2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar bizde dün doktordaydık. İkili test için tahlillerimisi verdik. Ense kalınlığımız iyi çıktı, burun kemiğimisde çok şükür. Tahlil sonuçlarını bekliyorum şindi de merakla cumaya kadar, doktorcumuz cinsiyet için de sanki erkek gibi dedi ama 16. hafta netleşcekmiş. kalbinin sesini duyup hareketlerini görünce İçimi huzur kapladı dün Allah hepimizi hayırla sağlıkla kurtarsın bebişlerimizi keyifle elimize almayı nasip etsin inş!

ayyy ya yazık.gülesim geldi çünkü biz de durum tam tersi adam bebeğe bir şey olacak diye yanaşmıyor bana....ben yanaşıyorum hadi sarılıp uyuyalım diyor:)))ayyy bir önceki msjıma bak buhranlardaydım...şimdi gülmekten yazamıyıorum.ALLAH razı olsun senden

sultancım seni neşelendirdiğime sevindim:) ama valla bi süredir bekliyorum bendeki bu durum geçer diye ama yok, uyumak uyumak ve sarılmak istiyorum sadece:) e şimdi uyumak da bi yere kadar di mi:) bi keresinde gece uykumdan uyandırdı kocam, yeter artık biraz da uyan da yüzünü görelim diye:) yüzümümü artık nereyi görcek bilmiyorum da:) valla bişey olcak korkusu maşallah hiç yok bizimkinde, ama işte ben istediğim zaman olsun istemeye başladı. valla hayırlısıyla atlatsak şu hamilelik dönemini de herşey normale dönse diyorum:)

Arkadaşlar 3. ay bitmek üzere ve ben 2 aydır kocamla sadece sarılıp uyumak istiyorum. Sizde durumlar nedir? En son da söyledim zaten canım hiiiç istemiyo diye yazık üzüldü galiba hiç yaklaşmıo ben pas verene kadar:)

Canım biz de hamıel kaldıgımdan berı kardeş kardeş uyyoruz aksine benım canım istiyo :KK17: :KK9:

doktor kesınlıkle yasakaldı eşim bişey olur diye yanaşmıyo yaa ben nerelere gideyim...hep hormonalrın suçu

canım durum bizde de aynı:)) istememk değilde bişey olursa korkusu var o yüzden öylece duruyoruz. onunda bu sürede öylece kalmasını istiyorum, kalamayacağı belli ama off herşeyi biz düşünüyoruz yaaaaaaa ama bu kadar yük fazla:KK43:(

bayanlar canınız ıstesede zaten ık 3ay ve son 3 ay ılıskı yasak dotorlarınız solemedımı dusukrıskını arttırıyor ben kıZIMIN zamanında da aynı yasaktı sımdıkıdede aynı yasaklar

bayanlar canınız ıstesede zaten ık 3ay ve son 3 ay ılıskı yasak dotorlarınız solemedımı dusukrıskını arttırıyor ben kıZIMIN zamanında da aynı yasaktı sımdıkıdede aynı yasaklar

bildiğim kadarıyla yasak diye birşey yok canım. birçok çift son haftaya kadar birlikte oluyor hatta. şimdiye kadar okuduğum birçok kitapta da aynısı yazıyordu. ilişkiyi sadece riskli durumlarda yasaklıyorlar. yoksa ilk 3 son 3 ay yasak gibi bişey yok bildiğim kadarıyla.

kızlar bu arada ben peynır yıyemıyorum ama acaip labne yıyorum yaa ölede hosuma gidiokı tadı

her sabah yıyebıldıgım tek sey oldugu ıcın poğaça ve meyve suyu yıyodum ama o da cok agırlık yapio

sabah sıcak sıocak bugun labne aldım çavdar ekmeği aldım domates salataalık ve cappy taneli portakal suyu ile yaptım

kahvaltımı ayy ınsanı acaip zinde yapioo tavsıye ederım :)

hayır canım risk oldugunda yasak benım daha ınce kayıpalrım oldugu ıcın ve su an kanama alanım oldugu ıcın rısk var

ve kesınlıkle yasak.....o da 4. aya kadar fln sonra serbest ayrıca son aylarda bebekle ılgılı bı sıkıntı olamdıkça

plasenta previa veya erken doğpumu tetıklıycek herhangı bısey olmadıkça ilişki tavsıye edılıyo cunku

