2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

selam herkese,
canım bende senin dediğin gib 2-2,5 yaş diye biliyordum okuduğum bir yazı daha önce burdada paylaşmıştım kafama yattı bu baskı zorlamayla değil takip ederek onun verdiği sinyallere göre davranarak hareket ediyorsun daha önce demiştim okuduğum yazı beni etkiledi bakalım başarılı olabilecekmiyiz ,
hışgeldin evine iyi gezdin ama insanında evi gibisi yok sanırım
vave doktor diş ateş yapmaz ama köpek dişeleri yada azı dişleri çok zor çıkar tek onlar ateş yapar demişti geçmiş işallah tekrarlamaz

saolasın baktım da bence yine de erken bi dönem yiğenim çocuk enfeksiyon uzmanı ona da danışmıştım o da erken olduğunu söyledi. fatihte arada çiş diyor ama ben 2 yaştan sonra düşünüyorum

canım bakalım deneyip görcez ama eskiden annelermizde bizim 2 yaşına girmemizi beklememiş ben dayatmıcam ama takip edip tuvalete götürcem senin 2 yaşına girmesini beklemenede saygı duyarım :)

canım bakalım deneyip görcez ama eskiden annelermizde bizim 2 yaşına girmemizi beklememiş ben dayatmıcam ama takip edip tuvalete götürcem senin 2 yaşına girmesini beklemenede saygı duyarım :)

bu konuda yazamadım bir türlü eksik kalmayayım :)

tuvalet eğitiminde en ideal yaş yani genel olarak çocuğun hazırlıklı olduğu dönem 2 yaştır. Ama bebekte öğrenmeyi gösteren hareketler varsa erken dönemde de öğrenmesinde hiçbir sakınca yoktur. Önemli olan baskı kurmadan hazır olduğunda öğretmektir. Çok önemli bir olaydır bu haz etmediğimiz kişilikler bu dönemde oluşmuş olabilir Kızım 22 aylıkken başladım tuvalet eğitimine 4-5 günde öğrendi. Gece bezinin kuru kalması yada bezini göstermesi öğretmek için yeterli sebeplerdendir:) Buğra "oğlum çiş mi yaptın sen" deyince bezini gösteriyor koştura koştura bez almaya gidiyor :) Yazın taşınıp yeni yerimize yerleştiğimizde, eğer dewam ederse göstermeye denemeyi düşünüyorum bezsiz dolaştırcam bişey kaybetmem öğrenmezse bağlarım yine popoyu :)

saolasın baktım da bence yine de erken bi dönem yiğenim çocuk enfeksiyon uzmanı ona da danışmıştım o da erken olduğunu söyledi. fatihte arada çiş diyor ama ben 2 yaştan sonra düşünüyorum

annesii çocük bezden kurtulmak istiyor çok ısrar ederse öğret gitsin :)

ölmüs topic yah. nerdesiniz canlar

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

selam herkese,
canım küçücük kuzuya baskı kurulmaz zaten ben sık sık tuvalete götryrm bizlerede annelerimiz 2 yaşında öğretmedi sadece bezine yapacağına tuvalete lazımlığa yapıyor hepsi bu 2 yaşında 2 yaş sendromu oluyor benim niyetim ondan önce öğretmeye çalışmak bakalım başarabilcekmiyiz tuvalet iletişimi diye bir kitap var şimdi onu alıcam ama yine diyorum erken diyene saygı duyarım :) benm oğluma da pipi ne yapmış deyince çissss diyor bugün lazımlık yerine alıştırma kiloduna yapmayı tercih etti böyle böyle öğrencek baskı yok
repu hoşgeldn evine canım iyi gezdin maşallah topik can çekişiyor öldü ölecek

sagol asyacim
ben de baslasam mi acaba tuvalet olayina. ben iki yasinda yeni girdigimde evimize klozet yapilmis yeni tuvaleti merak edip cisimi soylemeye baslamisim annem diyor
ondan sonra sadece geceleri bezlemis.
bu aralar oglum gunde 3 kere kaka yapiyor. heralde bir sure daha baslamasam iyi olacak.

