2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar bir de bir şey soracağım kaç gündür hem yorgunluk hem sinir dün belli belirsiz lekelenmem oldu böyle iğne başı kadar ama bir tane değil böyle bir sürü rengi koyu sayılabilirdi sonra elime de bir parça geldi ama ince bulgur tanesi kadar önce çok telaş yaptım ama sonra geçti bir daha olmadı şimdi hep beyaz çamaşır giyiyorum ve sürekli kontrol ediyorum o kadar azdı ki doktoru aramadım sizce ne olabilir telaş yapmalı mıyım yoksa :26:

bence talaş yapma ama artarsa doktora git.ne olmuş olabileceği konusundada inan hiç bir fikrim yok.

kızlar size bir soru sormak istiyorum.hamilelikte elevitmiydi tam hatırlamıyorum o hapı,omega 3 fln kullanıyormusunuz.bunlar ne işe yarıyor.ben birtek folik asit kullanıyorum.siz neler kullanıyorsunuz?

günaydın annişler ve kuzucuklar :KK16:

bizimde bi dolgumuzun arkası kırıldı şuan ağrı yapmıyo ama 3cü aydan sonar gidicem öncekinde ilk haftalarda yirmilik dişimde dolgu düşmüştü fazla yontmadan üsten dolgu yapmıştı doctor hala aynı duruyor tam teşekküllü hastanelere yolluyup çekiyorlar bile dişleri, bu hamilelikte en çok dişleri vuruyor bide suttee içemiyoruz bardak yanımda bu sefer sek süt deniyoruz daha iyi gibi geldi bana soğuk içebiliyorum ama ılık ve sıcak kokuyo

aman bizim de bi kalp atışımız gözüksünde cinsiyet incelemelere başlarız inşallah

zeynep cim canım benim eşim normalde aşırı sakinken oda şuara işleride yoğun ve olaylı sinirli oto b... sinirleniyo belki seninkide şuara öyledir yoksa hadi bizi neysede kuzuları üzerlermi

kızlar size bir soru sormak istiyorum.hamilelikte elevitmiydi tam hatırlamıyorum o hapı,omega 3 fln kullanıyormusunuz.bunlar ne işe yarıyor.ben birtek folik asit kullanıyorum.siz neler kullanıyorsunuz?

canım kan ve vitamin hapları 3.veya 4.aydan sonra veriliyor.hatta benim önceki hamileleiğimde 5.5 aylıkken başlamıştı doktorum.3 aya kadar sadece folikasit kullanılıyor.

canım bana doctor eleviti geçenkinde hemen başlatmıştı multivitamin oluyor sanırım her vitaminden var içinde buseferki sadece folibol Verdi bizde kendimiz almıştık ama burda kızlarda 12 haftadan sonar veriyor diyince kullanmadım duruyor omega 3 ü balık yiyemiyorum dersen veriyor ama oda sanırım 3ayda veriliyor genelde tek folic kullanılıyor

bide dulgercim eğer sade özele gidiyosan çalışmıyorsan devlete de git canım hem 2 doctor hem bana daha deneyimli geliyor devlet hem testler bedava hem renkli duplora yollamak zorunda kalsa özelde oda pahalı ama devlette bedava

ya benim bide bu bahar alerjim başladı.tam gecikti derken 2 gündür mahfoldum.elimden mendil düşmüyor.burnum akıyor.geniz akıntım var.sürekli hapşırıyorum ve gözlerim akıyor.buda bende müthiş halsizlik yapıyor.normalde ilaç kullanıyodum geçiyodu ama şimdi kullanamam.neyseki cuma günü izmite annemlere gideceğim.orada mevsim buraya göre nerdeyse 20 gün ileride gibi.yani ağaçlar tam meyve vermiş oluyo.orada geçmiş oluyo yani alerji mevsimi.orada rahatlarım inşallah.
çok geçmiş olsun canım
merhaba arkadaşlar dün fayansa kayıp düştüm hem de nasıl bir düşme havada uçtum önce biraz :KK43: yan tarafıma düştüm ama biraz karnıma doğru geldi. Biraz da ağrım oldu doktora da gitmedim gitsemiydim keşke ya ne dersiniz bişey olmusmudur bebeğime cevaplarınızı bekliyorum.
geçmiş olsun dikkat et.eğer ağrın varsa bence dr.unla bir görüş.için rahat etmiş olur
valla canım sorma eskiden yıyordum cıkarmıyodum acıkınca bulanıyodu sımdı yedıgım an cıkarıyorum dunden beri

