2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar,

ne yaparsınız ben kızmla ugraşıyorum işte yemek yedirme çabaları şimdi kemikli etten çorba yapıyorum zilliye inş.içer

bugün kü iftar menümüz ;

kürdan kebabı (ilk kez yapacam inş.güzel olur)
mercimek çorbası
pirinç pilavı
ayran

evet sizin sofrada ne var bu akşam hanımlar

Selam, ben şubat annesiyim. 5,5 aylık bir kızım var:) ben 2. ayından beri nazlı yediriyorum. çalışan anneyim. kızıma 3. ayından beri anneanne bakıyor. ama son zamanlarda daha iyi gibi. ben 3 ay emzirebildim sütüm de azdı yani sağınca 40 cc falan çıkıyodu. İşe başlayınca kızımda reddetti mememi. bu sefer hepten kesildi sütüm dolayısıyla. mamaya devam ettik seni o kadar iyi anlayabiliyorum ki, çalışan anne olarak. İnşallah memelerinizi bırakmaz bebişleriniz yapışıp kalırlar. Çünkü mama yemek istemediği zaman meme verme şansım yok bu da çok kötü bi durum.

bende de mercimek çorbası vardı yanına tavuk salata ayran yaparım herhalde şuanki düşüncem o ,kemikli etlere geçmişsiniz maş. ben de mercimek verdim ama pek sevmediler düzgün yemediler de ,sabah kahvaltıdan arta kalanı yoğurtla karıştırıp verdim öğlen de .

kürdan kebabı güzel olur köfteylemi yapacan parca etlede yapılıyor ama köfte daha kolay

öyle yada bböyle büyüycekler sağlıklı olsunlarda varsın az yesinler

iyi olur güsel fikir :) benim kız mercimegi seviyoo bugün sabah zar zor yumurta peynir ekmek yedirebildim 6 kaşık anca yedi gittikçe zorlaşıyoo yemek işi bende alternatif lezzetler arayışındayım

kürdan kebabı güzel olur köfteylemi yapacan parca etlede yapılıyor ama köfte daha kolay

köfte bacısı kolayı severim herzamn

ilk zamanlar kasık görünce agız acan yaramazlar yememeye başladı

geçen gün kızım acı biberle tanıstı salata suyu vereyim dedim meger biber acıymıs gözlerinden yas geldi kuzumun

selam kızlar... yazamıyorum iki-üç gündür. özledim sizi..
geçmişi biraz okuyabildim, sayfalar çok ilerlemiş maşallah...

benim oğlumun iki gündür hiç tadı yok. ek gıdaları reddediyor, devam sütünü 120 cc yerken, 60 cc ancak yiyor. kabızlığı da var. fitil verdim sabah. diş sıkıntısı da var herhalde. üstten de bir dişi çıkmış, sanırım ikinci zorluyor biraz. canım yavrum, sabah halasına bırakırken de ağladı.. daha şimdiden ağlamaya başladıysa yandım ben. karşılıklı ağlayıp dururuz artık..

bugün benim iftar menümde:
domates çorba
patlıcan musakka
pirinç pilavı
cacık
salata

olacak inşallah... yapabilirsem...

bebecikleri kocaman öptüm...

bugün mercimek çorbası günü
ben de:
merc.çorbası
izmir köfte
salata
hoşaf
alinazik

sirke sütü etkiliyor diye biliyordum,nasıl yapıyorsun oran ne?çok iyi kilo vermişsin,
walla ben de mi yapsam

cnm bn sütümü etkılmedı zaten sadece bı yemek kaşığı kullandım,cok kılosu olanlara gunde 3 defa tavsıye edıolar,bn sadece bı kere sabahları yaptım genelde,o kdrcıgın zararı olmaz dıye düşündm.. sabahları kahvaltıdan önce bı bardak ılık suya bı yemek kaşığı elma sirkesi bi tatlı kaşığı da bal ekleyıp,bı kac seferde içtim,bolece gıttı kılocuklar:)

anaam maaşallah.. sen midesini mi büyüttün ne çocuğun 200 ml bile az geliyor

tuğbaaaaa kemal kükrerin ballı elma sirkesi war a101 de gördüm. üstünde kadın war kullanmaya teşvik amaçlı herhal kemal kükrer doğal üretiyor görümcem çalışıyor orada

