2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Arkadaşlar aranızda sağarak süt veren yokmu?
Delikiz1982 sanırım sen ikizlere sağıp veriyordun gece nasıl yapıyorsun kaç saatte bir süt veriyorsun?ıyku düzenleri nasıl?

canım bende sağıyıyorum ama çalıştığım için sağıyorum senin bebiş memeyi almıyor mu benim oğlum gece acıkınca ağlıyor 3 saatte bir uyanıyoruz

Tutkuuu bende sağarak veriyorum sadece, memeyi bıraktı..günde 3 defa sağıyorum sütüm azaldı tabiki ortalama 4 saatte bir 120 cc içiyo..çok iştahsız 1 aydır sütümde azaldı çok yorgunluktan koşturmadan..gecede kalkıp sağamıyorum zaten uykusuzluk çekiyorum..ilk 4 ay çoktu sütüm Allahtan stok yapmıştım onları kullanıyorum bitene kadar..bi sağımda 100-120 cc falan çıkıyo toplam 300 de buzluktan çıkarıyorum günde 600-700 cc anca içiyo işte oda zorla ağzına tıka tıka döke saça, ek gıdadada böyle olursa yandım..stoğum olmasaydı mamaya başlardım..çalışınca malesef düzenli olmuyo hiçbişey 4 ay evdeyken çok rahattım..bu ay kilo almamıştır heralde daha gidemedim kontrole..Allah yardımcımız olsun..

Arkadaşlar aranızda sağarak süt veren yokmu?
Delikiz1982 sanırım sen ikizlere sağıp veriyordun gece nasıl yapıyorsun kaç saatte bir süt veriyorsun?ıyku düzenleri nasıl?

valla bizimkilerin saati yok pek ,günde toplam 750 cc filan içiyorlar diyebilirim
bazen 3 saatte 150 cc içiyorlar bazen parça parça hiç belli olmuyor yani
gündüz 2 saatten 2 kez uyutuyorum ,onun dışında gece 1-2 kere kalkıyorlar ..

kaan1 bacım sizin orada yaz başladı mı ? malum yakınız ben artık kısa kollu giydirmek istiyorum oğluma

ahhh canım hiç sormaa sıcakkk bide benim ev güney batı yavrum uyuyamıyor
sıcaktan ben askılı giydiriyorum
tokat daha sıcak olur bilidiğim

canım bi sorum olacak ben de dün yoğurt verdim 4-5 mama kaşığı kadar ama çok rahatsız etti, ıkınıyor yavrum siz de de var mı böyle bişey?bi de önceki gün yumurta vermiştim minicik kakasında kan oldu korkmaya başladımmm
:18:

selam kızlar,

nasılsınız? biz iyiyiz ama sıcaklar fena :) bende tek kolsuz badi ile yatırıyorum kızı ama yinede terliyo

su olayı
çok iiyi içiyor biberonla ne kadar veririsem hepsini içiyor; diş olayımız fena bu aralar

mama sandelyesinde oturtuyorum biz yemek yerken bizi seyrediyor arada yemeklerden agzına tıkıyorum hoşuna gidiyor ne yersem az az yediriyorum kızımada yemeye çalışıyor

yogurt gaz yapabiliyor canım ben daha yumurta hiç yedirmedim 6.ayında yedirecem ,benim kız yogurdu hiç sevmedi ama mecburen yedirmeye çalışıyorum içine şeftali katıyorum o zmn seviyooo

ahhh canım hiç sormaa sıcakkk bide benim ev güney batı yavrum uyuyamıyor
sıcaktan ben askılı giydiriyorum
tokat daha sıcak olur bilidiğim

yok yeaww merkez sıcak ama bizim ilçe yüksekte sizin dağlar gölge yapıyor 3 gündür sıcak ama dışarı kısa kollu giydirip çıkarttım

rahatsız etti bence de belli ki.. yarın da dene 1 kaşıkla başlasan daha iyi olurdu aslında gün gün arttırırdın. yarın werdiğinle aynısı olursa 6 ayı beklemen gerekebilir. yumurta werme kesinlikle 6 ay dolması şart, protein barsakları zorladığı için kan olmuş olabilir..

yumurta için erken bence acele etmeyin
ben yoğurt veriyorum sürekli gaz yapmadı çok şükür
hem de yarım kaseye yakın veriyorum ben :))
çok şükür yiyorlar ben de yediriyorum :)
şeftaliyi de yedirir yedirmez kaka yapıyorlar :))
çok yedirmeyeceğim onu ishal eder sonra :)
elma yoğurt ve şeftali denedim ben de yarından itibaren sebzelere geçiyorum
patates havuç kabak haşlayıp sütümle sulandırıp rendeden geçirip cıvık kıvamda vereceğim
sebzeler bitince de bunlardan oluşan bir menü şeklinde beslemeye başlayacağım inş .

düzgün konuşuyorum ama düzgün cümle kuramıyorum yazarken :86: hayranım kendimeeeeeee :111: :111: :111:

