2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yarenahsen
enerjine hayran kaldım doğrusu.
bulantıların biter inş.
doğru söylüyorsun sürekli şikayet ederek çekilmez hayat ama ben ince ayrıntılara çok takılırım ve bunlar beni yoruyor sanırım
oğlumla ikimiz hiç ayrılmadık,yardım edenim olmadı oğlumu kendim büyüttüm
ve çok zor büyüdü......
uykusuz,iştahsız ve hala öyle
kendimide yorgun hissediyorum artık bu yüzden 2.bebekten sonraki hayatımdan endişe duyuyorum
abisi gibi olursa ne yapıcam ben diye
allahım yardımcımız olsun inş.ve nasıl büyüdüklerini anlamayalım

100 msj.ının dolmuş olması gerekiyor diye biliyorum canım ya
evt.yakınmışız:KK70:DD
ne güzel tekirdağ-çorlu-çerkezköyden arkadaşlar var burda

evet daha 100 olmamış,konulara 36 msj yazmışım şimdiye kadar veeee bu daa 37 :KK49:

yarenahsen
enerjine hayran kaldım doğrusu.
bulantıların biter inş.
doğru söylüyorsun sürekli şikayet ederek çekilmez hayat ama ben ince ayrıntılara çok takılırım ve bunlar beni yoruyor sanırım
oğlumla ikimiz hiç ayrılmadık,yardım edenim olmadı oğlumu kendim büyüttüm
ve çok zor büyüdü......
uykusuz,iştahsız ve hala öyle
kendimide yorgun hissediyorum artık bu yüzden 2.bebekten sonraki hayatımdan endişe duyuyorum
abisi gibi olursa ne yapıcam ben diye
allahım yardımcımız olsun inş.ve nasıl büyüdüklerini anlamayalım

100 msj.ının dolmuş olması gerekiyor diye biliyorum canım ya
evt.yakınmışız:KK70:DD
ne güzel tekirdağ-çorlu-çerkezköyden arkadaşlar var burda

evet daha 100 olmamış,konulara 36 msj yazmışım şimdiye kadar veeee bu daa 37 :KK49:

kızlar ben çıkıyorum.eve gideyim ordanda doktora gidicem.inşallah güzel haberlerle dönerim.hepiniz öpüldünüz.allah a emanet olun siz ve bebişleriniz.

kızlar size bir soru sormak istiyorum.hamilelikte elevitmiydi tam hatırlamıyorum o hapı,omega 3 fln kullanıyormusunuz.bunlar ne işe yarıyor.ben birtek folik asit kullanıyorum.siz neler kullanıyorsunuz?

canım elevit multivitamin hekrese verıo drlar

omega da beyın gelısımı ıcın kullanmazan bişi olmaz balık yagı hapı tavsıye edıoalr daha cok

beyın gelısımı ıcın gene ınsallah ben balık yağı kullanmayı dusunuyorum.

çalışanların işi çok zor kesinlikle allah yardımcınız olsun.
benimde aklıma hiç gelmezdi orda varis ama bu daha çok varisi mevcut kadınların başına geliyormuş
benimde bacaklarımda az var oraya sıçrıcağı tutmuştu
inş.sende yoktur dicem çünkü acısı çok kötüü:KK43:

nette akşam çok baktım gebelikte antibiyotik kullanımı diye
kullananları okudum ama içim yinede rahat etmiyorrr:KK43:
kullanmazsamda ağrısına ben dayanımıyorum
birde anlarsın ki oğlum var yani ilgi bekliyor
inş.bende de birşey olmaz canım
anne olmak ne zor işmiş yaaa
inan ara ara aklıma geliyorsun
diyorum ben 2.bebek için bu kadar düşünüyorken kafamı karıştırıyorken yarenahsen arkadaş ne yapsın
hala aktif ve mutlu
birde ailen izmitteymiş yanındada değil
allahım inş.dağına göre kar verir canım bebeğin çok uslu olur ve annesini üzmez

amin canım sağol ağrısı gectı snaırım dun akşam ve bugun yok bakıyorum bakıyorum yok
heralde gectı canım....

bu arada doktorun antıbıyotu-ık kullanabılrısın dedıyse sorun olamz bence canım
sımdı antıbıyotık kullanmazsan belkı dısın daha kötu olucak öel dusun

kızlar bir de bir şey soracağım kaç gündür hem yorgunluk hem sinir dün belli belirsiz lekelenmem oldu böyle iğne başı kadar ama bir tane değil böyle bir sürü rengi koyu sayılabilirdi sonra elime de bir parça geldi ama ince bulgur tanesi kadar önce çok telaş yaptım ama sonra geçti bir daha olmadı şimdi hep beyaz çamaşır giyiyorum ve sürekli kontrol ediyorum o kadar azdı ki doktoru aramadım sizce ne olabilir telaş yapmalı mıyım yoksa :26:

canım devam etmıosa agrıdna yoksa bısı odl sanmıyorum ama keşke dr nu arayıp bi söleseydın bilgisi olurdu yanı

kızlar size bir soru sormak istiyorum.hamilelikte elevitmiydi tam hatırlamıyorum o hapı,omega 3 fln kullanıyormusunuz.bunlar ne işe yarıyor.ben birtek folik asit kullanıyorum.siz neler kullanıyorsunuz?

