2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ya kizlar yemek yedikten sonra sizinde basınız agriyip dönüyomu ben yemek yedikten sonra basımı kaldıramıyorum çok ağırlık çöküyor

bana agırlkık çökuyo ama basım dönmuyo yatınca rahat hısseıdyorum :)

ama bu seferde yemek sıskınlı oldugu ıcın rahatsız oluom ık haftalar gecse 12. Haftadan sorna rahatıs yaa :d

bana agırlkık çökuyo ama basım dönmuyo yatınca rahat hısseıdyorum :)

ama bu seferde yemek sıskınlı oldugu ıcın rahatsız oluom ık haftalar gecse 12. Haftadan sorna rahatıs yaa :d

Aynen Canim basım yastığı gördümü bı Ohh çekiyorum valla bendede şişkinlik baya oluyo Canim valla günler sanki geçmiyor gibi geliyo :)

valla benimde çok uykum geliyor.sürekli uyumak istiyorum.okulda işte yok.otur otur patlıyorum sıkıntıdan.int.karıştırıyorum bol bol.ne güzel kitap okyodum şimdi okuyamıyorum.hem midem bulanıyor hemde hemen uykum geliyor.demin okulun mescidinde uzandım biraz namazdan sonra.gözümü açamıyorum yaa.diğerlerinde böyle değildim.yaş ilerleyince zor oluyo kızlar.2. 3.leri hemen arkadan doğurun.hiç beklemeyin bence.ağzımdada sürekli acı bi tat var.

ayy patrona söledim şimcikk ayy hayırlı olsun dedi

benımde cok ısım yok bende sıkılıyorum ya :) şöle evımde oslam uzansam hatta esım terfi etsede çalışamsam
ne güzel olurr valla neysem bakalım hayırlısı olsun ınsallah ben de namaz kıalrken uyuklar gibi kılıyorum
Allah ım kabul etsın ınsallah kafam bulanıyo snakı donmuyo ama :) eğilip doğruldukça
o kadar gaz var kı karnım agrıyo bu yuzden :S

Aynen Canim basım yastığı gördümü bı Ohh çekiyorum valla bendede şişkinlik baya oluyo Canim valla günler sanki geçmiyor gibi geliyo :)

bana da unler gecmıo gibi gelıo ama gecıcek ınsallahh :) :) :)

Pco yok Canim ama insulin direncim var ondan olabilirmi

Benim aklıma direkt o geldi açıkçası. Pco'yu da o yüzden sordum. Pco olanlar genelde insülin direncine meyillli oluyor. Sende insülin direnci varsa ondan kaynaklı olabilir. Çünkü insülin direnci olan insanlar hamile olmasalar bile yemeklerden sonra bu dediklerini hissederler. Doktorun durumu biliyorsa kontrol altında tutacaktır, rahat ol bence

ben hamılelıktendır die düşünmustum bu ınsulın dırencının gebelıge baska bız araruı var mı yoksa sadece

uyku halı mı yapıyo yanı baktırayımmı ben de bi :26:

Bu arada

ocakanneleri.com ve ocakbebekleri.com Her yaşta ocak bebeklerinin rehber sitesi....[/QUOTE]

kızlar bilgilerinizi özelden msj atın bana ulaşamazsanız ay-she atın

ben hamılelıktendır die düşünmustum bu ınsulın dırencının gebelıge baska bız araruı var mı yoksa sadece

uyku halı mı yapıyo yanı baktırayımmı ben de bi :26:

İnsülin direncinin belli bir yerden sonrası şeker hastalığı oluyor zaten biliyorsundur, ama bazı annelerin hamilelik şekeri denen hamilelikte oluşan bir ünsilin direnci de olabiliyor. Kilolu bebek doğurma riski ve hamilelik sırasında çok kilo almak diğerlerine göre daha yüksek diye biliyorum ben. En sağlıklı insanda bile hamilelikte görülebiliyor sanırım, umarım yapacaklardır hepimize insülin testi.Zira ben de bir pco'lu olarak tereddüt ediyorum acaba hamilelikte şekerim yükselir mi diye.