Son düzenleme:
tuğbaaaaa kemal kükrerin ballı elma sirkesi war a101 de gördüm. üstünde kadın war kullanmaya teşvik amaçlı herhal kemal kükrer doğal üretiyor görümcem çalışıyor orada

kagan1 arkadasım,vaveylanın dedıgı bu sirkeyi de kullanabılırsın tabı,bnm mıdem hassas dıye ben doğalını bulmaya çalıştım,eften püften rahatsız eden bı mıdem var cunku de,yoksa bı kac arkadsım bu kemal kukrerınkını kullandı,aynı sonucu alıp memnun kaldı

geçmiş olsun inş. zamanla düzelir ağrıları geçer ,sizin en azından başladı bizde daha diş namına bir şey yok ,diş dedik ama diş de değil valla halimiz harap.. cacıkla salatayı ben yanyana yapmam birinden biri olur genelde afiyet olsun şimdiden

ilk zamanlar kasık görünce agız acan yaramazlar yememeye başladı

geçen gün kızım acı biberle tanıstı salata suyu vereyim dedim meger biber acıymıs gözlerinden yas geldi kuzumun
sorma mandiş hiç söylememek lazım hemen herşeye nazar değiyor ,ilk başta heveslilerdi şimdi bi oyun bi uğraş anam ağlıyor valla ,nasıl olacak bakalım ,en azından az çok alıştırdım kreşte iice öğretirler yedirirler inş. ayy önce tadına baksana sen de çocuğun ağzını yaktın
iyi olur güsel fikir :) benim kız mercimegi seviyoo bugün sabah zar zor yumurta peynir ekmek yedirebildim 6 kaşık anca yedi gittikçe zorlaşıyoo yemek işi bende alternatif lezzetler arayışındayım
ne güzel birşeyleri sevsin,bizimkiler de meyve seviyor asla reddetmiyorlar ama meyveyle ömür mü geçer ,ben yemediklerinde karıştırıyorum birşeyleri genelde .sabah yumurta peynir ceviz çok az kaşık maması bebe bisküvisini sütümle ezdim iice yedirdim zar zor ,az kalmıştı onu da yoğurtla karıştırıp verdim ,çorbayı yediremeden uyudu sıpalar :) bi de ben mutlaka zeytinyağı katıyorum kaka yapsınlar diye oğlum yapıyor da kızım bi dıgıl atıyor ortaya köpek kakası gibi bu arada oğlumun ısırgan yemeği olurya öyle kakası oluyor bir kaç defadır sanırım yedikleriyle alakalı ama sorayım sizde de oldumu hiç

Kaka analiz bir iki bir iki :) Benimki günde üç kere yapıyorsa üçü de farklı oluyor, mesela bugün ilk defa top top yaptı:) sonra sulu sarıya döndü :) Muz yediyse yeşil ve iplikli oluyor. Çeşit çeşit yani problem yok

herkese slm ben siteye yeni katıldım zayıflama hakkında bana yardım edin lütfen ne yapsam ki bilemiyorum kemal kükrerin sirkesini okudum deneyeceğim umarım işe yarar:26:

İnsallah bırakmaz benimki başından beri binbir oyunla emiyordu şimdi de binbir oyunla yiyor bakıcısından yemiyor o yüzden gelinceye kadar aç bekliyor olmasına rağmende düzgün emmiyor:))) aman neyse sağlıklı olsunlarda önemli değil benim oğlumda biberon almıyor mama takviyesinde yapamıyorum kaşık mamasını da muhallebiyi de yediremedim bi türlü ara ara bir umut tekrar deniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…