2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
cnm bana doktor elevit verdi . kullanıyorum

ilk hamileliğimde ben de elevit kullanıyordum ama doktor bu ilacı verdi.doktor bulamadım ya sıkıntı resmen.İstanbul'da doğum yapmak bir ayrıcalıkmış ikincide bunu anladım.perşembe günü farklı bir doktora gideceğim bakalım o ne diyecek bu ilaca?inşallah o doktor iyi çıkar...

canım bazısında gec baslayabılıyo veya hıc baslamayabılıyo :) ınsallah duyarsınzı kalp atıslarını :) :) :)

ben de cuma gidicem baya heyecanlı ve meraklıyım

bi yandna da korkuyorum bişe olduysa die ınsallah hersey yolundadır :)

cnm bana doktor elevit verdi . kullanıyorum

kızlar sımdıden ne eleviti ya çok enteresannn :S :S :S ilk zamanalr folik asit kullanmak yeterli

kan tetsıunızı yaptı mı belkı de bazı vbıamınelrınızı düşük bulmustur bu yuzden elevit vermıstır

tamam meleğim hadi sende yolla

canım yolladım ama kılo yamzaı unutmusum 73 kg

canım cidden istanbuılda hersey elının altında cok rahat sen neredesın su an Allah yardımcın olsun

inşallah daha ıyı bi doktordur gideceğin dr

canım suayım tatlı arkadaşım topiğin hayırlı olsunn inşş hepinizin doğum anılarınıda burdan takip ederizzz bizim gibi bebek sahibi olmayı bekleyenleride unutmayın olur mu bizlerede dua edin inşş bizde güzellikleri paylaşalım tez wakiitee rabbim sizleri korusunnn

ama dediğim vitaminide duymuştum cnm sanırım daha kapsamlı bir vitamin hapı . bende bursadayım bende çok iyi bir doktor bulamadım bakalım bu doktorum inşallah iyi çıkar .

cnm ben kan tehlili falan yaptırmadım benimde 2. hamileliğim gerçi 5 aylık kaybettim ama o hamileliğimde de elevit vermişti doktor ben şuan folik asit kullanmıyorum kan hapı , elevit ve corasprin kullanıyorum çünkü bunşarın içinde de folik asit var .

ya cadı dur ya iyi düşün iyi olsun hemen korkma dr. sorarsın o sana gerekeni söyler git yada gitme diye bende urfaya gitcem inş. cumartesi dr. sorcam
:

o da doğru canım :) ınsallahh sorun olmaz gitmem :)

evet bılıyorum canım ya ben de de acaip unlu şekerli yiyecekelre duskunluk vare hatta bazen aç olayım

tatlı bişey yemeden kendıem gelemıyorum ruhum çekılıo sankı hıc baktırmadım ama şüphelenıyorum az bucuk

neyse doktora dansıayım bari cuma gunu hoş zaten 24. haftada şeker tetsı yapıoalr ama varsa sımdıden bılınsın yanı :)

ilk defa gittiğim doktordu kan tahlili istedi ama sonuçlar çıkmadan ilk muayenede bu ilacı(devacit) yazdı 6 haftalıkken.eleviti ilk hamileliğimde baştan beri kullanmıştım fakat hamileliğimi ben 2 aylıkken öğrenmiştim.

canım ben de 28 haftalık bebegımı kaybettım pıhtılaşma bozuklugu var ben de 677 ct heterozigot mutasyonu

ben su an folik asit clexane 0,4 ml iğne ve bebe aspirini kullanıyorum her gün

ben bu pıhtılaşma kaybedılen bebekler hakkında cok arastırma yaptım bebe aspirini coraspin aynı sey zaten

ama folik eksıklıgı bebek kaybetmede cok buyuk etken hele de henuz belirlenmemıs bi pıhtı bozuklugun varsa mutlaka folik almalısın

elevitin içinde folik de var biliyorum etkıleşimleri yakındır sanıyorum coraspini tam mı içiyorsun yarımmı ve gunasırı mı hergun mu ???

bu arada basıns ağolsun çok zor bişey cidden benım bebegım kzıdı 28 haftalıktı kalbi durdu ve arastırılınca pıhtılaşma cıktı bende

ben Van dayım ve herşey sıkıntı bazı hastaneler yıkıldı bazısı ağır hasarlı sağlam olanlar da tıklım tıkış.anlayacağın istanbuldaki rahatlıktan böyle bir yere gelince zor oluyor herşey bakalım hayırlısı.
bursa da büyük bir şehir imkanları çok inşallah istediğin doktoru en kısa zamanda bulursun.