6 aydan önce az/fazla werildiğinde barsakları zorlayabilecek gıdalar:

bebe bisküvisi
irmikli muhallebi yada çorba
muz
yumurta
yoğun kıvamlı püreler

her zaman az ile başlamalı gün gün arttırmalı yada bebek rahatsız olmuyorsa 1-2-5-8..20 diye abartabiliriz :86:

ben de 27 sinde 5.5 aylık olacak, o zaman yoğurda başlıyciiim

Son düzenleme:

Ya kizlar sac dokulmeleri ne alemde yaavrularin dokule dokule bitemedi ne sacmis ya heryer kıl

canım bende sağıyıyorum ama çalıştığım için sağıyorum senin bebiş memeyi almıyor mu benim oğlum gece acıkınca ağlıyor 3 saatte bir uyanıyoruz

Bizim oğlan memeyi istemiyor ya, uyurken veriyordum ama tam boşaltmıyordu memeyi bende gündüz daha iiyi doyarsa gecede ıyı uyur diye 1hafta boyunca sagıp verdım 3 saatte bir 150 içiyor.geceleri beni emer diye umuyordum ama yarım saatte bir kalkıp ağlıyor memeyi istemiyor sagıyorum tamamını içmiyor ağlıyor sallanmak istiyor hem sallayıp hem süt veriyorum her yer süt oluyor işimiz zor bakalım ne olucak.sen işten gelince emiyormu sagarakmı devam ediyorsun tüm gün?gecede sagıyormusun? Bide sen işteyken hangi marka biberonla veriyorlar sütü?

Peki sen bebekleri nasıl uyutuyorsun? Yani gece süt verirken benimkide göZlerini acmıyor ama sürekli vızıldıyor.sürekli ayagımda sallayınca susuyor.o ayaklarımdayken uyumaya calışıyorum işte.sen bi yazında gündüz iyi beslenirse gece çok kalkmıyolar demiştin.sabah 9 dan başlayarak gece 12 ye kadar 3saatte 150 içiyor.gunde 1 lt ye yakın oluyor ama yinede uyumuyor. Benımkı böyle büyücek heralde

İyiki stok yapmışsın.benımde stoğum var buzlukta sütüm var çok şükür ama sürekli sagarsam daha iyi süt oluşuyor 3saatte bir sagıyorum baya yorucu oluyor.Sagmazsam gidecek gibi çunku oğlum uykuda emerken hepsini bitirmiyordu yeniside oluşmuyordu. Gece senı emiyormu kalkıp sütmü ısıtıyorsun.sagma işine ne kadar devam ederiz ki? Gece öğünleri ne zaman biter fikrin varmı

ben daha başladım canım ek gıdaya sadece emziriyorum.. we arada parmakla kaşık ucuyla tattırıyorum yemeklerden. formül mama ile yapabilrsin 6 aya kadar wermem lazım dersen. sonra inek sütü ile yaparsın. ben hazır yoğurt wericem süt falan bulamam burada. babymix le başlarım kızıma da böyle başladım sonra diğer hazır yoğurtlara dewam olarak.
sebze çorbasına metal istemem dersen ki mecbur öyle hazırlanabiliyor bazen, plastik vb. süzgeçten geçirebilirsin.. ben haşlayacam blendırdan geçircem

Son düzenleme:
ben baştan itibaren sallamaya alıştırmadım uykuları gelince yataklarına yatırıyorum ,15-20 dakika uykuya geçme mızıldanma sürüyor sonra uyuyorlar
genel olarak doyan bebek kalkmıyor ama dönemsel kalkmalar oluyor
mesela bizimkiler yaklaşık 15 gündür gece 4-5 kere kalkar oldular
sebebi de dönmeleri
yatakta sürekli dönüyorlar ,döndükçe uyanıyorlar ,yatağı tepikliyorlar :)
ama bu dönem hep böyleymiş araştırdım da zamanla geçecektir umarım
ben baştan beri bir sistematiğe göre uyuttum alıştırdım sen bana bakma her bebek aynı olmaz
Ya kizlar sac dokulmeleri ne alemde yaavrularin dokule dokule bitemedi ne sacmis ya heryer kıl
yavruların değil benim saçlarım acayipdökülüyor öyle böyle değil
iki bebeye süt verdiğim için sütüm fazla olduğu için dökülme de çok
çünkü vücudumdaki tüm vitamin protein onlara gidiyor bu da saç dökülmesine yol açıyor
her tuttuğumda avuç dolusu saçım geliyor elime
her gün makineyle evi alıyorum ama nafile arkamı döndümmü heryer kıl
en sonunda eşime eczaneden bone aldırdım takacağım yoka başedemeyeceğim

süt fazlalığından değil, mama werenin de saçı dökülüyor.. 9 ay hamilelik sürecinden sonra hormonların normale dönmesinden dolayı saç dökülüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…