddi durumu olmayana vericem artik. ben cok almisim kizima ozellikle yeni anne olacaklar almasin yazik.. zibil gibi giydiremedigim ya da 1 kez giydirdigim kiyafetleri var kizimin

kızının kıyafetlerini saklaman iyi olmuş,hiç değilse evde giydirirsin yine ziyan etmezsin
çünkü biliyoruz ki ilk aylar bebekler çok çabuk büyüyor:KK70:
canım bende oğlumda aldığım ve hiç giydiremediğim (özellikle tulumlar) okadar çok kıyafet kaldıki tertemiz ama ben hep çevreme dağıttım:KK43:
çünkü 2.bebeği düşünmüyorduk

kıyafet dışındakiler allahtan duruyor ama oyun halımızı bile vermiştik dün baktım fiyatlar artmış boşuna birde oyun halısına para vericem:KK43:(
çok haklısın kesinlikle herşeyi abartarak ve kaliteli almaya çalıştık ama geriye bakınca boşuna aldığım ne kadar çok şey varmış dedik
aslında 2.3.4. bebeğini bekleyen arkadaşlar var
bebeklerimizin cicileri topiğinde kendi deneyimlerimizi yazarsak hepimize fikir vermiş oluruz
ilk annelik heyecanını yaşayan arkadaşlarada büyük katkıda bulunmuş oluruz

ya bişi sorucaktım size kızlar ortam gerilmiş hep hormonlardan hep :)
herkesin kendi düşüncesi ama bende tutulmamasından yanayım burda bebeklerimiz için nelerden vazgeçiyoruz bide açmı bırakıcm neyse
ayşecim üzüldüm canım ama ben de inanıyorum bu kez yavrunu kucağına alıcaksın allahın iznyle

ya bana bi yardım edin noluurr
ben pazartesi özeldeki doktoruma gittim
ense ve burun ölçümlerini yaptı gayet güzel dedi çoook şükür allaha
ikili test verdi işte
bende devlette yaptrırım die dün de devlete gittim
ama koskoca eğitm araştrma hastahanesinde doluymuş yapamıyolarmış çüşş napcam ben
sonra dedim l boşver devleti bidaa gitmicem
başka bi özele sordum fiyatı daha uygun geldi bana
kendi doktorumu aradım başka hastahanede yaptrırısan o doktora göster dedi
sinir olduk ya hayır doktorumuzdan memnun olmasak tınlamıcamda kahretmesinki memnunuz napalım şimdi paraya kıyıp kendi hastahanemizdemi yaptralım ikili testi bi akıl verin nolur ya:95::95:

canım sağol ınsallah bu sefer hepimiz sağlıkla kucakalrız yavrualrımızı :)

canım sen daha 11+ larda değil misin ???? randevu verseler dahi, gec kalmış olmazsın kı 14. haftaya kadar zaman var

bana da devlet hastanesınde öle dediler gec gelmıssın sen dedi gıcık asistan deıdm ne geçi 11-14 tetsı bunun adı

ben de 11. haftadayım demsıtım azcık çirkinleştim :) ve randevu aldım bu cuma yapılcak testım...yapılmasa da zorlamazdım

ikilide bısey cıksada bebegıme dokundurtcak değilim kımseyı ama yıne de bazı degerlerımın kontrolu ıcın yapılması daha ıyı

''Sana ne'' ise yorum yapmasaydın o zaman. Sana mı kalmış?
Cahil lafını da aynen sana iade ediyorum.
Ben size oruç tutayım mı arkadaşlar? diye sorduğumu da hatırlamıyorum.
O yüzden terbiyesizlik yapma. Konuyu da uzatma.

Sen uzatma konuyu. Terbiyesiz de sensin. Kendi bebeğini düşünmeyenin bebeğini ben mi düşünücem. Sana ne benim yorumumdan, yaparım, yapmam. Dikkate alma, cevap verme o zaman. Neden sinirleniyorsun? Cahil lafına cevap bile vermem ben, kimin ne olduğu ortada.

k
Konuyu değiştirsek artık,zaten herkes akşama kadar gerilip akşam kocasına patlıyo:)) burda da gerilmeyelim...bu arada herkes bebeklerine kıyafetler alıyormuş ben de yelek örüyorum.Ben ilkokuldan beri örgü örerim yazları eğlencem hep örg olmuştur ören varsa örgü modelleri paylaşalım benim 20 kadar kendi ördüğüm bebek yeleğim var 1tanesini orta 2de ev ekonomisinde örmüştüm annem saklamış:)
Bu arada 2 yakın arkadaşım var aynı hafta öğrendik 1 er hafta arayla doğum yapacağız inşallahh,yeni stoklarım olduğundan 1 er tane onlara öreyim diye sarı ip aldım cinsiyetleri belli değil diye...
İyiki bu forumu bulmuşum yoksa tatil evde geçmiyo öğretmenim ve evde oturmak çok zor geliyo burası çok iyi oldu:)

ayyy örgü mü örüyosun ne güzeell :)

ben de pazar gunu küçük mucizeler dükkanı diye bi kitap aldım merak edıyrodum orda da örgü örüyolar

kitabı dun akşam bitirdim baya sürükleyıcıydı 450 küsür sayfa hemen bitti :) en arkada bebek battaniyesi yapılışını analtmışalr

istersen sana o sayfaalrı tarayıcıdan gecırıp eklerım bir de bebek battanıyeıs örersin :)

ben maalesef bebek doğmadan bişey örmek ya da almak istemıyorum biraz korkuyorum açıkçası

belkı de ılerleyen zamanalrda ben de örgüye başalrım güzel bi battaniye örmek istiyorum :)

Sen uzatma konuyu. Terbiyesiz de sensin. Kendi bebeğini düşünmeyenin bebeğini ben mi düşünücem. Sana ne benim yorumumdan, yaparım, yapmam. Dikkate alma, cevap verme o zaman. Neden sinirleniyorsun? Cahil lafına cevap bile vermem ben, kimin ne olduğu ortada.