anladım canım ben sunun ıcın söyluyorum ben de kalsiyumm jagnezyum eksıklıgı olusuo özellıkel yazın

ben ılk hamılelıgıdme dr a demıstım kalsiyum içeren bi ilaç yazar msıınz die dr 12-16 haftadan önce

herhangi vitamın kullanılmasını tavsıye etmıyrouz kalsiyum türü ilacı da daha sonra verıyoruz dmeıstı

ama ıstersn ıcınde az mıktarda kalsiyum bulunan folik asit yazayım demıstı ve folik plus yazmıstı canım onun ıcın dıyorum yanı

öle ilk haftadan vi,tamın vermeyı pek çok dr uygun bulmuyo ben cok dr a gıttım inan bu benım 4. gebelıgım

hepsi de ilk 3 ay folbiol öneriyordu hoş folbiol dahı onermeyen dr lar da var yanı elevit ilk haftadan garip bişey :26:

ah canım ya anlıyorum Allah yardımcınız olsun

sağol cnm seninde başın sağolsun . bende 21 haftalıkken kaybettim genetik kan pıhtılaşması bütün testlerim yapıldı . hiçbir problem yok kan pıhtılaşmamda yok doktor sadece tedbir olsun diye verdi . geçen hamileliğimde 5 ay kullanmıştım hamilelik öncesi ve hamileliğimde 3 ay boyunca . bizimde ani kalp durması işte belirli bir sebebi yok

günde 1 tane iiçiyorum cnm coraspirini işte kan hapı ve elevit verdi doktor .

elevitte bulunan vitamınler

A vitamini (retinol) 4000 I.U. (1201.2 µg)
B1 vitamini (tiamin hidroklorür) 1.6 mg
B2 vitamini (riboflavin) 1.8 mg
B6 vitamini (piridoksin hidroklorür) 2.6 mg
B12 vitamini (siyanokobalamin) 4 µg
C vitamini (askorbik asit) 100 mg
D3 vitamini (kolekalsiferol) 500 I.U. (12.5 µg)
E vitamini (α-tokoferol asetat) 15 mg
Biotin (B8 vitamini) 200 µg
Kalsiyum pantotenat (B5 vitamini) 10 mg
Folik asit 0.8 mg
Nikotinamid 19 mg
4 mineral
Kalsiyum 125 mg
Demir 60 mg
Magnezyum 100 mg
Fosfor 125 mg
3 eser element
Bakır 1 mg
Mangan 1 mg
Çinko 7.5 mg

inşallah cnm doktor çok önemli herşeyden önce güvenebilmelisin bakalım . inşallah iyi doktorlar buluruz

canlarr rabbim böyle acıyı birdaha yaşatmasın inşş hiç kimseye ewlatlarımızla sınamasın bizlerii bende 22 haftalık kaybettim bebeğimi benim kanamam oluyodu sürekli 22 haftanın sonunda suyum geldi erken doğum yaptım maleseff 8 ay olduu bu ay dr klomen folikasit we corasprin werdi bizde bebeği kaybetme nedeni kanama doğduğunda kalbi atıyodu siz kaç ay sonra hamile kaldınızz ikici bebeğinize inş rabbim fasla bekletmezz

amin cnm rabbim kimseye yaşatmasın .
çok şükür ki fazla beklemedik 24 kasımda doğum yaptım . şuan 6 hafta 5 günlük hamileyim inşallah sende fazla beklemeden hamile kalırsın cnm . bu duyguları sadece yaşayanlar anlar inşallah bebeklerimizi sağlıkla alırız kucağımıza

mrb kızlar bi ara girmiştim ama kapatmak zorunda kaldım geri.kasıklarım arada ağrıodu ama bu defa baya bi ağrıdı hasta olucam gibi uzandım bende bi kaç saat.Şimdi daha iyiyim ama sizde de oluyor mu öyle aniden kasılma ağrılar filan hem sağ hem sol kasığımda...

ne güzell kardeşini hemn göndermiş ewladınn rabbim evladınızı size sizide ewladınıza bağışlasın inşşşş böle acılar yaşatmasın rabbim hayırlı hamilelikler hayırlı doğumlarınız olsun inşş bana da dua edin olur mu hayırlısıyla bende kavuşayım bebeğimee :):):):):):):):)

anladım canım inşallah bus efer sağlıkla alırız bebekelrımzıı kucagmımıza :)

inş. kuzum sende aramıza en kısa zmanda gelirsin
bizim topiğe söyle topik açtığımı bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…