2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Bildiğim kadarıyla yoktu.arada sızlama oluyor kasıklarımda birde sarı akıntım var demişti iki gün önce.dün doktora gitmiş.normalde 10 haftalık olması lazımken 8 haftalıkkken 2 hafta önce kalbi durmuş demiş doktor..bu gün kürtajla alıcaklardı.
buradan ona çok çok geçmiş olsun diyorum.

bunu okuyunca çok koktum.zaten evhamlı bir tipim.7 temmuza kadar mecbur bekliycem napalım.mukadderat .Allah kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
normalde kanama olur ama kanamasız düşük olmaz diyor doktorlar
istisna demekki bilemiyorum artık
ama ben kanma olmadan düşük olmayacağını çok yerde okudum

evet öyle diyolar bi süre bende buna ınandım ama yok ya deli gibi bulantı yasyaıp erkek doğuran

yasmaayıp kız doğuran cok var ama bilmıyorum ya hayırlısı olsun

kız erkek hıc farketmıyo Allah ım hayırlısını versın...

kasık batması ben ılk haftalarda yasadım bitti gectı su an yok :)
tabi canım o lafın gelişi :KK1:
bende de ilk haftalarda oldu
şuan da çok nadir bazen arada bir oluyor
benimki ikiz olduğundan olabilir
yerlerini büyütüyorlar inş.:nazar::nazar:
amin inş

normalde kanama olur ama kanamasız düşük olmaz diyor doktorlar
istisna demekki bilemiyorum artık
ama ben kanma olmadan düşük olmayacağını çok yerde okudum

düşmemiş ki zaten bu gün kürtajla alıcaklarmış.sadece 2 hafta önce kalbi durmuş.

Ben erkek hissediyorum yoğun bir şekilde... :KK1:
Yani erkek yada kız fark etmez hayırlı sağlıklı nasip etsin cümlemize Allah ama hislerim bu yönde ne yalan söyleyeyim...

ama thesun böyle kaybetti.kasık ağrım var sarı akıntım var demişti.haliyle insan korkuyor.başka belirtisi olmadımı acaba kalbi durunca.anlaşılmıyorda galiba.

canım sarı akıntı tesadüf de

kasık ağrısı ve bel ağrısı hissedince endişelenmek lazım...

bir de 2 hafta içeride kalbi durmus halde kalmıs bebek yani , daha baska belrıtısı de olmsutgur mutlaka

gözler yüz sararır fln...

hatırlıyorumda ılk düşük tehlıkesi yasadıgımda belım cok agrıyodu ve hıc yorgunluk agrısı gibi değildi

farketmıstım o akişam bi terslık oldugunu gece de kanamam başlamıstı zaten....ama düşük tehlıkesı ıdı sadece

düşmemıstı bebeğim yani...

düşmemiş ki zaten bu gün kürtajla alıcaklarmış.sadece 2 hafta önce kalbi durmuş.

pardon ..
kalp atışı durduğunda genelde lekelenme ya da kanama oluyormuş nette bakıyorum da şuan
ama hiç belirtisiz olan da var mış ama genel olarak bir belirti oluyormuş mutlaka
istisnalar da olabilir ama biz böyle paranoyak olmayalım bence

canım sarı akıntı tesadüf de

kasık ağrısı ve bel ağrısı hissedince endişelenmek lazım...

bir de 2 hafta içeride kalbi durmus halde kalmıs bebek yani , daha baska belrıtısı de olmsutgur mutlaka

gözler yüz sararır fln...

hatırlıyorumda ılk düşük tehlıkesi yasadıgımda belım cok agrıyodu ve hıc yorgunluk agrısı gibi değildi

farketmıstım o akişam bi terslık oldugunu gece de kanamam başlamıstı zaten....ama düşük tehlıkesı ıdı sadece

düşmemıstı bebeğim yani...

canım içimi ferahlattın.bi aksilik olsa bir belirti olur herhalde değilmi.bir belirtim yok.kendi kendime evham yapıyorum.şöyle olmasın böyle olmasın diye.

pardon ..
kalp atışı durduğunda genelde lekelenme ya da kanama oluyormuş nette bakıyorum da şuan
ama hiç belirtisiz olan da var mış ama genel olarak bir belirti oluyormuş mutlaka

evet haklısın durduk yere strese sokuyoruz kendimizi yoksa:/

tabi canım o lafın gelişi :KK1:
bende de ilk haftalarda oldu
şuan da çok nadir bazen arada bir oluyor
benimki ikiz olduğundan olabilir
yerlerini büyütüyorlar inş.:nazar::nazar:
amin inş

evet canım öle tabii :)

tabıı kı senın rahmın bızımkının ıkı katı hızla büyyo olması cok normal :)

