2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
uyuyuyamiyorumm her gece uyaniyorum. sansliysam 1-1.5 saat sonra uyuyorum..eger degilsem 4-5 saati buluyo zaten kizima hamile kaldigimdan beri cok cok nadirdir deliksiz uyudugum. belki 2 ya da 3..ben ki uykuyu ne cok severdim su icmekten bahsetmissiniz. ben icemiyorum. su midemi bulandiriyo oguruyorum direkt. gastiritim de var acaba o mu tetikliyo? gunde 1 lt yi bile bulmuyorumdur eminim...

ekledim canım :)

canım benide eklermisin özelden mesaj atamıyorum
yaş 26
ilk bebiş
erkek
kilo 64
izmit
05 ocak

ekledım canım :)

Günaydın kızlar dün akşam dişçiye gittim kontrol için Allaha şükür şimdilik hiçbir sorun yok sizlerde dişlerinizi ihmal etmeyin bugüne kadar gitmediyseniz bir sorun yoksa dahi mutlaka kontrole gidin biliyorsunuz çok önemli...

Günaydın kızlar ,

dün akşam doktorum dosyamı incelemiş görüşmek istediği için gittim

bekelrken wc girdim bi baktım leke , baya da gelmiş dr la konustuk anti trombin tahlılımı tekrarlamam gerektıgını söyledi. ok dedim

lekelenmem var ama bakıcak mısınız napalım dedim agrın var mı dedi sabhatan berı az az kasıkalrım sızlıyo dedım

bakalım boşvemeye gelmez kayıt açtır gel beklıyorum dedi..kayıt actırdım sedyeye uzandım dr bakıyodu bebek canlı dımı dedim

tabıı kı canlı bak kalp atıslarına dedi azcık dinledık ama seni anlıyorum ben bile gerılıyorum sen buraya

yatınca kolay değil ama atlatıcaz dedi....muayene oldum çok şükür bebek iyi sorun yok

ama progestanı gunde 1 e ındırmıstı maalesef progestansız olmuyo gene 200 mg dan gunde ıkı yapmamız lazım dedi

ilac dozunu arttırdı yani kanama alanım da yok denecek kadar az gozukmuyo bile ama nedense hala lekelenmelerım oluyo az az

böyle işte epilasyon işini sordum genital bölge için ağda dışında hiçbişeye izin vermıyrouz ama diğer bölgeleri istediğin gibi

alabilrisin dedi kızlar sizin de bilginiz olsun

canım inş bu sefer bir sorun yaşamazsın Rabbim seni bebeğinle kavuşturur her duamda sen olacaksın

Günaydın canım iyi yapmışsın bence de düzenli şekilde diş doktoruna gözükmek lazım...

hem perinatoloji hem hematoloji hem akdın doğum için ayrı ayrı izinler alıyorum iş yerınden maalesef

zaten çok fazla izin aldıgım için henüz diş dr için izin alamadım :26:

canım inş bu sefer bir sorun yaşamazsın Rabbim seni bebeğinle kavuşturur her duamda sen olacaksın

Canım inşallah ne zaman buna içten inansam bişey oluyo ve umutlarım tükeniveriyo

İnşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize....Allah razı olsun...

ütü yeni bitti işte burdayım arkadaşım mesela nelermiş o koruyucu şeyler veya linki varsa onu yazsaydın mrk ettim :)

01 kor, | Hamile in Manyetik Korse, | Relax san, | Radyasyondan Koruyucu Manyetik Korse Bant (Hamilelere), | MANYETK KARIN KORSES, hamile korsesi, toplayc hamile korsesi,Hamile korse, Hamile korsesi, Hamile korseleri, Hamile manyetik koruma korse, Ha

linki bu canım becerebildiysem:)başka yerde de var ama bu bant şeklinde daha rahat gibi.fikir olur en azından

Benim bugün tahmin etti fesleğenim. 12. haftadayız ve erkek gibi dedi. Minik bi pipi gördük de ayıptır söylemesi.

Hayırlı olsun arkadaşım pipiniz :))))) Bende merak ediyorum ama illa şu olsun dediğim bir şey yok. Hayırlı sağlıklı inşallah...

canım bende 16 sında gidicem hem ikili test yapılacak hemde cinsiyet için bişeyler söylerim demişti doktorum ama bizim için erken galiba bende merak ediyorummm :)

Hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz senden de canım! :)

fesleğen çok mrk ettim dr a gittin geldin mi neler dedi :112:

Gittim doktora ve sinirliyim! Anlatacağım kızlar uzun uzun!

Ayşecim. Canım benim. Allah yardımcısı olsun hepimizin. Moralini bozmamaya çalış. Ne bileyim diyecek bir şey de bulamıyorum.
Hepimizin bebeği Rabbime emanet. Rızkı varsa zaten gelecekler Allah'ın izniyle. Değil mi?

Kızlar ben önceki doktorumu çok hızlı muayene edip gönderdiği için değiştirmiştim.

