2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
gecenlerde de oylemıstım burda sut alerjısı belırtısıymıs ve her dr ve laboratuar anlayamayabılıyormus couk gastrocuya goturmekte fayda var

nasılsınız minik bebelerin güzel anneleri
ya ufaklıklara ne kadar su verıyorsunuz?günlük ihtiyaçları nekadardır ki?
ay her şeyi sorarım doktora bunu unuttum:26:
canım ben dogdugundan berı 1 cay kasıgı verıyodum hep tukuruyordu ama 1 aydır sıcaklarda bıberonla kana kana ıcıyor yawrum

Kizlar ben su vermeye calusinca agliyor. Kesinlikle icmiyor. Bir arkadasim sudan kaynaklanir defi. Hani bebek sulari varya hayat marka ondan icir dedi. Acaba xu yuzunden mi icmiyor. Normal hazir su kullaniyorum ve kaynatmadan veriyorum. Sizler nasil su kullaniyorsunuz?

ben hayat su verıyordum bıtınce damacanadan dolduruyorum buyuduler bence sorun olmaz artık

benim çocuklar bir tuhaf babaları gibi su içmiyorlar ya kızım hala zorla içer, eşim günde 3 bardak ancak su içer.. oğlum da sewmiyor içmek istemiyor.. halbuki ben günde 4.5-5 litre rahat içiyorum benim gibi olsunlar

Herkese günaydın
Nasılsınız bende durumlar şöyle Eşim bir hafta yok annemler yarın gelecek ve son sürat bakıcı bakıyorummm aynı zamanda oğluma kilo aldırmaya çalışıyorum yaa artık ben alıştım oğlumun fit olmasına ama doktorum alışmadı ne zaman gitsem biraz kilo aldıralım diyooo((
Sağol canım seninde kandilin mübarek olsun bide tahinli kurabiyede kabartma tozu yok mu???

Ya ben hala suyu kaynatıyorum kaynatmayı ne zaman bıraktın??? Birde ben kaynatmayı bırakına cam şişe su almayı düşünüyorum en azından yaşına kadar

ben de suyu kaynatarak veriyorum valla hazır su kullanmayı hiç düşünmedim ,daha çok küçükler bence bi süre daha kaynatmak lazım ,ben papatya çayı da veriyorum güzel uyutsun diye ,içinde su oluyor zaten o şekilde karşılıyorlardır ,zaten anne sütü alıyorlar onun içinde de su var

Ben hic kaynatmadim simdiye kadar sadece hazir su kullandim. Zaten icmiyor suyu kucuk adam:) hayat suyun kucuk siseleri var bebekler icin. E-bebek te falan var. Ben denemedim ama bıraz daha tatliymis. Kullanan var mi? Belki onu icer. Cam sise almayi hic dusunmedim mutlaka daha sagliklidir. Ama ne kadar cok titizlenirsem okadar cok sorun cikiyor. O yuzden daha rahat davranmaya calisiyorum ve sunu farkettim uzerine dusmezsem hersey okadar yolunda gidiyor. :)

Haklısın aslında bende artık kaynatmayı bırakayım hayat bebek suyunu ben migrosta da gördüm

Benim büyük bir cam şişem var, kaynatıp ona döküyorum suyu, mama hazırlarken, su verirken hep ondan kullanıyorum. Bence bir süre daha kaynatmakta fayda var.

Kızlarrr selammm iyi haftalar..Bende bakamıyorum uzun zamandır depresyondayım çalışınca zor oluyo ev işi yemek çocuk falan derken hiçbişeye yetişemiyorum evdeyken o uyurken hallediyodum işlerimi şimdi 3 ten sonra uyumuyo akşam yatana kadar bütün işlerde kalıyo..Su mevzusunda bende sıkıntılıyım içmiyo çünkü çokta terliyo sıvı kaybediyo içmesi lazım ama tükürüyo anlamadım gitti, sanırım su ihtiyacını banyo sırasındaki köpüklü suları yutarak karşılıyo

Ne zaman oturcaklar bunlar bu arada ya hamur gibi sağa sola devriliyo kambur kambur duruyo 5 aylık oldular oturmaları gerekmezmi??

Bide dün dayanamadım saçlarımı boyattım siz boyatıyomusun hiç içim rahat etmedi ama napıyım..iyice çirkinleştim ya ahh ahh eskiden ne güzel ve bakımlıydım hahvetti bu çocuk beni, tek lüksüm duş almak onun dışında hiçbişey yapamıyorum

Mrb kızlar uzun zamandır gıremedım arada okumaya çalışıyorum.işe başladığımdan beri düzenimizi oturtamadık. Bu ayki kontrolünde 8.100gr boy 70 cm gelişimi iyi dedi doktoru anne sütü alıyor ek gıdaya başlamadık ama ben bi kaç kere elma suyundAn tattırdım pek sevmedi.
Asıl sorun emmeme hala devam ediyordu uyku aralarında zorla verıyordum oda cok zor oluyordu gezmeye falan gidince, bende yaklaşık 1 haftadır sagarak veriyorum.3saatte 150 cc içiyor.ama cok yorucu olmaya başladı.gece beni emer diyordum ama tamamen beni bıraktı memeyi görünce kafasını dımdik yapıp arkaya atıyor. Gece kalkıp sagıyorum 30 cc içip dalıyor yarım saat sonra bı daha resmen zombi oldum uyumuyorum desem yerıdır sabahta işe gidiyorum. Suan sagmayı bırakıp memeye dönmesini saglamayı düşünüyrum en azından eskıden gece uyku sersemi emiyordu uyuyordu şimdi oda yok.ne öneriyorsunuz arkadaşlar.
Ayakta sallamaya da cok alıştı gece uyanınca aglıyor sallanmak istyor sallıyorum susuyor tam bırakıyorum yıne başlıyorr ne yapıcam yaa cok yoruldum artık.babamızda sürekli sallıyor gece.çok üzülüyorum o huysuz ben huzursuzzz

