2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayşecim canım geçsin gitsin inşallah bizde hiç belirti olmayınca Sabah mutfakta kahvaltı hazırlarken biraz oluyor seviniyorum duruyor yerinde diye ay geçse şuaylar ocak gelse kucağımızda sevsek arıcaksın bugünleri diyolar aman zaten uyku düzensiz birazda kuzum için kalırız uykusuz ama yine siz çalışanlara kolaylık lar versin rabbim

evet küvez olayı çok önemli
zaten yenidoğan yoğun bakımı olan bir hastahaneye gidiyorum
valla ben hep normal doğurmak istiyorum ama bebekler açısından hangisi ii olacaksa o olsun diyorum
ikizleri normal doğurtan doktor çok nadir ama ben doktora sordum
pozisyonları uygun olursa tabiki normal de doğurabilirsin dedi ama bunu düşünmek için şuan çok erken
zamanla herşey kendini belli edecektir inş.
ben ikizlerin her açıdan güzel olduğunu düşünüyorum
büyütmesi zor olsa da tadı bir başka olacak
bi çırpıda iki evlat sahibi olacaksın
bunun tadı bambaşka
bir de ben tüp bebek dışında hamile kalmam çok zor
o yüzden tek olsaydı 2.için tekrar tedavi süreci ,aynı stres sıkıntı yaşanacaktı
şimdi hiç değilse sağlıkla doğarlarsa içim rahat olur garantiye almış olurum kendimi
3.yü de ister yaparım ister yapmam durumu olur yani
hakkımızda hayırlısı neyse o olsun inş.
ben ikiz olmasını çok istiyordum RABBİMnasip etti
inş. ikisi de sağlıkla doğarlar

Cnm ins gonlundeki mujdeyle donersin guzelim bnm
Yok ben test yapmadim persembe yaparim ins

Isvicredeyim kara yoluyla gidicez kismetse Allahim herkesi yerine ulastirsin ins ooo super 2.5 ay 6 aylik olup doneceksin ne guzel

amin canim rabbim hayirli yolculuklar nasip etsin evet ya sahane olcak benim icin burda babalik izni var 2ay simdi esim babalik iznine cikiyo bizde onu turkiyede geciricez bide kendi izni var tabi

kizlar herkesin beraat kandili mubarek olsun

Kızlar kiraz yastığı yapımı ile ilgili aşağıdaki siteyi buldum.Yararlı görünüyor :)

Kiraz ve Vişne Çekirdeğinden Sıcak Soğuk Kompres Yastığı Yapımı « Kitubi

aa süper analtmışlarrr yaa ben bu sene cok kıraz yedım en bastan bıleydım bırıktırırdım çekırdekelrı tühhh

Canım hamılelık cok güzel bişey tabıı kı :) ama bulantı nası fena nası bi de istifraa

yemek yerken bsıeyım yok hapur hupur yıyorum yeıdkten yarım saat sonra sankı zorla en kötü yıyecegı yedırmısler gibi

midem nası bulanıyo hemen koş lavaboya...mutfaga gırınce zaten gene fena oluyorum

16. hafta gelsın bulantılar gecsın az kaldı zaten bu hafat 13. haftamıza gırıcez ınss 2 hafat sonraa

bu kadar sıkıntı8ya ragmen gunler ne cabuk gecıyoo :)

bendeki rapaorda free değilde t -hcg var 66,9 ----090 mom neden sordun merak ettim.

benim dedigim fbhcg..50 nin uzerindeyse kız, 50 nin altıysa erkek oluyomus bebek. dogruluk payıda epey varmıs...bu sitede de var konuyla ilgili yorumlar. kimlerinki tutacak merak ettim de

kızlar bu kıraz çekirdeği yastıgının yapılısı analtılan blogda lohusa depr. ile ilgili çok güzel

yazıalr var okuyun derim lohusa depresyonu « Kitubi

özellıkle şu çekti dıkkatımı

Lohusa melankolisinin amacı

Bir kadının hayatının en mutlu günlerine karabasan gibi çöken duygu çıkmazı lohusa melankolisi. Daha uzun süreli ve ağır olanına da lohusa depresyonu deniyor. Melankoli tadında olanı ara sıra yarım günlüğüne uğruyorlar bana 8 aydan beri. Bendeki kombinasyonun ayrıca bir adı var mı tıp literatüründe bilmiyorum.

Hamileliğimde beni uyaran arkadaşlarım olmuştu bu konuda. Fazla duygusal olmadığımdan ve iyi günle kötü günün ayrımını iyi yaptığımı düşündüğümden pek ciddiye almamıştım. Tadından yenmeyecek mutluluktaki günlerde ne işi var sonbahar hüznünün, yeter ki bebek sağlıklı olsun. Ukalalık etmişim. Doğumdan sonraki 8. günde ani bir ağlama krizi ile geldiğinden beri sorgulayıp duruyorum. Neden, neden?