çok da uykun gelıyrodur sanıyorum :) ben bu seferkınde kafamı kaldıramıyorum nası uyku nası fenaa :)

evet haklısın durduk yere strese sokuyoruz kendimizi yoksa:/
bence de sürekli böyle düşünürsek kafayı yeriz
ciddi bir belirti olmadan rahat olalım
gerisi ALLAHIN TAKDİRİ zaten ne yapsak boş
evet canım öle tabii :)

tabıı kı senın rahmın bızımkının ıkı katı hızla büyyo olması cok normal :)

çok da uykun gelıyrodur sanıyorum :) ben bu seferkınde kafamı kaldıramıyorum nası uyku nası fenaa :)

valla benim baştan beri tık yok :))
ne uyku ne mide bulantısı :))
inş.böyle devam eder
ben de cuma günü gideceğim inş. doktora
bakalım bıdıklar nasıllar
inş. bi sıkıntı yoktur

canım spermde vajınaya rahatszılık verecek bi yapı yoktur...haydı dıyelımkı var bebek rahme yerleştikten sonra

rahim tıkacı ile rahım kapanıyor ve sperm vajına yolunda kalıyor ileri gidemıyor

zaten erken doğum veya kanamalı durumalrda zaten yasak....son aylarda erken doğum rıskı varsa bir de üstüne

ilişki olursa ilişki sırasında heyecandna dolayı rahım kasıldıgı ıcın erken doğumu tetıkler ve evet skaıncalıdır ama

dediğimiz gibi erken doğum kanama bunlar istisnadır...yanı gebelık pekçok kadın için ekstrem bi durum değildir...

yalnız bazılarımız bazı sorunalr yasadıgımız ıcın daha dıkkatlı olmamız gerekıyor...belkı doktorun eskı gebelıgınde bi sorun

görmüştür ama sana sölememıstır cunku öle durumalrda olabiliyo...bebek azcık asagı yerleşmiş oluo plasenta önde oluo cok

sıkıntı durumalr değil ama gene de önlem alınamsı gerekebılen durumalr var doktorlar herseyı dıllendırse ne bıcım evham yaparız zaten...

ayy valla masallah hepınız nekadar cok sey bılıyormussunzbukonularla ılgılı doktorum brproblem olsa soylerdıcunkuakrabmız aynıhastanede hemsıreydı rıskl br durumda profosyonel bır doktor benım hatırım ıcın solememezlık yapmaz ska degılbu doktorm cok ıyıbır hstnede ıyıbır konumda zor randevu buunuor.hastanedkı akrabamızla aramızda 1 ay vardı onada yasaktı kuzenımde suand 7 aylık ayn doktora gısıyor onda yasaktı hpımızde bır poblem olup hepımızede telas etmıyelım dıye solememezlık yapmamıtır.sı kenı bıldıklerınızle drnuzun dedıklerıyle rahatsınız devam edın.bnde dktorumaco ınanıyoumve bı kcksıden dolaıbu fıkırden vaz gecmıycem.yınedetesekkrle engın bılgleınızıcın.

pardon ..

evet canımm kesınlıkle sakin olmak lazım bebısler büyüsün annişler üzülmeısn ınsallahh :)

canım içimi ferahlattın.bi aksilik olsa bir belirti olur herhalde değilmi.bir belirtim yok.kendi kendime evham yapıyorum.şöyle olmasın böyle olmasın diye.

