2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

amın cnaım kısmeye yasatmasın rabbım ben

ilk bebgımı 11 haftalık kaybedıp kalbi durdu kürtaj olduktan 3 ay sonra hamile kaldım sonra

28. haftaya kadar geldık ıkıncı bebegımde ama onunda birden kalbi durdu 1 haziran 2010 da

doğum yaptım sonra ben toparlanmak ıcın

bekledım biraz uzuntuden hasta oldum safra kesem tast yaptı amelıyat oldum kılo verdım derken 2011 aralıga kadar

korunduk....korunmayı bıraktıktan sornakı 2. ay hamıle kaldım 5+4 iken o da kendılgıınden düştü 13 mart 2012 de düşük yaptım

son adet tarıhım 13 nisandı şimdi gene hamıleyım canım çok sukur bus efer bi sorun yasamayız ınsallah hıcbırımızz

aminnnn canım çok çok geçmiş olsun bu seferki seninle beraber olsun inşşş rabbim evladını korusunnn ne zor günler yaşamışsın rabbim yüzüne gülsün inşşş allaha emanetsiniz canımmmm dularım sizinle inşşş

inşallah canım Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

yaprak korkutmak istemem ama fazla kasık ağrısı iyi değil diye biliyorum.doktora görünmende fayda var.bir de böyle ağrıların olduğunda doktora gidinceye kadar kesinlikle ağır kaldırma
zor bir durum Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.inşallah bundan sonra hayata tutunur evlatlarınız.birlikte görürüz dünyaya geldikleri günü.

kızlar bana özel msj atarken bunları dikkatli yazın lütfen eksik olmasın bekliyorum
1-yaş
2-kilo
3-bebişin tahmini doğum tarihi
4-kaçıncı bebek
5-yaşadığınız il

teşekkürler hamişlerim benım

suay sana mesaj atacağız ama biz nerden göreceğiz kayıt listesini.kusura bakma siteyi daha tam keşfedemedim de.ben de biraz zaman geçsin sonra atarım diye düşünüyorum.malum küçük çocuğum var ve kucağıma almam gereken çok zaman oluyor.çocuğumun da maşallahı var.bu sebepten her an düşük yapacakmışım gibi geliyor.hele biraz zaman geçsin mesaj atarım inşallah.

inşallah canım inşallahh cümlemiz için amin.........

selam hamişler nasılsınız bakalım.bu cuma tekrrdan kontrolum var bu sefer karından bakıcaz keseye nasipse..
bende hiiç mide bulantısı yok ve iştahım süperr..sizlerde ne var ne yokk

kızlar doktordan geldim nurtopu gibi kistlerim var. en büyüğü 6,5 cm. aşılamadan sonra doktor çatlatma iğnesi verdi vurulmayı unutunca. kistlerimden geri kalan kısımda küçücük kesemizi gördük şükürler olsun. kistlerden seçemediği için çoğul gebelik olabilir dedi doktor 10 gün sonra tekrar çağırdı. asıl doktoruma perşembe gidicem bakalım o nediyecek canım çok sıkıldı. kisti olupta hamile kalan biliyor musunuz.

merhaba canım özeden mesaj attım ama gönderilmedi. ben buraya yazsam olurmu.. ben deren yaşım 29,kilom 49, ilk bebeğim,tahmini doğum tarihi 4 ocakl

canım merak ettim neden çinko yasak , ben çinko vitamin kullanıyorumda ozaman budamı yanlış

canım ben özel mesaj gönderemiyorum olmuyo buraya yazayım. yaşım 29,kilo 49,bebişimin tahmini doğum tarihi 04.01.2013, ilk bebişim, yaşadığım il istanbul.

canım merak ettim neden çinko yasak , ben çinko vitamin kullanıyorumda ozaman budamı yanlış

fazla miktarda cınko ıceren balıkalr normal hamılelere yasak canım

ama senın cınkıeksıklıgın varsa ve cınkıalıosan o baska mesele sana özel bi durum

ben de keseyi goreyim kalp atisini duyayim o zaman listeye yazidiricam kendimi
ayy istahim cok acik tabiri caizse okuz gibi yiyorum zaten kizimda aldigim 24 kilonun bi kismini verememistim. kilolu hamile kaldim. sonumu hic iyi gormuyorum :26:

fazla miktarda cınko ıceren balıkalr normal hamılelere yasak canım

ama senın cınkıeksıklıgın varsa ve cınkıalıosan o baska mesele sana özel bi durum

cinko degil civa (mercury) olmasin o? civa zehirli bir element, ve buyuk baliklar ozellikle kirli sularda yasamislarsa bu civayi vucutlarinda tutuyorlar. bu yuzden hamilelikte (ve genelde) bu baliklar tuketilmesin deniyor. kilicbaligi ve kopek baligi bu "buyuk balik"lardan, digerleri (turkcelerini bilmiyorum) tilefish ve king mackerel. Tuna icin konservelerde daha az civa oluyor diyorlar ama ben o riski almak istemem, hele ilk aylarda. Guzelim hamsiler cinekoplar dururken bu baliklara zaten niye bakasiniz ki? Turkiye'de cogu yerde gayet guzel kucuk boylu baliklar var.

Ha bir de midye'den uzak durun, o da civa tutuyor.

Ingilizce bilenler su linke bakabilir: Mercury Levels in Fish : American Pregnancy Association

merhaba güzel anne adayları
benim en son adet günüm: 11 nisandı buraya göre tahmini doğum günü 17 nisan (15-17 arası görünüyor diğer yerlerde de)
beta hcg 346 çıktı (10 mayıs tarihli)
bugün doktora gittim folidoce diye yeni çıkan bir foliç verdi, bir de ben de mantar oldu vajinal onun için de ovül kapsül verdi 2 kere yapılacakmış 5 gün arayla ama ben çok kötü olmazsam kullanmayı düşünmüyorum, vajinal veya karından bakmadı erken daha dedi bir hafta daha bekleyelim belki görürüz sonra dedi...
folic alıyorum öğrendiğimden beri...
bende mide bulantısı falan yok sadece göğüslerim hassaslaştı bir de çok oturduğumda ya da koşturduğumda belim ağrıyor, arada da kasıklarımın her ikisinde de batma oluyor ama geçiyor hemen. mesela bugün çok yoruldum sonuç feci şekilde belim ağrıyor hemen yatacağım, iştahım arttı...
ama korkularım var kızlar, bende insülin direnci var ve 77 kiloyla hamile kaldım, glukophage 850 mg kullanıyordum hatta onun sayesinde hamile kaldım ama hamiş olduğumu öğrenince kestim hemen şimdi düşük olur mu diye korkuyorum ya da dış gebelik falan. Allah korusun Allah hepimizden uzak etsin böyle şeyleri ama ben kalp sesini duymadan inanamıyorum onun için de 2 hafta daha beklemem lazım sanırım. ha ben zayıflarken zaten balık yağı kapsülü alıyordum şimdi de devam ediyorum al dedi doktor ben balık yemekte zorlanıyorum da şimdi kokusu daha çok alıyor beni
sizce nasıl durumlar?

biz de aslen urfa siverekliyiz ama ben orada hic yasamadim. ne cok hemseri cikti :)

selamlar
ne kadar çoğalmışız maşallah:)

benim hamileliğim çok zor geçiyor, 1 hafta hastahanede yattım mide bulantısı ve baş dönmesinden
şimdi iyiym çok şükr
umarım herkes iyidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…