2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ay cidden 12. haftada belli oluyor mu ben 11deyim inş haftaya görürüm zaten ikili test için gideceğim Allah herşeyin hayırlısını nasip eder inş.

Aslında kafamı bir şeye takmadım ama sanırım hafta sonu taşınıcaz ya, evdeki düzensizlik sinirlerimi bozdu. Bir an önce düzenim otursun istiyorum. :44:

Çok üzülüyorum bebişi et5kiliyorum diye. Ama işte elimde olsa engel olurum da öyle birden geliyor durduramıyorum. :44:

Ben de kontrolümü kaybediyorum bazen. Ay umarım bir an önce geçer bu durum.

kızlar size bir soru sormak istiyorum.hamilelikte elevitmiydi tam hatırlamıyorum o hapı,omega 3 fln kullanıyormusunuz.bunlar ne işe yarıyor.ben birtek folik asit kullanıyorum.siz neler kullanıyorsunuz?

Ben de sadece folik asit kullanıyorum hatta onu bile kestim. 8. haftadan sonra etkisi yok yazıyor her yerde.

Ben de sadece folik asit kullanıyorum hatta onu bile kestim. 8. haftadan sonra etkisi yok yazıyor her yerde.

8.haftadan sonra etkisi yok mu? E benim doktor bana daha dün, folik asite devam dedi :26: O zaman plansız bir gebelikte en iyi ihtimalle sadece 3 hafta kullanılabiliyor öyle mi yani? 5 haftalıkken hamile olduğunu öğrense, 8 haftalıkken de bıraksa kaldı 3 haftalık bir kullanım.

bence talaş yapma ama artarsa doktora git.ne olmuş olabileceği konusundada inan hiç bir fikrim yok.

yaa kaç gündür koşturuyordum sinir stres derken oldu bence ama geçti aramadım ben de gene olursa ararım artık, sağol cnm...

kızlar size bir soru sormak istiyorum.hamilelikte elevitmiydi tam hatırlamıyorum o hapı,omega 3 fln kullanıyormusunuz.bunlar ne işe yarıyor.ben birtek folik asit kullanıyorum.siz neler kullanıyorsunuz?

ben folidoce diye bir şey kullanıyorum ama çok var elevit kullanan da ben de mi kullansam :44:

inanmıyorum ya, hamilelikten mi? benim de iki ayda iki tane dolgulu disim kırıldı. biri sadece dolgu kaldı öbürü sallanıyor hala. bugün ağrımaya başladı sallanan

kızlar kalsiyum eksiğiniz var demek ki dün diyetisyenim bana da kızdı ben günde bir bardak süt yiyordum arada yoğurt en az 3 bardak süt yoğurt ye dedi peynir de ekstra olacakmış, "valla çocuk alır sen zorlanırsın dişlerin , kemiklerin deforme olur" dedi, kalsiyum alın...

alyansım hala parmagımı sıktıgı icin ben de tektasla yaptım

arkadaşımın alyansı ile yaptık karnımın üstünde. erkek çıktı valla ne bileyim kız istiyordum ama hayırlısı neyse o olsun yerim onu ben

bunu yapmak lazım var mı deneyip sonuç alan kızlar?

devam etmiyor doktoru aramadım şimdi getir çamaşırı der diye çünkü çok belli belirsizdi yani bunun için mi yaygara kopardın demesin dedim...
bir daha da olmadı ama akıntım var sarı renkli onu da söylemiştim biliyorsun flora bozukluğu vardır demişti sonradan ilaç verecek, şimdilik böyle ama bir daha olursa direkt gideceğim dr a...

ben de çok istiyorum hamiş elbisesi giymek ama daha erken mi bilemedim gerçi benim göbeğim var zaten 4 aylık gibiyim maşallah giysem mi ?
ben de burada ebru hamile giyimde bir bahçevan kot beğendim ama çok tuzluydu 159 tl o kadar da verilmez ki canım makul bir fiyat koyar insan...