canım bence sakin ol

senı yanlış bilgilendırmek ıstemem ama evhamlandırmak da istemem

bir kaybımda hersey normaldi hala belritim devam edıyodu ama kalbi durmsutu normal muayeneye

gidince öğrenmsıtım bir diğerinde litrelerce kanama yasadıgım halde hastanede yatmak zorund akalmsıtım ama

bebegıme bişey olmamıstı 7. ayda pıhtılaşmadan kaybettım...bi diğerini hersey yolunda gıderken birden bire

belime ağrı girdiğini farkedip dr a koştugumda farketmıstım yani diyecegım sakin ol...şu an bırının evham yapması

gerekıyosa o kişi benim :) ama ayse sakın ol hersey olacagına varıyo sen umudunu kaybetme hersey yolunda diye

telkın verıyroum kendıme sen stres yaparsan bebegın bunu hısseder sakin ol

hıpotroıt cnm tsh 20gun once 9,15 tı o zaman 50lık kullanıyordum sımdı 100luk kullanıyorum t4,t3 ıyıydı bende 8 hafta 2gunluk hamleyım nekadar arayla doktor gıdıyorsun tsh kactı senın bırde o tuzu nerden temın edıyon ben ılk hamılelıgımde tansıyon ve albumın sorunundan dolayı tuz yasak tı bundaa dıkkat edıyorum mecbur sısmemem ıcın tuzlumu yememız lazım kafam karısıkta bıraz kusura bakma

Canım ikimizin guatr çeşitleri farklı.Yani o yüzden de tedavi şekilleri de farklıdır.Ben 10 yıldır tedavi görüyorum.O yüzden hamile kaldığımı öğrendiğimde doktoruma gittim o kan şekeri,tsh,... gibi testler yaptırdı.Tsh'ım kontrol altında çok şükür 1,83.Doktorum bu değeri daha da düşürmek istiyo o yüzden hapı biraz daha arttırdı.Günde 200 Euthrox alıyorum.Ama bir anda yükseltmiyorlar ilacı.Yavaş yavaş.İyotsuz tuzu sadece Hashimato hastaları kullanıyor sanırım.Büyük marketlerde var.Ama tuz konusunda daha doğrusu her konuda doktoruna güven,o ne diyosa onu yap.Sen ne zamandır hipotiroiditsin?

evet canımm kesınlıkle sakin olmak lazım bebısler büyüsün annişler üzülmeısn ınsallahh :)

canım bence sakin ol

senı yanlış bilgilendırmek ıstemem ama evhamlandırmak da istemem

bir kaybımda hersey normaldi hala belritim devam edıyodu ama kalbi durmsutu normal muayeneye

gidince öğrenmsıtım bir diğerinde litrelerce kanama yasadıgım halde hastanede yatmak zorund akalmsıtım ama

bebegıme bişey olmamıstı 7. ayda pıhtılaşmadan kaybettım...bi diğerini hersey yolunda gıderken birden bire

belime ağrı girdiğini farkedip dr a koştugumda farketmıstım yani diyecegım sakin ol...şu an bırının evham yapması

gerekıyosa o kişi benim :) ama ayse sakın ol hersey olacagına varıyo sen umudunu kaybetme hersey yolunda diye

telkın verıyroum kendıme sen stres yaparsan bebegın bunu hısseder sakin ol
peki 7 aylıkken kaybettiğinde coraspin yada aspirin gibi kan sulandırıcı kullanıyormuydun
bi de neden düşük oluyor araştırdınmı hiç
genetik bir sorun olabilir
ben tüp bebekle hamile kaldım coraspin kullanıyorum pıhtılaşma olmasın diye

bence de sürekli böyle düşünürsek kafayı yeriz
ciddi bir belirti olmadan rahat olalım
gerisi ALLAHIN TAKDİRİ zaten ne yapsak boş

valla benim baştan beri tık yok :))
ne uyku ne mide bulantısı :))
inş.böyle devam eder
ben de cuma günü gideceğim inş. doktora
bakalım bıdıklar nasıllar
inş. bi sıkıntı yoktur

ohh böle hamıelleık gecıreyım 10 dene doğururm kız ben maşallahhh :KK9:

hiçbişileri yoktur ınsallahh canım akrdeş kardeş oynuyoalrdır ıcerde :KK70:

ayy valla masallah hepınız nekadar cok sey bılıyormussunzbukonularla ılgılı doktorum brproblem olsa soylerdıcunkuakrabmız aynıhastanede hemsıreydı rıskl br durumda profosyonel bır doktor benım hatırım ıcın solememezlık yapmaz ska degılbu doktorm cok ıyıbır hstnede ıyıbır konumda zor randevu buunuor.hastanedkı akrabamızla aramızda 1 ay vardı onada yasaktı kuzenımde suand 7 aylık ayn doktora gısıyor onda yasaktı hpımızde bır poblem olup hepımızede telas etmıyelım dıye solememezlık yapmamıtır.sı kenı bıldıklerınızle drnuzun dedıklerıyle rahatsınız devam edın.bnde dktorumaco ınanıyoumve bı kcksıden dolaıbu fıkırden vaz gecmıycem.yınedetesekkrle engın bılgleınızıcın.