napıcam bılmıyorum açlıktan halsiz düşüyorum iş yerıde çok yoğun herkes ayşe şöle oldu mu ayşe bu halloldumu

ayşe mutabakat var şu yetısıcek bu gelcıek bu gidicek kafayı yedım yıyıcem ınan eve gıdıyorum soğuk suyla yıkanıp

yataga bı uzanıyorum herseyı unutuyorum bi an içinde olsa :) hamışlık çok güzel ama su bulantılar mahvedıo

canım bacakalrımda varis olustu zaten az az pıhtılaşmadan kaynaklı oluyomuş da ordada oalbileceği hiç aklıma

gelmedi morluk yoktu ama du ben ii bi inceleyim eve gidince zaten cuma dr kontrolum var kanama alanı kuculmusmu dıe bakcak

gecmezse o zamana kadar sölerım dr da....sağol canım yaa inşallah yoktur öel bişi
çalışanların işi çok zor kesinlikle allah yardımcınız olsun.
benimde aklıma hiç gelmezdi orda varis ama bu daha çok varisi mevcut kadınların başına geliyormuş
benimde bacaklarımda az var oraya sıçrıcağı tutmuştu
inş.sende yoktur dicem çünkü acısı çok kötüü:KK43:
kızlar ben bi şey sorcam,cinsiyet tahmini yöntemleri falan var ya kimi yerlerde,orda 140tan az atarsa kalbi erkek,140tan fazla atıosa kız demişler..sanırım dk.da atışını kastediolarda oğlumda kalp atışı dinlemedim ta ki doğuma kadar ya da hatırlamıorum neyse sorum şu;dr kalp atışını dinletirken dk.da şu kadar atıo die bilgi verio mu?
dr.hiç söylemedi benimde sormak aklıma gelmedi
3.aya az kaldı herkesin gönlünden geçen olsun inş.
canım sana daha önce yazmıştım ama görmedin sanırım
hangi dr.a gidiyorsun
günaydın canlar içim rahat etmedi dün doktora gittim bebk gayet sağlıklı dedi 2,3 mm olmuş boyu bendede diş sıkıntısı var dolgum düştü diş çürümüş ama doktor 5 ay dan önce alamam diyo napcam bilmiom ya bide kızlar karnın şimdiden çok çıkmış 5 aylık gibisin felan morelimi bozuyolar
bide ben doktoruma hiç güvenmiyorum devlete mi gitsem diye düşünüyorum napcam bilemedim
offf diş miiii:KK43:
çokk geçmiş olsun
benimde dün dolgulu dişim nasıl ağrıdı
antibiyotik kullanıyorum birde sensody-e sürüyorum
korkutmak istemem ama 3 aydan sonra dr.unla ve diş dr.uyla görüşüp dişine müdahale ettir
geçer diye geçiştirdiğinde tekrar ağrılar yaşanıyor:KK43:((
inş.biran önce geçer

sanada günaydın canım.allah kolaylık versin

bende 3.çocuğumda kullanmıştım antibiyotik.gebelikte kullanılanlar var.hatta bundada idrar yolu enfeksiyonu için tek kullanımlık bi antibiyotik kullandım.allah ın izniyle bişey olmaz.doktor vermişse güven bence.