demet belki dediğin gibi ama hiç anlatmıyor ki ne bileyim ben ne yaşadığını ben eşi değil miyim neden paylaşmıyor ama bir trip bir trip
tabiki kötü niyetli değil ama hiç düşünmüyor beni
bu ara iş konusunda sıkıntısı var bir de dil sınavından umduğu puanı alamadı normalde 20 gün sonra kpss ye girecek ama dil sınavı kötü olunca şimdi bıraktı her şeyi çalışmıyor hiç evet ben de bir iki söylendim "doğru dürüst çalışmadın böyle oalcağı belliydi ben demiştim" falan. Bisiklet aldı kendine ama göreceksiniz her akşam 9-10 gibi çıkıyor önceki gün gece 1 e doğru geldi ben uyuyormuşum gibi yaptım ama seslendi bana uyanık mısın diye ben de çok geç kaldın bu kadar geç gidip geç gelme dedim dün de göya erken çıktı 8.30 gibi falan geldi 11.30 da ben de çıldırdım her akşam her akşam insan gece yarısı gelir mi ne bileyim ben bisiklet sürdüğünü dedim ban saçmalama diyor, annem varmış yanlız kalmıyormuşum ama ben seni merak ediyorum, ben o saatte dışarda olsam sen ne yaparsın diyorum duymuyor bile sinir krizi geçirdim yaa, ben de bisiklet sürmek istiyorum ama bana yasak o biniyor, ben her istediğimi içemiyorum yasak o da biliyor ama karşıma geçip utanmadan içiyor "canım çekiyor içme" diyorum, "bana yasak değil" diyor. Kütük işte ya insan anlayışlı olur biraz gece yarılarına kadar ne işin var dışarda sanki ev değil han kapısı oh valla, haksız mıyım kızlar yaa

Benim de doktorum 3 aya kadar kullan dedi ama normalde 8. haftadan sonra pek etkisi yokmuş araştırmalarıma göre. Mesela kuzenimin adeti çok düzensizdi o yüzden hamile olduğunu 2 aylıkken öğrendi. Doktoru folik asite hiç başlatmadı bile. Aslında şöyle canım, folik asit hamile kalmadan önce kullanılması en güzeli. Ben çocuk istediğimi söylediğimde doktorum hemen folik asit başlatmıştı henüz hamile kalmadan.

hehe olur benim ilki sezaryen oldugu icin bu da oyle olacak bu yuzden muhtemelen o tarihten once dogururum benim doktorum yeni yasadan dolayı devlet hastanesini bıraktı yıllardır gidiyorum diye devam ediyorum ona.. kızımı ztb da dogurmustum ve memnun kalmıstım. bunda henuz devlet hastanesine gitmedim hic doktorum orada calısmıyo die. kafam karısık yani.. ya ozelde doktoruma yaptırıcam ki ozellere guvenemiyorum, ya da arada devlete gidip sancım tutunca doguma da devlete gidicem

sen kontrolleri nerede yaptırıosun?

kızlar hepinize benden sevgiler:)) nasılsınız bugün?

bir önceki sayfada giyimden falan bahsedilmiş. şimdi ben normal kıyafetlerimi giyiyorum, dar kot falan da giyiyorum. bebişimize zararı olur mu sıkan kıyafetlerin? ay az geniş giyince de düşüyor pantolon. en güzeli çek pijama üstüne ohh missss:))) ama işe gidince giyilmiyor tabi...

Ben ilk fatih üniye gittim 5 haftalıkken, kese görmeye Sonra fatih üni hakkında olumlu şeyler okumadım pek diye geçen hafta akaya gittim. O da tahliller için çok fazla ek masraf çıkarıyor, bir de tahlilleri dışarda yaptırmamızı tercih etmediğini söyledi doktor, o yüzden biraz soğudum.Akayı yeni doğan yoğun bakımı var diye düşündüm ama bir sonraki kontrole de her an akropole gidebilirim. Bilmiyorum, kararsızlardanım. Aslında annemin doktoruna gidiyim diyorum, o da dediğin gibi devletten ayrıldı artık. Reşide Hanım, demetevlerde. çok tatlı ve bilgilidir ama hem evime uzak hem de tahlillere falan hep dışarıya gtmem gerekecek. ZTB'ye filan hiç bulaşmayımdiyorum tahliller dışında, muamele de önemli çünkü, ben gelemem kabalığa , kavga ederim.