ben elevit kullanıyorum doktorum bana hamile kalmadan önce de onu vermişti bende hala ona devam ediyorum elevit daha kapsamlı vitaminleri içeriyor zaten 6.haftadan sonra folbiolun bi etkisi olmuyo diyolar elevit 12tane vitamin içeriyor istersen araştırabilirsin internetten..

aynen valla dün eşimle kavga ettik ama öyle böyle değil ilginç olanı şu o da babalık depresyonuna girdi sanki bir kapris bir inat anlatamam dün patladım hatta epey bağrış falan oldu, sonra kapılar çarpıldı kilitlendi, yan oda da yattım ben ama ağlama krizi tuttu uyuyana kadar ağladım, çok kötüyüm iyice kontrolümü kaybettim bir yanda bebeğimi düşünüyorum ona zarar vermek istemiyorum bu durumdan o da etkileniyordur kuşkusuz...

inşallah her şey yolunda gider arkadaşım :KK16:

oooo herkes yüzük testine kaptırmış cinsiyet yorumları yapılıyor, hayırlısı olsun ben de yapacağım ama benim alyansım yok tek taş olmaz mı? :26:

valla canım bende senin gibiyim hamilelik depresyonu herhalde her sözü kafama takıyom hemen alınıyorum eşlerimizde bizi idare etmek zorunda bu 9aylık bi süreç ne var dayansalar bi 9ay zaten herşeyi biz yaşıyoruz vücudumuzda...

hayırlı günler annişler
mide bulantım bugün yine geldi 8 gündr yoktu doğru dürüst:KK37:

kızlar dişlerle ilgili yazdıklarınızı okudum benimde dişim çok ağrıyordu. kadın doğum doktorum diş tedavisi yaptırabilirsin dedi.
ayrıda zynaflour gibi bi ilaç verdi aslında ilaçta değil. dişinin üzerinte tutuyosun eriyor dişlerini kaplayım florür desteği verip çürümeyi engelliyormuş.
bide sensodyn-f- diş macununu kullanmamı önerdi.
et balık ve tavuk tan tiskindiğim içinde balık yağı verdi. :KK42:
bu arada bide bel fıtığı çıktı :KK43:(
bebiş iyi bi doktor 9+3 günlük dedi tam 10 haftalık dedi.
bizim bebişin ne kadar olduğu belli değil daha 3 cm olmuş.
burnu biraz uzun babasına benziyo bebiş :KK52:

Son düzenleme:
khena,
burnunu nasıl gördünüz ayol görülecek kadar büyük mü:KK53:
biz de karadenizliyiz korkuyom büyük burnu olcak diye:KK52:

kızlar dişlerle ilgili yazdıklarınızı okudum benimde dişim çok ağrıyordu. kadın doğum doktorum diş tedavisi yaptırabilirsin dedi.
ayrıda zynaflour gibi bi ilaç verdi aslında ilaçta değil. dişinin üzerinte tutuyosun eriyor dişlerini kaplayım florür desteği verip çürümeyi engelliyormuş.

Canım seninle günlerimiz aynı, bende bugün 9+3 üm :) :) nasıl gözüküyo bebiş, büyümüşmü maaşallah. Bende çok merak ediyorum sıpamı ama benim randevum 30 haziranda daha çooook var. Hareket ediyomu içerde gördünüz mü?

slm kızlar nasılsınız? doktordan geldim bende kalp atımını gördük bebeği gördüm ilk defa çok tuhaf bi duygu. daha önce keseyi gördüm aama şimdi kendini görünce çok değişik şeyler hissettim. 1 ay sonraya randevu verdi. birde idrar yolu enfeksiyonu için monurol saşe diye bi antibiyotik verdi. kana karışmıyomuş idrardan atılıyomuş. bebek 1cm. annelik ne güzel şeymiş:) hepimiz için her şeyin en güzeli olsun kendinize iyi bakın...