normal doğumu kolaylaştıcı bişey ilişki

:nazar::emir_bebek::KK16:merhaba hamisler.subat annelerinden d=geldim soyle bir goz atiyim dedim,galiba sizin cinsiyetler belli olmamis benim gecen bebiste 11.haftada kesin KIZ dedi doktor.
mide cinsel iliskiye dokunmak istedim.neden 2 aya yakindir beraber olmuyrsunuz kocislerle.yani dusuk tehlikeniz veya baska sorununuz yoksa cinsel iliski,bebege zarar diyilki,ben gecen hamisliktede simdide,yani canimiz ne zaman isterse olduk.gecen defa hergun iliskide olduk bebege hic 1 sey olmadi.ya 9 ay iliskide olanlar var.sorunumuz olmadigi surece cinsel iliskinin bebege asla 1 zarari yoktur.ben gecen defa ve simdi hic 1 zararini goemedim,bos bosuna kendinize zulum etmeyin ya hayatin tadini cikarin.ALLAH kadini oyle 1 yaratmiski,dusmeyen ve saglkikli bebek rahme 1 oturdumu 9 ay boyuncada dusmez.
bilgi icin TIKLA...

[h=3]HAMİLELİKTE (GEBELİKTE) CİNSEL İLİŞKİ[/h]
HAMİLELİK SIRASINDA CİNSELİK
Gebeliğin ilk üç ayında cinsel arzularda genel olarak bir azalma gözlenebilir. İkinci üç ay boyunca, cinsel dürtülerde bir takım değişiklikler meydana gelmeye başlar. Göğüslere ve cinsel organlara giden kanın artışıyla beraber cinsel dürtüler normale dönebilir. Hatta göğüslere ve cinsel organlara giden kanın artması, kişinin kendisini daimi olarak cinsel ilişkiye hazır hissetmesine sebep olabilir. Bu nedenle ilişki esnasında dürtülerde artış bile meydana gelebilir. Son üç aya girildiğinde ise gebeler genelde cinsel arzularının tekrar azalmaya başladığını hissederler.

İlişki sonrası kramp tarzında karın ağrısı, karında sertleşme, vaginal kanama, düşük veya erken doğum belirtileridir. Bu tür belirtiler görüldüğünde ilişki yasaklanır. Anne meme uçlarının uyarılması doğum ağrılarınızı başlatabilir, bu nedenle kaçınılmalıdır.

Cinsel ilişki bebeğe zarar vermez. İlişki esnasında erkeğin penisi fiziksel olarak bebeğe temas etmez. Gebelikte doktor tarafından belirtilen özel bir risk yoksa ilişki sayısı veya süresinde bir kısıtlama yoktur.

Genellikle, rahatsızlık veren bir sorun yok ve her şey yolunda gidiyorsa normal doğum veya sezaryenden 4-6 haftasonra cinsel ilişkiye başlanabilir. Bazıları kendini daha erken hazır hisseder ve daha erken ilişkiye başlayabilir.

ilişki sadece riskli olanlarda yasak. herkese değil. :KK45:

sadece riskli gebeliklerde yasak diye biliyorum
bize yasaklamadı, ama ben mide bulantıları yüzünden hiç istemiyorum:KK37:

DOKTORLAR sadece riskli gebelikte yasaklarlar .ilk 3 ay yasak herkes icin gecerli diyil ve son 3 yasakta oyle.gebelik 1 hastalik diyildir.bos verin keyif alin.

ya aynı durum bende de var bide üstüne bu ara bi kaç olumsuz haberler aldık arkadaşlardan, bebeklerinin kalbi durmuş ,çok kuruntu yapmaya başladım bugün.. böyle bi durum anlaşılmıyomu yani ne bileyim.

Seni çok iyi anlıyorum. Bende aynı şeyleri söylüyorum kendime. Yerimde olmak isteyen birçok insan var diye. Binlerce kez şükür bunun için.
Ama biz bebekten değil, sıkıntıdan bulantıdan muzdaribiz... Değil mi? :)
Aynı tedirginlikler bende de var. Acaba bişey mi oldu vs...
Doğal heralde... :26:

sanırım bende bugün arkadaşların durumuna üzüldüm ve tedirgin oldum.evet ya bir kanama nasıl bir ağrı oluyor...ne bileyim pat diye....