cnm ilk 3 ay için folik asit kullanılıyo 3 aydan sonrada elevite başlıyosun omega 3 hapıda şu anda faydası olmaz 6 aydan sonra dr. tavsiyesiyle başlaman gerekiyo gerekli görür ise çünki her ne kadar vitamin hapıda olsa sonuçta gerekli olmadığı sürece hepsi birer ilaç kullanılması ii değil dediğim gibi fazla vitaminde zararlı olabiliyo ilk 3 ay folik asit sonrasında elevit bu arada önemli elevit ilk aylarda kullanılırsa çoğu kişide çok bulantı yapıyo

kızlar bana cvp gelmiş erkek olucakmış dünde lahana ve yüzük testi yaptım erkek görünüyo yinemi dedim ama :))) hayırlısı tabii bakalım doğru çıkıcakmı buarada yarın dr. kontrolümüz var bakalım gelişmeler ne durumda :26::26::26::26::26::26:

MRB CANIM ...sorma ben dün bi kot giydim aman allahım ne sıktı nekadar rahatsız oldum birde 1 saatik yola çıktık araba hop hop sinirden arabada ağladım bebeğime bişe olcak die en son açtım kotun düğmelerini çok şükür bi sıkıntı yok g,ibi ama bidaha giymem dar kot :)

khena,
burnunu nasıl gördünüz ayol görülecek kadar büyük mü
biz de karadenizliyiz korkuyom büyük burnu olcak diye

Hehe yok ya görmedik eşimdoktora espiri yaptı oda tasdikledi. beni sinir etmeye çalışıyorlardı :))

canım bebiş çok güzel gözüküyor. :)) kocaman bir kafası var minicik kollar gözüküyor. doktor büyümesi çok iyi dedi. 3cm olmuş. 30 haziranda ben yine gidicem doktora. ikili test falan yaptıracak sanırım. sen hangi şehirdesin?

çok halsizim :S kafamı kaldıramıyorum :S çalışmaya çalışıyorum öfff

Canım benım yaa Allah yardımcın olsun güc kuvvet versin bütün hamile ve calışan annelere.bende aynaen coook haksızim demir eksikliğide var oda tetikliyodur tabi.senin gibi çalışmıyorum ama 3.5 yaşında kızım var bende onun peşinden koşmaktn bi hal oldum.sonunda topladım bavulumu annemlerle yazlığa geldik.kocacığımda evde oda biraz kafasını dinlesin nasılolsa bebişten sonra oda yorulacak.

merhaba kızlar dr.dan yeni geldim bebişi de kalp atışınıda gördüm,gerçi kalbini zorla gördüm bişe yanıp yanıp sönüo adeta :124: dr.folikasit hakkında zararlı olduğunu söledi meme kanseri yapıomuş,hamile kalmadan 28 gün önce ve kaldıktan sonra 28 gün daha kullanmanın faydalı olduğnu söledi..tahlillerim temiz çıktı idrarda az iltihap varmış onada tek gecelik ilaç verdi..benden bu kadar darısı benim gibi kalp atışını duymak isteyenlerin başına olsun inş..

gözünüz aydın maşaallah..bebek ultrasondada 6 haftalık mıydı?yani bu kadar erken duyulabilio mu

canım 6+4 olmuş dedi doktor.göbekten baktı ama biraz uğraştı uzaktaymış bebek hatta biara nefesini tut dedi önce kendi duydu sora sesini acıp bana duyurdu.

slm kızlar nasılsınız
benim bu gün dr kontrolm vardı kalp atışını karnımdan ultrasyonla baktı duymadı
alttan ultrasyonla bakmam lazım dedim dr
alttan bakıncada çok az duydu çok çok küçük dedi sat tarihine göre 9 haftalık ama
ultrasyona göre 6 haftalık dedi
kese durumu iyi dedi ama kalp atışının düşük olması dr canını sıktı haftaya perşembe bidaha gel dedi
bilmiyorum acaba gitsemmi gitmek istemiyorum çok moralim bozuldu çok üzgünüm ALLAH bilir sonunu

aaaa ama bu olmadı şimdi ilk kez duyuyorum zararlı olabileceğini ilk gebeliğimdede 2 ay öncesi 3 ay sonrası olmak üzere 5 ay kullandım ee şimdide yaklaşık 3 aydır kullanıyorum keşke yazmasaydın bunu bak folikasit kullanan ben ve diğer anneler bi panik durumuna girdik yani en azından ben panik oldum..napcaz şimdi......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…