2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ya kizlar sac dokulmeleri ne alemde yaavrularin dokule dokule bitemedi ne sacmis ya heryer kıl:KK1:

oğlumun epey uzamıştı saçı kızımın 1 yaşında o kadar yoktu :KK1: dökülmeyle hangisi benim hangisi onun anlayamıyordum :KK53: kıl tüy ağzına kaçacak diye gözlerim dönüyordu ewde.1 ay oldu kazıttık saçlarını, çok rahat ettik.. uzadı bile şimdi :)

süt fazlalığından değil, mama werenin de saçı dökülüyor.. 9 ay hamilelik sürecinden sonra hormonların normale dönmesinden dolayı saç dökülüyor.

hormonlarla alakası yok ,benim saçlarım eskiden beri dökülür zaten ,bazı vitamin ve mineral eksikliklerim var saçlarım ondan dökülüyor kendimi bildim bileli ,emzirme döneminde de bunlar iice azaldığından saç dökülüyor
en önemlisi çinko eksikliği saç dökülmesinde ,kaçtır doktordan istesem diyorum unutuyorum ,çinko takviyesiyle muhtemelen düzelecek

saçı dökülenler de çinkoyu denesinler

Son düzenleyen: Moderatör:
hormonlarla alakası yok ,benim saçlarım eskiden beri dökülür zaten ,bazı vitamin ve mineral eksikliklerim var saçlarım ondan dökülüyor kendimi bildim bileli ,emzirme döneminde de bunlar iice azaldığından saç dökülüyor
en önemlisi çinko eksikliği saç dökülmesinde ,kaçtır doktordan istesem diyorum unutuyorum ,çinko takviyesiyle muhtemelen düzelecek

saçı dökülenler de çinkoyu denesinler

vitaminle tabi ki alakası war saç döüklmesinin çinko we demir eksikliğinde özellikle, ama hamilelikten sonra hormonlarla alakalı bir durum :KK14: yani iddaa ile öyle diyorum :86:

vitaminle tabi ki alakası war saç döüklmesinin çinko we demir eksikliğinde özellikle, ama hamilelikten sonra hormonlarla alakalı bir durum :KK14: yani iddaa ile öyle diyorum :86:

nette ikimizi de doğrulayan sebepler sıralanmış :))

Doğum sonrasında saç dökülmesinin nedenleri ise;

1. Hamilelikte artan östrojen ve progesteron hormonları, doğum sonrasında normale dönmeye başlar. Bu nedenle hamilelik sırasında dökülmeden beklemiş olan saçlar tekrar dökülmeye başlarlar. Ayrıca bu dönemde hormonal değişikliklerden ötürü saçlarda kırılma ve zayıflama da gözlemlenir.
  2. Emzirme sırasında vücudun besin kaybetmesi ve bebeğin getirebileceği stres de doğum sonrasında saç dökülmesine neden olabilir.

Selam kızlar, bugün okuyamadım, yeni okudum yazdıklarınızı.

canım bi sorum olacak ben de dün yoğurt verdim 4-5 mama kaşığı kadar ama çok rahatsız etti, ıkınıyor yavrum siz de de var mı böyle bişey?bi de önceki gün yumurta vermiştim minicik kakasında kan oldu korkmaya başladımmm
:18:

Canım ben daha önce ufak ufak tattırmıştım, sonra yarım kâseye yakın yedirdim. Uyumadan önceydi, uyurken ağlamasa da bayağı kımıldanmıştı. Ben de rahatsız ettiği düşüncesiyle arkasından birazcık rezene kimyon çayı da verdim, onu içtikten sonra rahat uyudu. Alışana kadar verebilirsin bence. Ben de dün muzla armut yedirdim, bu sabah kakasında muzun siyah siyah iplikleri vardı :) İrmikli muhallebi almıştım ama onu çok sevmedi galiba. Bir de ben yatmadan önce de yediriyorum, dün bir önceki öğünle ara çok olmadı, yemeyeceğini düşünerek mamasının içine pekmez kattım birazcık, bayağı yedi :)

Bende saç dökülmesi yok ama doğumdan beridir bacaklarım felaket. Diz kapaklarımdan eğilip kalkamıyorum, ufaklığı biraz taşıyayım kasıklarım kopuyor. Yaşlı dedeler gibi oldum. Normal tahlillerde bir şey çıkmadı ama nette araştırdığıma göre D vitamini eksikliğinden olurmuş. Bir de ona baktırmaya gideceğim.

Selam kızlar, bugün okuyamadım, yeni okudum yazdıklarınızı.