Her şeyin hemen hemen tastamam yerine oturduğu, her cefanın bir amacı olduğu bu mucize süreçte, işlerin yoluna girdiği sırada ne gereği vardı bu çomağın. Eğer ulvi bir amacı varsa, rahatlayacağım ve kabulleneceğim. Evet, sonunda bu amacı buldum

Parents dergisinin, alıp da ancak okuyabildiğim ağustos sayısında “Mutluluk yaratıcılığın kaynağı” başlıklı yazısından alıntı yapıyorum:

“Kanada’da yapılan bir araştırmada, mutluluğun yaratıcılığı arttırdığı ancak konsantrasyonu azalttığı, mutsuzluğun ise daha dikkatli ve zor görevlerde daha başarılı olmayı sağladığı ortaya çıktı….Mutsuz insanların ise dış etkenlere karşı daha kapalı olduğunu, bu nedenle de dikkatini daha kolay bir noktada toplayabildiği ifade edildi.”

Tabi ya, neden daha önce düşünemedim Başında kavak yelleri esen bir anne nasıl halletsin bu kadar işi bir arada. Uykusuzluk bir yandan, yorgunluk diğer yandan, 7/24, beslenmesi, uykusu, sağlığı, altı, üstü, hijyeni, ağlaması, suskunluğu. Doğanın taze annenin ayaklarını yere bastırmak formülü olsa gerek lohusa melankolisi / depresyonu.

Selam kızlar,
Kandiliniz mübarek olsun.
Bulantı durumlarından ben de çok fena sıkıldım. Her sabah istisnasız çıkarıyorum 6. haftadan beri. 1 aydır yoruldum gün içinde zaman zaman bulanıyor ama akşam ve sabah öğürtüler bulantılar fena.... Kızlar bir de bende 2 defa tansiyon sorunu oldu. Dün gece rahatsızlandım resmen. tansiyonum 9-4 olmuş. ellerim ayaklarım yanmaya başladı, soda içip dışarı çıktım temiz hava almak için bir süre, sonra yattım. Eşim gece yarısı uyandığımda baktım ellerime ayaklarıma buz kompresi yapıyor... ne oldu dedim, gece uyurken yanıyordun, nefes almakta sıkıntı çektin baktım inliyorsun, ellerin ayakların yanıyor buz koyayım diye düşündüm dedi... Canım kocam kıyamaaam,uykuyu bile nöbette geçiriyo kızlar...

slm arkadaslar berat kandılınz mubarek olsun nasılsınz bakalm bugn,,,, ay she bızıde eklesen lısteye ne guzel olur...

slm arkadaslar berat kandılınz mubarek olsun nasılsınz bakalm bugn,,,, ay she bızıde eklesen lısteye ne guzel olur...

tatlım bılgılerını yollamıs mıydın yaa baya bosladım lısteyı ıs yeırnde ısler cok eve gıdınce

uyyp kalıyorum önumuzdekı gunelrde guzell bi düzenleme yapıcamm ınsallah yaa

CANIM SOMA BENIM BUAMNTILARDA 5. HAFTADAN ITIBAREN DEVAM EDIYO BENIM TANSIYON DA DUSUSLERDE

MAAALESEFF :s

CANIM SOMA BENIM BUAMNTILARDA 5. HAFTADAN ITIBAREN DEVAM EDIYO BENIM TANSIYON DA DUSUSLERDE

benim tansiyonum 12- 7 dir hep
ama gebeliğim başladığından beri 9-6 ya da 8-5
sanırım hamilelerde bu normal
herkes düşük tansiyondan şikayet ediyo
doktorum yüksek tansiyon gebelikte çok tehlikelidir ama düşük tansiyon bebek için tehlike oluşturmaz demişti

merhabaa,
kandiliniz mübarek olsun öncelikle.. ben de ocak annesiyim. 11.haftamdayım. allah sağlıklı bebekler nasip etsin hepimize :)

kızlar yarın büyük gün cinsiyet öğrencez allah nasip ederse hepinizden dua bekliyorum şu mübarak kandilde allah hepimize salıklı hayırlı istedigimiz cinsiyette evlatlar nasip etsin

Merhaba kk'nın en güzel anne adayları Hepimizin Beraat kandili mübarek olsun rabbim bu mübarek gecede ellerini açan herkesin dularını kabul eder inşallah..

Çok şükür canım diğer günlere nazaran daha iyiyim bulantım var ama çok fazla rahatsız etmiyor. Sen nasılsın?

iyiyim canım teşekkür ederim.. dün akşam halsizlik vardı çok yattım hep. yemek bile yapamadım. allahtan yaz mevsimi de kapuz+peynir+ekmek diye bişey var :) ve kocam dünya tatlısı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…