az once emzirirken yuzumu yirtti velet gozumun alti yanagima kdar cizik su an

Repucum hoşgittin evine

Asya belirtiler veriyosa dene tabiki.12 aylık bırakanlar var etrafımda baskısız, en doğru zamanı onlar belirliyolar zaten.Bende yazın denemek istiyorum bakalım.Tabi hareketlerine göre.öyle çiş falan demiyo bizimki henüz.

Hala çok vuruyo kafasını sağa sola canımı sıkıyo bu durum.Çok keyifli değilim bugünlerde.

Hastayız hepimiz oğlum çok şükür iyileşti biraz ama biz atlatamadık daha.Hiç dinlenemedik ondan oldu sanırım.

Doktor sünnet için gelince aricam program yapıp dedi aramadı oda stres yapıyo.

Sizde ne var ne yok?? niye durgunlaşmış burası yine.

slm kızlarrrrrr..
gecen gun baya uzun alıntılı bişiler yazmıştım ama hepsi silindi çok sinir oldumm..küstüm kendi kendime
repuuu kavuştunmu evceğizineeeee:) sanırım ben hiç bi zaman hindistan a gidemicem
vaveeee şimdilik cilt bakım kremi aldım 2 tane bakalım sonuç ne olacakk. daha çök kırmızı leke tarzında varlarr
selermm ben seni göremedim çok merak ediyordum kuzunla seniii
buragı kontrole götürdüm kilo 10,200 boy 79cm dedi. 4 aydır kilo aynı. aslında baya yiyor ama çok hareketli olduğu için alamıyor sanırsam. bu ara kendi yatagına kafayı taktı tırmanıp aşağı atıyo kendini Allah korusun yaaa artık kapıyı kapatıyoruz bizdeeee
hasta olan bebişlere şifa lar diliyorummm
hepiniziii çoookkk öpüyorummm
hepiniziii çokkkk seviyorummmm

bituful tutkus sagolasiniz. evime kavustum kavusmasina da bu bavullar sanirim daha bir ay ortada duracak. Allahim su tatil donuslerinden nefret ediyorum yaa. bir de ucakta dusundum simdi 2 bebegim olsa nasil giderdim diye. sanirim oglan 3 yasina girmeden dusunmemem gerek. 3 yasina girdiginde ise tekrar uni dusunuyorum. heralde tek cocukla kalacagim bu gidisle.

tutkucum benim oglan da son 4-5 aydir 9.800 den 10 kilo falan olmustu. kontrole gitmedim yakin zamanda ama zannetmiyorum kilo almis olsun.

yok zaten baskidan kastim ogretirken sinirlenmek falan :) ki cocuklara nasil dawraniyorlar belki bildikleriniz vardir. Ogrenme belirtisi var ne guzel ogret gitsin :) ben ev soguk simdilerde baslayamam. 2 yas sendromu stresli bir donem ve 2 yastan once de basliyor bir kac aya belirtileri yasariz:)
Tutku napiyon mare :) hadi bakalim faydasi olur insallah kremin

gunaydin naber bizim kizlar?

biz ogluslA uyandik kahvalti ediyoruZ. gireyim bakayim dedim ne goreyim en son yazdigim mesajla kalmis.

uzerinize olu topragi mi serptiler. yasemin duzenli uykulara mi gectin? burcak kocanla ikinci balayina mi ciktiniz?

hadi bakalim durum bildirimu yapsin herkes. en az 144 karakter

Repucum naber. Beraber yatiyo musunuz oglanla hala.
Bizde durumlar ayni. Yurume belirtileri var bi bes alti adum atmaya basladi sonundaa:)

Sent from my SmartTab10 using Kadınlar Kulübü mobile app

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…