2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
RABBİM gönlüne göre versin inş.

öğün araları çok açık değilmi acıkmazmı yavrucak bi de süt çok az bunda
devam maması ne oluyor devam sütü ne oluyor aradaki fark ne

Devam sütü devam maması aynı, ben yanlışlıkla farklı gibi yazmışım :)

Ah be canım keşke daha çok yese de versem... Ama saate bağlı olmadan bol bol emziriyorum aralarda.

benim doktorum gereken tuzun sebzelerde olduğunu bir yaştan önce vermemei söyledi soğan içinde 8 aydan önce verme çiğ verme dedi ceviz fındık filan içinde iyice hareketlenmeden emekleme yürümeye başla gibi o zamndan önce verme demişti tabi herkesin yöntemi farklı bizimki böyle dedi bende doktoru dinliyorum

bir menü yaptım kendime bizimkilerin uyku saatine göre bakın bakalım sizce nasıl :))

630 anne sütü
800 kahvaltı ;3-4 bebe bisküvisi,kibrit kutusu peynir,1 çay kaşığı pekmez,yarım yumurta sarısı ,2kaşık kavanoz maması
930 meyve suyu veya püresi
10,00-1200 uyku
1200 anne sütü
1330 sebze çorbası+yoğurt
15,00 anne sütü
15,30-1700 uyku
1700 meyve püresi
1800 tahıllı kaşık maması
2030 anne sütü
2030-2100 arası uyuma

Sütünü ne kadar veriyorsun bir de mamayla meyve püresini? Galiba bana göre daha sık ve azar azar veriyorsun fark orada :) Benimki yaptığım ölçülerde mümkün değil bu kadar yemez.

küpeli kaşık maması yerine muhallebide yapabilirsin içine mevsim meyvleri yaada deşik besinler koyarak

kahvaltıda ekmek parçalarıda koyabilirsiniz çiğneyei öğrenmesi için iyi oluyormuş

Sütünü ne kadar veriyorsun bir de mamayla meyve püresini? Galiba bana göre daha sık ve azar azar veriyorsun fark orada :) Benimki yaptığım ölçülerde mümkün değil bu kadar yemez.
ölçüsü yok bunların ne kadar yerse ,ölçüsünü zamanla kendisi ayarlar
daha vermedim kafamda tasarladım bi kaç güne başlarım bakalım tepkileri nasıl olacak
küpeli kaşık maması yerine muhallebide yapabilirsin içine mevsim meyvleri yaada deşik besinler koyarak

kahvaltıda ekmek parçalarıda koyabilirsiniz çiğneyei öğrenmesi için iyi oluyormuş

muhallebiyi yemediler mandiş ,tahıllı kaşık maması güzel uyutuyor muhallebi verdim uyutmadı öyle
hem tahıllı mamalarda daha çok vitamin var
ekmeğe geçemem organik bebe bisküvisi bence başlangıç için iyi
bi de çok aşırı da tok tutmasın sütten kesmesinler

bebekten bebeğe değişir tabiki ben kendii kızıma göre konuştuğumdan benimki doymuyor üstüne emiyor mamada yiyor :) ekmek kullancağın zamanda cici bebenin ekmeği var bizim ekmeklerden daha çok vitamini var haberin olsun benimkide tahıllı mamayı sevmedi pek

benim oğlan da tahıllıyı hiç sevmedi kızım yiyor ,oğlana da kavanoz muhallebi deneyeceğim hippinkilerden ,gece uyutsun diye

masallah bebeklerinize guzel yiyorkar. benimki Zaten cok bayilmiyordu da son 3 gundur hemen hic birsey yemek istemiyor. hasta oldugundandir ins. yoksa boyle devam ederse isim cok zor

biz de tam tersi canım eşim 3-4 çocuğu olsun istiyor bana kalsa 1 bile yeter
ama kardeşlerimi düşününce iyi ki warlar diyorum oğlumu bu güzel
duygudan mahrum edersem de vicdan azabı duyarım