Ben hayat marka bebeklere özel su aldım.biberonla içmiyor.çay kaşığı ile içiriyorum.bebeklere özel olduğu için kaynatmadım hiç.

Aynen benımde tek lüksüm duş almak stresten sinir sıkışmaları yaşıyorum. Oturmaları için daha erken sanırım 6 ay bittikten sonra oturuyolar. Benımki döne döne evi geziyor arkamdan mutfaga bile geliyor sürekli toz almaya temizllik yapmaya çalışıyorum.zaten iş yerindede Yoruluyorum hiç iyi değilim kafayı yedim vallaa:))

ben destekle oturtuyorum uzun zamandır.. ama daha desteksiz oturamazlar. kızım destekle 6 aylıkken orurabildi, 8 aylıkken desteksiz oturabiliyordu.. her bebek farklı tabi klasik olarak

ben boyuyorum saçımı dip geldikçe boyuyorum durmadan :) benim de göbek çıktı sanki biraz 2 kilo almışım kendimi kötü hisseder oldum.. evde yürüyüş bandını kullanıcam dışarda yürüyemiyorum diye, oğlum çok mız mız vaktim olmuyor.. kilo almazdım kolay kolay nasıl oldu bu iş bilemedim

Son düzenleme:
Kizim suya bayiliyor 1 litre versem icecek galiba. Ama cisi kokmaya ve sararmaya baslamisti. Hatta idrar testine verdigimiz cisi resmen sapsariydi. Of ya keske daha once verseydim. Bi de idrar yollari icin antibiyotik kullaniyoruz dedim ya iki gundur kizim hic kusmuyo. Normalde her kucagimiza aldigimizda gaz cikarir her seferinde de kusardi. Alakasi var midir, tesaduf mu oldu? Duydunuz mu hic boyle bi sey?

slm kızlar, oğluma zorlada olsa biberonu alıştırdım 1 haftadır suyunu biberondan içiyor.Ben sık sık veriyorum suyu istediği kadar içsin kuzum Bende o bebekler iiçin olan sudan aldım fakat onuda kaynatıp veriyorum sağlık ocağındaki hemşire kaynatıp ver dedi istersenz sizlerde sorun doktorlarınıza

meraba hanımlar iki dakika fırsat buldum bi bakayım dedim napıyosunuz neler kaynatıyosunuz diye ben bittim artık taşınmak ne zor bi işmiş atıveresim geliyo tüm eşyaları. AZ EŞYA, AZ İNSAN ... çok doğru bir sözmüş :/ bu arada oğlum sonunda döndükolunu almayı tam beceremese de sonunda döndü su konusunda ben de kaynatıyodum ama bi süredir kaynatmadan pet şişe suyundan veriyorum. arkadaşımın dr u artık pet şişe suyundan verebilirsin kaynatmadan demiş ama damacana beklemiş olabileceğinden pet şişeyi önermiş. kaynatıp verdim pek içmedi belki kaynamış suyun tadını sevmiyodur dedim kaynatmadan verdim yok yine severek içmiyo ek gıdalrdan sonra bi kaç çay kaşığı ancak. biberondan da içmiyor suyu,kaşıkla veriyorum o da zorla bi kaç kaşık işte
bir de geçmiş sayfalarda 240 cc mama veriyorum diyen olmuş.ben de hem emziriyorum hem mama veriyorum da benimki 240 hayatta bitiremez 120 cc ancak bazen onu bile bitrmiyor.ek gıdaya geçtiğimizden beri de günde 2 ye düşürdüm mamayı bir öğlene doğru bir de akşam 8, 9 civarı. EK GIDAYA GEÇEN ARKADAŞLAR:13: ben yoğurt ve meyve püresini her gün sebze püresi ve muhallebiyi dönüşümlü bi gün muhallebi bi gün sebze püresi şeklinde vermeyi düşünüyorum, siz nasıl yapıyorsunuz
forumda aklımda kalanlar kadar bi şeyler yazdım öpüyorum şimdilik

Arkadaşlar aranızda sağarak süt veren yokmu?
Delikiz1982 sanırım sen ikizlere sağıp veriyordun gece nasıl yapıyorsun kaç saatte bir süt veriyorsun?ıyku düzenleri nasıl?

doğrudur az eşya ama ben çok insan isterim

taşına taşına heryerde eşya bıraktık koltuk, mutfak eşyası, masa vs. we şu an küçük bir evde yaşıyoruz buraya göre ayarladım herşeyimi.. depoda da war ama onlar her gittiğim yerde depoya kalkacak we bu war olanlarla yaşıyciiiz eşimle anlaştık gereksiz hiçbirşey almıycaz özellikle mutfak eşyası, engelliycez kendimizi ne kadar olursa artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…