Dün yeni doktoruma gittim içimde bir heves heyecan.
Bebeğimi göreceğim nihayetinde.
Kapıdan içeri adımımı atmamla beraber size duyduğum ilk cümleyi söylüyorum.
(Ben son randevusuydum bu arada)

-Geldin mi? Hadi gelde artık bizde gidelim!
Ya sabır dedim.
İşte soruyor önceki doktorunu neden bıraktın diye. Dedim çok hızlı muayene ediyordu...
Başladı bu laf söylemeye.
Ultrason bir şov değilmiş... Bakılırmış o kadar...
Şov zamanı da gelecekmiş. Ama o şimdi değilmiş.
Kendimi gerçekten kötü hisettirdi bana.
Ne cinsiyet sorabildim azarlayacak diye. Ne de başka birşey adam gibi...
Kalp atışını da dinlettirmedi. Zararlı mıymış neymiş öyle bişey dedi.
Yine moralim bozuldu anlayacağınız...
İyi bir doktora düşemedik.
Yarın birgün doğum yapsam bağırma diye azarlar heralde günahını da almayımda :S
Sinirlerim bozulduğu için oruç mevzusunu da unuttum.
Böyle bir randevuydu.
Bebeğim iyi şükür.
SAT'la uyumlu gidiyor
Öyle işte...

canım ben kullanıyorum kalsiyum.osteoare oldukça güçlü kalsiyum magnezyum çinko var.ben uzun süredir kortizon kullanıyorum gebelikte dahil.lupus hastasıyım bu yüzden kalsiyuma herkesden fazla ihtiyacım var.ama herkes kullanabiliyor doktoruna danış istersen.içindeki magnezyumda rahim kasılmalarına iyi geliyo.benim şimdiden başladıda.

bende yarı izmitli sayılırım eşim izmit doğma büyüme.annem izmitli,teyzemler hala orda oturuyo derincede.stada yakın sayılır.bende izmitte doğurucam mecbur riskli gebelik olunca.
evet biliyorum oraları fakat ben merkezdeyim inşallah görüşmek nasip olur cnm ben konak hastanesine gidiyorum doktorum funda hn...:))[/QUOTE]
doç dr eray çalışkan izmitli arkadaşlar tanıyomusunuzz 2drum da onu önerdi.dolphindeymiş.büyük ihtimal ay sonu gelicem.3 boyutluya falan gircem .iç organlara falan bakılıcak.

Günaydın hanımlar Yan komşum eczacı dün akşam 2 tane bileklik getirdi bana bulantım için iyi geliyormuş dünden beri takılılar hala bulantım var ama dünkünden iyi hissediyorum kendimi. Tabii bilekliklerin sayesinde mi yoksa 12. haftama girdiğim için mi hafifledi onu bilemiyorum. Adı PsiBands denemek isteyen olur diye paylaşmak istedim...

günaydın annişler ve zuzuları

bizi gece uyku tutmayınca aralık annelerinin cicişlerine baktık onlar bizden once ya güzel ciciler almış çok şey almıcam diyorum ama çok ta gezmek ve almak istiyorum inşallah büyür bebişlerde başlarız almaya şubat annelerine yakınız diyede acık onların yazdıklarına bakayım dedim karışmışlar aman şanslıyız topikimiz ve paylaşımlar güzel sivricikler yok aramızda

bide münireye tahmin yaptıranlar şubat topic sahibi ve münire aynı kişiymiş gerçi münirenin sayfasını bilmiyorum bakmadım gerçi kız erkek doğuma kadar söylemeselerde olur ama dayanamayız işte pzt tıpta söylemezler salı teyzemiz söyler diye bekliyoruz ama ay bizde pek geride kaldık herkezin herşeyi bitiyo biz daha başlıcaz

ayşecim bide 3ay bitti canım sabret inşallah busefer olucak bak biz çıktıkta girdik hala korkum sürüyo hergün gitsem iyi haber alıp çıksam diyorum senin ki daha zor ama inşallah busefer farklı olacak

ay canım ya inşallah ddoğru kişilerle karşılaşırsın zaten panic ve korkuyla sevinelim diye gidiyoruz bide fırçamı yicez bende tıpta soramıyorum ama iyiler Allahtan teyzemiz ilk randevuda iyiydi inşallah salıda iyi olur kaçarım yoksa kimsenin tafrasını buyaşta ve budurmuda çekmek istemem hele bide para veriyosam

ama maşallah kuzun iyiymiş ya başka birini bulursun inşallah canım

Son düzenleme:

ay-she'cim, herşey güzel olur inşallah. içini ferah tut canım.
Ocak ayında tatlı kuzunu kucağına alınca bunların hepsini unutcaksın inşallah.

