2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
benim doktorumda yasaklamadı düşük tehlikem vardı bundan öncekinde ozaman ilk 3 ay yasaklamıştı...düşük tehlikesi varsa yasaklıyor çoğu doktor.

dr tehlike goruyorsa yasaklıyo cinsel ilişkiyi..9 ay boyunca yapan cok...ama ben de istemiyorum. hamile kaldıgımdan beri ya 1 ya 2 kere oldu..

benım bır tehlıkem yoktu gayet saglıklıydım bence her doktor kenı dusuncesıne gore soluyor.arstırdım yabancı yazılarıda okudum gercektenbırcok arastırmacı yask yanı sakıncalı demıs sper
mın ıcındekı bır madde ılk zamanlardadusuge son aylardada dusuk olmuyacagı ıcın eken dogumu tetıklıyormus.ınanım ve kocamda saygı gsterdı l.ne dusuk tehlıkem nede kanamamvardı bbegım gayet saglıydı onun dıyorum herkez mecburenkendı doktoruna ınanacak

benim kesenin etrafında kanlanma var dedi 6.haftamda.ve 12.haftaya kadar ilişki yasak dedi ve son 10 gün kaldı :))))))))))

dogrudur. ablamın doktoru da yasak koymamıstı.

ne dıım cnm ıı yanı rahat takılın benımdoktorum harıcherkezvsrbest Masallah ablna bnd dogumyaptım ve co rahattı dıyecek bıse yok ıcınızrahat bıldıgınız yoldan devam edıntabıykı saygı duyarım sızede

canım spermde vajınaya rahatszılık verecek bi yapı yoktur...haydı dıyelımkı var bebek rahme yerleştikten sonra

rahim tıkacı ile rahım kapanıyor ve sperm vajına yolunda kalıyor ileri gidemıyor

zaten erken doğum veya kanamalı durumalrda zaten yasak....son aylarda erken doğum rıskı varsa bir de üstüne

ilişki olursa ilişki sırasında heyecandna dolayı rahım kasıldıgı ıcın erken doğumu tetıkler ve evet skaıncalıdır ama

dediğimiz gibi erken doğum kanama bunlar istisnadır...yanı gebelık pekçok kadın için ekstrem bi durum değildir...

yalnız bazılarımız bazı sorunalr yasadıgımız ıcın daha dıkkatlı olmamız gerekıyor...belkı doktorun eskı gebelıgınde bi sorun

görmüştür ama sana sölememıstır cunku öle durumalrda olabiliyo...bebek azcık asagı yerleşmiş oluo plasenta önde oluo cok

sıkıntı durumalr değil ama gene de önlem alınamsı gerekebılen durumalr var doktorlar herseyı dıllendırse ne bıcım evham yaparız zaten...

Selam arkadaşlar,
Uzun zamandır giremiyordum, geçmişe dair yazdıklarınızı da çok fazla okuyamadım ama bu aralar oldukça keyifsizim.
Ne çalışmak istiyorum ne de başka birşey yapmak. İçimde bir mutsuzluk gibi garip bir hisle tüm gün dolanıp duruyorum. Şükretmem gereken şeyler var, yemek bile pişirmiyorum, hiçbir şey yapmıyorum, yapamıyorum da.. Kayınvalideme taşındım , herşey kokuyor. Her sabah her akşam mide bulantısı ile uyanıyorum, istifra ediyorum. Takatım kalmadı artık. 9+1 deyim bu bulantıların artık hafiflemesi gerekmiyor muydu? Gitgide artıyor sanki. Karnım büyümeye başladı, pantolonlar olmuyor.Ama giysi almak için de acele etmek istemiyorum.

Bu arada bir sonraki doktor randevuma 16 gün var daha. Zaman geçer mi bilmiyorum O güne kadar ya bebeğime bişey olursa, içimde çok kötü bir his var... bu normal mi, sizde de oluyor mu? Karmakarışık duygular çindeyim.

i

thesun UN DURUMU BENİ ÇOK ÜZDÜ.ALLAH SABIRLAR VERSİN.EN KISA ZAMANDA YERİNİ DOLDURSUN.
BİZLERİ DE BEBEKLERİMİZDEN AYIRMASIN.ÇOK ÜZÜCÜ.BİRLİKTE HAMİLE KALMIŞTIK.AYNI TOPİKTE

BENDE ENDİŞE İÇERİİNDEYİM.MİDEM BULANMASA BİŞEY OLDU DİYORUM.BULANSA BAŞKA BİRŞEY.KASIK BATMASI OLUYOR ARADA.KORKUYORUM.

AY DAHA 7 TEMMUZDA GİDİCEZ DOKTORA.NASIL DAYANICAM BİLEMİYORUM.İNŞALLAH SAĞ SALİM YAŞIYORDUR BEBEĞİM.RÜYALARIMDA HEP DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRÜYORUM.KORKUDAN SANIRIM

malesef canım oluyor.yarın gideceğim veee çook korkuyorum...bulantılar kişiden kişiye değişiyor canım.kiminiin hiç olmadı.kimi benim gibi 1 gün duruyor 2 gün sonra yine başlıyor.kiminde sürekli bulanıyor

thesun UN DURUMU BENİ ÇOK ÜZDÜ.ALLAH SABIRLAR VERSİN.EN KISA ZAMANDA YERİNİ DOLDURSUN.
BİZLERİ DE BEBEKLERİMİZDEN AYIRMASIN.ÇOK ÜZÜCÜ.BİRLİKTE HAMİLE KALMIŞTIK.AYNI TOPİKTE

BENDE ENDİŞE İÇERİİNDEYİM.MİDEM BULANMASA BİŞEY OLDU DİYORUM.BULANSA BAŞKA BİRŞEY.KASIK BATMASI OLUYOR ARADA.KORKUYORUM.