valla sız bılırsınız kızlar doktoruma sonsuz guvenıyorum hıcbır rıskım yoktu ıl 3 ay ve son 3ay hcbırsey yapmadık normaldoum yaptımve cok rhat dogurdum herkez kendı doktorunun dedıgını yapsın ::-))

valla sız bılırsınız kızlar doktoruma sonsuz guvenıyorum hıcbır rıskım yoktu ıl 3 ay ve son 3ay hcbırsey yapmadık normaldoum yaptımve cok rhat dogurdum herkez kendı doktorunun dedıgını yapsın ::-))
tatlim hamislik normal geciyorsa cinsel iliski asla sorun yaratmaz.benim ablam 9 ay cinsel iliskide oldu 2 oglu ve 1 kizi var.3undede cinsel iliskide oldu.hatta iki oglunda ikisindede aksam cinsel iliskide oldu ve sabah doguma kostu,dogumda cok guzel ve rahat gecti.yani vajinanin bebekle hic 1 alakasi yok.zaten mukos kapanmis ve rahmin agzini tutmustur,vajina sadece 1 yoldur.

kızlar bu arada ben peynır yıyemıyorum ama acaip labne yıyorum yaa ölede hosuma gidiokı tadı

her sabah yıyebıldıgım tek sey oldugu ıcın poğaça ve meyve suyu yıyodum ama o da cok agırlık yapio

sabah sıcak sıocak bugun labne aldım çavdar ekmeği aldım domates salataalık ve cappy taneli portakal suyu ile yaptım

kahvaltımı ayy ınsanı acaip zinde yapioo tavsıye ederım :)

ay-she'cim ben de evde kahvaltı etsem bile bi süredir poğaça meyve suyu alıp işyerinde yiyodum sırf içimi bastırsın diye. hakkaten de iyi geliyodu ama baktım böyle gitmez dedim:)azcık ekmek, bi domates, salatalık ve beyaz peynirle yapıyorum ben de kahvaltımı. doktorumun verdiği listede de bu var zaten çavdar ekmeğiyle. çok güzel yoldasın yani. bulantıya sebep olmaması da süper. :nazar:

canım tabıı kı herkes doktorunun dediğini yapıcak cunku her gebelık kendi şahsına münhasırdır....

ay-she'cim ben de evde kahvaltı etsem bile bi süredir poğaça meyve suyu alıp işyerinde yiyodum sırf içimi bastırsın diye. hakkaten de iyi geliyodu ama baktım böyle gitmez dedim:)azcık ekmek, bi domates, salatalık ve beyaz peynirle yapıyorum ben de kahvaltımı. doktorumun verdiği listede de bu var zaten çavdar ekmeğiyle. çok güzel yoldasın yani. bulantıya sebep olmaması da süper. :nazar:

canım ben evde kahvaltı edemıyorum ev kokuyo sankıı sabah :KK70:

iş yerıdne yapıyorum....ben hamıle kalamdan once dıyet yapıyordum beslenme duzneım vardı yanı bılıyorum nasıl

yemem gerektiğini doktorum bana gebelık ıcın bı lıste vermedı...çaydan tıksındım zaten kahvaltıda cay ıcemıyorum

bugunde poğaça yerıne böle beslenınce ayy nası ferahaldım nası rahataldım anlatamam hafıfledım resmen :)

evet canım cok sukur labne bulantıya sbeep olmadı aksine yedıkce yıyeısm gelıo eheheh :KK70: çavdar cok sağlıklı bi ekmek

kepek gibi değil..zaten ben bayadan beri çavdar yıyorum :)

dr tehlike goruyorsa yasaklıyo cinsel ilişkiyi..9 ay boyunca yapan cok...ama ben de istemiyorum. hamile kaldıgımdan beri ya 1 ya 2 kere oldu..

olurda denize gireyim dersen:KK70:D
denize girerken birden soğuk suya değilde kendini yavaşça alıştırarak girmelisin
birde çok hareketli değil yavaşça yüzebilirsin
ben pazar günü havuza girdim çok şükür birşey olmadı olmazda inş.
ama sıcağın altında o suyu görüp girmemek mümkün olmuyor:KK70:DD

çok haklısın canım çok zor ya eşim tek sıkılıyo ben mala bağlamış durumda :)) oo ben havuzu aklımdan bile geçirmiyorum denze razıyım yani...umarım bişi olmaz sana eyerki havuzla ilgili bi problem yaşarsan yaz lütfen

X