ben de tam tersine çok uyuyorum akşamları hemen sızıp kalıyorum. gündüz yoruluyo musun fikirdelisi?
ben heralde sabah sporda, gündüz işte, akşam da arkadaşlarla dışarı çıkınca yoruluyorum. eve gelip pıt diye uyuyorum. ama öyle olunca sabah erken 6 dedin mi ayaktayım. o yüzden yürüyüş yapıyorum ben de yeşillliklerin içinde. güne çok güzel başlanıo öyle olunca herkese tavsiye debilirim. Halsizim yorgunum demeyenlere tabi.

feslegenim öncelikle pipi tebrigin icin tesekkur ederim. bakalım, aileye falan yaymayın, bi ay sonra söylicem kesin dedi. o yüzden çok da kesin demiyorum. ama bebişimin ultrasonda duruşu falan çok erkeksi görenler öyle diyo en azından. bakalım hayırlı ve sağlıklı evlat olsun herşeyden önemli hakkaten.
senin doktor olayına da sinir oldum. onlar da yoruluyolar falan anlıyorum ama ben de çok yorgun günler geçirmiştim öğrenciyken. birini de terslemiyodum yorgunum, başım şişti diye. hele de hiçbirine sen de gel bitsin artık bu iş demiyodum. biraz etrafındakilerden fikir alsan canım? ne bilim yakınlarda doktora gidip memnun kalanlardan falan? Hangi şehirdesin bilmiyorum ama mutlaka iyi tecrübeleri olan arkadaşların, onların arkadaşları ya da tanıdıkları vardır aslında. Böyle bi doktorda devam etmen ne kadar uygun olur bilmiyorum. Yine de bi bak bakalım. Bu süreçte doktor çok önemli ya. Bi de ilk hamilelik olunca iyice bi terelelli durumu oluyo:18:
Umarım herşey güzel olur, bi sonraki gidişinde öğrenirsin bebişinin cinsiyetini

@iadara
teşekkür ederim tebrik için ve moral için. ama benim doktor seni görse baya döverdi heralde doğru demişin.
çok hızlı gidiyosun. yemeni azalt diyo. yediklerimi saydım. yaz meyveleri çok kalorili onlara dikkat et diyo. zaten çok yiyemiyorum, uyuyorum hep diyorum. olsun sen az ye diyo papağan gibi. sonradan çok zorluk çekersin haberin olsun dedi. o da haklı ya kendi çıkarına söylemiyo yani ama elimden de bu kadarı geliyo. bugün de kalktım yürüdüm sabah 1 saat kadar. dün gece sadece iki parça tavuk yedim yemekte. sonra da bi dilim karpuz. daha napim arkadaş. pilav yeme diyo. bilmiyoki ben bi asırdır pilav yemiyorum
bu arada sen de dikkat et hakkaten bu kilo olayına. doktor beni bu kadar sarstığına göre bi kilo için demek ki ciddi bişiy
aman az tutmaya çalışalım kiloları da sonra sıkıntı olmasın. zaten kışa denk gelcek, çıkamıcaz, yürüyemicez falan amaaaan:2::2:

cnm bebişin iyi olmasına sevindim sende stres yapma geçecek bu günlerde inş. biz 13. haftaya girdiğimizde bıraktık progestanı 3 ay doldu artık kendi hormonlarını salgılar bebiş dedi doktor. sana birşey sorucam daha önce kanama alanı var dedin diye sormadım coraspin kullanıyor musun? benim allaha şükür bu hamileliğimde lekelenmem olmadı ama doktorum başka hastasına derken duydum lekelenmen varsa coraspini kes diyordu. pıhtılaşma topiğinde bir arkadaşta coraspini kesip iğneyi ikiye çıkartmıştı lekelenmesi geçmişti. sen daha deneyimlisin ama sorayım dedim.

Çok şükür... İnşallah demetcim bulurumda iyi bir doktor artık hep onda devam ederim...

Rica ederim
Soruyorum sormaz olur muyum. Hep arkadaşlarımın gittiği bir doktor var. O da erkek. Ona da ben gitmiyorum.
Kadınlarda kompleksi oluyor zannımca, tabi hepsi değil.
Olmazsa eski doktoruma devam ederim. Tamam hızlı ama en azından güleryüzlü. İnsan gibi davranıyor.
İnşallah öğrenirim Hepimizin hakkında güzel şeyler olur inşallah.
Çok stresli bir dönemdeyim...
Tek stresim hamileliğim olsaydı keşke diyorum...
Allah kötü insanlara fırsat vermesin inşallah... Ne diyeyim...

Son düzenleme:
günaydın kızlar güzel hamişler ve cicik bebişler:)
kanaması ve bulantısı olanlara allah şifa versin geçmiş olsun, cinsiyet öğrenenlere hayırlı olsun. benim gibi bekleyenlere de Allah kolaylık versin.güzel, mutlu bir gün olur umarım.türk kahvemi lüpletiyorum şuan herkese sevgiler :))

ayşecim çok geçmiş olsun canımcım lütfen dikkat et kendine herşey çok güsel olacak böyle düşün bebeklerimizi kucağımıza alırsak hayırlısıyla:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…