Bu arada arkadaşlar listeye ekleme fikri çok güzel çok sevimli ama benim için biraz erken. Biraz daha zaman geçsin, bebeğin tutunduğu netleşsin , sonra talebimi gerekli kişiye özel mesaj olarak gönderiririm

arkadaşlar çok üşüyorum ben anormal derecede resmen arkama soğuk sular dökülüyor sizde var mı bu durum?oğluma ne giydireceğimi şaşırdım

canım dikkat et kendine üşütme sakın ayakları sıcak tut çorap ve patik giy önemli olan ayaklarını sıcak tutman çok geçmiş olsun

ya cadı dur ya iyi düşün iyi olsun hemen korkma dr. sorarsın o sana gerekeni söyler git yada gitme diye bende urfaya gitcem inş. cumartesi dr. sorcam

kuzum canım benım bendede kansızlık var sakın tathlil yapmada ilaç kullanma asla balık yağı kapsülleri sakıncalı asla içme

Son zamanlarda ülkemizde de giderek popülarite kazanan konulardan birisi de Omega 3 olarak adlandırılan yağlardır. Omega 3 genel olarak piyasada balık yağı içeren tabletler şeklinde satılan ürünlerin içinde bulunurlar.

Hamilelikte balık yağı kullanımı hem zararlı hem de değildir. Temel olarak balık yağı tabletleri iki şekilde üretilirler. Bunların bir kısmı balıkların karaciğerinden elde edilirken diğerleri gövdesinden üretilir.

Zararlı olan balık karaciğerinden üretilen ürünleridir. Bu ürünler yüksek oranda retinol adı verilen bir madde içerirler. Retinol A vitamininin bir formudur ve hamilelik sırasında alınan miktar günde 3300 mikrogramı geçmemelidir. Daha fazla alınması durumunda bebekte hasara neden olabilir.

Öte yandan balık karaciğeri yani retinol içermeyen balık yağı tabletlerinde ise omega 3 yağ asidi adı verilen dokosaheksanoic asit (DHA) maddesi bulunur. Ceviz ve keten tohumu gibi besin maddelerinde de az miktarda bulunan DHA bebeğin gelişimi açısından yararlıdır.

En fazla omega 3 içeren balıklar uskumru, somon, alabalık, sardalya ve ringadır. Haftada 2 kez balık yemenin hamileler için yararlı olabileceği ileri sürülmektedir. Bugün için hamilelikte DHA'nın güvenli dozunun ne olduğu belirli değildir. Eğer yeterli miktarda balık yiyorsanız ek olarak omega 3 içeren tabletler almanıza gerek yoktur. Eğer balık yiyemiyor ve balık yağı tableti almak istiyorsanız gebeler için özel olarak üretilen ve retinol içermeyen tabletler kullanmanız şart olmamakla birlikte sakıncalı değildir.

Canim zaten hipertiroidim de var endokirin doktorumun kontrolü altındayım 15 günde bı tahlil yaptırıyorum ama yemek yiyince kendimi toparlayamiyorum ya glukofen de kullanıyorum sabah aksam ins düzelir

kızlar nasılsınız ? 2 gündür giremedim nete
bugünü bulantı ve kusmayla açtık midemde hiçbirşey kalmadı ((

arkadaşlar birşey soracağım vitamin ilacı kullanıyor musunuz?gittiğim doktor decavit adında vitamin ilacı verdi oğlumda böyle bir ilaç kullanmamıştım.gerçi doktor da çok hoşuma gitmedi ama yine de ilacı alıp içmeye başladım.

cnm bana doktor elevit verdi . kullanıyorum

Kızlar Bende hiç bulantı vs olmuyor tiksinmede yok. Doktoru aradım ilk randevumuz Pazartesi günü. (öncesinde doluymuş tüm günleri) zaten 6. hafta içine de girmiş olucam belki bu gidişimizde keseyle beraber kalp atışlarnı da duyabiliriz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…