AY DAHA 7 TEMMUZDA GİDİCEZ DOKTORA.NASIL DAYANICAM BİLEMİYORUM.İNŞALLAH SAĞ SALİM YAŞIYORDUR BEBEĞİM.RÜYALARIMDA HEP DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRÜYORUM.KORKUDAN SANIRIM

selam herkese ..
ben de inş. bir ocak annesi olacağım
ikizlerim var ve muhtmelen erken doğacaklar o da ocak ayına denk düşüyor
mide bulantısından korkanlar olmuş
mide bulantısı iyi bir şeye işaret diye birşey yok bu tamamen saçmalık
herkesin bünyesi farklı ve farklı tepkiler verir
bu mide bulantısı olayı tamamen midenin hassaslığı ile alakalı bir durum
ben bu konuyu çok araştırdım ve bulantı ile iyi bir gebelik olduğu anlamına gelen bir durum yok
bulantısız doğuran çok insan tanıyorum
ben de 7+4 teyim çok şükür bulantım kusmam hiçbişeyim yok ve ikiz gebe olmama rağmen
bulantısı olmayan bence çok şanslı hep böyle düşünün
herkese hayırlı doğumlar diliyorum

tabıı kı alakası yok canım yaa valla keşke benımde bulantım olmasa

öyle fena bişey kı bunu bulantı çekmemiş birinin anlaması çok zor :S

ve bu kıısden kısıye değil bebekten bebege değişen bi durum 4. gebelıgım bu benım

ıkısınde hıc bulantım olması ikisinde de çok bulantım oldu....ve bulantım olanı da kaybettım olmayanı da

yanı bulantının kayıp olup olmıycagı anlamıan gösterilicek en güzel örneğim....şu an cok sıkıntı cekıyorum

ama bakıyoruz bebıs ıyı vücudumde tepkı versın varsın napalım şükür diyoruz çekıyoruz hep devam etmıcek ya

12 hadı olmadı 16. haftada bıtıcek ınsallahhhhh

bulantı yoksa erkek olur diyenler de var bilemiyorum ama
ben de hep nedense 2 erkek diye hissediyorum
inş. bulantısı olan herkesin en yakın zamanda geçer
bi de kasık batması çok normal aklıma gelmişken söyleyeyim
rahim büyüdüğünden oluyor o batmalar
ve 12 .haftaya kadar sürermiş hatta daha uzun sürenlr de var
kanama ve aşırı ağrı yoksa korkmayın

Son düzenleyen: Moderatör:

ama thesun böyle kaybetti.kasık ağrım var sarı akıntım var demişti.haliyle insan korkuyor.başka belirtisi olmadımı acaba kalbi durunca.anlaşılmıyorda galiba.

ama thesun böyle kaybetti.kasık ağrım var sarı akıntım var demişti.haliyle insan korkuyor.başka belirtisi olmadımı acaba kalbi durunca.anlaşılmıyorda galiba.
kasık ağrısı başka batma başka
yani ağrı şiddetliyse sorun olabilir
ama arada batmalar olması çok normal
kaç haftalıktı peki bir de kanaması yokmuydu

kasık ağrısı başka batma başka
yani ağrı şiddetliyse sorun olabilir
ama arada batmalar olması çok normal
kaç haftalıktı peki bir de kanaması yokmuydu

Bildiğim kadarıyla yoktu.arada sızlama oluyor kasıklarımda birde sarı akıntım var demişti iki gün önce.dün doktora gitmiş.normalde 10 haftalık olması lazımken 8 haftalıkkken 2 hafta önce kalbi durmuş demiş doktor..bu gün kürtajla alıcaklardı.
buradan ona çok çok geçmiş olsun diyorum.

bunu okuyunca çok koktum.zaten evhamlı bir tipim.7 temmuza kadar mecbur bekliycem napalım.mukadderat .Allah kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Ben doktora 8. Haftamda gittim sarı akıntım vardı kasık ağrımda vardı.kasık ağrısı çoook aşırı olmadığı sürece normal demişti.rahim ağzındada yara var sarı akıntıda ondan dedi.bebeğimde gayet iyyidi.şimdi yarın gideceğim.hatta cevap vermiştim ben ona normal dedi doktor diye. Işte kızlar kişiden kişye değişiyor demekki.

evet öyle diyolar bi süre bende buna ınandım ama yok ya deli gibi bulantı yasyaıp erkek doğuran

yasmaayıp kız doğuran cok var ama bilmıyorum ya hayırlısı olsun

kız erkek hıc farketmıyo Allah ım hayırlısını versın...

kasık batması ben ılk haftalarda yasadım bitti gectı su an yok :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…