valla kendımım diye söylemıyorum öyleyımdır :KK9:

Herkesin gebeliği birbirinden farklı herkesin belirtileri birbirinden farklı...herkesde aynı şeyler olmayabiliyor demekki.hatta aynı kadının farklı gebeliklerinde yaşadıkları bile farklı.benim ablamın ilk gebeliğinde beli ve kasıkları çoook ağrıdı.2.sinde ağrı ne bilmedi.doktorların düşünceleri bile farklı oluyor cinsellik konusunda iki ayrı görüş var.

ohh böle hamıelleık gecıreyım 10 dene doğururm kız ben maşallahhh :KK9:

hiçbişileri yoktur ınsallahh canım akrdeş kardeş oynuyoalrdır ıcerde :KK70:

valla kendımım diye söylemıyorum öyleyımdır :KK9:
sonradan nazar değerse bilemiyorum :KK1:
korkuyorum da bundan sonra başlar diye
inş. bişeyleri yoktur

Canım ikimizin guatr çeşitleri farklı.Yani o yüzden de tedavi şekilleri de farklıdır.Ben 10 yıldır tedavi görüyorum.O yüzden hamile kaldığımı öğrendiğimde doktoruma gittim o kan şekeri,tsh,... gibi testler yaptırdı.Tsh'ım kontrol altında çok şükür 1,83.Doktorum bu değeri daha da düşürmek istiyo o yüzden hapı biraz daha arttırdı.Günde 200 Euthrox alıyorum.Ama bir anda yükseltmiyorlar ilacı.Yavaş yavaş.İyotsuz tuzu sadece Hashimato hastaları kullanıyor sanırım.Büyük marketlerde var.Ama tuz konusunda daha doğrusu her konuda doktoruna güven,o ne diyosa onu yap.Sen ne zamandır hipotiroiditsin?

ben 1 senedır cnm kızım 2 yasındaykencıktı ılac kullanıyosumzatendrda hamıle kalıncaher ay tekarlıycazdemıstı hamıle kaldmtshlara falnbakulcok yukselmstı bırden sımdı yıne bakıcaznasıldurumda dıye ona gore doz ayarlıtcakıste aa cokkorkuyorum bıse olck dıye kızımzamanına kandemır ılacı bılekulanmmamıstım gerek olmamıstı.bnda sureklı sıtresteyımacaa buyuyomu ılac ytıyomu alah herkezın yardımcısı olsun

peki 7 aylıkken kaybettiğinde coraspin yada aspirin gibi kan sulandırıcı kullanıyormuydun

pıhtılaşma için coraspin yeterli gelmmiyor bazen malesef bende pıhtılaşma var 0.6lık iğne kullanıyorum.

canım bu 7 aylıkken kaybettıgım ıkıncı kaybımdı dr bana coraspin kullandırtıyodu

ama yanlış hatırlamıyosam bebegı kaybettıkten bi kaç hafta once kesmıstı

7. ayda zaten cok hareketlı oluyolar hareklet hıssetmeyınce dr gittim elim ayagım da çok şişmişti

kalbi durmsu canım her türlü incelemyi yaptırdım tabıı kı otopsi yapıldı bebegımde hıcbı anomali çıkmadı otopsi sonucu

sadece velemntöz insersiyon kordon membranlarında kılcal tıkanma bulunmus

bende bebegı etkılıycek bi soruna rastlanmadı sonra pıhtılaşma testlerım yapıldı ıste genetıkde 677 ct heterozigot mutasyonu

bu hafif olan ama faktör 10 ve 11 oranalrım cok dusuktu ve bir de anti trombişn 3 antijenım sonra hematolog bebe aspirini ve folik verdi

bunalrı ben aksini söyuleyen kadar kullanıcaksın dedi ben yenı bebek ıcın 1,5 sene ara verdım sorna hamıle kaldım celxane

kullanmaya basladım ama o da 5+3 de düştü 1 ay korunup hamıle kaldım ve işte cok sukur su an ıyız bebısmle :nazar:

bakalım Rabbım bu sefer aynı acıalrı yasatmaz su an folik asit bebe asprini clexane 0,4 ml iğne ve progestan kullanıyorum

Son düzenleme:
X