maşallah bebeğine benim ki 2 kaşık yoğurdu bile yemedi sabah artık
kahvaltıdan wazgeçtim bari yoğurt çorba yese,sanırım ben beceremiyorum

sen ne güzel program bile hazırlamışsın kendin uygula bence doktorların
herbiri farklı telden çalıyor,bebeği en iyi annişi bilir

oglum cok fena oksuruyor ve burnu akiyor.
2 gun once dra goturdumde cigerler temizdi. atesi vardi. atesi yok iki gundur. dr ateslenmeye devam ederse diye antibiyotik yazmisti. ates bitti ama oglum daha rahatsiz agliyo falan. anyibiyotik vermeli miyim? oksuruk ve nezle vermezsem daha kotu olur mu ?

yok canım yaa ne kemale ersin anca oku iş evlen derken normal, 4 yaş bence erken ben
7-8 düşünüyorum ben değilde eşim düşünüyor

emiyo mu bebegin? ne zaman ek gida versem emmek istiyo benimki. biberonla beslenenler daha kolay mi geciyo acaba ek gidaya

ben de çiğ badem çektim rondodan yoğurduna kattım amaaaa kustu,yiyemedi
bebekken kullanılan tuzun damarda birikip ileride hipertansiyona neden olduğunu
okudum ama hiç eklemezsek de iyot eksikliğine neden olmaz mı senin de dediğin gibi
bilen arkadaş warsa aydınlatsın lütfen vaveyla sen sağlıkçıydın?

Aynı sıkıntı bizdede var nerde üşütüyo anlamadım burnu akıyo ara ara öksürüyo dr götüedim aferin veriyorum ins.iyi gelir sıfır çıt çıtlı badi giydiriyorum kolları soguk oluyo üzerine tşört giydiriyorum terliyo ne etcem şaştım ya

canım hiç antibiyotik yanlısı değilim ama sanki vermezsen ilerler ama bi daha götür kullanmadan dr a

ben de hava sicak diye kolsuz giydiriyorum. dr virustur dedi. birinden kapmistir dedi. bilmiyorum ki usutmekten mi oldu. gecen kafa ustu dustugunde acile gitmistik orda kapmis olabilir.

ben de hava sicak diye kolsuz giydiriyorum. dr virustur dedi. birinden kapmistir dedi. bilmiyorum ki usutmekten mi oldu. gecen kafa ustu dustugunde acile gitmistik orda kapmis olabilir.

Bi de sürünüyolar halıdan yerden kapıyolar yere örtü seriyorum ama nerde onun üzerinde durmak oturma odasından çıkıyo sabah çamaşır asıyorum balkona kadar gelmış yaramaz bıcırık bence bi kaç gün kullan antibiyotik ilerlemeden

genç anneler ne yapıyonuz siz genç anne ben aç anne

bizim tablomuzda şöyle;
9.30 da 3 tane cicibebe göz kararı su ile eziyorum yarım yumurta sarısı,az peynir,azda ezilmiş ceviz bunları karıştırıyorum yaklaşık yarım kase (hepsi bazen bitiyo bazen bitmiyoo)bitirmedigi zamn 90 cc mama içiyor,
11.00 de uykuya dalacagı zamn 90cc mama içiyor
12.30 da uyanıyor oyanıyor 13.00 de meyveli yogurt yada mlipanın kavonoz maması 125 gr muhalebilerden
15.00 da uyku ve yine 60 yada 90 cc mama
16.00 da uyanıyo çorba içiyor bizim için ne çorbası yaptıysam onu içiriyorum
18.00 da uyku ve mama
19.00 da yaptıgım yemek kızıma uygunsa rondoda çekip yediriyorum degilse tahıl maması yada pirinç unu yediriyorum ve daha ek gıda vermiyorum yatana kadar yatıncada zaten hep mama gecede mama

ama buara iştahsız dişlerden galiba bide tuzlu şeyleri sevmiyor şekerli şeylere bayılıyorr babası kılıklı :13:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…