Canım ben daha önce ufak ufak tattırmıştım, sonra yarım kâseye yakın yedirdim. Uyumadan önceydi, uyurken ağlamasa da bayağı kımıldanmıştı. Ben de rahatsız ettiği düşüncesiyle arkasından birazcık rezene kimyon çayı da verdim, onu içtikten sonra rahat uyudu. Alışana kadar verebilirsin bence. Ben de dün muzla armut yedirdim, bu sabah kakasında muzun siyah siyah iplikleri vardı :) İrmikli muhallebi almıştım ama onu çok sevmedi galiba. Bir de ben yatmadan önce de yediriyorum, dün bir önceki öğünle ara çok olmadı, yemeyeceğini düşünerek mamasının içine pekmez kattım birazcık, bayağı yedi :)

Bende saç dökülmesi yok ama doğumdan beridir bacaklarım felaket. Diz kapaklarımdan eğilip kalkamıyorum, ufaklığı biraz taşıyayım kasıklarım kopuyor. Yaşlı dedeler gibi oldum. Normal tahlillerde bir şey çıkmadı ama nette araştırdığıma göre D vitamini eksikliğinden olurmuş. Bir de ona baktırmaya gideceğim.

merhaba canım bende şidddetli D vitamini eksikliği çıktı.çok yorgundum heryerim ağrıyordu....bu arada araya tatil girdi burada bişeyler paylaşırken yarım kaldı...bende dr a gidip soracağım ek gıda konusunu

selam kızlar,

saç dökülmesinden bahsetmişsiniz ahh bende hala çok var kızımında yarı saçları döküldü ve hala dökülüyo yer yer kel kaldı kafası çok komik :)evi süpürmekte fayda vermiyo ne yapacaz bilmem :KK43:

ferda geçmiş olsun canım agrıların varmış inş.D vitamini eksikligidir ihmal etme hemen dr git bence benimde eşimin 1,5 aydır dizleri ayakları agrıyodu dr gitti ilerlemiş şekilde bel fıtıgı çıktı canım şimdi fizik tedavi görüyo eger iyileşmezse ameliyat olacak

vaveyla senin lavanta tarifin vardı saçlar için müsait oldugunda yazarsan sevinirim canım
:21:

benim kızda yatagında saga sola dönerken çok uyanıyor yaa ne zamn geçecek bu durum delikız senin ikizlerde dönerken uyanıyormuş allah hepimize kolaylık versin gece uyanmaları bu dönmeler yüzünden arttı:KK5:

selam kızlar,

saç dökülmesinden bahsetmişsiniz ahh bende hala çok var kızımında yarı saçları döküldü ve hala dökülüyo yer yer kel kaldı kafası çok komik :)evi süpürmekte fayda vermiyo ne yapacaz bilmem :KK43:

ferda geçmiş olsun canım agrıların varmış inş.D vitamini eksikligidir ihmal etme hemen dr git bence benimde eşimin 1,5 aydır dizleri ayakları agrıyodu dr gitti ilerlemiş şekilde bel fıtıgı çıktı canım şimdi fizik tedavi görüyo eger iyileşmezse ameliyat olacak

vaveyla senin lavanta tarifin vardı saçlar için müsait oldugunda yazarsan sevinirim canım

benim kızda yatagında saga sola dönerken çok uyanıyor yaa ne zamn geçecek bu durum delikız senin ikizlerde dönerken uyanıyormuş allah hepimize kolaylık versin gece uyanmaları bu dönmeler yüzünden arttı:KK5:
herkeste varmış bu durum benim ikiz annesi arkadaşlarım var onlarda da aynı durum var demekki dönemsel bir durum
bizimkiler 3,5 aylıkken dönmüşlerdi ozamandan beri debeleniyorlar ama yaklaşık 15-20 gündür var bu uyanmalar
oğlum çok değil de kızım yatakta çok komik yaa öteye beriye sağa sola debelenip duruyor topaç gibi oluyor :) nasıl uyanmasın :)
uyku bölündükçe kalitesi de azalıyor ,inş. zamanla geçer geçmeli hep böyle olacak değilya
bi de benim uykum da bölündükçe sütüm de azalıyor tamamen uykuya bağlı sütüm:KK5:

herkeste varmış bu durum benim ikiz annesi arkadaşlarım var onlarda da aynı durum var demekki dönemsel bir durum
bizimkiler 3,5 aylıkken dönmüşlerdi ozamandan beri debeleniyorlar ama yaklaşık 15-20 gündür var bu uyanmalar
oğlum çok değil de kızım yatakta çok komik yaa öteye beriye sağa sola debelenip duruyor topaç gibi oluyor :) nasıl uyanmasın :)
uyku bölündükçe kalitesi de azalıyor ,inş. zamanla geçer geçmeli hep böyle olacak değilya
bi de benim uykum da bölündükçe sütüm de azalıyor tamamen uykuya bağlı sütüm:KK5:

hımmmm inş.kısa zamnada geçer evet ya topaç gibi nereye yatırıyoum nerde buluyorum yatagında :KK52:

uyku bölündümü gece çok zor ya tekrar uykuya dalmak kaç gündür zombi gibiyim :KK53:

Benim saç dökülmesini geçtim oğlanınkine sinir oluyorum 2 aydır döküle döküle bitmedi yastık yorgan yerler surat hep kıl:KK19: Kendi saçımda dökülüyodu belimdeydi kıydım kısa kestirdim napiyim..çünkü saç kendini beslemek için vucuttan alıyo vitaminleri zaten süt veriyoruz vitaminler gidiyo biz güçsüz düşüyoruz..Emziren hanımlar saçlarınızı kısaltın bence nasılsa uzuyo..Ya bide vitamin kullanamıyozmu ya doktora sordum araştırdım yok vitamin emziren anneler için, dün kıdemli be eczacıyada sordum kullanma herşey yavrun için dedi..zetan elevit haricindede yok böyle bi ürün..doktorlarınıza sordunuzmu hiç

Tutkuuu işe başladığımdan beri hiç emzirmiyorum desem yeridir yani gecede emzirmiyorum..kalkıp ısıtıyorum, sağım yapmıyorum gece ve her kalktığında vermiyorum..artık bitmesi lazım yavaş yavaş gece beslenmeleri öyle zannediyorum..ahh bi deliksiz uykuya geçseler ama bu hareketlilik ve diş mevzuları geçene kadar zor görünüyo..

merhaba kızlar size bi sorum olcak.en yapımı muhallebi tarifiniz varmı varsa nasıl yapıyosunuz.şimdiden teşekkürler

selam kızlar,

kelin merhemi war ama başa sürecek vakti yok inan :KK53:

yarım litre suya 1 tatlı kaşığı lavanta çiçeği(kurusu) atıp 5 dk kaynatıp 10 demlenmeye bırakıyoruz. banyodan sonra temiz saça döküp yarım saat bekletip duruluyorz..epey durduruyor dökülmeyi ama ben 2-3 kere yaptıktan sonra yapamadım bir daha.. düzenli yapmak lazım.. kızımın doğumundan sonra böyle durmuştum dökülmeyi hem de çok uzatmıştı saçımı

Benim saç dökülmesini geçtim oğlanınkine sinir oluyorum 2 aydır döküle döküle bitmedi yastık yorgan yerler surat hep kıl:KK19: Kendi saçımda dökülüyodu belimdeydi kıydım kısa kestirdim napiyim..çünkü saç kendini beslemek için vucuttan alıyo vitaminleri zaten süt veriyoruz vitaminler gidiyo biz güçsüz düşüyoruz..Emziren hanımlar saçlarınızı kısaltın bence nasılsa uzuyo..Ya bide vitamin kullanamıyozmu ya doktora sordum araştırdım yok vitamin emziren anneler için, dün kıdemli be eczacıyada sordum kullanma herşey yavrun için dedi..zetan elevit haricindede yok böyle bi ürün..doktorlarınıza sordunuzmu hiç

Tutkuuu işe başladığımdan beri hiç emzirmiyorum desem yeridir yani gecede emzirmiyorum..kalkıp ısıtıyorum, sağım yapmıyorum gece ve her kalktığında vermiyorum..artık bitmesi lazım yavaş yavaş gece beslenmeleri öyle zannediyorum..ahh bi deliksiz uykuya geçseler ama bu hareketlilik ve diş mevzuları geçene kadar zor görünüyo..

canım gece besslenmesi bitecek diye bi olay yok ki... bebek emdiği sürece geceleri de isteyecek..

bi de sen çalıştığın için geceleri normale oranla daha fazla bile isteyebilir yoksunluğu gidermek adına.. güzdüz seni özlüyordur.. hey gidi oğlumla beraber bir uyuyuşumuz vardı sabah kalkınca gögüs açık uyanırdım..

ben bekleyemedim bugün başladım ek gıdaya yoğurtla :) sanırım fazla werdim ilk gün için :KK14: yoğurt baya ekşiydi ama ağzını açtıkça gaza geldim teptim kaşığı :KK1: gaz yaptı yarım saat sonra bir goorrkkkk dedi korktum be ya :86: :86:

canım gece besslenmesi bitecek diye bi olay yok ki... bebek emdiği sürece geceleri de isteyecek..

bi de sen çalıştığın için geceleri normale oranla daha fazla bile isteyebilir yoksunluğu gidermek adına.. güzdüz seni özlüyordur.. hey gidi oğlumla beraber bir uyuyuşumuz vardı sabah kalkınca gögüs açık uyanırdım..