Sen çok düşün bebeğini tamam mı?
En çok sen düşün...
Biz kim bebeğimizi düşünmek kim.
Biz bilmeyiz öyle şeyler.
En iyi anne sensin aferin sana.

iadara şu an da konuyu uzatıyor ve çirkinleşiyorsun !!!

rica ederim lafalrına dıkkat et feslegen tutucam dahı dese onu güzel bi şekıdle uyarman gerekrıdı

aksine sert cıktın o da yetemzmış gşibi hala feslegene yuklenıyorsun

ve terbiyesiz diyorsun

burası ortak bi alan ve herkes herkesın yorumunu okuyup gorus belirtme hakkıan sahiptir kalkıp ta benım yorumumdan

sana ne dıyemezsın ve hesap veremeyecegın yorumu yazamazsın burası bir forum ve kuralalrı var

güzel bi dille çok kez rica ettim...senınel kavgaya girmeye calsımıyorum ama feslegının üstune gitmene de göz

yumamıycam sinirliysen lütfen sakinleşip öyle gel....

Son düzenleme:
hangi başlık merak ettim

bazı topikler öyle cidden kurucuyu tarikat lideri gibi benımsemışler

bi topikte ben de baska bır meselenın yanlıslıgından bahsetmsıtım ve dediğimi hersekılde doğrulamama rağmen

tüm topik üstüme gelmişti var öyle topikelr ve tabii ki insanlar :)

bosver kapattik ya konuyu :KK34:

kızının kıyafetlerini saklaman iyi olmuş,hiç değilse evde giydirirsin yine ziyan etmezsin
çünkü biliyoruz ki ilk aylar bebekler çok çabuk büyüyor:KK70:
canım bende oğlumda aldığım ve hiç giydiremediğim (özellikle tulumlar) okadar çok kıyafet kaldıki tertemiz ama ben hep çevreme dağıttım:KK43:
çünkü 2.bebeği düşünmüyorduk

kıyafet dışındakiler allahtan duruyor ama oyun halımızı bile vermiştik dün baktım fiyatlar artmış boşuna birde oyun halısına para vericem:KK43:(
çok haklısın kesinlikle herşeyi abartarak ve kaliteli almaya çalıştık ama geriye bakınca boşuna aldığım ne kadar çok şey varmış dedik
aslında 2.3.4. bebeğini bekleyen arkadaşlar var
bebeklerimizin cicileri topiğinde kendi deneyimlerimizi yazarsak hepimize fikir vermiş oluruz
ilk annelik heyecanını yaşayan arkadaşlarada büyük katkıda bulunmuş oluruz

inan bi suru de dagittim. bunlar kiyamadiklarimdi..hatta burada yardim melekleri diye bi topik vardi oradan bi kac kisiye de yolladim torba torba..umarim gercekten ihtiyaci olanlara gitmistir...bunda sayet erkek olursa bi hastane cikisini alirim, bikac tane de ust bas o kadar :KK1: ama kizimdan kalanlar cok cicekli bocekli nasil olacak bilmiyorum :44:

canım bende atılmışım :) bi bakıyorum yazamıyorum sütü önceden içiyoduk pz ları normal süt alır kahvaltıda bide geceleri bazı akşamlar soğuk içebilirdim ama şimdi tık yok pastörize aldım açık kutu dolapta diğerleri dışarda bekliyolar digger sütler kokuyor zaten pudingdir ayrandır hiç biri yok tam cacık güzel geliyodu oda zorluyor bilmiyorum salı sorayım mağnezyum ve bişeydaha vericem demişti bunu sorayım varsa kalsiyum tablet verse

hoşgeldin ay benim memeleketim limisin izmirdeyim 41plaka görünce önüne atasım geliyor gerçi ailem aslen bilecikli ama ben dogma büyüme izmit

ay çok şükr ben en azından ayran yoğurt bayıla bayıla tüketiorum da tek süt ! kardeşimde izmitte oturuo :) hatta geçen hafta ordaydım :)

ay çok şükr ben en azından ayran yoğurt bayıla bayıla tüketiorum da tek süt ! kardeşimde izmitte oturuo :) hatta geçen hafta ordaydım :)

ya ben de peynırle pek barısamadım hamıle kalalı beri az az yıyebılıyorum sadece

sütü de içerken cok hosuam gidio içtikten yarım sata sorna acaip bulandırıyo mıdemı :S

ama süt çok rahataltıo cidden :) ılık ılık ohhhhhhh

bosver kapattik ya konuyu :KK34:
inan bi suru de dagittim. bunlar kiyamadiklarimdi..hatta burada yardim melekleri diye bi topik vardi oradan bi kac kisiye de yolladim torba torba..umarim gercekten ihtiyaci olanlara gitmistir...bunda sayet erkek olursa bi hastane cikisini alirim, bikac tane de ust bas o kadar :KK1: ama kizimdan kalanlar cok cicekli bocekli nasil olacak bilmiyorum :44:

ok o zaman :)

yengemınde kızı oldu peşinden oğlu oldu bazen temızı kalmayınca

kzıının pembe çiçekli pijamalrını fln giydiriyodu

komik ama sevımlı oluyolar cidden :)

bu ne biçim bir uslup ya?
burda kimse oruç tutucam falan demedi, niye bu kadar heyecanlandın?

çocugunu çok düşünüyosan önce uslubunu düzelt, malum çocuk yetiştireceksin:KK14:

X