nette akşam çok baktım gebelikte antibiyotik kullanımı diye
kullananları okudum ama içim yinede rahat etmiyorrr:KK43:
kullanmazsamda ağrısına ben dayanımıyorum
birde anlarsın ki oğlum var yani ilgi bekliyor
inş.bende de birşey olmaz canım
anne olmak ne zor işmiş yaaa
inan ara ara aklıma geliyorsun
diyorum ben 2.bebek için bu kadar düşünüyorken kafamı karıştırıyorken yarenahsen arkadaş ne yapsın
hala aktif ve mutlu
birde ailen izmitteymiş yanındada değil
allahım inş.dağına göre kar verir canım bebeğin çok uslu olur ve annesini üzmez

günaydın annişler ve kuzucuklar :KK16:

bizimde bi dolgumuzun arkası kırıldı şuan ağrı yapmıyo ama 3cü aydan sonar gidicem öncekinde ilk haftalarda yirmilik dişimde dolgu düşmüştü fazla yontmadan üsten dolgu yapmıştı doctor hala aynı duruyor tam teşekküllü hastanelere yolluyup çekiyorlar bile dişleri, bu hamilelikte en çok dişleri vuruyor bide suttee içemiyoruz bardak yanımda bu sefer sek süt deniyoruz daha iyi gibi geldi bana soğuk içebiliyorum ama ılık ve sıcak kokuyo

aman bizim de bi kalp atışımız gözüksünde cinsiyet incelemelere başlarız inşallah

zeynep cim canım benim eşim normalde aşırı sakinken oda şuara işleride yoğun ve olaylı sinirli oto b... sinirleniyo belki seninkide şuara öyledir yoksa hadi bizi neysede kuzuları üzerlermi

inanmıyorum ya, hamilelikten mi? :KK53: benim de iki ayda iki tane dolgulu disim kırıldı. biri sadece dolgu kaldı öbürü sallanıyor hala. bugün ağrımaya başladı sallanan :KK14:

inanmıyorum ya, hamilelikten mi? :KK53: benim de iki ayda iki tane dolgulu disim kırıldı. biri sadece dolgu kaldı öbürü sallanıyor hala. bugün ağrımaya başladı sallanan :KK14:

canım doktorunlada konuş iyi bi diş hastanesine git ama genelde ilk 3ay iyi değil diyorlar ama şimdi özel önlüklerle film bile çekiyorlarmış daha ilerki aylarda neler çekeceksin diyolar ve benimde diş etlerim problemli ve çoğu dişim dolgu normalden daha çok fırçalayıp bakıyorum ama kısmet bakalım 9 ayı nasıl tamamlarım

çok geçmiş olsun canım

geçmiş olsun dikkat et.eğer ağrın varsa bence dr.unla bir görüş.için rahat etmiş olur

çalışanların işi çok zor kesinlikle allah yardımcınız olsun.
benimde aklıma hiç gelmezdi orda varis ama bu daha çok varisi mevcut kadınların başına geliyormuş
benimde bacaklarımda az var oraya sıçrıcağı tutmuştu
inş.sende yoktur dicem çünkü acısı çok kötüü:KK43:

dr.hiç söylemedi benimde sormak aklıma gelmedi
3.aya az kaldı herkesin gönlünden geçen olsun inş.
canım sana daha önce yazmıştım ama görmedin sanırım
hangi dr.a gidiyorsun

offf diş miiii:KK43:
çokk geçmiş olsun
benimde dün dolgulu dişim nasıl ağrıdı
antibiyotik kullanıyorum birde sensody-e sürüyorum
korkutmak istemem ama 3 aydan sonra dr.unla ve diş dr.uyla görüşüp dişine müdahale ettir
geçer diye geçiştirdiğinde tekrar ağrılar yaşanıyor:KK43:((
inş.biran önce geçer

diyorum ben 2.bebek için bu kadar düşünüyorken kafamı karıştırıyorken yarenahsen arkadaş ne yapsın
hala aktif ve mutlu
allahım inş.dağına göre kar verir canım bebeğin çok uslu olur ve annesini üzmez

pembetoka arkadaşım gerçekten daha önce yazdığını görmemişim ben merkezde deilim ilçedeyim özel bi hastaneye gidiorum sen merkezdesin galiba dimi?
wen,dr.6.haftada folibiolü bıraktırdı, çok büyük faydası olmuo artık dedi ve malt-fer kan ilacı ile decavit vitamin verdi bunları kullanıorum :KK14:

Son düzenleme:
pembetoka arkadaşım gerçekten daha önce yazdığını görmemişim ben merkezde deilim ilçedeyim özel bi hastaneye gidiorum sen merkezdesin galiba dimi?
wen,dr.6.haftada folibiolü bıraktırdı, çok büyük faydası olmuo artık dedi ve malt-fer kan ilacı ile decavit vitamin verdi bunları kullanıorum :KK14:

çorludayım canım ben

hala aktif ve mutlu
allahım inş.dağına göre kar verir canım bebeğin çok uslu olur ve annesini üzmez[/QUOTE]

amin canım.evet burada hiç yardımcım yok üstelik çalışıyorum.inşallah bebek uslu olur beni yormayan bi bebek olur çünkü geride ilgi bekleyen 3 tane daha var.ama biz ailece çok aktifiz.gezmeden geri kalmayız hiç.fisafirimiz,gelen gidenimizde çoktur.yoğun bi tempomuz var ve ben onun için kendimi devamlı enerjik ve dinç hissetmek zorundayım.bu bulantılar onun için beni çok etkiledi.çok şükür kendimi hala 20 li yaşlarımda gibi hissedebiliyorum ve bazen inanamıyorum bu çocuklar şimdi benimmi diye.hayata pozitif bakmak zorundayız canım.yoksa bunalımdan kurtulamayız.

aynen valla dün eşimle kavga ettik ama öyle böyle değil ilginç olanı şu o da babalık depresyonuna girdi sanki bir kapris bir inat anlatamam dün patladım hatta epey bağrış falan oldu, sonra kapılar çarpıldı kilitlendi, yan oda da yattım ben ama ağlama krizi tuttu uyuyana kadar ağladım, çok kötüyüm iyice kontrolümü kaybettim bir yanda bebeğimi düşünüyorum ona zarar vermek istemiyorum bu durumdan o da etkileniyordur kuşkusuz...

inşallah her şey yolunda gider arkadaşım :KK16:

oooo herkes yüzük testine kaptırmış cinsiyet yorumları yapılıyor, hayırlısı olsun ben de yapacağım ama benim alyansım yok tek taş olmaz mı? :26:

alyansım hala parmagımı sıktıgı icin ben de tektasla yaptım :KK8:

aha bi dene daha test :KK1: kırmızı lahana testi nasıl oluo arkadaşım :KK17:

kırmızı lahanayı kucuk kucuk dograyıp uzerine su ekliyosun ve kaynatıyosun. suyun rengi mor olacak. soguduktan sonra plastik bardaga azıcık kırmızı lahana suyu baska plastik bardaga da esit miktarda idrar koyuyosun. sonra idrarı lahana suyunun uzerine ilave ettiginde suyun rengi koyu kalıyosa yani mor, mavi gibi bebek kız, renk acılıp kırmızı, pembe oluyosa bebek erkekmis

yarenahsen
enerjine hayran kaldım doğrusu.
bulantıların biter inş.
doğru söylüyorsun sürekli şikayet ederek çekilmez hayat ama ben ince ayrıntılara çok takılırım ve bunlar beni yoruyor sanırım
oğlumla ikimiz hiç ayrılmadık,yardım edenim olmadı oğlumu kendim büyüttüm
ve çok zor büyüdü......
uykusuz,iştahsız ve hala öyle
kendimide yorgun hissediyorum artık bu yüzden 2.bebekten sonraki hayatımdan endişe duyuyorum
abisi gibi olursa ne yapıcam ben diye
allahım yardımcımız olsun inş.ve nasıl büyüdüklerini anlamayalım
aa bende çerkezdeyim yakınmışız ne güzel ben hala özel msj yazamıorum sanırım yaaa

100 msj.ının dolmuş olması gerekiyor diye biliyorum canım ya
evt.yakınmışız:KK70:DD
ne güzel tekirdağ-çorlu-çerkezköyden arkadaşlar var burda

Son düzenleme:
kırmızı lahanayı kucuk kucuk dograyıp uzerine su ekliyosun ve kaynatıyosun. suyun rengi mor olacak. soguduktan sonra plastik bardaga azıcık kırmızı lahana suyu baska plastik bardaga da esit miktarda idrar koyuyosun. sonra idrarı lahana suyunun uzerine ilave ettiginde suyun rengi koyu kalıyosa yani mor, mavi gibi bebek kız, renk acılıp kırmızı, pembe oluyosa bebek erkekmis

teşekkür ederim

X