Ne biliyim bazi bebekler uyanmiyo artik sabaha kadar yatanlari duyuyorum o yuzden dedim..Yokya benimki ilk gunden memeyi reddetti 5 ay hep cebellestim hic merakli degil, ise basladigimdan beri iyice birakti..neyse bunada sukur tabi..

Su verin bol bol hem terliyolar hemde eller agizda salya akitiyolar bunlar hep sivi kaybi..ben her firsatta tikiyorum yarisini suratima tukuruyo ama olsun:KK1:

Biz pazartesi dr gittik dr hersey normal dedi tepesi normal dedi balık yagi aldim octamir daha güzel gelissin diye..

Dun gece bezinde kan gördüm hemen acile gittim idrarinin geldigi yerdeyddi kakasinda degildi neyse tahlil yaptilar temiz cikti cok şükür kristal dedi az su icmekten olurmus..:emir_bebek:

Herkese günaydın
Nasılsınız bende durumlar şöyle Eşim bir hafta yok annemler yarın gelecek ve son sürat bakıcı bakıyorummm aynı zamanda oğluma kilo aldırmaya çalışıyorum yaa artık ben alıştım oğlumun fit olmasına ama doktorum alışmadı ne zaman gitsem biraz kilo aldıralım diyooo:KK43:((

Sağol canım seninde kandilin mübarek olsun bide tahinli kurabiyede kabartma tozu yok mu???

Ya ben hala suyu kaynatıyorum kaynatmayı ne zaman bıraktın??? Birde ben kaynatmayı bırakına cam şişe su almayı düşünüyorum en azından yaşına kadar

Hayır canım kabartma tozu yok:KK3:

Benim büyük bir cam şişem var, kaynatıp ona döküyorum suyu, mama hazırlarken, su verirken hep ondan kullanıyorum. Bence bir süre daha kaynatmakta fayda var.

Anne bende kaynatiyorum cam şişeye koyuyorum kaynatmadan vermedim hiç. ..

Kızlarrr selammm iyi haftalar..Bende bakamıyorum uzun zamandır depresyondayım çalışınca zor oluyo ev işi yemek çocuk falan derken hiçbişeye yetişemiyorum:KK5: evdeyken o uyurken hallediyodum işlerimi şimdi 3 ten sonra uyumuyo akşam yatana kadar bütün işlerde kalıyo..Su mevzusunda bende sıkıntılıyım içmiyo çünkü çokta terliyo sıvı kaybediyo içmesi lazım ama tükürüyo anlamadım gitti, sanırım su ihtiyacını banyo sırasındaki köpüklü suları yutarak karşılıyo:KK53:

Ne zaman oturcaklar bunlar bu arada ya hamur gibi sağa sola devriliyo kambur kambur duruyo 5 aylık oldular oturmaları gerekmezmi??

Bide dün dayanamadım saçlarımı boyattım siz boyatıyomusun hiç içim rahat etmedi ama napıyım..iyice çirkinleştim ya ahh ahh eskiden ne güzel ve bakımlıydım hahvetti bu çocuk beni, tek lüksüm duş almak onun dışında hiçbişey yapamıyorum:KK37:

Bende boyattim hatta dibi geldi dayanamadim napim bisey olmaz insallah. ..:emir_bebek:
Ya kizlar sac dokulmeleri ne alemde yaavrularin dokule dokule bitemedi ne sacmis ya heryer kıl:KK1:

Bende kazitmak istiyorum ve benim oğlumun saçı yok bitmez heralde dokule dokule ama kayinvalidem hazretleri istemiyor çocuk cirkin olurmus:KK47:

balık yağı werebiliyor muyuz? dr mu tavsiye etti. ben 8. aydan sonra diye biliyorum kızıma o zaman verdim

Evet canim verebiliyoruz dr tavsiye etti hatta daha 3aylikti dr söylediğinde benim zamanim olmadi hic o ara çok yoğundum unutmuşum tekrar sordu hatirladim aldim bu sefer benim teyzeminde bebisi var benim oglandan 3gun kucuk o kac aydır veriyor ama o ne marka veriyor bilmiyorum ilk cay kasigiyla veriyorsun 10 gün sonra 1tatli kasigina cikariyorsun..:KK34:

Son düzenleyen: Moderatör:
octamar mı aldın canım?octamir yazmışsın sanırım octamar. ben de alayım omega3 çinko ne kadar alabiliyorum ki haftalık. balık yağı kullanalım bari

Son düzenleme:
X