slm kızlar nasılsınız? doktordan geldim bende kalp atımını gördük bebeği gördüm ilk defa çok tuhaf bi duygu. daha önce keseyi gördüm aama şimdi kendini görünce çok değişik şeyler hissettim. 1 ay sonraya randevu verdi. birde idrar yolu enfeksiyonu için monurol saşe diye bi antibiyotik verdi. kana karışmıyomuş idrardan atılıyomuş. bebek 1cm. annelik ne güzel şeymiş:) hepimiz için her şeyin en güzeli olsun kendinize iyi bakın...

ahh ahh güzel olmazmı annelik ilkmi bilmiyorum ama bide kucağına alınca helede bide büyümeye başlayınca hergün büyüyen bir aşk annelik...allah herkese nasip etsin inşallah..

ahh ahh güzel olmazmı annelik ilkmi bilmiyorum ama bide kucağına alınca helede bide büyümeye başlayınca hergün büyüyen bir aşk annelik...allah herkese nasip etsin inşallah..

selam kızlar.. cinsiyetler ne zaman belli olur..

12.haftadan sonra belli oluyor 11 de görenlerde var..15 hatta 18.haftaya kadar göstermeyen yaramazlar bile var..
çoğunlukla 12.haftada söylüyor doktorlarımız..ben kızımda 12.haftamda öğrenmiştim mesela ve o gün doğumgünümdü kızım aldığım en güzel hediye oldu bana çünkü çok istiyordum kızım olmasını..şimdide çok istiyorum herkesin gönlündekini verir inşallah allah..

Fikirdelisi, ikimiz de ankaradanız, ve beklenen doğum tarihimiz aynı :KK53: Bir de aynı hastanede doğuralım da sözleşip, tam olsun ne dersin ? :KK34:

Bu arada göbeği büyümeye başlayanlara bi pantolon tavisye edeyim. Chima mağazasından aldım ben dün, beli lastikli, popo kısmı pilili, ama alt taraf normal ütülü, kumaş, iş kıyafeti olarak giyebileceğiniz bir pantolon. Arayan varsa aklında bulunsun. Bir de şu bez parçaları oluyor ya, göbeğe takılan, onlar kullanışlı oluyor mu acaba bilen var mı? Hani her kıyafeti hamile kıyafeti gibi kullanabiliyoruz onu takınca, anlatabildim mi ne olduğunu ? :26:

Fikirdelisi, ikimiz de ankaradanız, ve beklenen doğum tarihimiz aynı :KK53: Bir de aynı hastanede doğuralım da sözleşip, tam olsun ne dersin ? :KK34:

Bu arada göbeği büyümeye başlayanlara bi pantolon tavisye edeyim. Chima mağazasından aldım ben dün, beli lastikli, popo kısmı pilili, ama alt taraf normal ütülü, kumaş, iş kıyafeti olarak giyebileceğiniz bir pantolon. Arayan varsa aklında bulunsun. Bir de şu bez parçaları oluyor ya, göbeğe takılan, onlar kullanışlı oluyor mu acaba bilen var mı? Hani her kıyafeti hamile kıyafeti gibi kullanabiliyoruz onu takınca, anlatabildim mi ne olduğunu ? :26:

canım o göbeğe takılan aprçalardan kullanmadım ama daha öncesınde hamıle pant kullandıgım ıcın sunu söyleyebıulırım

karnın sımdıkı gibi kalmıyo baya baya buyyo yanı sen şimdi pantolona öle bi kumaş gecırıpde kullansan pantolon durmucak kı

düşücek cünki lastikli bişey değil normal kumaş ama hamıle pantolonalrının elastıkı kısmı tamamen göbeği kavrıyo

böylece pantolon düşmuyo ve göbegın belın çook rahat oluyo :)

oyy maşallahhh yaa ne güzell kocaman olmsutur tabıı heryerı gozukur kı onuunnn :)

maşallah sübhnallah barekallah :)

canım o göbeğe takılan aprçalardan kullanmadım ama daha öncesınde hamıle pant kullandıgım ıcın sunu söyleyebıulırım

karnın sımdıkı gibi kalmıyo baya baya buyyo yanı sen şimdi pantolona öle bi kumaş gecırıpde kullansan pantolon durmucak kı

düşücek cünki lastikli bişey değil normal kumaş ama hamıle pantolonalrının elastıkı kısmı tamamen göbeği kavrıyo

böylece pantolon düşmuyo ve göbegın belın çook rahat oluyo :)

Sanki benim baktığım lastikli kumaştı diye hatırlıyorum, böyle hafif likralı :26: Neyse, karnım büyüsün de tekrar bakarım.

Sanki benim baktığım lastikli kumaştı diye hatırlıyorum, böyle hafif likralı :26: Neyse, karnım büyüsün de tekrar bakarım.

hım ben yakından bakamdım canım ama noral kumaş diye bılıyorum bi blogda nasıl dikilecegını gösterıyoalrdı da :)

magazada fln görmedım yanı hıc :)

X